Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zizou666

Blind Guardian

Polecane posty

Blind Guardian


index[1].png


Blind Guardian, zespol pochodzacy z Niemiec założony w 1984 roku. Pierwotnie nazywali sie Lucifer's Heritage. Grupa jest uznawana za jednego z tworcow power metalu. Do tej pory maja na koncie 10 albumow studyjnych. Gre muzykow cechuja szybkosc i melodyjnosc. Potrafia zagrac naprawde mocno (np przedostatni album (A Twist in The Myth)), potrafia tez jednak oczarowac piekna ballada (The Bard's Song czy tez Lord of The Rings sa tego najlepszym przykladem) a wreszcie potrafia zmieszac na jednym albumie jedno z drugim (jak w wydanym przed kilkoma dniami At The Edge of Time, co swoja droga pokazuje, ze caly czas trzymaja wysoka forme). Swietny wokal Hansiego, charakterystyczne chorki przez niego nagrywane, wspolgrajaca z wokalem gitara Andre Olbricha, ktory potrafi zagrac tez swietne solo. Swietna rytm Marcusa i Fredericka na garach pokazujacego klase w ostatnim albumie. Do tego teksty ocierajace sie moze troche o smiesznosc, ale doskonale wspolgrajace z muzyka. Motywem przewodnim jest w nich przede wszystkim fantastyka. Jeden a albumow jest w calosci interpretacja "Silmarillionu" J.R.R Tolkiena. To wszystko tworzy niesamowity klimat. Blindow chyba nie mozna pomylic z zadnym innym zespolem. Do tego potrafia dac nieziemskiego kopa na koncertach (kto byl w Plocku ten wie, a kto nie byl to niech zjawia sie w Warszawie w pazdzierniku, gdzie rozniez zagraja). Mozna mowic, ze nie sa "tru", ze brak tu jakichs charakterystycznych metalowych riffow, ale kogo to obchodzi, wazne, ze muzyki, ktora tworza, po prostu swietnie sie slucha ;)
Nie bede polecal jakiegos jednego czy dwoch kawalkow (co nie znaczy, ze nie mam swoich faworytow). Najlepiej wpisac na youtubie nazwe zespolu i sluchac wszystkiego jak leci. Zachecam ;)


Alez sie zdziwilem, kiedy nie moglem znalesc tematu dotyczacego tego zespolu w wyszukiwarce. Dalej nie moge w to uwierzyc i mysle ze gdzies go przegapilem :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mój ulubiony zespół power metalowy i przy okazji (obok Powerwolf i Kreator) jedyny niemiecki band, którego słucham często. Rewelacyjny wokal Hansiego, który jest niepotrzebnie "upiększany" na płytach. Wg mnie te wszystkie efekty kompletnie niszczą naturalną barwę tego głosu. Poza tym, jakoś ogólnie lepiej grają na żywo, niż studyjnie. Od siebie polecam utwory: Valhalla, Bard's Song (In the forest), Mirror Mirror, Nightfall, The Lord of the Rings i Imaginations from the Other Side.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Poza tym, jakoś ogólnie lepiej grają na żywo, niż studyjnie.

To raczej fakt, wystarczy przypomnieć sobie popis Hansiego na urodzinowym koncercie Grave Diggera w Wacken. "Rebellion" w duecie z Boltendahlem zmiata z powierzchni ziemi. (ale od siebie dodam, że kilt + koszulka polo to nie jest dobre rozwiązanie... Już lepiej założyć skórzaną kamizelkę, jak w przypadku van Canto^^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Słuszny argument. Jednak, dlatego zespołu i tak zrobiłem już wyjątek, i A Twist in the Myth mam w digi-packu z dodatkową płytą z wywiadem i teledyskiem, ale w tym przypadku wychodziło mnie to taniej, gdyż album w jewel-case był droższy. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysły, skąd skombinować na chwilę obecną Imaginations From The Other Side?

Uwielbiam ich, są stanowczo moim ogółem ulubionym zespołem. Ostatnie dwa albumy troszkę zaniżyły poziom tymi "upiększaczami", ale koncerty oraz powracanie do wcześniejszych - przywraca im dawny blask.

Słuchał ktoś Battalions of Fear? Oprócz dwóch ostatnich kawałków, Majesty, no i Guardian of the Blind, nieszczególnie przypadł mi do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po raz pierwszy zespół usłyszałem w grze Sacred 2. Dzisiaj, że mam wolne, przesłuchałem ich kilka utworków tj: A Voice in the Dark, The Bard's Song i Wheel Of Time. Sstwierdzam, że mają bardzo dobry wokal. Czuć w ich piosenkach klimat fantasy.

Chciałbym zagłębić się w Blind Guardian, dlatego mam do was prośbę.

Jaki album na początek będzie dobry dla osoby, która chce się zagłębić w ich zespół ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To zależy, moim subiektywnym zdaniem, za najlepszy album Blindów uważam Nightfall in Middle-Earth. Naprawdę świetny album - całkiem niezły storytelling oparty na Silmarillionie Tolkiena; naprawdę dobre kawałki, zalatujące muzyką symfoniczną i przesiąknięte klimatem fantasy.

Możesz też wybrać parę miesięcy temu wydaną komplikację Memories of a Time to Come, ale moim skromnym zdaniem remiks zniszczył większą część kawałków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat, ale pochwalę się, iż byłam w tym roku na ich koncercie :)

A koncert odbył się w ramach Metalfestu w Jaworznie (1-3.06.) I powiem tyle - było niesamowicie! Zagrali m.in. Valhallę, Majesty no i oczywiście In the forest - trzeba przyznać, że zrobiło się naprawdę magicznie, odpłynęłam :D o ciarach na plecach chyba już nie muszę wspominać :)

Szkoda tylko, że krótko grali, no ale taki już "urok" festiwali z tak napchanym grafikiem :D Na następny koncert w Polsce z pewnością się wybiorę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że do Blind Guardiana przekonał mnie nowy kolega, z nowej szkoły. Była to transakcja wymienna (On - Hunter, Ja - Blind Guardian) z której jestem wielce zadowolony. Bardzo spodobała mi się ich muzyka i jestem w trakcie zdobywania płyt i poznawania nowych utworów. Pewnikiem jest, że "The Bard's Song" i "Valhalla" rządzą. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...