Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lares

Sieć Radiowa

Polecane posty

Na serwku tej sieci mogą być wgrane jakieś programy

zabezpieczające.Np u mnie blokuje sieć p2p gdzieś między 6 a 21.

Ja też nie mogę się połączyć bo facet mówił że jest generowany zbyt duży ruch i dopiero można się łączyć od 22 do 6 rano ale nie wiem czy mnie facet nie kitował :evil: :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w kompie 2 karty sieciowe, jedną bezprzewodową i jedną zwykłą. Przez tą bezprzewodową (D-link) łącze się z internetem, ta druga to zwykła sieciówka (zintegrowana z płytą główną Nividia nForce Networking Controller) z kabelkiem do sąsiada :) Problem w tym, że nie mogę jednocześnie włączyć 2 połączeń sieciowych... tzn. jeśli włączam NNNC przy działającym D-linku, ten nagle przestaje działać i w efekcie nie ma żadnej sieci... Co mam zrobić, żeby mieć możliwość jednoczesnego korzystania z obu sieciówek? Dodam jeszcze, że po zrobieniu mostka sieciowego nadal nie działa żadna (chyba, że coś źle skonfigurowałem...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam sieć radiową POL-SYSTEM!! Dość mi dobrze chodzi jestem zadowolony, ale czasami są ostre przeciążenia jak całe osiedle ciągnie plik :D wtedy w starcie ping mi sięga do tysiąca,, u mnie w godzinach rannych popołuudniowych, lub wieczorkiem to net działa dobrze bo wsyzscy w pracy albo w szkole ping 0-200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem: jestem klientem sieci radiowej, bezprzewodowej i od kilku dni net mi nie działa. Kiedy wciskam "napraw" próbuje się łaczyć z siecia, ale nie łączy i wyskakuje napis: "sieć bezprzewodowa niedostępna". (Pisze teraz od siorki). Myśłe, że to wina karty sieciowej(jakaś MSI, nie wiem jaka:() albo płyta główna gryzie się z nim. Mój komp to: Duron 1200 MHz, 640 MB RAM, GeForce 2 MX,ECS K7S5A. Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej net działał z normalną szybkością a teraz nie to wina tylko i wyłacznie softu.

Najlepiej ustaw tak zeby Windows nie mieszal sie w te sprawy [odfistaszkuj tam w polączeniach] a zostaw tylko program domyslnie dolaczony do karty zeby sie nic nie gryzlo ze sobą. A jesli dobry operator to powinien sam wyslac pracownika zeby zobaczyl co jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Wymieniłem kartę radiową(az 95zł:(( ) i działa. Pewnie tamta spaliła się, chodź róznicy nie widać. Zdziwniony jestem pozytywnie, bo siła sygnału wzrosła (była 1 lub 2 na 5) a jest 4/5.Tylko musiałem skontaktować się z gościem i wysłać mu MAC karty, ale nareszcie działa :). Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż mam drobny problem bo z rok temu kupiłem sobie kartę wi-fi z antenką do kompa, pech chciał że musiałem znów przeprowadzić się do miasta, jednakże wykryło mi sieć o nazwie "default" wszystko jest, DHCP, DNS, Bramy i ip wszystko ogółem tylko jest problem bo net działa tylko w jedną stronę znaczy się wysyła mi pakiety a nie odbiera mi nic mimo tego że połączenie jest. Możecie mi pomóc?

ps. odbieram sygnał Bez wiedzy admina sieci

Skoro się tu dopisałeś, to Twój temat usuwam.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieranie sygnału nie jest przestępstwem, bo trudno nie odbierać sygnału, który akurat wokół nas lata.

dusieqq -> Sam sobie odpowiedziałeś. Nie dostaniesz się do sieci, bo jest ona zabezpieczona. Pytanie co to w ogóle za sieć - czy jakiś lokalny dostawca netu, czy sąsiad pod Tobą ma mini sieć w domu. Jeśli dostawca netu, to możesz spróbować z nim zawrzeć normalną umowę - Ty mu płacisz, on Ci daje dostęp do netu.

Jeśli oczekujesz porad na łamanie zabezpieczeń sieci, to takich informacji tu nie dostaniesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ółem tylko jest problem bo net działa tylko w jedną stronę znaczy się wysyła mi pakiety "

Z tego wynika ze juz sie podlaczyl i nie jest zabezpieczona:] A co do przestępstwa...

"Odbieranie sygnału nie jest przestępstwem, bo trudno nie odbierać sygnału, który akurat wokół nas lata."

Skoro do nie sie podpal to jest to kradzież syganlu, czyj ka zobaczysz otwarty samochód z kluczami w stacyjce weźmiesz go? :)

Napisałem "odbieranie", a nie "podpinanie" - to jest zasadnicza i istotna różnica. W wypadku podpinania ofkoz się zgadzam z Twoim zdaniem.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro admin nie wie

jakby coś do tego miał to by po prostu hasło zrobił i tyle

ps. nie musiałem nic robić by się "podpiąć" pod sieć skoro admin wszystkie info udostępnia to mój piecyk automatycznie się połączył

druga sprawa: skoro sieci radiowe są objęte prawami to z jakiej paki nie są one zabezpieczane(przynajmniej większość z nich)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty pan pleciesz. Może łapiesz sieć domową jakiegoś sąsiada, który nawet nie wie o tym, że można sygnał zabezpieczyć. A jak złodziej gwizdnie ci auto bo zostawiłeś w środku kluczyki, to pewnie pomyśli "zostawił klucze, pewnie chciał, żeby ktoś mu auto zakosił" to będzie usprawiedliwiony? Po za tym ten ktoś, od kogo łapiesz sygnał na pewno płaci za dostęp do neta. Myślisz, że chce żeby każdy cwaniak mógł sobie posiedzieć w necie za jego kasę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym ten ktoś, od kogo łapiesz sygnał na pewno płaci za dostęp do neta. Myślisz, że chce żeby każdy cwaniak mógł sobie posiedzieć w necie za jego kasę?

no to powtórzę raz jeszcze, gdyby gość nie chciał bym od niego neta ciągnął to by sobie zabezpieczył

każdy dostawca-odbiorca internetu winien o tym wiedzieć. A jeśli nie wie to jego problem

głupi i tyle!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz. Nie każdy musi być obeznany w działanu sieci wi-fi. Wiele osób kupuje routery wi-fi dla wygody, nie mając pojęcia o potrzebie zabezpieczania.

Tak długo jak korzystasz z sieci bez wiedzy właściciela, robisz to bezprawnie.

Teksty "głupi i tyle" sobie odpuść. Równie dobrze ktoś może Ci wyjechać pytaniami z metalurgii, a ponieważ pewnie jesteś całkowicie zielony w tym temacie, będzie można powiedzieć to samo o Tobie. Miłe? Ani trochę jak sądzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wyobraźmy sobie sytuację: Pan Kowalski ma komputer, którego używa by wysyłać mejle i wchodzić na naszą klasę. Z racji, że jego żona też chce sobie na naszą klasę wchodzić kupuje jej laptopa. Okazuje się że żona nie chce się ciągać z kablami, więc pan kowalski idzie do sklepu komputerowego i prosi sprzedawce by sprzedał mu urządzenie rozwiązujące problem. Po zakupie czyta instrukcję i zgodnie ze wskazaniami podłącza wszystko jak należy. W opcjach zabezpieczeń stwierdza, że jest zbyt mało obeznany by jeszcze jakieś długaśne ciągi znaków wprowadzać itp. I tu pan Kowalski popełnia bład: nie przewiduje, że jakiś nieuczciwy małolat mieszkający klatkę obok/piętro wyżej będzie chciał nielegalnie korzystać z jego sieci..

Jaki morał z tej bajki? Nie każdy kto ma komputer jest programistą, nie każdy kto ma sieć, ma o niej pojęcie, nie każdy kto ma samochód potrafi zmienić w nim pasek rozrządu. Ale każdy złodziej korzysta z ludzkiej niewiedzy. I tak jest i Twoim wypadku. Napisz swój "problem" do komendy policji i wtedy zobaczymy czy uznają twoje tłumaczenia że admin sieci jest "głupi i tyle! ".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy kto ma komputer jest programistą, nie każdy kto ma sieć, ma o niej pojęcie

najprostszym rozwiązaniem jest : nie mieć sieci skoro nie umie się nią obsługiwać, nie mieć komputera jeżeli tylko służy do grania, nie mieć samochodu jeśli nie umie się go naprawić i nie mieć w ogóle niczego.

Poza tym istnieje coś takiego jak firewall i można bardzo łatwo w tym przypadku mnie zablokować i po krzyku jako że nie będę miał dostępu do komputera bo moje ip będzie miało wstęp wzbroniony, proste, logiczne i nie trzeba być nie wiadomo kim by umieć obsługiwać takie programy, a skoro człowiek ów korzysta z internetu to chyba powinien być poinformowany o czyhających niebezpieczeństwach.

IMO gość powinien do tego wynająć kogoś kto mu to życzliwie zrobi za 50 zł lub poprosić kogoś z rodziny (jeśli ktoś się zna)

a net mi tyle chodzi co gadu uruchamiam więc gigabajtów transferu mu nie zabieram <_<

Niby sobie od niego ciągnę te kilka kb jak nie mniej ale pewnie nawet tego nie zauważa...

ps. w mieście jest tyle sieci radiowych że trudno się pod jakąś nie podłączyć <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello mam kilka pytań dotyczące owej sieci bezprzewodowej, od dwóch tygodni sprzeczam sie z bratem na temat położenia nadajnika w naszym 2 piętrowym domku ja cały czas mowie że powinien być na górze a brat że na dole... podejrzewam że ja mam racje ponieważ widziałem gdzieś coś takiego w jednym z wydań pc format, moja sieć bezprzewodowa default na dole odbiera nawet jak jestem bardzo blisko to co najmniej na pozycji niska a w moim pokoju nad nadajnikiem odbiera na bardzo niska. Następnie kiedy otwieram "wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe" czasami udaje mi się złapać trochę neostrad (obrazek) Jedna jest zabezpieczona a druga nie, ponownie podejrzewam po końcówkach iż są to dwa livebox'y tp i pytanie czy mogę się jakoś dostroić samodzielnie do tego nie zabezpieczonego?, ponieważ gdy się na niego łącze w Połączeniach sieciowych w obsłudze widzę że ma trudności z pobieraniem adresu sieciowego u pobiera go w nieskończoność trzecie pytanko jest już mniej związane z tematem ale jeśli można to zapytam. Co to jest numer komputera? wiem że są to cyfry w rzędzie po 4-5 oddzielone myślnikami ale nie wiem ani co to jet ani jak to znaleźć

obraz - Połączenie sieci bezprzewodowej 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę się jakoś dostroić samodzielnie do tego nie zabezpieczonego?

Bez wiedzy właściciela jest to nielegalne. Z resztą poczytaj dyskusję nad swoim postem - dokładnie taki sam problem.

Co to jest numer komputera? wiem że są to cyfry w rzędzie po 4-5 oddzielone myślnikami ale nie wiem ani co to jet ani jak to znaleźć

Mówisz albo o adresie IP albo o MAC.

IP to numer komputera jednoznacznie identyfikujący ten komputer w sieci (lub w podsieci). IP strony głównej CD-Action to 217.153.166.253 - zamiast pisać http://www.cdaction.pl możesz w przeglądarce napisać http://217.153.166.253 i na jedno wyjdzie. Są dwie wersje IP - v4 i v6, v4 jest bardziej rozpowszechniona, bo była pierwsza. Więcej o tym na necie znajdziesz.

MAC adres to unikatowy identyfikator karty sieciowej. Przykładowy MAC to 01-23-45-67-ab-cd-ef-38. Jest on bardzo często wykorzystywany do identyfikacji komputerów podłączonych w sieci - każdy user ma przydzielony na sztywno adres IP, a serwer udostępniający net sprawdza, czy osoba podłączona z danego IP ma oczekiwany MAC - jeśli tak, to wszystko ok. Jest to podstawowy sposób zabezpieczenia.

Jak się dowiedzieć o IP i MAC? Uruchom wiersz polecenia i wydaj komendę "ipconfig /all". Dostaniesz informacje o każdym interfejsie sieciowym w komputerze - wystarczy znaleźć ten, który Cię interesuje.

A co do położenia AP wyżej lub niżej, wydaje mi się, że jest to bez znaczenia, bo i tak anteny w routerach są zwykle dookólne, czyli dobrze rozprzestrzeniają sygnał w poziomie, a nie w pionie. Z resztą, czy nie będzie najwygodniej po prostu sprawdzić siły sygnału w obu punktach i wybrać lepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dusieqq: Już nie mam chłopie do ciebie sił. Łamiesz prawo i śmiesz twierdzić, że wszystko jest ok, a wina leży po stronie poszkodowanego. Normalnie niedługo jakiś Robin Hood z ciebie będzie. Długo myślałeś nad swoją teorią? Idąc dalej twoim tokiem myślenia ->jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to się przymknij, jeśli nie potrafisz stworzyć filmu w 3Dstudio Max, to sprzedaj kompa, a jeśli nie masz prawo jazdy na autobus to chodź piechotą! Chore...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...