Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EverybodyLies

Białe paski na monitorze

Polecane posty

Witam! Mam problem ze swoim starym komputerem. Otóż pewnego razu mój młodszy brat chciał sobie na nim pograć, lecz gry włączył kompa myszka nie działała, a że jest trochę mały i nie wie że ciągłe restartowanie komputera może zaszkodzić komputerowi, restartował go kilka razy po to, by odpiąć i jeszcze raz podpiąć myszkę. Za którymś razem, po włączeniu komputera na ekranie pojawiły się białe i czarne paski(mogę zrobić zdjęcie).

Konfiguracja:

AMD Sempron 2400+ 1,67 GHz

512mb

Radeo 9550 128mb

mobo: tracer 4life 230vat ;/

PS. Jeżeli to w czymś pomoże, dodam że wiele razy z owego komputera były wyjmowane ramy i wkładane do innego.

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzenie kompa na innym zasilaczu. Ten, który masz to bomba. Tak czy siak do wymiany. Równie dobrze może to być wina monitora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić fotkę, lecz gdy odpaliłem komputer, monitor nadal był czarny lub w ogóle się nie włączył, a z jednostki dochodził dźwięk- jakby jakiś alarm czy coś, brzmiało mniej więcej jak syrena. Problem w tym że jakbym chciał zobaczyć jakby chodził z innym zasilaczem, to nie wiem skąd bym miał wziąć inny zasilacz, jedynie od kolegi, ponieważ mój drugi zasilacz jest taki sam jak w tym zepsutym. Dla mnie to i tak nie wielki problem, że komputer się zepsuł bo i tak do grania mam inny, jestem po prostu ciekaw czy dam radę zrobić coś z tym starym PC.

To nie wina monitora, ponieważ patrzyłem na innym, i było bez zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie dokładniej opisać ten sygnał? To była jakaś konkretna sekwencja (krótkie i długie piski przeplatające się w powtarzający się sposób? Albo wysokie i niskie tony też jakoś "ułożone")?

Albo prościej (chyba głównie dla nas... ; ) ) - znajdź instrukcję do płyty głównej, powinny tam gdzieś być opisane sygnały błędów BIOSu (tak zwane "beep codes"), albo nazwa BIOSu na Twojej płycie głównej (dzięki niej znajdziesz odpowiednie sekwencje w necie). Porównaj sygnał z tym, co znajdziesz, w ten sposób określisz z czym jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! przepraszam że nie odzywałem się w tym temacie, ale nie było mnie w domu i nie miałem dostępu do komputera. Wczoraj sprawdziłem i wychodzi na to, że to wina zasilacza. Prosiłbym Was abyście polecili mi jakiś zasilacz do konfiguracji wymienionej w pierwszym poście. Dobrze by było gdyby cena nie przekraczała 60/80 zł i ważne aby ten zasilacz był w bazie sklepu komputronik.pl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego kompa nie trzeba aż tak drogiego zasilacza. Można kupić Seasonic SS-400ET 400W OEM, który starczy również do nowego komputera, o ile nie będzie zbyt prądożerny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...