Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Plys

Nie wykorzystywanie całej pamięci ram.

Polecane posty

Hmm... Chcesz mieć 100% używanej pamięci RAM? Otwórz sobie przeglądarkę internetową, w niej czterdzieści zakładek (najlepiej jakichś gierek flashowych), to tego WinAmpa, Worda, Excela, GIMPa... Powinno pomóc. : )

A serio - system używa dokładnie tyle pamięci ile mu jest w danej chwili potrzebne. W momencie, kiedy masz uruchomionych tyle aplikacji, że mogłoby nie starczać RAMu, do akcji wchodzi plik wymiany - czyli "RAM" na dysku twardym (przez co znacznie wolniejszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz teraz włożonych kostek ram i po ile GB są one. Jeśli aktualnie masz 4GB pamieci włożonej to powinieneś mieć wykrywanej 4096MB pamięci ram. Powidź ile masz włożonej pamieci ram. A system pożera tyle ile mu potrzeba pamięci. Uruchom dwie czy trzy gry to na pewno bedzie cała pamięć zajęta. A u ciebie wykrywa 3839MB z czego wykorzystuje ok. 1,2GB pamięci Win. Czy ci może chodziło o to, ze win nie wykrywa równo 4096MB pamięci ram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj laptop ma 4GB ramu z czego 256MB przeznaczone jest na grafike, dlatego ilosc dostepnej pamieci RAM jest rowna 3,75GB. W biosie mozesz zmienic ustawienia (tak przynajmniej bylo w mojej tosi 32 lub 64 MB) ile pamieci ma byc udostepnione dla niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem też o takim czymś, iż 32 bitowe systemy nie wykorzystują (po prostu nie umieją) wykorzystać WIĘCEJ niż 4 GB pamięci RAM. 64 już tak. Nie wiem ile jest w tym prawdy, mówię (piszę*) tylko to co słyszałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Not quite. System 32. bitowy jest w stanie zaadresować równe 4 GB pamięci operacyjnej. Problem w tym, że ta wielkość jest dzielona pomiędzy RAM oraz VRAM. Co za tym idzie, jeśli masz 4GB RAMu i kartę graficzną z 512 MB, system będzie w stanie użyć 3,5 GB RAMu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...