Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Assassin's Creed: Brotherhood

Polecane posty

Jaką masz edycję? Zwykłą czy europejską kolekcjonerkę?

Zwykłą angielską wersję sprowadzoną ze Słowacji z mojego zagłębia tanich gier na PS3 ; ') Miałem ochotę na polską Auditore Edition z fajnym portretem 3D i paroma elektronicznymi bonusami, ale Słowacki bratisék sprzedał mi zwykłą za 25 ojro.

Skończyłem główny wątek. Zajęło mi to jakieś 11-12h od wczoraj, nie robiąc zupełnie nic poza główną historią (no zniszczyłem dwie maszyny Leonardo i zrobiłem dwie misje od Kopernika). Nie mam zamiaru spoilować, o to nie ma strachu, ale nie odmówię sobie przyjemności podjudzenia ciekawości u tych, którzy zagrać nie mogą. Fabuła świetna, efektowna, dynamicznie następujące zdarzenia, czyli to co lubię. Drugiego AC skończyłem jakieś dwa miesiące po rozpoczęciu. Był dłuższy, ale AC:B to przykład, że czasami krótsza gra to lepsze rozwiązanie (chociaż poboczne misje i zbieranie bonusów to pewnie drugie 10h albo i więcej). Wracając do zakończenia... O ile końcówka drugiej części zryła mi baniak kompletnie, to tutaj już całkiem nie wiem jak się nazywam i co się dzieje. Na kolejną część jestem napalony już teraz, bo Brotherhood zostawił więcej nierozwiązanych wątków niż było w nim na początku. Końcówka po prostu wzięła wielką torbę, wrzuciła wiadro baterii i przygrzmociła mi prosto w twarz. AC:B wskakuje u mnie na drugie miejsce w kategorii gry roku zrzucając God of War III i mocno gnębiąc RDR. Jeśli jeszcze przekonam się do multi... ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dopiero trzecią sekwencję, ale już mogę powiedzieć, że Brotherhood jest lepsze od dwójki. Przede wszystkim jest więcej do roboty i gra stawia przed nami ciekawsze wyzwania. Chodzi mi głównie o syndrom "stu procent". Każda misja ma pewne ograniczenia, albo dodatkowe zadania - dopiero po ich spełnieniu otrzymujemy 100% synchronizacji. Oczywiście jeżeli powinie nam się noga, wtedy misja i tak jest zaliczona (o ile wykonamy cel główny, a poboczny nam się nie uda), ale... Przynajmniej ja mam tak, że zawsze chcę próbować od początku, żeby jednak zaliczyć na maksa :P

Przykładowo, w jednym zadaniu miałem dotrzeć do końca podziemnego labiryntu, ale bonusowe zadanie brzmiało "Zrób to w 8 minut". Zabrakło mi 2 sekund za trzecim podejściem, potem nie miałem cierpliwości powtarzać.

Fajny jest też system treningowy, rozbudowany i również stawiający na wyzwania. Plus leaderbordsy, żeby pokonywać czasy innych.

Ogólnie AC:B na plus, choć nie dałbym maksymalnej noty, bo to jednak tylko (aż?) AC 2,5. Sprawia frajdę, ale sprawia też wrażenie wielkiego dodatku do poprzedniej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mogę się doczekać aż zasmakuję multi już w marcu. No.... zależy kiedy paczkę dostanę. Ah.... te szukanie ludzi którzy są oszustami. Słit. :D Najśmieszniejsze chyba może być to że w czasie gry zaryzykujesz i trafisz gracza a nie bota i aż ciebie to zdziwi że miałeś rację. Koleś pewnie od czitów by wyzywał :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla tych co już ukończyli grę: czy po przejściu głównego wątku można dalej dowolnie chodzić po mieście i dokańczać zaległe dodatkowe rzeczy tak jak w Assasins Creed 2 ?

Jest taka możliwość ;)

Ja na trochę odstawiłem Brotherhood. Skończyłem trofea w single (trochę mało satysfakconujące, przydałoby się coś za 100% odbudowania Rzymu albo 100% synchronizacji w całej grze). Do tego zrobiłem wszystkie misje od Kopernika. Rozczarowałem się. Musimy dostarczyć kilka listów, kogoś wyśledzić i zabić. Mało i było. Multi całkiem ciekawe i innowacyjne, ale zdecydowanie przegrywa u mnie z Uncharted 2, drugim Killzone czy Black Ops w jednym prostym aspekcie - nie przyciąga na dłużej. Może z nowymi trybami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem AC:brotherhood na ps3 :tongue: i muszę powiedzieć, że zakończenie miażdży, wymiata i jest naprawdę zaskakujące.Nie będę tu psuł zabawy i dlatego daję spoilera ale powiem tylko

że ktoś zginie

.Co do Kopernika -po pierwsze zrobiono go jako Prusa(chociaż muszę przyznać rację,Kopernik był prusem ,który był poddanym korony polskiej jak sam mówił) a po drugie jest darmowy na PS3 bo to tylko 5 misji i tylko w jednej rozmawiamy z Kopernikiem a reszta to donoszenie listów na czas jednym słowem- COPERNICUS CONSPIRACY TO LIPNE SŁABE DLC i chyba dlatego jest darmowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt wiele czasu na granie, także urządzam sobie godzinne sesje z AC:B (no, czasem dwugodzinne :P) i jak na razie ukończyłem 20% wątku głównego. W takim samym czasie przeszedłem Black Ops, więc... Jest dobrze.

W końcu uzbierałem pieniądze, żeby kupić wymarzoną kuszę - warto inwestować w renowację banków, z których potem wypłacamy sobie nasze dochody. No i już wiem, że na pewno odwiedzę wszystkie siedziby Bractwa Wilków (czy tam Romulusa), żeby uzbierać specjalną zbroję. Jest co robić w AC:B. Między jedną misją główną, a drugą, poświęciłem parę godzin na wykonywanie zadań dla kurtyzan, eksplorację grobowca i szukanie glyphów. Naprawdę wielki plus dla Ubi za wszystko to, co nie jest główną osią fabularną - choć oczywiście ona sama i związane z nią zadania też stoją na wysokim poziomie. Chodzi po prostu o to, że jest różnorodnie i nie monotonnie - nawet lepiej pod tym względem, niż w poprzedniej części.

A propos glyphów jeszcze - są inaczej zrealizowane. Sporo się musiałem nagłówkować, kiedy odkryłem pierwszy. Był na ścianie nad przepaścią, zwisałem sobie obok niego włączając i wyłączając eagle vision i nic się nie działo (w AC2 wystarczyło włączyć i już, rozpoczynała się sekwencja zagadki). Okazało się, że w tej części glyphy są

dziurami, do których wchodzimy

:P Także należy je traktować jako części muru/ściany, których możemy się złapać. Ezio wtedy "wchodzi" w dany element otoczenia przez świecący się glyph i zaczyna się zagadkowa zabawa.

W sumie nie wiem, czy to spoiler, ale zaznaczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do dyskusji o grze, multiplayerze, jak ktoś jest chętny to może podać PSN, zawsze znajdzie się ktoś do gry smile_prosty.gif Ja napiszę tyle, że o ile mieliście błąd z Animusem w Sanktuarium. Po wyjściu z gry poza Animusem i wczytaniu, widzimy jak Desmond wychodzi z Animusa. Ok, po chwili wchodzimy znowu, jest ok 2-sek. ładowanie i Desmond znowu wychodzi. Najsensowniej jest czekać na łatkę, zwłaszcza jak było się dosyć daleko. Mój PSN : mechuckyou

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie mogłem odszukać tematu "Assassin's Creed (seria)", napiszę tutaj. A właściwie wybór to jeszcze lepszy, ponieważ moje pytanie dotyczy Brotherhooda :smile:

A do rzeczy - czy kolekcjonerkę zbliżającej się na PC odsłony będę mógł nabyć w zwykłym sklepie, przykładowo Empiku? Kolekcjonerka AC2 była dostępna w sklepach, ale ostatnio kumpel mi nagadał, że taką edycję Brotherhooda dostanę tylko zamawiając grę np. w sklepie internetowym. Tak więc jak sprawa wyglądać będzie tutaj? Mogę liczyć na kupno kolekcjonerki w takim Empiku po premierze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłby ktoś w stanie odpowiedzieć na pytanie w poprzednim poście? Czekam i czekam, ale chętnych do odpowiedzi najwyraźniej brak :wink: Naprawdę, proszę o zainteresowanie się moim kłopotem, ponieważ odpowiedź po prostu muszę znać... Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam też taki duży problem chciałam zakupić Edycję Kolekcjonerską Assassin's Creed: Brotherhood a jej nie ma, to jakiś horror pisałam do sklepu cenegi odpisali że w tej chwili niema i nie wiadomo czy będzie na stronie empiku tez nic nie pisze czy będzie a ja muszę mieć tę edycję gry. Nie wiecie gdzie ja moge ją jeszcze dostać. :zly: Czemu nie kupiłam jej wcześniej :wallbash::sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem każdą część z tej świetnej serii. Każda następna część lepsza od poprzedniej, nie żałuję żadnego grosza wydanej na wszystkie produkcje z tytułem : Assassin's Creed. Brotherhood to dla mnie szaleństwo, przeszedłem ją w około tydzień i przyznam, że to był świetny week : ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie chciało by się powiedzieć :D Serię cenię sobie niezwykle, bo jest po prostu niesamowicie grywalna, ma świetną otoczkę oraz mocną fabułę (w kwestii wykonania czyli to połączenie fikcji z prawdą historyczną ;]) tak, że i AC:B w końcu wpadnie w moje łapy, bo innej możliwości po prostu nie ma. W maju mają być pierwsze informacje o kolejnej części ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam za mały offtop, ale po prostu chciałbym się dowiedzieć, czy ac2 jak i brotherhood (tu pytanie do osób które grały na konsolach ) są tak banalnie proste jak pierwsza część ? Chodzi mi głównie o system walki, którym w jedynce mogliśmy rozwalać całe armie ;) Seria ma nieziemski klimat i fabułę, ale jeśli dalsze części będą krótkie i proste to chyba będę czekać aż cena zejdzie do 20 zł ; p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny wątek w dwójce to jakieś 20h, a w Brotherhood to około 10-15h. Drugie tyle to znajdźki, więc na czas trwania rozgrywki nie ma co narzekać. Brotherhood ma też multi, które imo jestsłabe, ale niektórym naprawdę się podoba i podobno wciąga. Co do walki. W dwójce dzięki bombom dymnym można było bez straty HP zabić grupę kilkunastu przeciwników, a w Brotherhood do tego dochodzi efektownie wykonany system kontrataków. Ogólnie AI przeciwników pozostawia wiele do życzenia, ale do walki w dwóch ostatnich częściach bardziej pasuje określenie ''przyjemna'' niż ''łatwa''. Jeśli szukasz wyzwań to olej serię AC, bo nie znajdziesz ich tutaj. Jednak jeśli tak postąpisz to sporo stracisz, bo obie gry naprawdę niosą ogromny ładunek emocji. Rzadko obecnie spotykany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę mam od wtorku i mimo wszystko czuję się rozczarowany wątkiem głównym. Nie wiem, może później się rozkręci(jestem w 5 sekwencji), ale na razie akcja jakoś szczególnie nie powala, no i szkoda, że teraz, tak jak w poprzednich AC, nie mamy na koniec rozdziału "głównej" egzekucji.

Brotherhood za to rozwinął się znacząco jako sandbox - do roboty jest tu tyle...punkty widokowe, wieże Borgia, Misje od Leonarda, rekrutowanie Asasynów, wysyłanie ich na misję, rozwój gildii, odbudowa Rzymu, powrócił także motyw ukrytej zbroi z dwójki, tym razem szukamy zwoi po lochach fanatyków Romulusa...generalnie jeśli ktoś uwielbia gry z cyklu "zrób wszystko na 100%" to tu odnajdzie się jak ryba w wodzie:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...