Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typer Ekstraklasy ogólny, pytania i dyskusja

Polecane posty

Z racji, że teraz jestem w trakcie tworzenia odpowiedniego tematu, to dopisuję k44pfk do listy uczestników. Z drugiej strony proszę Vlado o określenie czy bierze udział w zabawie. W tej edycji to niemożliwe, ale jeśli znajdą się chętni na nową edycję, a nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, to nie zaprzeczam, że Castiela zaprosimy do pomocy przy organizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że teraz jestem w trakcie tworzenia odpowiedniego tematu, to dopisuję k44pfk do listy uczestników.

Wg mnie lepiej zrobić zabawe otwartą, bez tej całej listy, po prostu kto chce niech sobie typuje, nie wykluczone że po wakacjach znajdzie się wiecej chętnych i co z nimi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, już Cię dodałem :) . Czasem się zdarza coś przeoczyć w wirze pracy, dlatego proszę wszystkich o czujność i sprawdzanie.

Castiel: Post z tamtego tematu usunąłem, bo wyraźnie napisałem do czego służy tamten temat. Akurat o edycję się nie martw. Jeżeli ktoś dokona je w trakcie meczu, to głos będzie nieważny. Poszukam jeszcze w panelu admina, może uda mi się wyłączyć edytowanie postów w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Jeszcze jak wygląda sytuacja z remisami? Czy liczą się tak samo jak dokładne wytypowanie różnicy bramek? W takim wypadku byłyby to dwa punkty.

Jak trafisz w remis to zawsze masz minimum 2 punkty. Tylko czy one się tak często zdarzają? Raczej nie.

Pogrzebałem trochę, ale dla jednego tematu nie mogę wyłączyć opcji edycji, jedynie dla całego działu, a to raczej nie ma sensu. Lepiej byłoby jeśli nikt nie edytowałby własnego postu, a jak się pomyli to niech skopiuje zawartość, napisze nowy i usunie stary. To ułatwi sprawdzanie wyników, jednak edycji nie zabronię. Jeśli będzie odpowiednio przed czasem problemu nie widzę, jeśli po wyznaczonym na typ czasie, nie będziemy go uznawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przepraszam, bo właściwie powinienem tutaj zapytać o te remisy, a dodałem zapytanie pod swoimi typami. Czy są one takie rzadkie? Zawsze w każdej kolejce się jakieś zdarzają, szczególnie pomiędzy tymi słabszymi zespołami. Przy innym systemie punktacji, może coś takiego można by było wprowadzić, ale przy 1,2,3 raczej nie ma to miejsca. Osobiście trochę żałuję, bo trafienie dokładnego wyniku jest bardzo ciężkie, a w naszym typerze będzie nagradzane tylko trochę więcej jak podanie dobrej różnicy bramek.

Co do edycji, to miałem zaproponować to samo co już zrobił Stefan. Czyli można sobie zmieniać typy, ale jak będą wprowadzone zmiany już po rozpoczęciu pierwszego meczu, to sorry. Ustalmy, że godzina startu spotkania Górnik - Polonia to będzie taki deadline, po którym nic już nie można zmieniać. Jak ktoś chciał to mógł wcześniej pomyśleć, ale opcje, że np. "zmieniłem, ale nie wynik tego meczu, tylko tego sobotniego!" uważam za niedopuszczalną, bo za dużo zamieszania by wprowadziła i sprawdzenie czy delikwent mówi prawdę będzie chyba niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem punktacja 1,2,3 jest lepsza. W typowaniu chodzi przecież przede wszystkim o wskazanie prawidłowo zwycięzcy czy remisu, a to czy drużyna X wygra 3:0 czy 3:1 ma IMHO dużo mniejsze znaczenie i w dużo większym stopniu zależy od szczęścia. Mogłoby dochodzić do takiej sytuacji, że ktoś wytypowałby dokładnie dwa mecze a resztę kompletnie nie trafił a i tak miałby więcej punktów niż ktoś kto dobrze przewidziałby wszystkich zwycięzców (remisy) w kolejce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już po pierwszej kolejce i muszę przyznać, że była ona dla mnie trochę pechowa. Najbardziej pomyliłem się, co do meczu w Bełchatowie, który uważałem za słabszy od Polonii Bytom. Najbardziej pogryzły mnie wyniki Lecha i Korony, które wygrywały w swoich meczach po 1:0, tak jak typowałem, ale dały sobie wbić frajerskie bramki. Przez to straciłem aż 6 punktów. Do tego doszedł mecz w Gdańsku, gdzie wyraźnie lepsza Lechia nie dała rady wbić gola pałętającym się po boisku chorzowianom. Koniec końców do dokładnego wyniku Wisły z Arką zabrakło jednej bramki. Mogę być zadowolony z tego jak przewidywałem formę zespołów na początku sezonu, bo pomyliłem się znacznie jedynie, co do pierwszego meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa pierwsza. Duży plus za fajną, przejrzystą tabelkę.

Sprawa druga. Liczyłem na więcej punktów, ale nie jest źle. To pierwsza kolejka, więc cudów oczekiwać nie mogłem. Zawiodłem się na Lechu, Śląsku, Lechii. Te drużyny były bardzo bliskie zwycięstwa, ale swoje mecze zremisowały. Udało mi się ustrzelić wynik Korony z Zagłębiem i to w sumie jedyny pozytyw kolejki. Oby do następnej... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle jak na początek. :) Tabelka fajna :D

PS. Prośba do wszystkich, by typowali swoje mecze w kolejności takiej, jaka jest wyżej podana. Cholernie to ułatwia sprawę przy liczeniu.

Sory, kopiowalem typy ode mnie i tak wyszło. Teraz będe typował zgodnie z kolejnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło być wiceliderem ;) No, ale pierwsze koty za płoty, oby dalej było lepiej. Najbardziej oczywiście zawiodła mnie strzelecka indolencja Wisły, oraz Lechii, która mogła wygrać z Ruchem, ale robiła wiele by tego nie zrobić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...