Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chimaira

Heroes of Might and Magic 3

Polecane posty

Pasuję Martiusie pasuje, dobrze że po wydaniu ocen na półrocze nauczyciele się trochę uspokoili... :wink:

Zio-> Posiadam całą sagę H3 w wer.1.0(działa tylko z wersją 1.0 i 1.1) oraz zwykła trójeczkę w wersji 1.2. Jak coś,to pisz na gg bądź na PW, może jeszcze dzisiaj znajdę czas na szybką partyjkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: znalazłem podstawowego Heroes III + dodatki. Żaden nie został dodany do eXtra Klasyki.

A teraz musimy ustalić więcej szczegółów:

1. Ile dodatków mamy mieć zainstalowane (głównie ze względu na Zio, który ma tylko Ostrze Armageddonu)?

2. Wiem, że gramy za tydzień w weekend. Ale którego dnia dokładnie?

3. O której godzinie, jeśli już się ustali dzień? Jeśli to sobota, to mam czas w godzinach 6:00-13:00 oraz 15:30-20:00 (bo o 14:00 mam lekcję gry na gitarze). Jeśli jednak będzie to niedziela i akurat z nikim się nie umówię, to jestem wolny do ok. 18:00.

4. Na jakim IP gramy?

Będę zaglądał tu regularnie, więc na ustalenia mamy czas. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cóż...na razie Zio odpada(jak się do terminu zmieni limit, to pisz) I nie martw się, kiedyś zarzuciłem sobie abstynencję-miesiąc bez kompa, nie było łatwo,ale udało się. :wink:

A więc wstępne założenia wyglądają tak:

1. Obecni gracze: Sirius i Knight Martius (czekamy na ochotników!, a jak nie, to musimy się zadowolić botami 8) )

2. Termin: 20 bądź 21 stycznia

3. Godzina: myślę,że 17.00 byłaby odpowiednia. :wink:

4. W co gramy: Praktycznie nieważne, ważne żeby w H3.A jeszcze lepiej jeżeli w SoD.

5. IP: to ma akurat małe znaczenie, w dzień gry się ustali kto będzie panem serwera. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wstępne założenia wyglądają tak:

1. Obecni gracze: Sirius i Knight Martius (czekamy na ochotników!, a jak nie, to musimy się zadowolić botami 8) )

2. Termin: 20 bądź 21 stycznia

3. Godzina: myślę,że 17.00 byłaby odpowiednia. :wink:

4. W co gramy: Praktycznie nieważne, ważne żeby w H3.A jeszcze lepiej jeżeli w SoD.

5. IP: to ma akurat małe znaczenie, w dzień gry się ustali kto będzie panem serwera. :)

1. Nom, chyba będziemy musieli ściągnąć paru. :)

2. Potem ustalamy, który dzień dokładnie?

3. No dobrze, ale którego dnia?

4. Popieram. Niedługo zainstaluję dla próby, więc zobaczymy.

5. Hm...

Tylko który dzień by nam pasował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Martiusie, już wszystko ustaliłem:

1:To co przedtem(jeżeli chcesz z nami grać Chim, to musisz skądś wziąść wersję 1.1, takie czasy... :wink: )

2.Sobota.20 stycznia.Myślę że to najodpowiedniejsze rozwiązanie(bo w niedzielę nie mogę...)

3.Jak wcześniej: 17.00, też myślę ,że to najodpowiedniejsza pora. :)

4. -Ustalone-

5.Możemy grać z mojego IP, niech będzie.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 stycznia o godz. 17:00? Mnie pasuje. :)

Sirius, a jakie jest twoje IP? Skoro gramy z twojego... ;)

Chim - nie wiem, chyba masz starszą wersję Heroes III + dodatków? Jeśli tak, to radziłbym zainstalować (Sirius sam ma tylko tę wersję, więc muszę się dostosować ;)). Ale spoko, jak kiedyś obaj ze sobą zagramy, to wezmę Heroesów z eXtra Klasyki.

I jeszcze parę ustaleń (głównie z Siriusem):

1. W który scenariusz będziemy grać? Coś myślę, że Wojna byłaby niezłym scenariuszem, choć nie jestem pewien. ;)

2. Sirius, będziemy w sojuszu ze sobą czy przeciwko sobie? Coś tam myślę, żebyśmy byli przeciwko sobie. ;)

3. Ale jeśli jednak będziemy grać w sojuszu, to jakie miasto wybierzesz? Ja już wiem, jakie wybiorę, tylko czekam na ciebie. :)

4. I jeszcze muszę wspomnieć o tym, że mam Neostradę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to termin już mamy, teraz tylko:

1.No więc, scenariusz, jak chcesz, może być wojna , w razie czego skorzystamy z losowego generatora.

2.Mówisz i masz.Możemy być przeciwko sobie + jakiś trzech botów do lania. :wink:

3.A jak będziemy grać w sojuszu to będzie niespodzianka.

4.Również jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem neostrady.(choć nie miewam takich problemów jak inni - od czego ma się routera :) ).

A co do IP, to moje jest dynamiczne, tzn. za każdym uruchomieniem kompa ulega zmianie, więc przed grą podam. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to już chyba wszystko ustalone... poza jednym.

Mianowicie: Sirius, mam dla ciebie złą wiadomość. Okazało się, że mój egzemplarz podstawowego Heroes III... nie działa. Tzn. nie mogę w ogóle zainstalować. Płyta jest podniszczona i nie mogę nic zrobić. A dodatki do Heroes III raczej nie są samodzielne. :/

Cóż, nie wiem, czy na podstawowego Heroes III dodanego do Heroes V da się zainstalować dodatki o niższych wersjach. Ale tak czy inaczej nie mamy chyba wyjścia: będziemy musieli zagrać w Heroes III dołączone do piątej części. Niestety, nic na to nie poradzę. Miałem jeszcze jeden egzemplarz podstawki w wersji 1.0 czy 1.1, ale nie mogę nigdzie znaleźć. :/

Więc co o tym sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martiusie, mam dla Ciebie dobrą wiadomość-niezależnie jakiej wersji będzie gra i dodatki-zawsze będzie działać.Wiem,bo sam instalowałem u mnie podstawkę z HV i staruśkie dodatki (w nadzieji że wszyściuchno będzie potem zaktualizowane, niestety nie było :P).

Ale jak chcesz, to możemy grać w samą podstawkę, mnie to obojętne. :wink:

Ktoś mi zwrócił uwagę, by tu spojrzeć...

A więc oznajmiam, że nie dołączę do waszej potyczki. Data i godzina (czyli 20 stycznia o 17.00) mi bardzo nie odpowiada.

Pozostaje mi tylko napisać:

Miłej zabawy!

Szkoda.Ale liczą się dobre chęci. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fearon (bo zaczynać zdania od małej litery nie wypada :P) - no cóż, jakoś przeżyję. Ale któregoś dnia na pewno zagramy, spokojnie. :)

Sirius - zainstalowałem HIII dołączonego do "piątki", a potem dodatki. I wszystko działa! Czyli wersja już ustalona - zagramy w Heroes III z dodatkami (bez Wake of Gods! XD).

Ale mam do ciebie kilka pytań:

1. Na jakim poziomie trudności będziemy grać? Od razu mówię, że przy super trudnym odpadam. XD Co powiesz na "normalny"?

2. W tych wszystkich sprawach gry w Necie jestem zielony. Mógłbyś mnie poprowadzić, jak uruchomić potyczkę sieciową? Tzn. gdzie mam klikać, gdzie co mam wpisać etc. Ja się na tym nie znam, od razu mówię. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to już prawie wszystko ustalone. :)

'Prawie':

1.Co do poziomu trudności, proponowałbym "wieżę".Nie za trudne,ale i nie łatwiuśkie.Tak w sam raz do rozgrywek sieciowych.

2.Połączenie do gry sieciowej jest w istocie bardzo proste, no więc:

->Nowa gra/Multiplayer/TCP,IP/Szukaj gry/ a teraz wpisujesz już tylko moje IP(hasła nie ustawiam, bo i po co).

Napisz do mnie jak będziesz mógł na gg,w końcu będę musiał podać moje IP przed grą. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:

1. Czyli gramy na "trudnym"? Pasuje. :)

2. Dzięki, powinienem się zorientować.

A ten adres IP będziesz mi musiał podać na priv - nie mam Gadu-Gadu. Prześlesz mi gdzieś tak przed 17:00, OK?

A scenariusz już ustaliłem - myślę, że powinniśmy grać na wygenerowanej przez generator mapie (logiczne, nie? XD). "Wojnę" znam niemal na pamięć (więc trochę to by nie było fair ;)), większości scenariuszy nie znam, więc chyba losowy będzie najlepszym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh! Też bym zagrał, ale jedyne co znalazłem, to edycje kolekcjonerską tej gry... Trudno, musze szukać na allegro albo gdzies tam.

Zio, jeśli chciałbyś kiedyś ze mną zagrać, to postaraj się załatwić Złotą Edycję Heroes III z serii Nowa eXtra Klasyka. Też to mam i jestem z tego dumny. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzisz.

Kolejna potyczka? Heh, w sumie to się mogę zgodzić, ale w najbliższą niedzielę odpada - chcę trochę odetchnąć. :) Poza tym jest masa rzeczy do ustalenia. Już mówię, jakie.

1. Którego dnia i o której godzinie będziemy grać?

2. Będziemy w sojuszu czy przeciwko sobie?

3. W jaki scenariusz gramy?

4. Jaki poziom trudności wybieramy?

5. Na jakim IP gramy?

Proponuję:

1. Jeszcze nie wiem, ale chyba weekend za tydzień pasuje (ale 28 stycznia - czyli w niedzielę - mam czas tylko do 14:00, potem mam imprezę urodzinową*).

2. Możemy być przeciwko sobie.

3. Scenariusz z generatora map.

4. Myślę, że "normalny" pasuje.

5. A tego już nie wiem. ;)

Więc jak? Co ty na to, Zio?

*Urodziny mam oczywiście odrobinę później, ale potem w ferie większość osób wyjeżdża, więc...

Jeszcze do Siriusa - zapomniałem o jednym! Jeżeli będziemy grać na wylosowanym scenariuszu, to jakie parametry mamy wybrać? Myślę, że pasowałoby ośmiu graczy (oczywiście w tym też my dwaj), osiem drużyn sojuszniczych (w końcu gramy przeciwko sobie ;)), normalne zagęstnienie wód, zwykłą siłę stworzeń, podziemia oraz mapę L (albo M - nie wybieram XL, bo w końcu chcę się zmieścić w tych kilku godzinach ;)). Co ty na to?

I pamiętajcie obaj: jestem już elfem (już ja wyciągnę od nich rangę półsmoka... XD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Ja mam ferie już w przyszłym tygodniu, więc każdy dzień mi pasuje. Co do IP, to może być moje. Prześle ci na PW. Czyli wszystko ustalone... aha, ja gram bastionem. Muszę spróbować w końcu sił tym zamkiem..........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zio - co do pory, proponuję piątek albo sobotę w przyszłym tygodniu o godz. 16:00. Mam akurat dużo wolnego czasu, więc mnie też (niemal) każda pora pasuje. Choć myślę, że sobota bardziej by pasowała. ;)

I nie zdradzę, kim zagram, bo jeszcze do końca nie wiem. Coś tam myślę między zamkiem a wrotami żywiołów...

Vuko - a jaką masz wersję Heroesów III? Z Siriusem gram w wersję z oddzielnymi Heroes III i dodatkami (wersja 1.0 albo 1.1), a z Zio gram w wersję z Nowej eXtra Klasyki. I nie martw się, też się na tym nie znam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do Siriusa - zapomniałem o jednym! Jeżeli będziemy grać na wylosowanym scenariuszu, to jakie parametry mamy wybrać? Myślę, że pasowałoby ośmiu graczy (oczywiście w tym też my dwaj), osiem drużyn sojuszniczych (w końcu gramy przeciwko sobie ;)), normalne zagęstnienie wód, zwykłą siłę stworzeń, podziemia oraz mapę L (albo M - nie wybieram XL, bo w końcu chcę się zmieścić w tych kilku godzinach ;)). Co ty na to?)

Da się zrobić. :wink:

Zajrzyj gdzieś o 16:50 na swoje PW.

I pamiętajcie obaj: jestem już elfem (już ja wyciągnę od nich rangę półsmoka... XD).

Dobry pomysł. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...