Skocz do zawartości
galileo01

Zapomniałeś tytułu gry? Napisz w tym temacie.

Polecane posty

Witam wszystkich,

desperacko poszukuje pewnej gierki, więc z desperacji napiszę też tutaj :D poniżej wszystko co pamiętam:
Z tego co pamiętam to stylistyka była czerwona. Wszędzie czerwono. Platformówka, przechodzona w prawo, typowa pikseloza. Biegało się i skakało jakimś lisem(lub kotem?). Dało się strzelać jakimś promieniem(coś na wzór kamehameha) i odbijało się po strzale. W gierce dało się bić jakieś kurczaki i z nich wypadały chyba czarne jajka. Gra była dodana bardzo dawno temu na płytkę z Cd action albo Click'a, na 90% z serii freeware.
Ludzie pomóżcie bo dostaję już świra tak mi ta gra siadła na psychę :p
edit: po strzeleniu lisek robił gwiazdę do tyłu, była chyba też mapka na pociągu.

Edytowano przez kasmiros

Witam, bardzo pilnie poszukuję gry z lat 2000-2010
Gra ta polegała na przesuwaniu klocków ( może ich zjadaniu ? )
Była to gra logiczna
Głównym bohaterem była bodajże pszczoła ( chyba jakaś spita ???? )
Gra miała dość dziwaczny soundtrack i oprawę graficzną
Były monety, były fiolki które trzeba było spuścić na takie stworki uwięzione żeby można było dalej przejść.
Gra była 2d, gdybym miał ją do czegoś przyrównać to byłaby to gra " Pekka kana "
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Witam.

Szukam takiej gry. Była na PC, nie pamiętam czy dos czy windows, bo to było za czasów windowsa 95 :) A ja byłem małym gówniakiem.

Ogólnie to tak - gra wydana przed rokiem 99.

Gatunek : "vertical shooter", tzn lecimy samolocikiem z dołu ekranu do góry, obraz się przewija, itd.

I nie pamietam tytułu. Pamiętam tylko następujące szczegóły:

Do wyboru mieliśmy dwa samoloty - czerwony (wyglądał trochę jak red baron, coś tego typu) lub srebrny (rakietka czy myśliwiec).

Czerwony strzelał podwójnym ogniem, srebrny pojedyńczym.

Można było po drodze zebrać inne rodzaje broni - rakiety, lasery, itd.

Pierwszym bossem był taki ogromny czerwony samolot, na pół ekranu.

No i każdy level zaczynaliśmy wypuszczani z takiej chyba latającej bazy powietrznej, czy innego szajsu.

Wie ktoś, jaki ta gra miała tytuł? Szukam tego :(

Cześć wszystkim. Mam pewien problem, bo dziś przypomniałem sobie o pewnej grze z dzieciństwa i nie wiem, czy ktokolwiek w nią grał. Była to gra point & click, z tego co pamiętam w języku czeskim. Opowiadała o przygotowaniach świątecznych w domu pewnej dziewczyny. Chodziło się po całym domu i robiło jakieś czynności, np. ozdabiało pierniki, pakowało prezenty, cięło wstążki itp. Główna bohaterka, jeśli dobrze pamiętam, miała na imię Karolina, ale ręki sobie nie dam uciąć. Gra co jakiś czas przychodzi mi na myśl i wracają wspomnienia, obraz każdego pomieszczenia w grze itp., chciałbym skonfrontować się z tą grą po 10 latach. Aha, jeszcze dodam, że była to niskobudżetowa gra sprzedawana z wieloma innymi na płycie w kiosku, więc istnieje prawdopodobieństwo, że też graliście. Liczę na Waszą pomoc, z góry dzięki :)

Witam

Mam problem z nazwą gry, w którą grałem ponad 10 lat temu. Poniżej opiszę wszystko co z niej pamiętam.

Otóż jest to gra sprzed 2006 (tak mi się wydaje), grafika podobna do pierwszej części kozaków, jest to gra strategiczna fabularna widok z lotu ptaka. Pamiętam, że gra była rozbudowana miała chyba pare zakończeń. Zaczynaliśmy w pierwszej misji w mieście u naszego ojca, który zdaje się, że był królem a napewno władcą tego miasta. Mamy zająć się okoliczną osadą barbarzyńców która nęka wioskę w pobliżu miasta. W mieście mamy do dyspozycji jedynie koszary, w których możemy nająć jedynie paru włóczników. Po spacyfikowaniu barbarzyńców oraz ich wioski nagle pojawia się wojsko wroga, którego dowódca po rozmowie z ojcem naszego bohatera rozpoczyna oblężenie miasta. Gdy w drodze powrotnej nasz bohater to dostrzega pędzi na ratunek ojcu, lecz okazuje się, że jest już na to za późno i trzeba ratować się ucieczką przez może. Druga misja rozpoczyna się na lądzie gdzie do dyspozycji mamy jedynie parę jednostek i musimy założyć bazę następnie gromiąc zastępy barbarzyńców którzy nawet w końcowej fazie misji przywołują behemota, który już wtedy nie jest większym zagrożeniem. Z następnych misji pamiętam jeszcze, że można było wybrać drogę pogańską lub pozostać chrześcijaninem. Z pogańskiej niewiele pamiętam poza tym że można było budować chyba druidzki krąg w którym na pewno można było zakupić druida i behemota (na druidów było ograniczenie w liczbie albo 3 albo 1 nie pamiętam). Na pewno ze względu na drogę mieliśmy do dyspozycji rózne budowle i jednostki. Z drogi chrześcijanina pamiętam, że w jednej z początkowych misji musieliśmy uwolnić kogoś ważnego z więzienia w mieście przeciwnika przy czym nie mieliśmy wojska dlatego musieliśmy udać się do okolicznego opactwa gdzie przebieraliśmy się za mnichów dzięki czemu wróg nas nie rozpoznawał. W mieście każdy z mnichów (było ich 3) miał do dyspozycji 1 beczkę z prochem, która wybuchała po krótkim czasie zwabiając wojsko ogólnie 1 beczką trzeba było wywabić wojsko na drugi koniec miasta 2 wysadzić więzienie, które było przy murze a 3 wysadzić uszkodzony mur a następnie wraz z więźniem uciec z miasta. Z drogi chrześcijanina pamiętam jeszcze, że następnie wyruszało się na krucjatę walki w ziemi świętej z saracenami świetny klimat z tych misji itd. Pamiętam jeszcze że każda jednostka miała swój własny poziom doświadczenia przez co podnosiły się jej statystyki chyba 5 poziom był maksymalny, przy czym można było budować manekiny i wyszkolić jednostkę na chyba maks 2 poziom doświadczenia. Można było szkolić konnicę lub znajdować konie na które można było pakować piechotę i z automatu mieliśmy konnicę. Pamiętam jeszcze najlepsze jednostki a mianowicie anioła (chrześcijanie), którego nie można było kontrolować, poprostu szedł przed siebie najczęściej w kierunku wroga i siał niezły rozpierdziel. Pogania mieli do dyspozycji jako bossa behemota lub demona już nie pamiętam tego dokładnie. Napewno gdy anioł spotkał się z demonem kamera zaczynała się skupiać na ich walce dopóki któryś nie wygrał.

To chyba wszystko co pamiętam bardzo proszę o pomoc, ponieważ ta gra ciągnie się za mną latami jak smród po gaciach i nie daje mi po prostu spać ;) z góry dzięki za pomoc i za chęć przeczytania tego wypracowania.

Witam! Szukam gierki z widoku takim jak gta 2 z góry, gralo sie chyba czlowiekiem, zabijalo sie kosmitow ktorzy byli w jednym wielkim labolatorium, typowe alieny z zielona krwia im dalsze roomy zwiedzalo sie tym silniejsze i wieksze, pierwsza misja chyba zaczynala sie od wlaczenia zasilania pradu w laboratorium, kojarze ze mozna było wybrac poziom trudnosci z czego najtrudniejszy to byla totalna rzez gdzie można było zginac w mniej niz minutę. Gralem w nią jakos w 2004/2007 roku.

@wallxq może alien shooter? Pasowało by do opisu bo w pierwszych misjach był motyw że wysiadło światło i trzeba było je znów włączyć, a poza tym gierka była z 2007 więc też by się zgadzało.

• Thanks 1

@Radzer taak to było to! Dzięki Ci bardzo :D

Pamięta ktoś może jeszcze grę w której walczyło się helikopterem z innym wojskiem, gatunek gry jak 1942 z pegasusa lecz z dużo lepszą grafiką nawet jak na tamte czasy 2006-2009, czyli strzelamy w innych latajac lewo prawo gora dol i na koncu zawsze jakis boss w czym w tej grze była to zwykle wielka baza, gra miala z 20 moze leveli (wiem ze nie za dużo), kojarze że kupiłem ją chyba w jakiejś cyber myszce czy innej podobnej gazetce. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.