Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum - temat do dyskusji i zgłoszeń

Polecane posty

Zawsze jest tak, że ktoś się zapisze do gry a potem go nie ma... Jeśli zabawa stanie w miejscu na dobre, bo powiedzmy zginą Ci, którzy czynnie brali udział zakończę zabawę i będzie remis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to jest nie od dziś bolączka FM. Nieudzielanie się dużej ilości graczy i tury ciągnięte w nieskończoność co powoduje że gra jest coraz mniej atrakcyjna i też prowadzi do dalszego wybijania z rytmu graczy którzy na początku są aktywni. Myślałem że po ostatnim przestoju coś się zmini, ale niestety, jest jak było. Jak nic się nie zmieni to myśle że zabawa potrzebuje albo restartu, ablo zawieszenia, albo w uatrakcyjnienia/zmiany w jakiś sposób zasad by odzyskała świeżość. Inaczej skończy jak wiele innych, zapomniana pod stosami innych tematów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tu czegoś nie rozumiem.

Jest 9 żywych osób, a 4-5 głosów, czy ile ich tam jest ?

Ludzie, albo się zapisujecie i gracie, albo się nie zapisujecie. Jeżeli nawet ktoś nie może grać (wiadomo zawsze coś może wypaść, rozumiem to doskonale) to powinien powiadomić tylko o tym w jakiś sposób prowadzącego. Teraz świat jest taki, że można to zrobić: na informatyce, w komórce (uwaga na koszta ;), chyba, że jakieś wi-fi czy cu), u kumpla czy brata. To są dwie minuty roboty napisać prowadzącemu, że nie może brać udziału w FM i dlaczego.

No nic, mi się tam zabawa podoba tak czy siak, bo jakiś czas na FA nie wchodziłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel Sooka bardzo dobry i dołączam się ! Ta sesja pokazuje dobitnie, że FA czeka nieuchronny restart i reanimacja, bo formuła się wyczerpuje :/ A szkoda.

W grze pozostali:

1. MrYoshi

2. HrymiMakos

3. Maliniorz

4. thefiend2

5. Mejk

6. Hrissgel

7. BigDaddy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz zginąłem. Nie powiem, należało mi się bo szło mi wyjątkowo słabo, ale cóż, najwyraźniej dowody tym razem zupełnie do mnie nie trafiły.

Co do sesji to całkiem niezła, choć to nie moje klimaty, to ważne że ten klimat był. Mam nadzieje że pozostali przy życiu wykażą się inteligencją, bo po moim ostatnim poscie łatwiej miec juz chyba nie mogą.

Co do restartu to myśle że jeśli nie wypali następna sesja (wrestlefanowa) to trzeba poprosić moderke o restart. A już teraz trzeba się zacząć zastanawiać co zrobić by zabawa nie umarła. Ja już jakiś czas temu proponowałem przedłużenie jednego dnia do około 3-4 dni, ewentualnie robienie szybkich, w całości wcześniej przygotowanych sesji w 1-2 dni, w zaledwnie kilka osób, po kilka rund w dzień, we wcześniej ustalonym, dogodnym terminie.

Wydaje mi się że przede wszystkim nie może być tak że ktoś się nie udziela a nastepnie zapisuje się do następnej sesji. Trzeba wprowadzić kary dla ludzi którzy na przykład udzielali się w mniej niż połowie rund w swojej sesji, ablo w ogóle sie nie udzielali, w postaci bana na jedną lub kilka rund. To powinno albo zmotywować leserów albo ich po prostu wyeliminować. Bo lepiej grać w 6 a dobrze niż w 20 tak jak teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sooko - za niedługo - wątpię :rolleyes: Gdybym nadal był w LO to inna sprawa - masa wolnego czasu, a teraz ciężko czas znaleźć, żeby się po uchu podrapać. Jeśli miałaby by kiedyś się odbyć moja kolejna sesja to dopiero we wakacje ;) ewentualnie okres Wielkanocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do restartu to myśle że jeśli nie wypali następna sesja (wrestlefanowa) to trzeba poprosić moderke o restart. A już teraz trzeba się zacząć zastanawiać co zrobić by zabawa nie umarła. Ja już jakiś czas temu proponowałem przedłużenie jednego dnia do około 3-4 dni, ewentualnie robienie szybkich, w całości wcześniej przygotowanych sesji w 1-2 dni, w zaledwnie kilka osób, po kilka rund w dzień, we wcześniej ustalonym, dogodnym terminie.

Wydaje mi się że przede wszystkim nie może być tak że ktoś się nie udziela a nastepnie zapisuje się do następnej sesji. Trzeba wprowadzić kary dla ludzi którzy na przykład udzielali się w mniej niż połowie rund w swojej sesji, ablo w ogóle sie nie udzielali, w postaci bana na jedną lub kilka rund. To powinno albo zmotywować leserów albo ich po prostu wyeliminować. Bo lepiej grać w 6 a dobrze niż w 20 tak jak teraz.

Co do rozgrywania wszystkiego w 1-2 dni..chyba nie da rady. Bo trzeba poświęcić wtedy dużo czasu - dzień przed kompem. Ale co do kar to się zgadzam. Zrobić taką czarną listę i wpisywać tam pomiot wszelaki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, intensywna sesja w ciągu jednego - dwóch dni może nie jest złym pomysłem, ale w wakacje. Teraz to nie ma szans powodzenia. Nikt nie znajdzie tyle czasu. Natomiast kary za olewanie, czyli psucie innym zabawy mogły by jak najbardziej być. Bo to jest żałosne. Pełno ludu się zawsze zapisuje na sesję, a potem nawet nie zajrzy do tematu. Ja rozumiem, że może coś nagle wypaść. Ale wypadało by wtedy chociaż wpaść i przeprosić.

Jeszcze ci, co są kompletnie nieaktywni, to może po prostu zapomnieli, ale Mejk przeszedł samego siebie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Mejk przeszedł samego siebie....

Dlatego ten pan powinien jako pierwszy trafić na taką "czarną listę" - zero aktywności w tej rozgrywce, w poprzedniej mojej również + zaobserwowałem, że w innych wcale nie jest lepiej.

EDIT:

I przedłużam ten cholerny dzień na głosowanie - do wieczora, jak wrócę z zajęć to ma być więcej głosów, bo jak nie to nałożę ekskomunikę na mafie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Mejk już przesadził. A i czarna lista jest bardzo dobrym pomysłem. Niech cały plebs tam trafia, a szlachta niech się bawi :)

Co do krótkich rozgrywek jestem nastawiony negatywnie. Chyba, że w wakacje coś się zobaczy...

EDIT. - O ! Napisał coś ! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave, chyba juz nikt się nie wypowie więc możesz z czystym sumieniem skończyć sesje. Nie powiem żeby była to sesja wybitna, ale nie ma w ty nic Twojej winy.

Maliniorz, ja nie widze w tym nic smiesznego, to raczej smutne. Problem nieudzielających się trzeba rozwiązać a nie wyśmiewać....

Co do pomysłu "banów" na FM to widze że pomysł się podoba. To teraz troche go doprecyzuje, żeby wszystko było jasne.

Po pierwsze trzeba wyeliminować przypadki losowe, które jednak są jakimś odsetkiem powodów nieudzialania. Dlatego kandydaci do bana powinni być uwzgledniani tylko wśród tych którzy przeżyli przynajmniej 2 dni. Albo 3, choć nie wiem czy to nie za dużo. To może zależeć od długości sesji. Na przykład w sesji do 12 graczy to będzie próg 2-dniowy, w sesji od 12 - 3 dniowy.

Po drugie ktoś to będzie musiał zliczać. Myśle że powinien być to prowadzący grę. I tak musi on sprawdzać kto głosował i jak, więc nie bedzie to wielka robota jak przy okazji zapisze sobie kto się udzielił a kto nie. Albo po

zakończeniu całej rundy, jak kto woli.

Po trzecie jakiś "taryfikator" musi być

Proponuje tak;

-wypowiedzenie się w mniej niż 50% dni z danej rundy-upomnienie

-3 upomnienia-wykluczenie z następnej rundy

-nie wypowiedzenie się w ogóle w danej rundzie-wykluczenie z nastepnej rundy

-następne niewypowiedzenie się w ogóle po zakończeniu bana-wykluczenie z 3 następnych rund

-każde następne niewypowiedzenie się w ogóle-ponowne wykluczenie na 3 rundy

Myśle że nie trzeba dłuzszych kar, przecież każdy powinien się kiedyś nauczyć...

Po czwarte takie coś musi się spotkać z aprobatą z góry, nie wiem czy moderatora działu, czy ogółu moderki. W każdym razie najpierw niech zainteresowani grą się wypowiedzą, jeśli jakiś moderator tu zagląda to mógłby też wydać opinie, jeśli nie a pomysł się spodoba to ja moge napisać do moderki w tej sprawie.

To jak, co sądzicie o tym co napisałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesji koniec nastał... Zbliża się kolejna - nie, nie moja a uczelniana :P Za grę dziękuję i gratuluję zwycięstwa Miastu :) Rozgrywka nie była górnolotna z mojej przyczyny - nie miałem jednak wystarczająco dużo czasu, aby wszystko ułożyło się tak jak bym chciał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dziękuję za grę. Nie broniłem się już, nie było sensu. Powiem szczerze, że miałem ogromny problem ze znalezieniem dowodów, które ewidentnie nie wskazywałyby na mnie.

Za to jako mały sukces poczytuję sobie delikatne skłonienie Was do zabicia Kaktusa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę na chwilę do mojej, suabej rozgrywki i podam dowody oraz kompletne ściemy jakie zawarte były w tekstach:

Ściemy

- maska dotleniająca - avatar thefienda2

- Rzeczy trudne załatwiamy od ręki. Niemożliwe zajmują nam trochę więcej czasu cytat z sygny mistera. U mnie lekko zmodyfikowany

- gwiazda wokół innej gwiazdy - podbiel i ich avatar z Gwiazdą Śmierci oraz gwiazda choinkowa

- glany - HrymiMakos

- piktogramy - avatar w/w.

- wypisane miał to na twarzy - totalnie nic nieznaczące, gdyż praktycznie każdy z biorących udział miał sygnaturkę ;)

- świdrujące i tajemnicze spojrzenie - w zamyśle nie miałem Yoshiego a np. avatar Kaktusa. - kot czy dziwne oczka Sooka

- chce być wyróżniający się i oderwać od reszty stawki - na myśli miałem to, że podbiel -> Urodzinowi Zwycięzcy i MrYoshi -> [Ekspert] Książki mają inne grupy niż my - forumowicze

Dowody zbrodni

- wychwalany pod niebiosa i dał się zapamiętać z dobrej strony - Yoshi w przeszłości stworzył mafię, która jest dla mnie niedoścignionym wzorem do naśladowania. Z tego co dobrze pamiętam był bardzo chwalony za rozmach i "lekkie pióro", które uwolnił w swoich tekstach. Stąd ta poszlaka

- zło spowodowane przez nas - ZBRODNIA i w konsekwencji zło dla nas ( tzn. czujemy się źle, gdy jesteśmy ukarani) - KARA = Zbrodnia i kara, jedna z wielu książek o których wspomina morderca w profilu

- zachowajmy pozory - z opowiadania sprawcy

- Niebo nad nami, piekło za ścianą - Sky is over Serja Tarkiana - wymieniona w profilu. Piekło - ściema ;)

- Over & Over - Yoshi na samym początku profilu ma grafikę z okładką książki Opowieści z meekhańskiego pogranicza autorstwa Roberta M. Wegnera - a Over & Over jest jednym z hitów krakowskiego producenta muzycznego Roberta M.

- jestem uczciwy we własnym mniemaniu i w innym wymiarze - ranga: Kłamca - dla was (graczy) może być kłamcą, ale przed samym sobą jest uczciwy

- podpisy do listów:

Harley -> Elizabeth Hurley - aktorka, Swan -> Elizabeth Swann, The Virgin Queen -> Elżbieta I Tudor. Imię każdej pani rozpoczyna się od EL = EL PRESIDENTE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, teraz już wiem co czują ci, którzy pierwsi padają w Forumowej Mafii. Szkoda, bo na najbliższy czas nic się nie zapowiada (sesja) oprócz sesji podbiela na którą się raczej zapiszę jak jeszcze można.

Powodzenia i niech wygra lepszy !

Ps. Wrestlfan, ,,Piłę" oglądałeś ostatnio ? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...