Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum - temat do dyskusji i zgłoszeń

Polecane posty

IMO w tak małej sesji lekarz by się przydał, ale jednak to jest jakaś komplikacja i przedłużenie rozgrywki (gdyby trafił), dlatego jestem na nie.

@ade: to nie jest nowy pomysł, tak się grało na początku, potem idea umarła, bo nie za bardzo nadaje się do partii forumowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem raczej na nie. Nie widzę potrzeby wnoszenia jakichś urozmaiceń do i tak rozbudowanej już zabawy. Oczywiście jest całe multum dodatkowych ról, które można wprowadzić, ale po co to robić? Tak jak mówi podbiel - wprowadzenie medyka może znacznie wydłużyć zabawę. A jak wiaomo, im dłużej sesja trwa, tym bardziej traci na popularności. A to ktoś zapomni, a to ktoś nie zagłosuje... Poza tym dziwi mnie dlaczego jeśli morderca wybierze osobę inną niż medyk, to dlaczego ma ginąć ta wybrana przez medyka? Wtedy powinna ginąć ta, którą normalnie wskazuje zabójca. No, chyba, że coś źle zrozumiałem z Twojego posta :smile:

Co do klimatu sesji - szczerze to mnie mało obchodzi. Piątku 13-go nie znam, ale morderstwo to morderstwo, nie ważne w jakich realich, ani z jakim tłem fabularnym. Te wszystkie fabuły są tylko po to, by sesja była ciekawsza. Bo można zrobić sesję bez fabuły - ot, siedzi 8 ludzi w pokoju bez wyjścia i jeden z nich jest mordercą, jeden policjantem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja tam kiedyś rozegrałem pare sesji ze znajomymi i zawsze były problemy z lekarzem które komplikowały grę. Dlatego jestem na nie.

HrymiMakos-przejrzałem dodatkowe role które podałeś. Poza policjantem i lekarzem to one są naprawde kompletnie niepotrzebne i gdyby wprowadzić nawet nie wszystkie a kilka z nich to rozgrywka mogła by się stać, poprzez jakieś sieci morderstw, ochron, uników i sprawdzeń kompletnie niezrozumiała (Kolejarz? Mleczarz? Szalony sędzia? :blink: ) W dodatku jest tyle ról które mogą zabijać że rozgrywka mogłaby się skończyć bo 1 rundzie i każdy zabiłby każdego :D

Wracając jeszcze do lekarza do można go wprowadzić jakby była sesja na 18-20 osób albo więcej. Chociaż jak dla mnie wtedy lepiej by było już ustanowić drugiego policjanta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ cudownie ;J Sesja się ledwo zaczęła, a dla mnie już skończyła^^

A ja trochę z innej beczki. Czy znalazłby się ktoś chętny do pomocy przy sesji? Nie musi to być jednak ktoś utalentowany twórzco, tylko potrafiący wymyślać poszlaki. Chciałbym bowiem przeprowadzić sesję i jej fabułę biorę na swoje barki, ale przydałby się ktoś do wymyślania zmyłek i dowodów. Do każdej sesji zgłasza się praktycznie to samo gremium osób i na nich już dawniej tworzyłem poszlaki, a nie chcę, żeby się powtarzały. Dlatego przydałby się ktoś "świeży" :smile: Byłby ktoś taki? O samej sesji na razie nic ni mówię. Jak znajdę pomagiera, to przedyskutuję wszystko i zacznę zapisy. Ale z małym haczykiem. :rolleyes: Ale na razie niech się jakiś giermek znajdzie :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co wysłali mi zgłoszenia po poście Maliniorza niestety się spóźnili. Tak więc stało się - zapowiadam swoją kolejną sesję! Jednak na trochę innych zasadach. Główną zmianą jest to, że nie ma (na razie) konkretnej daty początku. Po prostu tym razem zrobię całą sesję przed sesją i będę tylko wklejał kolejne posty zmieniając "iksy" na nicki, które poda mi morderca. Mogę Was jednak zapewnić, że FM odbędzie się w listopadzie. Nie mogę jednak podać w przybliżeniu nawet w którym konkretnie tygodniu. Wykorzystam za to mój ulubiony cytat "Whan it's done" :tongue: Gdy już ustalimy wspólnie z Maliniorzem datę rozpoczęcia sesji, każdego powiadomię osobiście i jeszcze napiszę tutaj w tym temacie. Co się jeszcze zmieniło - nie powiem Wam, w jakich realiach będzie się FM działo. Chcę, by to była niespodzianka :wink: W każdym razie to nie są jakieś cuda na kiju, tylko coś, co cały czas było na wyciągnięcie ręki... ale nikt tego nie użył. To co po staremu - sesja na 10 osób, z czego już 2 mam.

Lista osób:

1. fergix

2. Braveheart1992

3. Ketro

4. Pawello12

5. Kaktus.

Eny wolontirs?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także się zgłaszam, akurat wygląda na to że w listopadzie będe miał więcej czasu.

Tak apropo zgłaszania się to ludzie, może pomyślcie najpierw czy będzie wam się chciało udzielać, bo w obecnej sesji bieda z udzielaniem się, a jednolinijkowce w FM to w ogóle jakaś kpina...:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione, teraz ja proszę o pisanie więcej niż jednej linijki postu. To tyle. Nie zwracajcie uwagi na wariacje fabularne, trzymam się dosyć wiernie filmowego pierwowzoru (choć tam nie było cały czas z wojskiem ale i tak podobnie). Powodzenia żyjącym życzę :)

Jakby co to sesję robię na podstawie 9 części Piątku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do sesji Czytnika. Pomysł z X-ami zamiast nicków jest dobry. Tylko podczas pisania ludzie wciąż będą mogli zmieniać profile. A jeśli tylko morduj nic nie zmieni, to ktoś, kto śledził przez ten czas profile z łatwością go znajdzie.

I czy mi się zdaje, czy podczas najnowszego wpisu zginęły 3 osoby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HrymiMakos - morderca i policjant zostaną wybrani na dzień/dwa przed sesją. Do tej pory nawet my z Maliniorzem nie będziemy znać tożsamości specjali. Co do zmian profili - cóż, w końcu nie często wprowadza się jakieś gruntowne zmiany, ale w razie czego dostosujemy się i pozmieniamy poszlaki zgodnie z ewolucją profilu. To nie stanowi problemu dopóki post nie znajdzie się na stronie. :wink:

Lista osób:

1. fergiX

2. Braveheart1992

3. Ketro

4. Pawello12

5. Kaktus.

6. podbiel

7. HrymiMakos

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...