Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum - temat do dyskusji i zgłoszeń

Polecane posty

To może wprowadzić pewne zmiany, tutaj na forum dyskusyjnym
Nie, IMO. Dlaczego? Bo zaraz zrobi się nam tutaj festiwal "a według mnie zabił..." i tak kilkadziesiąt postów pod rząd :) Zabawa ma swoich uczestników. Obserwatorzy zgodnie z nazwą, TYLKO powinni obserwować. Jednakże, jako że nie jestem przypisanym modkiem do tego działu więc moja moc aż tak silna nie jest :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wspominałem o tym - morderca MA PRAWO wpłynąć na miejsce zbrodni, aktualnemu podesłałem zagadkę wcześniej aby mógł zaplanować tak pierwszą ofiarę jak i potem właściwą linię rzucania podejrzeń na kogo innego (czy się to udało to inna para kaloszy :P). Napisałem też, że jeśli chce, ma prawo zasugerować zmiany i modyfikacje (czy z prawa skorzystał również póki co nie powiem ;])

2. Rozszerzenie kompetencji policjanta - albo zrobiłoby to zbyt wiele zamieszania, albo trzeba by zrobić go jawnym, a wtedy jego nocne działania tracą sens. To nie jest gra fabularna, pisanie in character to taki miły dla oka dodatek. Natomiast zbieranie zeznań i dalszych śladów wymagałoby dobrze przygotowanych postaci oraz świata gry, czego w tej zabawie nie przewiduję. Nie mam nic przeciwko, jeśli ktoś podejmie się próby zbudowania porządnej rozgrywki kryminalnej (czy tu, czy na Sesji), nawet używając jako bazy tych zasad, ale Forum Mafiosum miało być w sumie proste, intensywne i grywalne. Muszę przyznać, że z mojej perspektywy póki co spełnia te założenia ;)

3. Policjant może zostać zamordowany. Tak przynajmniej było w klasycznych zasadach. Zastanawiałem się nad modyfikacjami, ale "trafienie" policjanta powodowałoby wtedy, że ładny schemat jaki podałem wcześniej rozsypałby się.

4. Co do komentarzy postronnych - jak napisał Cieniu, zrobiłoby się statsiarstwo. Możecie jednak wystąpić do Rankina i Lorda z zapytaniem czy takie statsiarstwo jest dozwolone ;]

5. I na koniec, jak zapowiadałem wczoraj, dzień skończę dziś późno. Póki co w głosowaniu "prowadzi" Rorschach i można liczyć, że to on zawiśnie. Jeśli policjant i morduj nie mogą siedzieć do +/- północy to mogą mi podesłać cele wcześniej opierając się na dotychczasowych wynikach.

EDIT: ... o ile zajdzie taka potrzeba oczywiście bo niewykluczone, że morderca zawiśnie. Niech się wtedy przyzna i skończymy grę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystąpić do Rankina i Lorda z zapytaniem czy takie statsiarstwo jest dozwolone

Ja tam nie mam nic przeciwko. Natomiast sporo przeciwko mam zaklepywaniu miejsc, bo tylko niepotrzebny kłopot i stats się robi, jak ktoś się zgłosi, a zapomni, jak się zaczną kłótnie o kolejność zgłoszeń...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też popieram, to co o zgłaszaniu się do następnej gry wspomniał Rankin :) Wiem, że na początku chciałem się zgłosić, lecz wyszło to za późno (echh ten mój internet...) Teraz wolę żeby każdy kto chętny jest do zabawy to niech zgłasza się dopiero po zakończeniu gry - czyli wygranej policjanta albo mordercy. Inaczej się zrobi bałagan, a tak każdy chętny będzie "śledził temat" (jak jest dostępne w opcjach) i nikt nie zapomni o zabawie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak najłatwiej rozpoznać mordercę? Próbuję wszystkiego, aby się obronić i zwalić winne na kogoś innego ;) Ja nie mam nic do dodania, po prosu już samo to co Shiva wyprawia jest moocno podejrzane ;)

James, rób co uważasz za słuszne, ja nie będę się upierał, że jestem niewinny. Na tym etapie każdy z nas jest tak samo mocno podejrzany.

@down: jak dla mnie to najmocniejsza z wszystkich poszlak, bo dająca się logicznie wyjaśnić. Do tego ciągle próbujesz się tłumaczyć, że to nie ty jesteś winny... coś tu nie gra.

Myślisz, że gdybym ja był mordercą, to wybrałbym XI jako wskazówkę (podwojenie liczby w moim nicku) ? Musiałbym być wyjątkowo nieprofesjonalnym zabójcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem jak wy, ale mi się zdaje, że sens zabawy leży w samodzielnym główkowaniu i dochodzeniu do sedna. Takie wołanie o pomoc nie przystoi...

@Shiva: dopasuj WSZYSTKIE dowody do kogoś - Jamesa, albo nika. Zapewniam Cię, że się da. Do Ciebie także się da, na Twoje nieszczęście.

Tak, wiem, nie gram a się wtrącam, ale jako obiektywny obserwator potrafię wywnioskować całkiem trafne wnioski... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie nic nie pasuje, otóż :

Do JamesaVoo - medalion wiedźmina i jedna jedenastka w profilu

Do Niko22- jedenastki, fan sportu itd. :)

I coś mi się zdaje, że orzelek18 był policjantem ;)

I czy ja wołam o pomoc ?

Nie, ja żądam sprawiedliwości :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno, obaj jesteście podejrzani, ale pozostawię swój głos tak jak był, tej nocy powinno się wszystko rozstrzygnąć.

@Shiva - Gdybyś mi o tej 11 nie powiedział to bym w ogóle nie wiedział że ona tam jest :P

EDIT:@Shiva w drugim temacie - Przerażasz mnie :D Czytając Twoje posty czuję się jakbym bym uwikłany w co najmniej zamach na jakąś ważną osobę, cóż, jak już mówiłem, jutro wszystko powinno się wyjaśnić. :)

EDIT:@DOWN - Mi się tylko wydaję, czy są dwa głosy na Ciebie i jeden na mnie, więc kto zostanie? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to należy się jeszcze "wyjaśnienie sprawy całej" czyli rozwiązanie zagadki. Tu należą się specjalne brawa dla Golomana, który przysłał mi prawidłowe rozwiązanie w kilka minut po zamieszczeniu zagadki oraz mordercy, który wyeliminował Golomana nim ten mógł się podzielić swoimi przemyśleniami. Jak widać pierwsza ofiara wiedziała zbyt wiele :D

Co do zagadki to powiem że wiedźmin, fifa, ManUtd itd. były szumem informacyjnym. Nawet piłka nożna była śladem mogącym wskazywać na kilka osób, o czym boleśnie przekonał się Policjant Rorschach ;) Co więc zostało? Recenzja, gra, screen (OBRAZEK!), i XI (11). Teraz zobaczcie, czemu orzelek musiał zostać szybko wyeliminowany. Niko prawdopodobnie nie chciał byście zbyt długo patrzyli w jego profil w poszukiwaniu śladów, bo morderca jest tam wpisany dokładnie na środku - na 11 miejscu w zagadkach obrazkowych.

Cóż, zwycięzcy gratuluję, wszystkim dziękuję za dobrą zabawę, następną rozgrywkę możemy zacząć... jutro? Chyba, że macie jakieś uwagi, pomysły na poprawki, czy przemyślenia po pierwszej grze. Tak czy siak, Forumowice Zdrój czekają już na 12 wczasowiczów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla nika. Wiedziałem, że mój znajomy mnie nie zawiedzie. :D

Zgłaszam się do następnej tury. Ta zabawa beze mnie się nie obejdzie.

EDIT: Także rozwiązałem zagadkę, ale nieco źle zinterpretowałem - P_aul jak również znawcy Rebusów wiedzą, że mam tendencję do szukania trudnych rozwiązań. Stąd może też było moje przekombinowanie. I szczerze mówiąc, nie myślałem, że WSZYSTKO w zasadzie oprócz tajemniczej XI jest dywersją. Z góry obstawiłem Wiedźmina i Manchester - FIFA pasowała do faktu, że niko organizował jakiś czas temu (kilka dni temu?) turniej piłkarski właśnie w FIFIE - tą informację znalazłem na blogu. Ale z zasady blogów nie czytam więc... w sumie to był przypadek. ;)

@P_aul: A co by się działo, gdyby po każdym morderstwie pozostawiane były jakieś ślady? Możliwości manipulacji jest wtedy znacznie więcej, no i trzeba trochę więcej pogłówkować. Nie wspominając o atmosferze... temperatura sytuacyjna wzrosłaby niebotycznie... takie mam wrażenie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...