Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum

Polecane posty

Tak więc zabiliśmy niewinnego...

Poczytałem trochę o Juninho, były piłkarz Lyonu, teraz Kataru. Wskazywałoby to na piłkę nożną, tudzież duże zyski (w Katarze miał duże zarobki).

Nie wiem na kogo oddać głos. HrymiMakos się nie udziela, więc zapewne to nie on jest mordercą. Swój głos kieruję na Podbiela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogliśmy doprowadzić do czegoś takiego...

1 Kathai - jak Katajski pomiot z profilu Podbiela

2 Brutalne morderstwa - ,,Uprzejmie informujemy, że na tym forum, w bliżej nieznanych kręgach, szerzy się patologia" cytat z profilu Podbiela

3 Kłótnia - ,,Nie zwracajcie uwagi na kłótnie. To normalne u osób z wieloma "ja" Cytat z profilu Podbiela

4 Republic - wskazuje na obrazek z profilu Podbiela, i na mój nick :tongue:

Oddaje głos na Podbiela...

Niech morderca spłonie w ogniu piekielnym, a jego imię zostanie zapamiętane jako najbardziej haniebna obelga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<Jak już się udzielam to na poważnie>

Nie pasują mi te wszystkie rzeczy zostawione przy trupach. Morderca może podrzucić cokolwiek. Ale można wyróżnić tropy prowadzące do wykrycia.

Trop 1. Metody zabójstw.

Zazwyczaj związane z osobowością mordercy. W tym przypadku pierwsza śmierć nastąpiła od, hm, rozłupania czaszki, druga od ognia. I w obu przypadkach pasuje Czytelnik: "Zbrodnia i kara" oraz "Helikopter w ogniu".

Motyw na mnie + obrona: jakby się uprzeć to i toporem można rozwalić czaszkę, ale można też rąbać drewno. W "Zbrodni..." motyw ten jest wyraźny.

Trop 2. Pozostawione znaki.

a) listy

Przekonanie o własnym sprycie, a może głupota? W każdym razie mordercy bardzo często zostawiają nam swoją grafomanię. I tutaj, od końca:

-hiljaisuus - po fińsku "cisza". W tej roli Kiro i Ahmed: "Silence! I kill you!"

-Juninho - piłkarz, nikogo nie dopasowałem.

-Kathai - Kathai_Nanjika - forumowa znajoma podbiela + jakiś Katajski pomiot, ale co to jest to pojęcia nie mam.

-Republic - podbiel i jego jutubowa piosenka.

-Brak straży - ja bym to rozumiał jako niwelacja dowodów na Czytelnika. Ma on w końcu swoją gwardię.

-Duke - książę, mnóstwo poszlak. Zaczynając od książek (mnóstwo osób) po szlachecki styl odzywania się osób wyżej urodzonych (podbiel i jego -iśmy).

b) dziwne przedmioty.

Przestępca nie jest idealny, i ślad zostawić musi.

-łuska - smoki Czytelnika

nie idzie mi to...

-piernik

-gałązka róży

...interpretacja dowolna.

Trop 3. Poszlaki tekstowe.

Nie w przypadku tej sesji i chwała Maliniorzowi za to. Krótko, zwięźle i na temat.

Głos na podbiela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kregihonorujpg.jpg


Kolejny dzień głosowania również nic nie rozstrzygnął. Mijały godziny, wikingowie byli coraz bliżej, a władcy nowego nie było. Za to był wśród nich morderca. Ciągle bezkarny, ciągle knuł nowe plany.
Na wiecu postanowiono jeszcze raz zająć się sprawą mordercy. Przy poprzedniej ofierze znów znaleziono ślady, lecz nie były one zbyt jasne i wskazywały na różne osoby. Dwoma głównymi podejrzanymi zostali podbiel i HrymiMakos. Ten drugi choć pod dużym naciskiem wybrnął z sytuacji i obronił się. Jego poszlaki wydawały się być właściwe.
Jak się pewnie domyślacie podbiel został uznany za winnego. Nie próbował uciekać. Stał w miejscu. Mamrotał tylko coś pod nosem. Czytelnik wydał swoim ludziom rozkaz powieszenia zdrajcy. Bez wahania przerzucono linę przez gałąź drzewa i uwiązano na niej podbiela. Całą noc ciało bujało się na drzewie, aż wreszcie nad rankiem zdjęto go i wrzucono do wcześniej wykopanego dołu.


***


Ludy słowiańskie słynne są z lubowania się w spożywaniu alkoholu. Tej nocy również balowano do samego ranka.
Jak się później okazało po raz kolejny zawisła osoba, która na to nie zasłużyła.
Po całonocnej libacji alkoholowej w cieniu wielkiej góry znaleziono rękę thefiend'a zamoczoną w miodzie lipowym. Reszta ciała "poszła prostą drogą do piekła".
Oprócz wspomnianej kończyny w pobliżu ktoś położył 2 paczki ziela.
Z biegiem czasu mordercę nazwano łowcą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbielu tak mi przykro, że głosowałem, aby Cię uśmiercono, twoje imię zostanie zapamiętane w legendach, jako tego kto nie lękał się śmierci

Miód i łowca to wskazuje na Arturano i jego ,,Welcome to the jungle... Honey we know the names"

Ogień, piekło, Duke, łuska to wskazuje na Czytelnika21 i jego smoczą gwardię...

Wikingowie, to wskazuję na HrymiMakos

Ale ,,piekło" wskazuje również na Arturano i jego ,,Witajcie na stronie mojego profilu ! Wiedzcie tylko, że jeśli to czytacie, to znaczy, że jesteście "On A Highway To Hell" [szatański śmiech]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne osoby umierają... Weźmy się w garść!

Piekło- może to też być krecik i "rogi Szatana" z obrazka z profilu darthmetalus

Miód- może to na mnie, a może na Sooko i ostatnie zdanie z Tony Hawk z jego profilu

Śmierć thefienda2- tylko ręka...może smoki i czytelnik21

Wikingowie- HrymiMakos

Łowca- jest nim Predzio... czyli darthmetalus

Cóż, mimo wszystko mój głos idzie na Czytelnika21.

@down- sposób egzekucji wrestlfana? Spłonął od ognia, a więc wskazywałoby to raczej na HrymiMakosa bądź Czytelnika21 (smoki wszak zieją ogniem). Zaś z tym miodem to w piosence Gunsów było tylko określenie kogoś i że tego kogoś mają, więc ta poszlaka raczej na mnie nie wskazuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy o was nie zapomnimy podbielu. Przestępca musi ponieść karę za uśmiercenie tak wielkiego człowieka, który nie przestraszył się nawet śmierci!

Z początku byłem prawie pewien, że mordercą jest HrymiMakos, ale po zobaczeniu ostatnich poszlak już nie jestem tego taki pewny. Coraz więcej dowodów wskazuje na Arturano...Sposób egzekucji wrestlfana, ręka zamoczona w miodzie (jak słusznie zauważył darthmetalus, nawiązanie do fragmentu piosenki z profilu Arturano) i poszlaka tekstowa czyli ''pójście reszty ciała prostą drogą do piekła'', nawiązanie do ''Wiedzcie tylko, że jeśli to czytacie, to znaczy, że jesteście "On A Highway To Hell" z profilu mojego nowego podejrzanego. Na razie jednak wstrzymam się od głosu, zaczekam na wasze opinie.

@UP Jeszcze głosu nie oddałem, nie byłem przecież pewien słuszności poszlak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol - Jak mniemam Wikingowie lubili pić takie trunki (jak się mylę to proszę mnie poprawić). Czyli coś na HrymiMakosa.

W ulubionych piosenkach Arturana znajduje się: AC/DC- Highway To Hell. Czyżby jakieś powiązanie z:

"poszła prostą drogą do piekła"

Fiend w ulubionych grach ma Wiedźmina 2. Grałem w jedynkę i tam występowały narkotyki, a właściwie to jeden narkotyk jak się nie mylę (Fistech się zwały, chyba dobrze napisałem), więc przypuszczam, że w części drugiej również można go spotkać (nie wiem, nie grałem). A teraz cytat z posta prowadzącego:

Oprócz wspomnianej kończyny w pobliżu ktoś położył 2 paczki ziela.
.

w cieniu wielkiej góry
, a teraz zobaczcie sobie na 1 utwór w części profilu Arturana, w której wstawia najlepsze jego zdaniem nuty z gier. Czy tylko ja widzę tam jakieś wzgórza ?

Ale dowody na podbiela postawione przez innych uczestników FM skłaniają mnie do zagłasowania właśnie na niego. Swój głos oddaję na Podbiela.

Mordercę dorwiemy, a gdy to zrobimy słono zapłaci za wyrządzone krzywdy !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Sooko, podbiela niesłusznie zamordowaliśmy zeszłej nocy. A przecież zmarłych się nie sądzi.

Poszlaki nie są jednoznaczne, jest to problem, ponieważ łatwo osądzić niewinnych. Ale na honor! Musimy w końcu dopaść mordercę! Dziś mój głos idzie na Arturano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy od początku gry uważałem, że Arturano jest jakiś nieswój, jednak nie było niczego co wskazywałoby go bezpośrednio . Trzeba również zauważyć, że większość poszlak Arturana(pozwoliłem sobie odmienić twoje ,,imię"), które znalazł ostatnio, wskazywały na mnie, jego głównego oskarżyciela...

W świetle tych dowodów oddaję swój głos na... Arturana

Zgiń, nikczemniku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę nie ja stoję za tymi nikczemnymi zbrodniami! Naprawdę, uwierzcie mi

@down- to, że znalazłem parę poszlak wskazujących na ciebie, to ty interpretujesz to jako to, że szukałem na siłę dowodów na ciebie w odwecie, że jako pierwszy mnie oskarżyłeś.

Przemyślałem ostatnio parę spraw. Po każdej dokonanej zbrodni było kilka śladów na HrymiMakosa. Tak więc to na niego dziś zagłosuję.

Żeby to był on, Boże, żeby to był on... Nie wiem, co robić, boję się, że będę następną ofiarą...Daj Boże, żebym nie popełnił błędu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zauważyć, że nasz drogi Arturano, ciągle się broni i tłumaczy, zostawia również poszlaki na innych wodzów. Gdyby zagłosował na czytelnika21, zostałby uśmiercony, ponieważ jak na razie były: 2 głosy na owego dżentelmena, 1 na HrymiMakosa, i 1 na czytelnika. Teraz pewnie nasz główny podejrzany ma nadzieję, że reszta głosów będzie przeciwko innym użytkownikom, dzięki czemu głosowanie wypadnie dla niego pomyślnie. Tak więc będzie desperacko podrzucał nowe dowody, aby wszyscy głosowali na różne osoby, a on przetrwał. Zastanówcie się. Co prawda nie mogę powiedzieć, że Arturano na pewno jest mordercą, jednak on jest nim najprawdopodobniej. Podtrzymuję swój głos na Arturana. Hymm, a teraz wracam palić fajkę i czytać gazetę, tak jak to robił Sherlock Holmes :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP- cóż, jak to ty byłbyś oskarżany, też tłumaczyłbyś się i się bronił. Co do poszlak... to co, siebie mam niby oskarżać? Chyba nie o to tu chodzi :tongue: A co do zmiany zdania: po prostu przemyślałem sobie porządnie, sam czytelnik też na razie się nie udziela (więc raczej nie jest on winny), więc po przeanalizowaniu dowodów przpuszczam, że to HrymiMakos jest owym zbrodniarzem. A poszlak nie podrzucam nikomu, nikomu nie każę też na nikogo głosować, więc nie rozumiem, o co masz do mnie pretensje. A to, że jest wiele dowodów wskazujących na różne persony, to tylko dobrze świadczy o pomysłowości Maliniorza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż muszę się z tobą zgodzić, ta tura FM jest naprawdę emocjonująca dzięki staraniom Maliniorza. Może czytelnik21 sie nie zgłasza, bo internet u niego nie działa, a może chce żebyśmy my myśleli, że on nie jest mordercą, mimo iż nim być może jest. Jednak na Arturano wskazuje tak dużo, dla tego na niego wciąż głosuję i zdania nie zmienię(prawdopodobnie :wink:)...

Do tego trzeba zauważyć, że Arturano ciągle śledzi ten temat, aby móc się obronić i nie zostać powieszonym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek słówko wyjaśnienia - przez dwa dni nie miałem internetu i dlatego nie pisałem. Przepraszam wszystkich. A teraz do rzeczy. :wink:

Widzę, że sprawy się pokomplikowały. Każdy podejrzewa każdego, na wszystkich są jakieś dowody. Tak. Na WSZYSTKICH. Przypasowałem bowiem serce na piasku, które zostało dwa dni wcześniej narysowane do imć DoxtraduSa. Na jego profilu jest bowiem zdanie: "Maluję czarne serca". Pasuje jak ulał. A przedtem nie było na niego dowodów...

Gałązka róży natomiast pasuje także do Arturano, gdyż ma na profilu słowa piosenki Welcome to the jungle zespołu Guns N' Roses.

Ponadto: podejrzewam, że Kiro może być policjantem. W pierwszym poście na tej stronie bronił bowiem fergiXa, jakby wiedział, że jest niewinny... Kontrdowód był słaby, liczy się zaś fakt obrony. Następnie głosował dwa dni pod rząd na HrymiMakosa, ale ostatecznie zrezygnował i przeniósł swe podejrzenia na Arturano. Może to oznaczać mniej więcej tyle, że HM jest niewinny. Zresztą od początku było na niego coś za dużo zbyt oczywistych dowodów.

Po kolejne: czy przypadkiem darthmetalus nie dodał paru zdjęć do swego profilu w czasie trwania sesji? Bo jakoś sobie ich nie przypominam wcześniej...

No dobra, ale kto w takim razoie JEST mordercą? Obstawiałbym kogoś, na kogo jest niewiele dowodów, czyli DoxtraduS, Sooko, lub darthmetalus. Na Arturano teraz jest cały wysyp poszlak, na mnie, HrymiMakosa i Kiro też się coś znajdzie (aczkolwiek na Kiro także jest niedużo).

Interesuje mnie natomiast coś jeszcze. Dlaczego Maliniorz nazwał fergiXa "wodzem z mazur"? Teoretycznie bowiem Mazury w tej sesji koajrzą się głównie z Sookiem. Ale jeszcze ciekawsze jest to, że w temacie do zgłoszeń fergiX napisał, że naprawdę jest z tegoż regionu... Coś mi tu nie gra.

Mimo wszystko dowody na Arturano są nieoczywiste i jakbym miał na kogoś zagłosować to chyba właśnie na niego, ale...

Na razie nie oddaję głosu. Przetrawcie sobie moje słowa, napiszcie co o tym sądzicie i zobaczymy co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję głos na arturano, ponieważ poszlak na niego jest dużo, ale nie są one do końca oczywiste, radzę się nad tym zastanowić...

Sooko, Kiro, Czytelnik niech, któryś z was szybko zagłosuje, bo chyba jest remis, a chcę już następną część :D...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Czytelniku, szczerze mówiąc ja sam nie skojarzyłem serca na piasku z moją osobą. Cóż mogę rzec? Jestem niewinny. Nie wydaje mi się również, aby to HM był mordercą. Jak dla mnie jest nim Arturano. Swój głos podtrzymuję. Z drugiej strony pewności nie mam, no ale cóż...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem to jako rozkaz, ponieważ użyłeś trybu rozkazującego :wink: A dowody na Ciebie? Pewnie są, tylko jeszcze do nich nie dotarliśmy. Natomiast do oddania głosu na ciebie skłoniło mnie coś innego - twoje zachowanie. Od początku zachowywałeś się, jakbyś miał coś na sumieniu. Np. życie kilku ludzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...