Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum

Polecane posty

beztytuukib.png

SEZON 2


Sprzeczkom i kłótniom na temat domniemanego winowajcy nie było końca. Podejrzenia padały między każdym z zawodników, lecz najwięcej głosów niestety padło w stronę Biela. Możecie mnie zabić, ale wiedzcie że to błąd.
- Sam o to prosiłeś - Fiend jednym celnym strzałem z blastera przeszył głowę "niby-zdrajcy". Na horyzoncie pojawiła się masywna a raczej ogromna sylwetka Jabby Hutta, którzy rzucił w kierunku swoich poddanych pokaźną liczbę bliżej nieokreślonych dźwięków. Zawodnicy popatrzyli na siebie ze zdziwieniem. Mały chłopiec, który mył podłogi szmatą wyjaśnił, że Jaśnie Wielmożny Hutt prosi poddanych o zabranie ścierwa z garażu. Jak sobie życzył, tak się stało.
***
Po zjedzeniu wieczornego posiłku, do kantyny przybył posłaniec, który oznajmił, iż jutro wyścig zostanie powtórzony a tymczasem wielmożny Hutt prosi, aby zawodnicy udali się na zasłużony spoczynek.
***
Rano przy ciele Ollego Pawone znaleziono kawałek urwanego płótna z obrazu romańskiego malarza, Yoachima Di Carte. Z drugiej strony strzępka wyskrobano bardzo krótki liścik:
"Niebo nad nami, Piekło za ścianą. Bawię się świetnie a Wy ? I choćbyście zatrudnili rzeszę genialnych detektywów nic wam to nie da. Jestem nieuchwytny. Over and Over
Podpisano: Swan"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, kolejny. Jak zwykle ci głupcy nie potrafią nawet dobrze bronić własnego życia.

Emm, żarty na bok, ale ja nic nie moge wymyslić...:/ Widać że list jest wręcz naszpikowany dowodami, lecz ja niestety nic nie potrafie dopasować. Zupełnie.

Na razie podtrzymuje swój głos z poprzedniej rundy, czyli MrYoshi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny. Ciekawe kto będzie następny. Gdyby ślady były jaśniejsze, choć może mam pomysł. Yoshimer. W końcu wiemy że zdrajca zasłynął z czegoś w przeszłości. Jako jedyny z nas ma tytuł. Może to dzięki niemu stał się na tyle pewny by teraz eliminować innych? Może uważa się za lepszego? Mój głos idzie właśnie na niego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wyścig poszedł gładko. Biel jednak nie był mordercą. Na trasie zginął kolejny zawodnik. Coraz więcej ofiar. Mam jakieś podejrzenia, ale nie chcę znów oskarżyć niewinnego człowieka.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kawałek urwanego płótna z obrazu romańskiego malarza, Yoachima Di Carte.

To oczywiste, że nawiązuje do Yoshiego.

"Niebo nad nami, Piekło za ścianą"

Ten cytat możliwe, że nawiązuje do "Highway to Hell", które umieszczone jest w profilu BigDaddy'ego.

Więcej nie znalazłem. Łącząc z poprzednimi poszlakami mam dylemat - Yoshi, czy BD. Jak na razie się wstrzymam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zamieszanie obudziło mnie...Olle nie zyje ? Morderca ma na nas chrapkę ? Czym prędzej poszedłem zrobić przegląd mojego ,,wózka". Godzinę zajęło mi dosyć dokładne obadanie sprawy.

- Wygląda dobrze, nie wygląda, by ktoś się do niego dobierał ( wtedy pomyślałem, że morderca aktualnie nie poluje na mnie). Ale na wszelki wypadek zabezpieczę go jako tako. Teraz dowody, skup się i pomyśl. Kto jest na tyle głupi, żeby zadzierać z bandą rajdowców, żeby zadzierać z bandą jakichkolwiek ludzi. Bo tyle osób pokonało by skurczybyka, jakby wiedziało kto nim jest...

Moje poszlaki:

Ponadto każdy mógł mieć zamontowany na kadłubie jakiś karabin lub inny granatnik na wypadek spotkania z Ludźmi Pustyni
- twój awatar Yoshimerze do tego cytatu pasuje jako tako. Choć to można przypasować tez do Fienda i tego co ma na dole w profilu. A może do kogoś jeszcze ?

Ktoś splunął na podłogę pokrytą soczystą warstwą kurzu, przejechał parę razy glanem po tym miejscu i rzekł
- Spójrzcie na zdjęcie profilowe Hry-Makosa, co na nim widać ? Glany.

Tajemnicze i świdrujące spojrzenie
- Czyżby chodziło o zdjęcie profilowe Fienda ?

Wstrzymuje się od głosu póki co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś splunął na podłogę pokrytą soczystą warstwą kurzu, przejechał parę razy glanem po tym miejscu i rzekł: Nie oszukuję. Gram uczciwie.

- Spójrzcie na zdjęcie profilowe Hry-Makosa, co na nim widać ? Glany.

Prędzej bym obstawiał że jest on przeciwieństwem mordercy. Czytaj całość, słowa po dwukropku raczej jasno wskazują, że ten ktoś nie chce psuć innym zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko zastanawiam, czy Dave dałby "aż tyle" dowodów na mordercę na samym początku sesji.

Kilka marnych poszlak, które znalazłem:

Nie oszukuję. Gram uczciwie:

Hrissgel - Piracie, nawróć się na oryginały z profilu.

Rzygam już tym pisaniem do was, czy jakoś tak:

Sooko, Po prostu już mi się nie chce argumentów pisać z profilu

Bardziej zastanawia mnie, co oznaczają podpisy pod listami. Harley i Swan? Taki film jest, Czarny Łabędź, czyli Black Swan. Podobno reżyser łączy go ze swoim innym filmem, The Wrestler. Jest również wrestler Harley Race. Ktoś z nas interesuje się wrestlingiem?

Głos na Kaktusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie przedłużać póki co głos na Yoshimera. Nie chodzi tu tyle o to, że ja tak chcę, chodzi bardziej o to, żeby nie przedłużać i pójść tym prądem co reszta głosujących na ciebie.

Jak starczy mi czasu to poszukam poszlak na inną, pewną osobę, ale póki co jestem za głosem na ciebie.

DUŻA EDYCJA POSTU:

Na tę pewną osobę nie znalazłem niczego, ale znalazłem jeszcze to:

Zajrzałem tu (http://pl.wikipedia.org/wiki/Harley-Davidson): (mało czytałem, prawie nic, ale..) i tak

Rozdział o Harleyu- Dawidsonie jako inspiracji w sztuce

"The Rocky Horror Show" (1973) ? Eddie, grany przez Meat Loafa, jeździ modelem WLA [1]
, a teraz cytat z profilu Fienda:
Filmy to przeważnie komedia, czasem akcja, ewentualnie horror
- jakieś powiązanie jest, ale nie wiem czy to ma sens jakiś..

Tu z początku tego artykułu:

Harley-Davidson Motor Company ? jeden z najbardziej prestiżowych producentów motocykli na świecie, pochodzący z Milwaukee w stanie Wisconsin w USA, znany głównie z produkcji tzw. motocykli ciężkich. Ponadto przedsiębiorstwo Harley-Davidson wytwarza akcesoria motocyklowe, odzież i drobne sprzęty takie jak na przykład noże. Prowadzi również klub Harley Owners Group zrzeszający właścicieli motocykli Harley-Davidson.
- W avatarze widnieje nóż, a poz tym Mejk został skarbnikiem klasowym i tu luźne powiązanie: ,, Prowadzi również klub Harley Owners Group zrzeszający właścicieli motocykli Harley-Davidson", czyli tak jak skarbnik klasowy jest coś ważnego, ale pierwszy zarzut jest poważniejszy od drugiego (choć i on chyba trochę marny jest)

Kaa-Ktus interesuje się wrestlingiem Yoshimerze (dobrze mówię ?). Na dodatek zobaczcie na to, wyciągnięte z jego profilu:

The HeartBreakKid Shawn Micheals
. Nic nadzwyczajnego ? Shawn po przestawieniu odpowiednim i usunięciu h daje Swan (podpis mordercy w drugim poście prowadzącego). A to jeszcze nie koniec. W proflu naszego kolegi Kaa-Ktus'a mamy aż 3 spojrzenia - 2 kocie i jeden człowieka. Pamiętacie cytat z pierwszego posta ?

,,Tajemnicze i świdrujące spojrzenie ? to tylko liczyło się na 3? 2? 1? START !", a tu mamy aż 3 spojrzenia w jednym profilu (chyba słaba poszlaka). I jeszcze jedno ten sam kolega pisze w swoim profilu, że odrzuca rzeczywistość i tworzy własną (dobrze napisałem ?), a tu cytacik z postu prowadzącego:

Witam was w moim świecie pełnym niespodzianek
On tworzy własną rzeczywistośc, a morderca wita nas w swoim świecie pełnym niespodzianek.

Głos na Kaa-Ktusa.

Muszę się czegoś napić, za dużo tego wszystkiego... - pomyślałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, przestawianie liter, i tym podobne bajki. To najlepsze dowody. Te powiążania wymyślone przez Yoshiego to jak określiłbym, dowody 3? 4? stopnia. A przestawiana literowa z Shawn do Swan przypomina mi zagadke z przestawieniem 4 liter z wyrazu woda, żeby wyszło piwo. Inna sprawa że nie mam kontrargumentów. Chyba jestem za głupi na tą sesje bo siedze na profilu Yoshiego i nie moge znaleźć nic co by mogło was przekonać.

Miałem pewne opory przed zagraniem w ten sposób, dopóki nie znalazłem tego posta Yoshiego, czyli osoby przeciwko której teraz takie zagranie wykonuje.

A co, jeśli Wam powiem, że jestem policjantem, moi drodzy?

Wasze dowody były tak przekonujące, że postanowiłem zagłosować sam na siebie...

Tak więc ja też wam mówie teraz. Jestem policjantem. I nie, nie prosze was o zmiane głosów, to by było zbyt proste. Zresztą większość z was i tak już w tej rundzie tutaj nie zajrzy. Po prostu chce tylko powiedzieć że wiem że Yoshi jest mordercą, trafiłem z typowaniem. Nie mam po co kłamać, kiedy zostane zabity, a zostane, i kiedy okaże się że jestem niewinny, a tak się okaże, będziecie wiedzieć że miałem racje, bo jako niewinny nie mogłem kłamać.

Głos na siebie, wierze w wasza inteligencje w najbliższej rundzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przestawiana literowa z Shawn do Swan

Wymowowo(?) brzmi podobnie - szon, słon.

Postanowiłem sobie, że nie będę wierzyć nikomu, kto powie, że jest policjantem. Powinien moim zdaniem stosować jakieś subtelniejsze metody. Co było do powiedzenia zostało powiedziane przez innych, a moim zdaniem najsłuszniej gada MrYoshi. Dlatego głos na Kaktus.a. Jeśli dalej będziemy mieli do czynienia z mordercą, to zawsze będzie można dopasować jakiekolwiek dowody na MrYoshiego, czyż nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beztytuukib.png

SEZON 2


- Na kogoś musiało paść. Sorki Kaa-Ktus, wiesz jak jest.
- Taaa? Na razie. I znajdźcie tego drania, który wpuszcza was w maliny. Trzymajcie się.
Skazańcowi nie pozostało nic innego niż odejść w pośpiechu i wracać do codziennego życia.
Ciało Kaa-Ktusa w pewnym momencie runęło z łoskotem na podłogę.
- A musiałeś mu to robić ? I to strzałem w plecy. Gdzie twój honor ? ? spytał Yoshimer.
- Zostawiłem w sypialni ? z wyrachowaną miną odparł Maz Sook.
****
W sumie to zawodnicy zdążyli się przyzwyczaić, że wstają wczesnym rankiem ze stanem -1 na ?pokładzie?. Tym razem nie było inaczej ? wyrachowany Maz Sook leżał zakrwawiony na swym łożu. W prawej ręce trzymał bukiet polnych kwiatów. Interesujące było to, że wyzionął ducha z dziwnym wyrazem mordki ? ni to uśmiech, ni to zwątpienie. Na stoliku leżał króciutki list:
?Ciężko mi na sercu, ale muszę tak robić. Z łba mi się już kopci od tej chałtury. Dalej nie oszukuję. Jestem uczciwy ? we własnym mniemaniu i w innym wymiarze.
The Virgin Queen?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Maliniorz był szybszy i znalazł jakieś dowody na MrYoshiego. Zatem, odnosząc się do poprzedniego posta, jednak stwierdzam, że Kaktus. naprawdę był policjantem. Dla tych, co nie jarzą : nie udawałby policjanta nie będąc morderą. Głos na wyżej wspomnianego MrYoshiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale naprawdę ostatnio bardzo dużo nauki miałem, koniec semestru- poprawy. Na szczęście dziś zaczynają mi się ferie, wiec będę miał więcej czasu.

Tak więc stawiam na MrYoshiego, dowody:

- "Tajemnicze i świdrujące spojrzenie"- zdjęcie na profilu

- "Miecz i kwiaty" ? Marcin Mortka- jedna z ulubionych książek

- dowód Kaktusa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos ludu, głosem zabijającym ! Yoshimer pod ostrzałem wielu zarzutów jednak przyznał się do winy i oznajmił, że to on był mordercą. Przed wykonaniem ostatniego jakby się mogło wydawać wyroku, pokusił się o ostatni strzał rozpaczy, którym uśmiercił Raspbera - była to jego ostatnia wola.

- Dobra. A teraz wiesz, że przyszła na Ciebie pora..

- Wiem.

Upadł. Skonał.

KONIEC ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołe Cmentarne Miasteczko

Noc. Grupa nieznanych sobie ludzi obudziła się właśnie na niedawno włączonej karuzeli. Nikt nie wiedział jak się tu znalazł. Wszyscy nawzajem się oskarżali, zaczęło dochodzić do rękoczynów, gdy nagle z przymontowanego do karuzeli megafonu wydobył się dźwięk.

- Witajcie! Wiem, że się nie znamy ale pozwólcie iż się przedstawię później. Jestem, którymś z was i chcę zagrać sobie w morderczą grę. Jeden z was za chwilę umrze, ale tym się nie przejmujcie za tydzień przyjedzie tu policja, ale to trochę długo bo wiecie JA ją zawiadomię gdy wszyscy będziecie martwi, bo tylko JA mam telefon i bo JA jestem fajny i MNIE już tu wtedy nie będzie. Nie próbujcie uciekać, to wesołe miasteczko znajduję się z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Powodzenia!

Po zakończeniu odbioru Sooko padł trupem. Jeden z was stwierdził, że został otruty, postanowiliście przeszukać jego kieszenie aby dowiedzieć się czegoś o tajemniczym porywaczu. Znaleźliście w nich garstkę malin, kartkę z napisem Die, Potato!, małego pluszowego skrzata, kilka śrubek i 3 zdjęcia: Obok ciała leżała piracka szabla.

Megafon znowu się odezwał.

-Gra się właśnie rozpoczęła.

Zdjęcia:

post-122716-1326813183_thumb.png

post-122716-1326813227_thumb.jpg

post-122716-1326813187_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się nie znamy ale musimy dorwać tego Psychola i pokazać mu, że potrafimy się bronić oto co póki co wydedukowałem:

Maliny - ewidentny dowód na Maliniorza, zapewne zmyłka.

Piracka Szabla - kolejny ewidentny dowód, tym razem na Pawello12.

Pluszowy skrzat - czyli znowu prosty dowodzik na Kiro12, który ma Zgredka na profilu.

Dwugłowy wąż - oczywisty dowód na zdjęcie fergiXa.

Zdjęcie Pratcheta - fergiX lubi jego książki, czyli dowód na niego.

Póki co wstrzymam się z głosem, choć najbardziej podejrzany wydaje mi się fergiX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie my do cholery jesteśmy? Jak się tutaj znalazłem?

Poza dowodami pikaza znalazłem jeszcze:

Karteczka z napisem Die Potato.

Na profilu DoxtraduS'a mamy takie coś:

Taki ze mnie emo, że aż czasem rzygam

tęczą

Po wpisaniu w google Die Potato jednym z obrazków, które wyskoczą jest ten. https://d1ij7zv8zivhs3.cloudfront.net/asset....jpg?1295860918

Obrazek PaP to logo Polskiej Agencji Prasowej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Agencja_Prasowa

Przeżyjcie, ja później też to zrobię, teraz mam trochę mało czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląda PaP

- Hmm...póki co niczego tu nie widzę, chyba będziemy potrzebowali większej ilości poszlak. Pikaz, dobra robota z tymi poszlakami, masz u mnie plusa. Mnie wydaje się najbardziej podejrzana piracka szabla...ale może to nie to? Z Maliniorzem to chyba faktycznie ściema, u mnie póki co ma czyste konto. Co do dowodów na mnie, to przecież wyraźnie widać, że na tym zdjęciu emo nie ma. Tęcza to przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spokojnie. Musimy zebrać dowody i odnaleźć sprawcę tego całego g*wna. Wszystkie poszlaki nie mają ze sobą w zasadzie nic wspólnego. Ale musimy działać szybko, aby nie doszło do kolejnego zabójstwa. Najwięcej dowodów wskazuje na FergiX'a , więc to właśnie jego obwiniam za ten cały koszmar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...