Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M@TH3V

Muzyka Elektryczna.

Polecane posty

Ech, nie wiem jak mam ci wytlumaczyc, ze trip-hop to okreslony gatunek muzyczny,

Kiedyś to on był okreslony.

Teraz?

Termin trip-hop nie oznacza niczego praktycznie, muzyka artystów tworzących ten gatunek jest papką gatunkową na całej rozciągłości

Choć warto dodać, że przez mas-media stał sie papka bez składu i ładu. Przeciez do tripu wrzucane jest teraz wszystko jak popadnie, Bjork? http://www.lastfm.pl/music/Bj%C3%B6rk/+tags, niegdyś łączona (co sama mówiła) z downbeat. Teraz trip-hop.

Zeby przywrócić porządek to trzeba by zresetować ludzkie umysły i zostawić Portishead, Massive Attack, Tricky'ego i Thievery Corporation. I powiedzieć jasno, wolny beat, smętny wokal to jest trip-hop. Ale i tak pojawiają się ewolucje jak we wszystkim.

Tu się zgodze z Crooker'em, że th stało sie papką, jak ogólnie powoli cale elektro sie robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika nei robi się papką, bo nadal są wydawane spoko rzeczy.

PS. Nie lepiej psiać po prostu elektronika/muzyka elektronika?

Raz, że eleKtro doprowadza Mnie do szału, bo człowiek nie wie, o czym dokłądniej się mówi,a z drugiej strony moze zostać pomylone z

electro, jakie prezentowali np Kraftwerk czy Anthony Rother

lub EBMami[Combichrist sucks]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektro jest naturalnym skrótem elektroniki, więc go używam.

,a z drugiej strony moze zostać pomylone z

electro, jakie prezentowali np Kraftwerk czy Anthony Rother

Choć powstaje w polskim wątpliwość, electronic music to przecieżpoczątku właśnie, muzyki elektronicznej, ale problem z transkrypcją bla bla. Szczersze mówiąc dla mnie to sprawa umowna. Raczej i tak każdy wie o co komu chodzi.

Elektronika nei robi się papką, bo nadal są wydawane spoko rzeczy.

Nie to miałem na myśli poprzez nazwanie elektroniki papką. Przez natłok nowych odłamów, poprzez mieszanie styli powstaje papa. Papką =/= kupa.

Choć i tak w elektronice mamy więcej chwastów niż w rapie czy reggae. W zasadzie 1 gatunkiem który obecnie zachował swoją pierwotną czystą, nie wymiksowaną postać jest Techno, które cieszy się jakże zła opinią bo przecież techno = jazda= manieczki = energy = dresy :X Więc i też jest miszmasz...

Choć coś mnie naszło na odnowienie znajomości z elektro i za parę dni się na ten temat wypowiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiedzieć jasno, wolny beat, smętny wokal to jest trip-hop.

Skoro tak przedstawiasz Trip-Hop jako całość to się jaram ? Możesz polecić jakiś twórców ale takich, wiesz, podziemnych i truskulowych bo przecież nie będę się plamił jakąś marną komercją.

http://www.youtube.com/watch?v=oA4PG-IMaZI - jak znacie coś w tych klimatach to również apeluję od podrzuecnie paru wykonawców - darkwave, glitchycośtam, idm, czy tam krejzolski dark ambjęd - jak zwał tak zwał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam dab jest zły bo przecież słucha TH i za bardzo uogólniłem ten gatunek :|

Osobiście bardzo lubie dab'ie http://www.youtube.com/watch?v=WCbbNOS8Cyw - Blockhead to mi jeszcze zostąło z kiedyś... I znowu pewnie się uzależnię :/

Elsiane pewnie znasz ale jakbyś nie znał : ) Ma bardzo fajny wokal.

Dj Shadow?

Little Dragon

Co do Portishead, pioniera gatunku, na dłuższą mete mnie męczy wokal, tzn nie jest zły ale coś w nim jest, że długo słuchać nigdy nie mogłem.

Jeszcze jest taki fajny zespół ni to trip ni to jazz, 2 gości, 1 jest dośc charakterystyczny długie włosy, często długa czarna broda, mieli taki kawałęk z Babilonem chyba, ogólnie bardzo znany zespoł ale wypadł mi z głowy

W sumie też zaliczana powoli do TH Imogen Heap może Ci się spodobać.

Btw jak ktoś słucha Jungle, Hardcore to może niech coś skrobnie? Moderacja to dołączy, przeniesie do 1 posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adviruz jak żywo przypomina mi edIT'a, więc znowu wracamy do rozciągłości gatunkowej, w tym przypadku glitch'y.

A nazywanie muzyki elektronicznej elektro to przegięcie po całej linii, electro robią The Bloody Beetroots, Jack Beats czy inni rave'owi wykonawcy, więc jest to bardzo marny skrót myślowy.

Drum'y też robią się papką dubstepową, polecam z tego gatunku sprawdzić Sub Focus, Shy FX, Nero, Rusko, Enduser i podobnych artystów do nich na last.fm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drumu, czy z dubstepu polecasz ich? Przeciez to jakies idiotyczne liquidy, czy inna "papka". Jak ktos chce sie wkrecic w prawdziwy drum, to warto sprawdzic takich artystow jak Spor, Black Sun Empire, Current Value, Evol Intent, Noisia, Phace, czy Teebee.

A dnb nie robi sie papka dubstepowa. Na jakiej podstawie to stwierdzasz? Bo Sub Focus na pierwszej plycie nagral dubstepowo brzmiacy Coming Closer? Fakt, ze np. na nowej plycie BSE jest kilka dubstepowych kawalkow, ale raczej jedno z drugim sie nie laczy. Chyba, ze mowimy o takich tworach jak najnowsza Shambhala od Excisiona, no ale Rottun i EX7 zawsze wydawaly takie pomieszane produkcje.

A prawdziwy Dubstep w twoim zestawieniu robi jedynie Nero :) Rusko juz dawno poszedl droga tworzenia komercyjnej papki, Sub Focus, jak juz wspomnialem robi Liquidfunk. Jesli dubstep, to Excision, Skream, Benga, Kromestar, Tom Encore, Downlink.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku.

Aphexa nie trawie z jakiegoś powodu, nie wiem czemu. Marne techno za 2zł to taki : (

Blokhet jedna miłość za albumy Aesop'a (Float <3) i solówki (Music By Cavelight <3 <3 <3)

Adviruz jak żywo przypomina mi edIT'a, więc znowu wracamy do rozciągłości gatunkowej, w tym przypadku glitch'y.

No szczerze mówiąc to tak bardzo mocno średnio trafione zdanie. Adviruz'om dużo bliżej do Kagding Ray'a, Nonima & theAudiologist czy nawet Fenesz'a oceniając samą warstwę muzyczną.

A dubstep to już dawno jest typowa hipsterska muzyka, wszyscy tylko wpierniczają tam wobbli ile tylko fabryka dała a dzieci na groszkach skaczo i się bawio. Cookie Monsta, Borgore, Datsik i Excision to marne popłuczyny, typowa wixa dyskotekowa, dubstepowe diskopolo. Prawdziwie, ciężkie dubkroki to IMO Kryptic Minds, Distance, pierwszy Caspa, LeBelgeElectrod czy Ganja White Night (to akurat wariaty bawiące się w eksperymenty ale wychodzi genialnie, belgia is takin over)

A drumy ? Długo nie mogłem się do nich przekonać ale znalazłem netlebel Black Hoe - prawdziwie krejzolska, darkstepowa bardzo czesto, szaleńcza czystka etniczna na szarych komórkach (Synthetic Violence, Hemoglobin, Peter Kurten, Goreteks, Dashcraft - to akurat brejkkor ale no, zajawka kipi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excision i Borgore to popluczyny? Raczej watpie. Excision po prsotu wypracowal swoj styl i brzmienie, charakterystyczne dla wytworni EX7. Obczaj chociazby set Rottun Dubstep z 2007 roku, ostry, mroczny, zupelnie niepodobny, do jego dzsiejszych produkcji. Co do Datsika sie zgodze, zawsze byl jak dla mnie takim przyduapsem Excisiona hehe. Zreszta Rottun, EX7 i cala ta ferajna robi teraz bardziej UK Garage, niezeli prawdziwy dubstep. Ot takie bardziej techniczne brzmienie.

Zreszta wszyscy artyscie dnb, ktorych wymieniles, to praktycznie jazda na krawedzi dnb i breakcore'u, darkstepu, niezeli prawdziwe drumowe brzmienie. Sam lubie, ale przyznaj, ze czasem taka przytlaczajaca i mroczna atmosfera robi sie nuzaca i nudna. Sam na przyklad bardzo lubie Bong-Ra, czy Venetian Snares.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=EZxeJV-G9kg - no wybacz ale to jest niesłuchalna papka, pamiętam jak Bargore zaczynał pioneriować w gorestepie ale co z tego wyszło to słychać dobrze na tym singlu. Szkoda chłopaka, marnie się sprzedał : (

No może przesadziłem, że Excision to popłuczyny ale to jest takie opieranie się tylko i wyłącznie o ciężkie wobble, mały nacisk na klimat (no dobra, ten set Shambalah jest swietny pod tym względem akurat) ale ja szczerze mówiąc wole sobie zarzucić technicznego Skreama (ze Skream! naturalnie) i podróżować odurzony po mieście aniżeli wrzucić jakieś datsiki czy inne tam downlinki - fajne na chwilę ale nużące i mało klimatyczne. Distance to umie klimat zrobić - on tak, Caspa umiał, marny murzyn Benga też umiał ,Kryptic Minds - naturalnie, Clubroot - łooooooooooł, Burial nawet mega jezd on przecież.

am lubie, ale przyznaj, ze czasem taka przytlaczajaca i mroczna atmosfera robi sie nuzaca i nudna

No jedna 20minutowa EP'ka Antichristus'ów a zapotrzebowanie na chore, złe i szatanistyczne rzeczy spada do zera na jakiś miesiąc. Ale nie będę oszukiwał sam siebie i mówił, że nie lubię sobie pobaunoswać do Hemoglobina czy Goreteks po zażyciu pewnych substancji z moimi patologicznymi nie mniej niż ja ziomami dobrymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze, ze doszlismy do porozumienia hehe. Jak dla mnie Benga i Skream ( z wyjatkiem tragciznego wrecz Outside the Box) tworza mega klimatyczna muze, ale tez taka orgia wobbli i dzwieku rozkladajacych sie transformersow w postaci Shambhali jet dobra na melanz. zreszta po iektorych specyfikach srednio sie chce oceniac, czy akurat latasz do Skreama czy jakiegos Flux Pavillion. Klimat, to (oprocz tych co wymieniles) potrafi jeszcze zrobic Skrillex. Terza juz jest pelna gama genialnych tworcow muzyki, ktora wchodzi po substancjach konczacych sie na "ina" hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shy FX

Przeciez to jakies idiotyczne liquidy

Przypominam, drogi kolego, że ten człowiek był pionierem muzyki jungle, a 'Just an Example' produkcyjnie przebija często młodsze o 15 lat produkcje. Pominę już Enduser'a, przecież połamany breakcore to shit-liquid-papka dubstep'owa.

A dnb nie robi sie papka dubstepowa. Na jakiej podstawie to stwierdzasz?

Bo wykonawcy tego gatunku dzielą na trueschool i mieszanki wystarczy posłuchać kilku setów.

Cookie Monsta

Po odkryciu Kaossilatora większość ludzi czuje się bardzo zażenowanych, że jarało się nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nawet Shy FX'a, ale Rusko, Sub Focus, to przeciez zenada jest. Poza tym "i innych podobnych wykonawcow na Last.FM". Faktycznie, wymieniles kilku slabiutkich wykonawcow, kazesz szukac na lascie, i masz sie za bog wie jakiego znawce. Ziomek, zejdz na ziemie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek, masz się Bóg wie jakiego znawcę, a nawet nie znasz ludzi, dzięki którym możesz słuchać tego typu muzyki?

Podałem pobieżnych wykonawców, których ostatnio słuchałem, jakbym podał Pendulum, Noisia, Aphex Twin i Black Sun Empire to by Ci faja zafurczała? Nigga please.

Sub Focus i Rusko miażdży większość na imprezach, a głównie o to chodzi, bo nie wyobrażam sobie słuchania takiej muzyki na codzień jako zamiennik hip-hop'u, jazz'u, czy czego tam ludzie słuchają.

I, bądź co bądź, podobni wykonawcy to bardzo fajne źródełko muzyki podobnej do tej, która ci się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zafurczala by mi faja, ale wymieniajac Noisie, czy BSE pokazalbys, ze ogarniasz mniej wiecej ten temat, zamiast polecac discolowego Rusko, czy Sub Focusa. Aphex do Drumu, czy Dubstepu nie wiem co ma, nie wnikam.

Stary, z calym szacunkiem, ale jesli uwazasz, ze Sub Focus, czy Rusko mazdza wiekszosc na melanzach, to chyba ne byles na wielu imprezach. Na Audioriver slyszalem na zywo i Noisie i Spora i Sub Focusa. Zgadnij kto zaprezentowal marny liquidzik, do ktorego moza sobie co najwyzej pogwizdac, a kto prawdziwe drumy.

Poza tym, no offence, ziomek, nie ma co sie spinac o muze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że uważasz Audioriver za imprezę na którą można chodzić co tydzień.

ze ogarniasz mniej wiecej ten temat

Przecież wypisałem ostatnich wykonawców których słuchałem z pamięci, chyba piszę zrozumiale.

I sorry, ale kłótnie z truskulami znudziły mi się jakiś czas temu, a w muzyce chodzi o to, by się podobała, a nie jojczenia o marnych liquidzikach i TRU DRAMACH ZIOMEK.

Minimale z Berlina to ostatnio mistrzostwo świata, JPLS ładnie podał nową EP-ką (grał we Wrocławiu na Krakowskiej ostatnio), odkryłem nieco starszy kawałek gościa z tego samego labelu M-NUS (Minus), Berga Nixona (Ryan Crosson).

http://www.youtube.com/watch?v=wHmhk9sFalM

Sub Focus 90 odtworzeń

Timewarp Sub Focus 11 odtworzeń

Follow the Light Sub Focus 11 odtworzeń

Splash Sub Focus 8 odtworzeń

last.fm prawdę Ci powie kto czym się jara i kto jest hipokrytą. :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo- podalem Audioriver za przyklad imprezy na ktorej zaprezentowal sie i Sub i Spor, czy Noisia. A ze zenalezieniem co tydzien imprezy na ktorej graja neurosy, a nie liquid nie ma problemu.

I widze, ze jednej rzeczy nie rozumiesz- niektorzy sluchaja "truskulowych" brzmien bo im sie podobaja, anie zeby byc "tru".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Archeolog mode on]

Z muzyką elektroniczną zapoznaję się dopiero od jakiś dwóch-trzech miesięcy, więc mam o niej dość blade pojęcie, ale to zawsze lepiej niż żadne :P Do tego gatunku wciągnął mnie znajomy słuchający

i minimalu. Potem zacząłem sam odkrywać różne gatunki za pomocą YT. Zadziwia mnie wielkość i różnorodność tego gatunku :P Często odsłuchuję pojedyncze utwory mniej znanych artystów. Ciężko znaleźć jakieś ich albumy, albo nawet EPki. Ale większość wg mnie jest genialna. Można posłuchać np. takich:

- progressive house?

- drum and bass?

To ułamek mojej kolekcji z YT :P Głównie z kanałów gości, którzy zuploadowali też te utwory. Oprócz tego tacy artyści jak Aril Brikha(detroit techno), Gemini,(dubstep) Ad Brown(chyba electro :P), Netsky, Emancipator, Carl Sagan's Ghost(ambient), i pojedyczne utwory innych. Będę musiał też obczaić to, o czym Wy tutaj pisaliście, m.in. Sub Focus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak wiadomo tego typu piosenek jest wiele ale chłamu jeszcze więcej ,chciał bym poznać wasze ulubione piosenki tego typu :biggrin: tak więc zapodawajcie coś naprawdę porządnego :happy:

Edit:wrzucajcie też jakieś starsze produkcje :)

Ja pierwszy :laugh: Cassey Doreen - Girls Just Want To Have Fun -Mi...

Ps.co do praw autorski -techno,electro,trance i dubstep w 99% przypadków są to produkcje domowe ,nie trzeba za nie płacić więc nie ma piractwa :) jeżeli zdarzy się jakiś tytuł opublikowany jak mój ,po pobraniu można go przetrzymywać na dysku bez łamania prawa max 1 dzień , bądź po prostu posłuchać na serwisach takich jak YouTube :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kiedyś ktoś musiał :tongue:

Widzę że nie klawe nuty tu podaliście .avatar826776_1gif.jpg

Ps.mam nadzieje że moja też wam się podoba :)

Dobra , zapodam kilka by wam się nie nudziło

DubStep:sprawdźcie jak nie znacie jeszcze tego gatunku (taka klasyka z dubstep pomieszane ) :""Raphael Judrin - Jack's lament (I'm the best)"" też ""Raphael Judrin - Wow (Antons C&E Mix)"" Obydwie pioseneczki są na YouTube.

Amreykańskie ,z tych nowszych ,jeszcze mało znanych : ""Pitbull- Ne-Yo amp- Afrojack - Give Me Everything..."" Oraz

""Wiz Khalifa - Black And Yellow G-Mix ft Snoop Dogg Juicy J T-Pain""

Remix jakże starej ale jarej pioseneczki :""Booty Luv - Boogie 2Nite""

też ""Sound Brothers Project - Lollipop -Original Mix ""

i tak coś na zakończenie bo idę spać :P Punjabi MC - Yogi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zassac pierwszy set Excisiona- Darkside dubstep z 2006 roku. Mroczny, ciezki klimat. Shambhale tez warto sprawdzic, ale im dalej tym gorzej, jesli mam byc szczery.

Genialny jest tez Promomix Balkansky'ego aka. Cooha. Rowniez ciezkie, troche etniczne brzmienia, zdecydowanie polecam.

http://soundcloud.com/cooh/balkansky-promo-mix-july2009/

Z pojedynczych trackow:

Kryptic Minds- Wasteland

http://www.youtube.com/watch?v=McnbDie4sFM...feature=related

Kromestar- Kalawanji

http://www.youtube.com/watch?v=FZOisibC4Bw

Benga- 26 Basslines

http://www.youtube.com/watch?v=p4D-hCO8Y2k...feature=related

Excision- Boom

Ajapai- Get Down Lay Down

I wlasnie w 99% nie sa to produkcje domowe, to, ze nie uswiadczysz tych singli i plyt na polkach sklepowych, nie znaczy, ze sie sa one objete prawami autorskimi. Za wiekszosc trzeba placic, chocby na beatporcie, wiec nie rozpedzaj sie tak z wklejanim linkow do downloadow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...