Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

Hmmm, coś takiego powinno cię zadowolić (przykładowy model). Do tego możesz oczywiście zakupić odpowiednie przejściówki wedle potrzeb.

Nie do końca mi o to chodziło, ale dzięki za odpowiedź. Z tego co wiem, to PS3 ma wtyki i na HDMI i component i podejrzewam, że nie ma problemu by mieć "na raz" podłączony i monitor pod HDMI i TV pod component. Moje wątpliwości budzi fakt, czy np. grając jednego dnia na monitorze w rozdziałce HD, a potem na TV to czy konsola nie zacznie świrować od zmian rozdzielczości. Na forum Sony nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Może ktoś z doświadczenia wie jak to jest?

Podejrzewam, że tak zaawansowana dżapańska technologia ma na to jakieś rozwiązanie :icon_neutral:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, z tym nie powinno być najmniejszych problemów.

Sam gram na X360, ale w moim mieście w Media Expert stoi PS3 do "popykania". Podłączony jest do jakiegoś LCD 32' - do czego zmierzam. Konsola daje obraz FullHD w menu, a gdy włączasz jakąkolwiek grę, rozdzielczość przełącza się na 720p - telewizor cały czas o tym informuje. Nie wiem, czy o to Ci chodzi, ale jak widać chyba nie ma problemu ze zmianami rozdziałki w trakcie grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektor jeśli masz jeszcze problem po obejrzeniu tamtych materiałów to zapytaj siebie czego Ty chcesz bo dla mnie sprawa po tych materiałach była prosta.Najlepiej zrób sobie liste wypunktuj co jest dal Ciebie najważniejsze i która z konsol będzie miała więcej punktów ta wygrywa;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja tyle że ja oglądałem te filmy jest ich chyba 8 czy jakoś tak.Autor i tak nie będzie jedno strony przeważnie robią to ludzie którzy maja któraś z tych konsol ,a mało osób pomyśli żeby zrobić coś w własnych zakresie.Ale to tylko moje spostrzeżenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak racja ale to nie chodzi o to żeby "punktować" tak jak on...przejdź te flmiki(jest ich 11) i sam zapunktuj.Może być tak że Tobie wyjdzie całkiem inny wynik niż temu gościowi.Prosty przykład: ja nie dałem PS 3 punktu za multimedia w tym Blue-Ray bo nie potrzebne mi to do niczego...za to nie brałem wogóle pod uwagę usług sieciowych bo nie mam zamiaru(póki co) z nich korzystać.Gry ekskluzywne też mi bardziej odpowiadają na X360 a nie na PS3.A co do ludzi którzy już wybrali-nikt nie będzie przeciwko konsoli którą na,to chyba jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie PS3. Mam możliwość kupna tej konsoli ( w wersji z 80 gb dyskiem) za ok 500 zł. Czy jest to zakup opłacalny ? Aktualny właściciel ocenia jej stan tech na bardzo dobry. Na co ewentualnie powinienem zwrócic uwagę kupując to ustrojstwo ?

Dziękuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to, że prawdopodobnie nie ma gwarancji, a bez niej ja bym konsoli w wersji fat nie kupił. Fat, używany, bez gwary... No, chyba, że ma gwarancję, wtedy bym się zastanowił, ale jeśli nie ma to ja bym nie brał. Jak już wiele razy pisałem, "kto oszczędza, płaci dwa razy". Nie ma zbyt wielkiego sensu skąpienie na konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Zdzichu, że o konsolach masz niewielkie pojęcie, i chcesz sobie pograć za niewielkie pieniądze? Nie tędy droga. Potem, gdy po 6 miesiącach konsola padnie (a wiadomo, że jak masz gwarancję na sprzęt, to ten chodzi jak ta lala, a gdy gwary nie ma, cały czas są problemy - złośliwość rzeczy martwych :wink: ), będzie płacz i zgrzytanie zębów. Możesz dozbierać te 200zł i kupić nowego X360 z 3 letnią gwarancją. Ale decyzja należy do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, moje pojęcie o konsolach jest mierne. Co do gwarancji, zapomniałem dodać w poście, jest do czerwca przyszłego roku bodaj. Jednak Wasze odpowiedzi, za które jestem wdzięczny, dają mi do myślenia. Kupno konsoli rozważę raz jeszcze i najpewniej odłożę w czasie.

dziękuje i pozdrawaim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja na następne 12 miesięcy - to zmienia postać rzeczy.

Spokojnie możesz kupować tę konsolę - nawet, jak pobawisz się nią ten 1 rok, możesz wystawić na allegro i sprzedać (odpowiednia cena i ktoś kupi), a potem, jeśli Ci sprzęt podpasuje, kupić nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do czego podałeś linka to marketingowy bełkot mający wypromować grę i konsolę, nic więcej. Jak na razie z tego miejsca BR skorzystała chyba tylko 1 gra (MGS), w większości produkcji to miejsce zostaje wykorzystane dla: a) kilkukrotnego nagrania danych, B) upchnięcia większej liczby wersji językowych. Z grafiką niema to nic wspólnego. Dla przypomnienia większość gier na xbox'a zajmuje niewiele ponad połowę miejsca na DVD, poza tym, jeśli kontentu jest dużo można zawsze dorzucić 2 płytkę, zgrać na dysk i wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do czego podałeś linka to marketingowy bełkot mający wypromować grę i konsolę

Twoje słowa przeciwko słowom producentów/twórców są nic nie warte(oczywiście w tym przypadku - tworzenia gier ). Zachowujesz się jakbyś tworzenie gier znał od podszewki "specjalisto", a tak naprawdę to Twój post jest bełkotem składającym się z domysłów i niewiedzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wojna na całego , ja posiadam obie konsole więc nie będę wypowiadał się po żadnej stronie. Prawdą jest jednak że PS3 ma lepszą moc obliczeniową co przekłada się na lepszą wydajność , gdy znowu Xbox posiada lepszy układ graficzny(dlatego gry na PS3 często nie maja AA). Dives bardzo ciekawym przykładem wykorzystania płyty BD także był Final Fantasy XIII , który na Xbox'a powiedzmy sobie szczerze - był do kitu. Brakowało tam cieni , wszelakie tekstury występowały w bardzo zaniżonej rozdzielczości (Xbox 360 = 1024x576 , PS3 = 1920x1080, jak ktoś nie wierzy , polecam google), więc płyty jednak mogą być problemem. Drugim powszechnie znanym faktem jest to , iż gry które są multi-platformowe zawsze najlepiej wyglądają na Xboxie (wyjątek = FFXIII patrzy wyżej) tylko dlatego iż łatwiej się na nim programuje, potem przenoszone na PS3 , stąd problemy z Loadingami , grafiką , AA itp. . Gry które od początku robione są na PS3 wykorzystują całe miejsce jakie BD ma do zaoferowania (MGS4 , Uncharted 2, God Of War 3 to tylko niektóre przykłady) oraz układy SPU , przez co prezentują się lepiej niż Exclusivy na Xbox'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje słowa przeciwko słowom producentów/twórców są nic nie warte(oczywiście w tym przypadku - tworzenia gier ).

Taaak...wierzyć developerowi zachwalającemu własny produkt, niema to jak świadomość konsumencka. Gdyby Cliff z EG powiedział by, że Gears of War nie poszło by na PS3 to też byś uwierzył? W końcu z twórcą gier nie wolno dyskutować, bo on wie lepiej (chyba, że dotyczy to tylko pracowników Sony, bo tylko oni "się znają").

@120202 - akurat FF to kiepski przykład, gra bardzo długo była robiona tylko po ps3, wersja na xbox'a to port robiony na szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dives - Niby , ale tak samo jest prawie z każda gra na PS3 , to są konwersje robione na szybko. Zwróćmy uwagę na to że na PS3 o wiele ciężej się programuje , więc niewiele firm decyduje się tworzyć grę na PS3 , a jedynie tworzyć konwersje z Xbox'a. Prawda jest taka że PS3 tylko błyszczy przy Exsclusivach , bo tylko wtedy skupiają się na użyciu całej mocy.

Jak szukasz dobrych gier na wyłączność to definitywnie PS3 , jeśli szukasz konsoli dobrej na każdą okazje to raczej Xbox, ale to moje zdanie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje to tylko jedną rzecz - gier nie powinno się konwertować na inne konsole bo wychodzi nic nie warta gra. Mówisz że przykład FF jest do [beeep] , ale własnie pokazuje to jak czują się posiadacze PS3 , którzy najczęściej dostają porty jakości papieru toaletowego - do [beeep](np. Bayonetta , ogłaszana była jako tytuł multi platformowy , a wygląda i działa gorzej na PS3 niz FF na Xboxie.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości gameplay'u w Alan Wake , to faktycznie mogę się zgodzić , ale graficznie niestety się nie zgodzę , mimo że gra mi bardzo przypadła do gustu swoją grą świateł , to w niektórych momentów tekstury raziły w oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów początek jednolinijkowej czato-dyskusji? Dwa powyższe posty zostają, bo jednak coś konstruktywnego wnoszą, post Divesa jednak i kolejne w tym stylu wylądują w koszu. Panowie, naprawdę nie macie do powiedzenia więcej niż dwa zdania?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mogę napisać to samo w 10 linijkach, tylko czy nie byłby to przerost formy nad treścią?

Według mojej osobistej opinii tekstury występujące w grach na obecną, 7 (słownie: siódmą) generację konsol do gier video, nie są odpowiednio dokładnie aby wyrażać nad nimi zachwyt, lub inaczej wyrażać swoje uznanie dla nich. Dużo lepsze efekty można osiągnąć na komputerach klasy PC (ang. personal computer). Spowodowane jest to tym, iż urządzenia te posiadają większą moc obliczeniową od konsol obecnej generacji. Jednak mają one wadę, jest nią mianowicie cena komputerów osobistych, kilkakrotnie przekraczająca ilość pieniędzy jaką należy uiścić za Xbox 360 (spolszczenie: iksboksza trzysta sześćdziesiąt) lub PlayStation 3 (spolszczenie plejstejszyn trzy). jedną z produkcji wydanych na komputery klasy PC jest produkcja Niemieckiego studia Crytek wydana w roku 2007. Technika (Cryengine 2) wykorzystana w tej grze video, jest moim zdaniem dużo lepsza od rozwiązań stosowanych w "interaktywnych programach rozrywkowych" wydawanych na platformy firm Sony oraz Microsoft.

Post jest już dłuższy, mam nadzieję że również wniósł więcej do tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felessan , dzięki tobie mogę napisać drugiego posta :P.

Chciałbym poruszyć temat : PSN i Xbox Live oraz używania ich czegoś innego niż tylko granie. Dotychczas korzystanie z Xbox Live nie było zbyt przyjemnie , brak jakiegokolwiek wsparcia w Polsce , okrajanie gier z zawartości i nie obniżanie cen , takie problemy. Jak wiemy w Polsce ani Xbox Live ani PSN nie oferują usług video w naszym kraju. PSN jak dotychczas jest darmowe , gdzie Xbox Live kosztuje , i rozumiałbym to placenie gdyby Polska posiadała wszystkie funkcje jakie XBL oferuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie było u nas OFICJALNIE XBL to znaczy bynajmniej tyle, że microsoft w ogóle nie chciał żebyśmy płacili i korzystali z ich usługi. My się do tego systemu niejako "włamaliśmy", więc nie oczekiwał bym tutaj jakiś nagród ze strony MS, tym bardzie darmowego dostępu w zamian za okrojenie zawartości.

Edytuje posta, bo zaraz znowu zostanę oskarżony o czatowanie na forum. Odnosiłem się do tego, że Alan Waka ma słabe tekstury, właśnie chodziło mi o to, iż słaba ich jakość to nic niezwykłego (na curent-genach), więc raczej nie jest to argument za słabą grafiką w tej grze. BTW słaba tekstury to ma S:GW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...