Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Portal (seria)

Polecane posty

@up Na wszystkich 4, chyba zapomniałeś o Macu :P

Co do tego, że DLC do poratala na PC i Macu będzie za free to akurat nic dziwnego, integracja PSN i Steama raczej też na to wskazywała, cieszyć się mogą użytkonicy X360, jak widać gigant z Redmont się ugiął pod presją. Trzeba przyznać, że gdyby na Xklocku dlc byłoby płatne to ludzie by narzekali, a narzekający ludzie chyba nie są dobrymi klientami.

Trzeba Valve pogratulować, darmowe DLC na konsolach to egzotyka.

@Zarowa - nie ma żadnych szczegółów dotyczących jakie to będą wyzwania, trzeba się uzbroić w cierpliwość

EDIT: coś mi się pokićkało w poście :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy dodatkowa zawartość w Portalu 2, bo ta świetna gra bardzo potrzebuje dodatkowego contentu. Miałem lekkie obawy, czy Valve nie podążając "nową drogą" płatnych kosmetycznych rzeczy nie połakomi się również na płatne DLC - nie ma co się oszukiwać, ludzie by to kupili. Natomiast tak to świetnie - muszę sobie pograć w single i zdobyć brakujące achievy, potem obadam developer's commentary (G.a.b.e.N.), potem może w końcu kogoś zmanipuluję, żeby pograł ze mną w tego co-opa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chell

jest córką Caroline i Cave, jest na to kilka dowodów, między innymi praca Chell z ziemniakiem (w końcu to był dzień Przynieś Córkę Do Pracy, więc musiała być córką pracownika) czy portret Cave i Caroline (w rogu, w cieniu jest jakieś dziecko:

http://media.pcgamer.com/files/2011/04/Bri...med-590x302.png ) czy piosenka działek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chell

jest córką Caroline i Cave, jest na to kilka dowodów, między innymi praca Chell z ziemniakiem (w końcu to był dzień Przynieś Córkę Do Pracy, więc musiała być córką pracownika) czy portret Cave i Caroline (w rogu, w cieniu jest jakieś dziecko:

http://media.pcgamer.com/files/2011/04/Bri...med-590x302.png ) czy piosenka działek.

Nie byłbym taki pewien.

Cave i Caroline to nie jedyni pracownicy AS. Na portrecie postać jest zbyt niewyraźna, aby stwierdzić czy to dziecko. Piosenka działek jest na razie tłumaczona jedynie ze słuchu, przez co nie jest do końca wiarygodnym źródłem. Poza tym popatrz na daty - nie zgadzają się, Chell jest trochę za młoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz czemu ten ziemniak taki ogromny? Bo tatuś geniusz jej pomógł zrobić tą pracę. A po drugie, jak to możliwe że według fabuły spała w tym motelu kilkadziesiąt albo i więcej lat a ciągle żyje i jest młoda? Bo to specjalna maszyna hibernująca, z takiej samej obudziła się w jedynce, więc twój argument z wiekiem jest błędny.

Nie rozumiem, czemu jeśli przetłumaczone jest ze słuchu to nie jest wiarygodnym źródłem? Nie nadążam za tą logiką.

A po drugie, Valve nie dałoby tej postaci na portrecie jeśli nie byłaby znacząca w jakimś sensie dla fabuły. Zawsze jest jakiś powód, i to, że jest niewyraźna tylko zmusza Cię do użycia wyobraźni. Nie wszystko musi być podane graczom pod nos, i lubię za to Valve, zmusza do użycia wyobraźni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jednak w tym, że w jedynce GLaDOS już istniała. Znaczy to mniej więcej tyle, że już jakiś czas wcześniej

świadomość Caroline wsadzono do komputera, w dodatku najprawdopodobniej całkiem młodej Caroline (choć szczegółów jeszcze nie znamy). Nie zapominajmy jeszcze o umierającym Cave'ie i w ogóle czasie -

jakiś czas po śmierci Cave'a (najprawdopodobniej niedługo, w końcu GLaDOS dość gorączkowo mu przytakuje do nagrań poprzedzających śmierć) Caroline wsadzono do komputera (nie wiadomo, czy w wyniku tego nastąpiła jej śmierć), dopiero później odbywa się pamiętny dzień przyprowadzania córek (przypominam, że najprawdopodobniej podówczas pan Johnson już nie żyje), podczas którego Genetic Lifeform and Disk Operating System zaczyna wariować. Na razie zresztą dużą zagadką jest rozłożenie tego wszystkiego w czasie. Aperture Science z czasów życia założyciela, Aperture Science z czasów jedynki i Aperture Science z czasów dwójki (również te starsze fragmenty, które zwiedzamy bliżej powierzchni) to trzy różne pomysły, designy etc. etc.

Choć trzeba przyznać pewną nieścisłość. Komory z żelami są niewykonalne bez portali (zresztą, tu wchodzi jeszcze kwestia Conversion Gel), na ścianie jest plakat o Quantum Tunneling Device, podczas gdy Cave Johnson o rozwoju technologii portali mówi dopiero w swoim testamencie, wspominając jedynie o jakiejś wyrwie w przestrzeni i dopiero 5 lat później zostaje opracowany ludzkich rozmiarów tunel kwantowy ad-hoc przez fizyczną przestrzeń z możliwym zastosowaniem jako zasłonka pod prysznic (ponieważ aperturescience.com już nie działa, historię można znaleźć tutaj).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cave Johnson

żyje:

http://images1.wikia.nocookie.net/__cb2010...2622055.965.png (to wiadomość która pojawiła się podczas pierwszego ARG) A po drugie w ciągu gry napotykamy komorę testową (zamkniętą) (w starym Aperture) gdzie testuje się podróże w czasie, więc można stwierdzić, że możliwe jest przeniesienie gotowego urządzenia do wcześniejszych lat. A łatwiejszym rozwiązaniem jest, że po prostu przyszli pracownicy Aperture rozbudowali komory w starym Aperture do testów z żelami I PORTALAMI, a po jakimś czasie z niewiadomych powodów (choć są kartki na ścianach z powodem, dość mało sensownym) zamknięto starą część.

Skoro Cave żyje, to jest to możliwe, że pomógł jakoś swojej córce (z ziemniakiem) i po incydencie z GLaDOS wsadził ją do pokoju w którym zaczynamy Portala 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz. Po pierwsze i najważniejsze, ewentualne cofnięcie urządzenia w czasie miałoby cokolwiek zgubne skutki dla linii czasu (pojawiłoby się co najmniej kilka paradoksów). Po drugie, przytoczona przez ciebie wiadomość, o ile dobrze pamiętam, to był fake. Po trzecie, jeśli z teleportacją wyniki były wiadome, to ja się aż boję o podróże w czasie. Nie widzę też sensu przeprojektowywania starych, zamkniętych komór z anulowanymi wynalazkami tylko po to, żeby ktoś za X-dziesiąt lat sobie mógł przyjść i się bawić z portalgunem.

I jeszcze jedno.

Cave Johnson sam chciał być wsadzony do komputera. Jeśli byłby w stanie pisać zza grobu, niedługo później znalazłby się na miejscu Caroline z własnej, nieprzymuszonej woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLaDOS to nie jest sama Caroline, ona jest tylko małą częścią jej. Być może jest tam jeszcze Cave, tylko że ukryty jak Caroline na początku. Albo Cave jest w podobnym urządzeniu co Caroline tylko, że w starej części Aperture, odciętej całkowicie od nowej. Teraz można najwyżej spekulować.

Przytoczona wiadomość pochodzi z ARG które zapowiedziało Portala 2, wydarzenia tworzonego przez samych TWÓRCÓW, jak to może być fake?

Żele nie były anulowanymi wynalazkami, nie wiem skąd masz tą wiadomość. To nie chodzi o to, że to jest zrobione akurat dla np. Chell, tylko dla aktualnie testujących, a potem tą część zamknięto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to może być fake?

Ano tak, że ludzie różne rzeczy przekazują. Za każdym połączeniem z BBSem była nieco inna odpowiedź i pamiętam, że był jeden komunikat, który został puszczony w sieć, a nie był autentyczną wiadomością z BBSa. Być może to był właśnie ten.

Zgadzam się, że można teraz tylko spekulować. Mimo wszystko trzeba też uważać, aby nie przesadzić tworząc rozbudowane teorie spiskowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chell

jest córką Caroline i Cave, jest na to kilka dowodów, między innymi praca Chell z ziemniakiem (w końcu to był dzień Przynieś Córkę Do Pracy, więc musiała być córką pracownika) czy portret Cave i Caroline (w rogu, w cieniu jest jakieś dziecko:

http://media.pcgamer.com/files/2011/04/Bri...med-590x302.png ) czy piosenka działek.

Raczej "przyprowadź" niż "przynieś" :wink:

"więc musiała być córką pracownika" - Nie wiem skąd wiecie, że ten ziemniak to dzieło Chell, ale może coś przegapiłem, nie wnikam, ale skąd pomysł, że przyprowadził je akurat Cave albo Caroline?

Postać na obrazie to nie dziecko, tylko figurka, wystarczy spojrzeć na ubiór albo proporcje - to dorosła kobieta a nie dziecko.

Poza tym nie uważam, żeby piosenka robotów tak jednoznacznie świadczyła o tym, że Chell jest dzieckiem Caroline. Określenie "My child" o niczym tu nie świadczy.

Nie wykluczam niczego, ale uważanie tego za pewnik mając w zasadzie tylko poszlaki to przesada. To pewnie kolejna z tych tajemnic Valve, nad którymi gracze łamią sobie głowę, jak np. to, czy Pyro jest kobietą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"więc musiała być córką pracownika" - Nie wiem skąd wiecie, że ten ziemniak to dzieło Chell, ale może coś przegapiłem, nie wnikam, ale skąd pomysł, że przyprowadził je akurat Cave albo Caroline?

Zgadzam się ze wszystkim powyżej. A pewność mamy stąd, że

jest tam jej podpis. A na innym widnieje napis "Alix". Niby nic, ale zrobione z pewnością celowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, z konkretnymi dostępnymi dowodami możemy jedynie spekulować, to co ja napisałem JEST MOŻLIWE, jednak nie jest pewne. Valve lubi robić takie zagadki. Na SPUF jest cały temat (120 stron i ponad 1700 postów heh)

teorii spiskowej, że Chell to ich córka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Portala 2, dziś prawdopodobnie jeszcze zagram jak się ściągnie tylko chciałbym wiedzieć na ile starczy ta gra starczy i czy tryb co-op działa na zasadzie zapraszania do rozgrywki czy są pokoje do których mogę dołączyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem konkretniej - sama kampania starczyła mi na ok. 5 godzin, a wydawało mi się, że się nie śpieszyłem. Kolejne dwie godziny poświęciłem na achievementy w singlu. Następne 3.6 godziny to co-op, którego nie ukończyłem, zrobiłem 3 z 5 serii zadań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie 'więcej niż myślisz' może być nieco mylące, więc rzućmy nieco więcej konkretów.

Większości graczy przejście kampanii zajmuje ca. 8h - czasem więcej, czasem mniej - zależy ile czasu zmarnujesz na zagadkach. Coop to troszkę mniejsza ilość czasu. Z dobrym partnerem w 2-3 godziny powinniście skończyć wszystkie kursy.

Jeśli chodzi o dobieranie graczy... Wysyłasz zaproszenie któremuś ze znajomych online albo szukasz kogoś w Sieci. Nie polecam tego drugiego rozwiązania - jeszcze nie trafiłem na choć jedną zdolną do współpracy osobę. Najlepiej trzymać się znajomych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...