Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Portal (seria)

Polecane posty

To by mogło być nawet w ich stylu - już nie raz pozwalali preorderowcom pograć przed czasem w różne gry. No, to za pół godziny się przekonamy, czy wczoraj zakupiony 2-pack odpali się przed czasem...

I pojawiło się... coś.

09:00 ? Hello again.

09:00 ? I?ve been waiting a long time for this.

09:00 ? I know it?s arriving later than expected.

09:00 ? But I have a message for you:

09:00 ? April Fools.

09:01 ? I?m joking.

09:01 ? Seriously, though:

09:01 ? You?ve been surprisingly competent at

09:01 ? generating electro-chemical energy to jumpstart the system.

09:01 ? But now we need raw computational power

09:02 ? to speed up the reboot process.

I chyba zadanie polegające na odpaleniu gier z Potato Sacka. Ma to przyspieszyć premierę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko: jest możliwość wcześniejszego odblokowania Portala 2, ale posiadacze gier z zestawu Potato Sack muszą grać odpowiednio dużo w swoje gry, żeby "wcześniej zrestartować GLaDOS". Krótko mówiąc, trolling i agresywny marketing :trollface:

http://www.aperturescience.com/glados@home/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh Valve :wub:

Wynika z tego, że najpóźniej za 4 dni będziemy pykać w nowego Portala. Ciekawe o ile miałaby zostać przyspieszona premiera jeśli Potato Sack Challenge zostanie spełnione? U mnie jeszcze się preloaduje, do tej pory się nie spieszyłem, ale w związku z zaistniałą sytuacją trzeba dociągnąć Portala 2 asap. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo czy trzeba grać w te gry, czy kupować, czy mieć włączone przez kwadrans... Paski są różne dla różnych gier, niektóre mają ponad 3000 "czegoś", a niektóre niecałe 300. Przypuszczam, że launch nastąpi wtedy, kiedy w całości zostaną zapełnione, docelowo ma to nastąpić za 90 godzin, a może być wcześniej. Cudów nie należy się spodziewać, przypuszczam, że premiera może być wcześniej o parę godzin, co nie robi jakiejś strasznie wielkiej różnicy. Choć fanatyków nie brakuje, skoro schodzą haty po kilkanaście ełro, to co za problem kupić i odpalić gry z Potato Sack.

EDIT: podobno miernikiem jest czas grania w gry z zestawu, co przypomina program SETI, do którego nawiązuje nazewnictwo tego eventu.

EDIT w sobotę: "komputacja" dotycząca jednej z gier się zakończyła, podobno obcięło to z zegara całe 50 minut :dry: Oczywiście piraci na X360 już w Portala 2 grają, a filmiki z przejścia są do obejrzenia na YT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wcześniejszej "ukończonej" grze zegar cofnął się tak z wtorku godziny 16:00 (nie wiem czy dobrze policzyłem) na 15:00, co dla mnie osobiście nie stanowi istotnej różnicy. Jeśli faktycznie będzie to poniedziałek wieczór, to już będzie istotna zmiana i cieszyłbym się, gdyby tak było.

Tak przy okazji uważam ten zabieg marketingowy za mocno nieprzyjemny, czy wręcz bezczelny, co dodatkowo łączy się z negatywnym wrażeniem dotyczącym ostatniego update'u do TF2, który był leniwy i dodatkowo bezdyskusyjnie zaszkodził grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście piraci na X360 już w Portala 2 grają, a filmiki z przejścia są do obejrzenia na YT.

Na x360? Spodziewałbym się, że w wersje PC też napierają od jakiegoś czasu, ze względu na preloading.

Clicky! Na blogu pojawił się coop-survey, który testuje dokładnie to, co sugeruje nazwa - nasze cechy istotne przy pracy w zespole. Mi wyszło, że jestem companion-cubem - zawsze skory do pomocy, pożyczenia koszuli i pocieszenia płaczących kompanów. Co czyni mnie idealnym partnerem do testów z płaczkami pozbawionymi górnej części garderoby potrzebującymi podestu. :oczko2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wyskoczył Atlas: Brave and up for anything-you like adventure and nothing scares you. You value friendship highly. Your ideal cooperative partner would be inquisitive and sensitive. :cat2:

Według mnie jeżeli ty i kolega przeszliście bez większych problemów Portala i Advanced Chambers to zajmie wam to tak z 3-4 godziny (mam przynajmniej taką nadzieję ^^).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mię wyszedł turret, a przed chwilą padła piąta gra - Cogs, aktualnym liderem jest Toki Tori. Oznacza to 4 godziny i 10 minut bonusu, czyli okolice godziny 11:50. Oczywiście, nas w Polszcze (i wogle w Ojropie) nawet najlepsza opcja nie urządza (5:10), dopóki ktoś nie jest NEET albo nie ma jakoś wybitnie wygodnie wolnego/luźnego dnia... A na pasek postępu nie ma co liczyć. Teraz już kalkulacje wskazują 20 minut po północy, a pewnie będzie coraz później.

@down: Ano niestety. W sumie dla nas najlepiej by było, gdyby te gry odbierały nie po 50, a po 100 minut - wtedy można by mówić o jakiejkolwiek możliwości zagrania przed czasem. Priorytetem jest rynek amerykański, gdzie niecałe 11 godzin to różnica całej nocki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatecznie dzień premiery gry zostaje taki sam, tylko zmieni się godzina, w dodatku na nieżyciową. Na dobrą sprawę nic się nie zmienia, a Valve wykorzystało olbrzymią chęć pogrania w Portala 2 w bezczelny sposób, sprzedając gry z zestawu Potato Sack, jeszcze wcześniej hintując, że "może premiera będzie piętnastego". Bardzo nieładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też kupiliśmy w dwupaku, bo 20% to nie w kij dmuchał. Do tego jeszcze bonusowe kopie jedynki do wydania...

Audiosurf, będąc chyba najczęściej posiadaną grą z Potato Sack, idzie najwolniej - cały czas powolutku, powolutku sunie ku końcowi paska, ale dosunąć się nie może. Ktoś coś przebąkiwał o sytuacji, gdzie przy odpowiedniej ilości kartofli spadnie kolejnykawałek. Żeby dla nas to było istotne, musieliby w przeciągu jakichś dwóch godzin uzbierać niemal 40 tysięcy (pół miliona to chyba najprawdopodobniejsza granica), a Valve z kolei cofnąć licznik z tej okazji o co najmniej 12h. Czyli dla nas nadal nic, a amerykanie chyba będą mieli bardzo produktywną noc przed premierą.

Swoją drogą, może to i lepiej, kiedy gra się odblokowuje w czasie godzin roboczych - po powrocie do domów będziemy w zasadzie na gotowym, nie musząc cierpieć ewentualnego laga premierowego, który podobno się na Steamie zdarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie pewnie do pogrania jutro około dziesiątej, może wcześniej. Zapewne będę wtedy przy komputerze, więc oczywiście sobie sprawdzę. Teraz gra nie dość, że ma sprostać olbrzymim oczekiwaniom, to dodatkowo ma zmazać złe wrażenie po niepotrzebne rozdmuchanej kampanii reklamowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji pudełkowych - to w przypadku Steam to bym się aż tak nie podniecał... Większość ludzi przez to nie lubi tej dystrybucji, bo kupują wersję BOX z płytką, a tu okazuje się, że trzeba jeszcze ciągnąć parę giga... Sam raczej kupuje tylko klucze (dla mnie jest to bardziej opłacalne), a sentymentu do pudełek nie mam, a więc po co przepłacać...

Co do Portal 2 - przeszedłem część pierwszą, grało mi się nawet fajnie, ale to raczej nie jest to produkcja, na którą wydałbym te 100zł... Może jak stanieje do minimum 50zł to się zaopatrzę, ale na chwilę obecną część pierwsza nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, abym czekał na część drugą (pomimo, że była oryginalna, ale to nie mój typ gier).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne cuda związane z odliczaniem - GLaDOS zaczęło korzystać ze zgromadzonych ziemniaków i teraz je pochłania, zapewne żeby skrócić czas ładowania. Oh really :dry: W każdym razie ziemniaków jest prawie pół miliona, ale nie chce mi się szacować co to da i kiedy Gabe GLaDOS zeżre wszystkie ziemniaki.

EDIT: o, a teraz lecą jeszcze szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 14h i zagramy (no dobra ja nie bo czekam do premiery sklepowej,bo mam potrzebę posiadania pudełka)

Dzięki Saint, znowu zażartowałeś z wagi Gabela i premiera HL3 przesunęła się o miesiąc.

Co do samej akcji,gry powstają by na nich zarobić wiec taka akcja nie jest niczym dziwnym. Skorzystali z popularności portala i zarobili na innych grach, które normalnie by im się nie sprzedały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarobili na innych grach, które normalnie by im się nie sprzedały.

Nie do końca. Wrzucili do worka bardzo popularne Killing Floor i Audiosurf, a inne indyki z tego zestawu (i nie tylko) chodzące po niecałe ojro w promocjach świątecznych to nie rzadkość.

EDIT: Nikt chyba nie zwrócił uwagi, że wzrosła ilość aktywnych obiektów testowych z ZERA do DZIEWIĘCIU (za tym paskiem, że systemy nieaktywne i wogle).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych dziewięciu to "porwani", tudzież "zainfekowani", grają właśnie w Portala 2 w siedzibie Valve, na ich profilach pojawiły się screeny z menu głównego. Ziemniaki skończą się za 10 godzin, nie wiem właściwie co się dzieje tak do końca.

No i na stronie z odliczaniem jest twarz Gmana po prawej na dole. Ah, Valve, you so crazy.

Poza tym Facebook i profil The Good Philosophy - dalsze zagadki do rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to jest częścią ARG (alternate reality game) zapoczątkowanej jakiś czas temu przez Valve i zdaje się, że jest to tylko częściowo kampania reklamowa Portala 2, przynajmniej jeśli wierzyć panom z valvearg.com. Cały potato sack wcale też nie był takim skokiem na kasę, bo nie musiała się tak na prawdę sprzedać ani jedna gra, wystarczyłoby, żeby osoby już je posiadające w nie grały. Samo kupienie nic nie dawało, a wręcz pogarszało sprawę, bo zwiększały się wymagania, co do osób zbierających ziemniaki w danej grze.

Sporo ludzi po cichu liczy na to, że cała akcja ma jakiś związek z zapowiedzią kolejnego Half-Life'a. W najświeższych ukrytych przekazach często pojawiały się wzmianki o Borealis, o którym mowa była przecież tylko w HL2:ep2. Mnie osobiście inicjatywa jak najbardziej przypadła do gustu. Szczególnie jeśli faktycznie nie skończy się to wszystko na premierze Portala.

@ChillX

G-man? Ja tam za bardzo go na tej stronie nie widzę.

Edit:

Audiosurf już na ukończeniu. Ciekawe czy w obecnej chwili będzie miało to jakikolwiek wpływ na premierę? Mając na uwadze, że rozpoczęło się odliczanie ziemniaków, oraz:

10:50 - Engaging starch-based power cells

11:00 - Reboot safety test protocol initiated...

11:00 - Relaxation chamber locks released...

11:00 - Involuntary hazard mitigation associates have assumed testing positions...

11:00 - Pre-release lethality assessment initiated...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...