Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Portal (seria)

Polecane posty

W ramach nadrabiania zaległości gierkowych zabrałem się za portal 1 i choć sam pomysł genialny to gra która starcza na 1,5 h to lekka przeginka. Nie wiem ile kosztowała na premierę (podejrzewam, że koło stówki) ale byłbym mocno wtedy wkurzony... na szczęści zakupiłem na letniej wyprzedaży na steamie... no cóż zabieram się za dwójkę, może zdążę skończyć przed meczem wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka jest o wiele, wiele lepsza :) Ja przeszłam dwójkę w cztery dni po 2 godz. Portal jedynka na samym początku został wydany wraz z Orange Box'em jako dodatek do Half-Life'a 2. Dopiero kiedy Valve zobaczyło że gra cieszy się coraz większym zainteresowaniem i powodzeniem ( 95% na Metacritic, oceny recenzentów od 8,5 do 10 itd., zachwyt fanów ), wydali ją jako osobną grę ( no, nie do końca osobną, ale... :/ ). I fakt, gra jest trochę zbyt droga jak na dodatek, ale na wyprzedażach można tanio kupić ( ja akurat zakupiłam swoje portale jako Portal Bundle za 3 euro ;) ). Jeszcze z ciekawostek :

  • MARGoT in Fallout 3 DLC "Broken Steel" is based on GLaDOS.
  • "PotatOS" is the nickname given by fans and developers to GLaDOS as a potato battery, an obvious play-on-words of GLaDOS and potato. ( a ja myślałam że to twórcy ją tak nazwali icon_eek.gif )
  • "Chell" may be derived from "Chelle," which is the diminutive of "MiChelle." However, the staff commentaries on Portal 2 pronounce her name as in church rather than Michelle. "Chell" is never given in-game, but is mentioned in the Portal end credits and can be found in the game files for both Portal and Portal 2. The name becomes more official when the writers begin to mention her name often in interviews prior to the release of Portal 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wyprzedaże... Na Portala 1 załapałam w którejś już z kolei promocji, kiedy to można było go sobie pobrać za darmo (nawet nie macie pojęcia, jak się z tego cieszyłam! :3). Także, jeśli ktoś planuje zakupić sobie 1, to niech lepiej od razu zakupi 1+2 (WARTO) przy okazji obniżek cen na Steamie, jeśli nie chce koniecznie płacić ~19 ełro lub poczeka na kolejną okazję do ściągnięcia go za darmo, bo podejrzewam, że może jeszcze taka być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mogę znaleźć tematu o grach planszowych, więc ten będzie najbardziej odpowiedni.

Otóż Valve w końcu wróciło do tematyki okołoportalowej! Jeszcze w tym roku pod koniec ma się ukazać strategiczna planszówka na podstawie Portali dla 2 do 4 graczy. Pojawić się mają różne rzeczy - czyli wieżyczki, kostki obciążeniowe, obiekty testowe i co najważniejsze - ciasto także się pojawi i tym razem kłamstwem nie jest ;) Na razie cena sugerowana to 50$, a jeśli się uda to Valve planuje następne planszówki. Lepiej by się wzięli za Portala lub Half-life'a następnego ale jak będzie dobra ta planszówka to może się skuszę :D Ludzie pewnie będą czekali na jakiś ślad HL3 w środku, żeby po raz kolejny w wyniku teorii spiskowych stwierdzić - HL3 CONFIRMED ;) ale kurczę Valve robi już prawie wszystko tylko nie gry komputerowe. Chyba za dobrze im z tym Steamem...

źródło dla zainteresowanych (jedna fotka już jest nawet): http://www.polygon.com/2014/3/5/5458072/porta...ntertainment

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...