Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Portal (seria)

Polecane posty

Valve udostępniło narzędzia, za pomocą których można sobie stworzyć własne puzzle. Wejdźcie sobie na Steamie przy "library" w zakładkę "tools", to będą "Portal 2 authoring tools" - waga: 256 MB. Można spodziewać się konkursu na najciekawsze puzzle, a potem DLC z najlepszymi projektami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Found an entity called "npc_combine_adivsor_roaming" in the SDK

Upon googling, there is only around 4 results, one being made TODAY

http://pastebin.com/q9JB5L9y

Can someone check to see if the NPC has this script in it?

Ciekawe, czy to przypadek w stylu hint node'ów dotyczących Epizodu 3 w SDK Alien Swarma czy może klasyczne zaworowe trollowanie...

Ponadto ten tweet może oznaczać, że szykuje się nowe ARG bądź wyjaśnienie niedokończonych wątków z pierwszego. :)

Temat na SPUFie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie słyszał/nie wiedział - dostępna jest pierwsza część soundtracku od Portala 2 w ładnie wydzielonej paczce za darmo. Podobnież jeszcze dwie paczki mają zostać puszczone, chociaż nie wiem czy również za free. Pomijając to - jeśli ktoś nie lubi się bawić z grzebaniem w plikach gry, czy Portala 2 nie ma, a chciałby posłuchać ost: link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanko.. Czy w rzeczywistości jest tak jak zapowiadano, że każda kopia gry w wersji na PS3 zawiera kod na grę w wersji PC? Siostra chciała kupić na PS3, dlatego zaciegawiło mnie, czy będę mógł sobie z nią pograć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neithan138

Nie będziesz mógł grać jednocześnie na kompie i na ps3. Nie dostajesz dwóch kopii gry, dostajesz jedną, która jest przypisywana do konta Steam, a ze względu na szczodrość Valve, możesz grać na PS3 lub PC. Jest to wciąż licencja na jedną kopię gry i tak samo jak nie możesz jednocześnie zalogować się na dwóch różnych kompach na jedno konto Steam nie możesz grać na jednym koncie Steam zalogowanym przez PC i PS3. W uproszczeniu - kupujesz Portal 2 na platformę Steam, a czy logujesz się na swoje konto Steam przez PC czy przez PS3 Valve już nie obchodzi. Głowę daję, że gdyby zależało to od nich Steam działałby na wszystkich platformach (PC ps3 xbox), a Portal sprzedawany byłby w jednej wersji. MS i Sony muszą swoje zarobić i na to nie pozwolą.

Edit

@Dedexus poniżej

Nie mogliby. Po pierwsze nie istnieje coś takiego jak steamworks dla xbox360. Po drugie Sony i Microsoft ściśle ze sobą konkurują, chcą, żeby ludzie kupowali gry na ich platformę, nie tę konkurencyjną, dlatego nie pozwolą sobie na wydanie gry pod szyldem "na wszystkie platformy". Nie wydawcy rozdzielają platformy, a właściciele praw do nich (i.e. Sony i MS), licencje swoje kosztują, więc to dodatkowy zysk, lojalni klienci decydujący się na zakupy gier tylko na daną platformę też są pewnym źródłem dochodu. Valve zainteresowane jest sprzedażą Portala, wszystko-jedno na jaką platformę. To w interesie Sony i MS jest, by Portal sprzedał się w jak największej ilości na ich konsole.

Poza tym, czego Valve nie chce utrzymać za darmo? Platformy Steam? Przecież jest za damo i na PC i na PS3. Steam nie istnieje tylko na xboxie, bo MS każe za taką samą usługę (w postaci xbox-live) płacić abonament. Sorry, ale jakoś nie czuję Twojej logiki, ani Twoich potwierdzonych analitycznie i statystycznie danych, że "nie są to duże sumy" i "Poleciało by jakieś maksymalnie 10% ze sprzedaży portala"

Jeśli masz coś jeszcze do powiedzenia w temacie, to proponuję PW, albo jakiś inny dział, bo to straszny offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha, dobry żart, gdyby mogli, to by wprowadzili portala w DLC. OD MS i Sony, mało zależy. Valve płaci im tylko (i to tak, niezbyt duże sumy) na utrzymanie steama, na ich platformach. Nie są to duże sumy, jednak vslve, i tak nie chce utrzymywać tego "za darmo". jeśli by chcieli, mogli by wprowadzić takie pudełko uniwersalne. Poleciało by jakieś maksymalnie 10% ze sprzedaży portala, bo jednak trzeba było by za coś pokryć steam. Jednak, valve, oddzieliło platformy.

Nie cytujemy postów nad swoim w całości - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem Portala dawno temu, podczas promocji w której na Steam'ie można było pobrać go za darmo. I odpaliłem, wyłączyłem i nie grałem. Teraz na fali popularności Portala2 postanowiłem sprawdzić pierwszą część. Pograłem trochę wczoraj i sądzę, że zabawa portalami jest przednia, jeszcze chyba nie grałem w tak oryginalną i ciekawą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnowię watek, bo Dlc oficjalnie będzie w środę( albo tą, albo następną ) Do tego można pobrać wszystkie 3 soundtracki oraz przeczytać nowy komiks.

Z tego linku można pobrać soundtracki http://www.thinkwithportals.com/music.php

A Tu komiks http://borealis.net.pl/wiki/Turret_Lullaby/komiks Zarówno ten nowy i stary w polskiej wersji językowej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się naczekaliśmy na ten Volume 3 (czyli jednak Valve potrafi liczyć do 3... :trollface: )

Soundtrack z "dwójki" - wyczepistość w najczystszej postaci. Kiedy tylko mam okazję, słucham sobie w kółko ulubionych kawałków (Want You Gone <3).

Ale dość o OSTach, wspomnę o pierwszej części gry, którą jakiś czas temu przeszłam. No i właśnie, kilka godzin i tu koniec gry? Nie no, jak to?! Owszem, zostają jeszcze wyzwania i dodatkowe mapki (za których dokończenie pewnie kiedyś się zabiorę) czy, dla kogoś, kto lubi mieć wykonane wszystko w 100%, osiągnięcia... Ale niiie, gra jest stanowczo zbyt krótka. Za to strzelanie portalami sprawia mi niezwykłą radochę, tak więc nie mogę narzekać na nudę (w ogóle nikt nie powinien narzekać na brak urozmaiceń, o). Poza tym czuwa nad nami GLaDOS, a z nią nie można się nudzić. ;]

Całe szczęście, że mamy sequel. Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział - aktualnie, na Steamie, jest o 50% tańszy. Taka promocja z okazji wyjścia DLC. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ale nie pamiętasz, że pierwszego Portala określano jako dodatek, puzzle game z - jak odkryli to gracze :D - świetną fabułą i postacią GLaDOS? W dwójkę nie grałem choć obiecuję sobie, że ten błąd zmienię dosyć szybko, ale tutaj Valve miało prosty cel - grę dłuższą, lepszą, bardziej rozbudowana... pełnoprawna produkcja zamiast czegoś "indie-like" tyle, że jednak w ładniejszej grafice ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiaj swój błąd, gdyż przecena 50% zacną jest. Wyszło także w końcu DLC to nieszczęsne. Zrobione jest bardzo, bardzo dobrze. Jest dość wymagające, powiedziałbym, że najbardziej ze wszystkich rzeczy, jakie w Portalach widziałem. No i ta fabuła.

Cytując starego, martwego Billa - 'GODDAMN BIRDS!'. Szkoda tylko, że nie ma żadnych związków z "główną" historią lub ogólnie światem gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem DLC i jestem trochę zawiedziony. O ile parę wyzwań ze środka nowej kampanii wymagało trochę główkowania, tak końcówka była tak prosta i nie wymagająca żadnego pomyślunku, że miałem straszny niedosyt. W podstawowej kampanii ostatnia mapa stanowiła wyzwanie, tutaj jest to po prostu strzelanie jak popadnie portalami. No i przede wszystkim nie było crusherów! Całe community prosiło o więcej crusherów, a tutaj nie ma prawie żadnego :/ Jeżeli zaś chodzi o samą historię nowego kawałeczka fabuły, to jak zwykle na wysokim poziomie.

Na początku starają się nas przekonać, że osobą, którą próbujemy "schwytać", może być sama Chell. Dopiero na koniec dowiadujemy się prawdy. Brakuje mi też jakichś większych konkretów dotyczących tych ludzi, których uwolniliśmy w podstawowej kampanii, niby GLaDOS coś tam przebąkuje, ale jak dla mnie to za mało.

Ja chcę następne DLC! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne DLC najwyraźniej w planach są, w końcu to widać po 'hubie 1.5'. Szkoda troszkę, że wygląda on tak jak wygląda. Znaczy, domyślam się, że spędzili mnóstwo czasu na pewno projektując ten, który mamy teraz i trudno byłoby wrzucić do niego coś nowego, w dodatku z miejscem na rozbudowę o kolejne kursy, ale IMHO zwykły przełącznik to jednak mało.

No i przydałyby się jakieś 'zabawki' do mordowania znajomych, jak choćby lazor z kostką, funnel, wieżyczki, hardlight... Ot, taka mała piaskownica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszą część zagrałem w sumie przez przypadek, bo była częścią Orange Boxa. Trochę mnie wciągnęła, choć sama idea portali była dla mnie ciut nudząca, a sterylne lokacje trochę zniechęcały do gry. Sama gra do przejścia raczej na raz, góra dwa razy. Końcówka mnie nie zaskoczyła, bo spodziewałem się dość mocnego finiszu, ale nie sądziłem, że sequel jest aż tak zacny.

Początek Portala 2 to bardzo proste wyzwania. Pierwsze parę godzin wynudziło mnie maksymalnie, ale jak przyszły etapy końcowe, to nieźle się napociłem, żeby je przejść. IMO majstersztykiem jest fabuła, której na dobrą sprawę mogłoby wcale nie być przy okazji takiej gry. Na całe szczęście gra została pod tym względem bogato udekorowana i przeszedłem ją w zasadzie tylko ze względu na fabułę, bo wprost nie mogłem się doczekać końca. No i finisz mnie zaskoczył. W trakcie napisów końcowych wzruszyłem się.

W trakcie usuwania obu gier nie mogłem uwierzyć w to, jak można tak banalny schemat obdarzyć całą tą otoczką i genialną fabułą. Wg. mnie Portal 2 to gra tego roku i to bez dwóch zdań!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwiastunach Portal 2 były takie pompy ssące, które wsysały wieżyczki dlaczego ich nie ma ostatecznie w grze ?

i jeszcze jedno pytanie, kiedy Glados w singlu mówi

o klonach które znajdujemy w na końcu co-op'a ?

bo chciał bym jeszcze raz odsłuchać co dokładnie o tym powiedziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągnąłem Portala ze Steama wtedy kiedy był za darmo i muszę powiedzieć że spodobała mi się ta gra. Nie grałem w nią już od kilku miesięcy bo utknąłem przy przedostatniej misji ale niedługo znowu spróbuję ją przejść. Moja ocena tej gry to 8+/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...