Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mariusz1024

Sieć domowa Windows XP i 7

Polecane posty

Ustawiłem tą samą grupę roboczą i na XP nie widać żadnego drugiego kompa jak mapuje dysk sieciowy, nie mogę też pingować drugiego kompa. Natomiast na Windows 7 widzę drugiego kompa nazwa "P2", ale nie mogę się do niego podłączyć, lecz mogę go pingować. Dam zdjęcie z tego błędu tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj me 3 screeny.

1. Wejdź w Windows 7 w Panel Sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania | opcja znajduje się ta po lewo

2. PPM na Mój komputer i Właściwości (Windows 7)

3. PPM na Mój komputer i Właściwości, wchodzisz w zakładkę Nazwa komputer i dajesz stamtąd screen (Windows XP).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw to co pisałem w poprzednim poście, wyłącz firewalle (bo jeśli mnie wzrok nie zawodzi to widzę, że na XP masz Zone Alarm'a), zmień grupę roboczą jeszcze raz i teraz powinny być widoczne. Oczywiście to wszystko wykonujesz już z wyłączonym firewallem (zarówno na XP jak i na Windows 7 jeżeli masz [systemowy też się wlicza]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem. Po około 30 min wywala mi brak do stępu do dysku sieciowego na Windows 7. A na XP dostęp mam cały czas. A puki nie mini 30 min to mogę normalnie pobierać pliki z XP. Po restarcie wszystko wraca do normy, tylko nie chce mi się robić restartu tylko po to aby jakiś plik pobrać. Da się coś na to poradzić?

EDIT

Chyba wiem już gdzie leży problem tu daje screen'a. Jest coś takiego jak IPv4 i IPv6. IPv6 jest potrzebne aby sieć działała sprawnie tylko, że IPv6 po pewnym czasie mi się niby wyłącza a jak w chodzę do właściwości tego połączenia to niby jest zaznaczone. Co to ma być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...