Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M@TH3V

Nokia 5230 i "darmowy" GPS...

Polecane posty

Czy ktoś może wie jak ustawić by ten GPS był darmowy? Telefon ma nadajnik GPS, Nokia wprowadziła darmowe OVI maps i mimo to place 1-2zł za trase. Czemu nie pokazuje mi drogi w trybie offline ?

Czy na tym polega darmowość GPS, że się jednak płaci? Nie chce mówić do czego to użytkownika zmusza...

W erze powiedzieli, że przez komunikaty głosowe płace :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w ustawienia Ovi Maps i wybierz opcję internet. Tam przestaw tryb z online na offline i nic już się nie będzie ściągało. Jeśli chcesz ściągnąć mapy na telefon, to ściągnij jakiś program od Nokii Ovi Maps Loader, czy jakoś tak, albo po prostu skorzystaj z wi-fi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj chwilę na otwartej przestrzeni. Czasami złapie szybciej, a czasami wolniej. Trasę pokazuje może niezbyt szczegółowo, ale jest tak tylko w dużych skupiskach dróg. A może nie pokazuje Ci drogi, bo nie masz ściągniętej mapy? Nie wiem. Popróbuj trochę i napisz, jak Ci poszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W erze powiedzieli, że przez komunikaty głosowe płace :blink:

:rolleyes:

Ogólnie to wyłącz wspomaganie GPS, by mięć pewność, że operator nie policzy ci za kilkadziesiąt połączeń po 1-2kb - mój rachunek wyniósł wtedy 60 zł (nie miałem pakietów, Era).

Pamiętaj, aby fixa łapać na wolnej przestrzeni - w pomieszczeniach nie ma szans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowo bez łapania długiego fixa się nie obędzie.

W metodach ustalania pozycji(aplikacje->lokalizacja -> ustalanie pozycji) zanaczone:

bazująca na sieci

zintegrowany gps

Teraz agps jest platny jednak szybko lapiesz fixa. Wybierasz sama co wolisz.

W mapach: ustawienia, Połączenie offline, reszta default.

W zasadzie ten sposób jest darmowy jednak wydaje mi sie, że na tych ustawieniach tez pobiera ale dosłownie grosze za pare godzin jazdy. Najlepiej wykupic pakiety na transfer u operatora - okolo 5zł na miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowo bez łapania długiego fixa się nie obędzie.

W metodach ustalania pozycji(aplikacje->lokalizacja -> ustalanie pozycji) zanaczone:

bazująca na sieci

zintegrowany gps

Teraz agps jest platny jednak szybko lapiesz fixa. Wybierasz sama co wolisz.

W mapach: ustawienia, Połączenie offline, reszta default.

W zasadzie ten sposób jest darmowy jednak wydaje mi sie, że na tych ustawieniach tez pobiera ale dosłownie grosze za pare godzin jazdy. Najlepiej wykupic pakiety na transfer u operatora - okolo 5zł na miesiąc.

dzięki ale mam jeszcze pytanko: czy w metodach ustalania pozycji mam coś zaznaczyć/ odznaczyć, żeby było darmowe czy tylko w mapach przestawić na tryb offline??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...