Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tony_Starks

2Pac

2Pac czy Biggie  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. no który

    • 2Pac
      45
    • Biggie
      9


Polecane posty

No właśnie nie wiem, dlatego pytam, może jak fani innych gatunków przeglądają ten temat, to będą w stanie nas uświadomić. Wiem, że Louis Armstrong ma pomnik, pewnie Kurt Cobain, ale nic poza tym.

Tupac nie jest jakimś ewenementem. Elvis ma pewnie niejeden pomnik, Phil Lynott z Thin Lizzy ma pomnik w Dublinie, Jimmi Hendrix w Seattle... Nie chciało mi się więcej szukać, ale pewnie jeszcze paru muzyków ma pomniki. Oczywiście jeśli ludzie z przełomu lat 60-tych i 70-tych to ludzie współcześni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie pisac swojego top, bo to zalęzy od nastroju, wieku i nastawienia.

Last mówi mi:

Ghost

Baby don't cry

They Don't Give A F*** About Us

Homeboyz

Death Around The Corner

Temptations

Runnin' (Dying To Live)(ft. The Notorious B.I.G.

Hit Em Up Feat. Outlawz

Hail Mary

Holler If Ya' Hear Me

So Many Tears

Panther Power

Happy Home

Brenda's Got A Baby

Strb Ballin'

Troublesome '96

Lil' Homies

Ballad Of A Dead Soulja

Sing For the Moment (feat. Eminem)

One Day At A Time

Ale jest sporo innych utworow które bym tu dał i to nawet na poczatek, Dear Mama, Keep Ya Head Up, niesamowite Blashemy, 2 remixy z Queenem - Gettin Money oraz Hard life, California Love, Only God Can Judge Me

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top 20? Będę się musiał wspomóc trochę swoją kolekcją bo z pamięci to może top 5 bym był w stanie podać.

1. Krazy (aż dziwne że żaden z was nie wymienił)

2. Oldschool

3. Life Goes On

4. Dear Mama

5. Tradin War Stories

6. Me & My Girlfriend

7. Me Against The World

8. Can't C Me

9. Starin Through My Rear View

10. Holler If Ya Hear Me

11. Brenda's Got A Baby

12. Teardrops & Closed Caskets

13. My Block (Remix)

14. Unconditional Love

15. Hit Em Up

16. Thugz Mansion (Acoustic ft. Nas, wersja z 2 zwrotkami Paca najlepsza)

17. Blasphemy

18. Hail Mary

19. Fu*k The World

20. Keep Ya Head Up

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc czas i pora przyszła na napisanie moich ulubionych TOP-20 songów 2Paca.

1."Ambitionz Az a Ridah"

2."2 of Amerikaz Most Wanted"

3."California Love"

4."Life Goes On"

5."Me Against the World"

6."Dear Mama"

7."5 Deadly Venomz

8."Last Wordz

9."Hail Mary"

10."Me and My Girlfriend"

11."Krazy"

12."Open Fire"

13."Only Fear of Death"

14."Definition of a Thug Nigga"

15."Lastonesleft"

16."Trapped"

17."Changes" nieśmiertelny kawałek

18."God Bless The Dead"

19."Old School"

20."Whatcha Gonna Do"

jak widać mój TOP w kilku przypadkach pokrywa się najbardziej z TOP-20 Tonego. Chodzi mi oczywiście o same tytuły.

A teraz zachęcam do odsłuchania nowego wcześniej nie publikowanego utworu 2Paca Shakura http://www.rapgra.com/single/sciagnij-2pac...their-kidz.html <--- pod tym linkiem znajdziecie dalsze szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, trudno mi będzie wybrać 20 najlepszych kawałków 2Paca bo to dla mnie geniusz nad geniuszami ale spróbujmy...

01. Life Goes On - chyba najlepszy kawałek jaki w życiu słyszałem

02. Me and My Girlfriend

03. Starin' Through My Rear View

04. Brenda's Got A Baby

05. Keep Ya Head Up

06. Ghetto Gospel

07. Changes

08. All Eyez On Me

09. Runnin' (Dying to Live)

10. Dear Mama

11. California Love

12. Hit 'Em Up

13. All About U

14. To Live & Die in L.A.

15. Krazy

16. They Don't Give A [beeep] About Us

17. Troublesome 96

18. Hail Mary

19. Holla At Me

20. So Many Tears

Ale 20 to zdecydowanie za mało. Jakbym miał wymienić wszystkie utwory 2Paca, które naprawde bardzo lubię, potrzebowałbym co najmniej top 50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham jak ktoś tak wchodzi, rzuca jedno, kontrowersyjne stwierdzenie, bez nawet pół zdania uzasadnienia, i znika.

Mam nadzieję, że kolega Soap jeszcze wróci i poda owych 15 raperów lepszych pod każdym względem od 2Paca.

Nie mówię, że to nieprawda, bo jakby się uprzeć, to podałbym 20 raperów lepszych od Shakura, ale dla urody dyskusji lepiej, żeby padły jakieś nazwiska, jak już z takim sloganem wchodzisz do tematu.

W sumie jak podasz 10 raperów lepszych od Paca, i dasz jakieś uzasadnienie, to już będzie ładnie.

A i właśnie, było top 10 tracków, to może teraz każdy z nas poda raperów, których uważa za lepszych od Paca, z uzasadnieniem od razu oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Dla mnie jako wiernego fana Tupaca jest nawet nie do pomyślenia żeby Coś takiego napisać. Lepszych od Paca nie nie ze mną te numery Bruner :wink: Równie dobrze jakby padło takie hasło w temacie o Notoriousie podaj 10 lepszych MC od Biggiego? to Sandro nie wiem czy by napisał, a jeśli już by dał tako listę to jego ulubieniec nie był by już nr-1. 2pac jest i będzie dla mnie najlepszy czy to się komuś podoba czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2Pac spokojnie trafia do pierwszej dziesiatki - pod kazdym wzgledem byl ponadczasowy. Jego glos byl, jak na rapera, bardzo czysty i melodyczny, flow - jeden z najlepszych, tektstowo do dzisiaj (zreszta - w porownaniu z dzisiejszymi tekstami o to nie trudno) miazdy. Ale najwazniejsze co u 2Paca bylo, to muzyka. Muzyka, ktora nawet znani mi fani metalu kojarza i szanuja - w tamtych czasach g-funk panowal na calym zachodzie i glownie dzieki niemu (jak dla mnie) byl lepszy niz hip-hop ze wschodu. Porownujac do wszelkich podkladow w obecnym rapie - tamte dzwieki to istne symfonie dzwiekow, nie jakies prost zlepki elektroniki i cykadelek... Ech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie:

Biggie - lepsze flow, bardziej pasują mi teksty i charyzma, Ready to Die klasyg

Eminem - lepsze flow, bardziej mi odpowiada styl, szersza tematyka tekstów

Jay-Z - tradycyjnie, lepsze flow :P poza tym ma świetną dyskografię, duży wpływ na kształtowanie się tej muzyki (Blueprint rewolucja w mainstreamie)

Nas - flow może nie lepsze, ale ten ziomeg ma taki przekaz, że uhuhu (I can :*), Illmatic i It was written mega płytki

Ice Cube - ogromny wpływ na rozwój muzyki, ikona rapu już od tylu lat. Może fejm ma mniejszy, ale skillsy większe

Scarface - również bardzo przyczynił się do rozwoju tej muzyki, świetne storytelle, ikona południa

Kool G Rap, Chuck D - ich cenię na równi. Co mogę napisać? G Rap to świetne flow, Chuck D to twarz Public Enemy.

Rakim - flow, Wu Tang mój fail, wybaczcie :(, legenda

I w tym miejscu wpisałbym 2Paca. Świetny raper, wielka strata dla rapu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandro co ma Rakim wspólnego z Wu-Tang Clanem? :P

Ozzi są lepsi raperzy od 2Paca, pod względem flow, liryki, konceptów, techniki. Łatwo znaleźć przykłady- AZ, Gift Of Gab choćby czy Jeru.

Shakur jednak robił muzę z duszą, niepodrabialną, i tej duszy brakuje chyba niektórym raperom, którzy mogą się szczycić wypolerowanymi technicznie linijkami. Twój ulubiony raper ma megaflow- ok, postaw go na półce obok innych 15.000 którzy mogą się tym samym pochwalić.

Tyle co zrobił Pac dla popularyzacji rapu zasługuje na respekt. Twoja top 10 raperów bez Paca jest dla niewiarygodna, kimkolwiek jesteś.

Ludzie nie pytają dziś- co o tym powiedziałby Joe Budden? Ciągle padają te same pytania- co by powiedział 2Pac na temat 50 centa? Lil Wayne'a? Justina Biebera? Janusza Palikota? I to paręnaście lat po śmierci.

Tak mają tylko wybitne persony. To wyznacza i charakteryzuje ikony gatunku muzycznego, a top 10 bez ikon nie ma sensu bycia. Tym bardziej, że przecież Pac robił piękną muzykę, żeby któryś Jaś mi tu zaraz nie zarzucił że chcę Paca w Top 10 bo każdy zna "Changes".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytanie kierujesz do mnie? To tak od czasu do czasu zdarza mi się posłuchać kawałków Biggiego, natomiast nie jestem jego zagorzałym zwolennikiem czy fanem jak wolisz. Za to 2Paca słucham dosyć długo i jestem fanem jego rapsów. Podoba się mi jego twórczość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...