Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilo

Program w Visual Studio 2005 C++

Polecane posty

Ok, napisałem program, który chciałbym wypuścić dla większej liczby ludzi chociażby przez internet. Po każdej kompilacji w

C:\Documents and Settings\user\Moje dokumenty\Visual Studio 2005\Projects\nazwa_projektu\debug

pojawia się plik *.exe, po którego odpaleniu pojawia się nasz program po ostatniej kompilacji. Ale jak zmienić ikonę? W menu przy prawym kliku nie było opcji 'zmień ikonę'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikonę do programu można dodać za pomocą pliku zasobów.

http://stackoverflow.com/questions/320677/...ual-studio-2008

http://stackoverflow.com/questions/1281608...ns-of-exe-files

Poza tym coś, o czym wspomniał Mormegil - musisz zmienić tryb kompilacji z debug na release. Dodatkowo musisz albo pozmieniać parę ustawień by program nie wymagał dodatkowych bibliotek (musisz poszukać, bo nie pamiętam dokładnie, które ustawienia trzeba zmienić) albo przesyłać program razem z instalką Visual C++ 2005 Redistributable Package.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zmienić ikonę, ale jeżeli chcesz udostępnić komukolwiek swoje programy to bierz exeki z katalogu C:\Documents and Settings\user\Moje dokumenty\Visual Studio 2005\Projects\nazwa_projektu\Release

Co do ikoenk to google wie z pewnością.

Nie mam tam takiego folderu.

W Visual Studio byla tez opcja przygotowania instalatora. Nie wiem, czy to w kazdej wersji, czy nie. Grunt, ze uzyskiwales wtedy ladna paczke z programem i wszystkim co bylo potrzebne do odpalenia aplikacji.

Czyli, jak wyślę komuś tego exeka z 1 posta, to mu nie zadziała?

Ikonę do programu można dodać za pomocą pliku zasobów.

http://stackoverflow.com/questions/320677/...ual-studio-2008

http://stackoverflow.com/questions/1281608...ns-of-exe-files

Poza tym coś, o czym wspomniał Mormegil - musisz zmienić tryb kompilacji z debug na release. Dodatkowo musisz albo pozmieniać parę ustawień by program nie wymagał dodatkowych bibliotek (musisz poszukać, bo nie pamiętam dokładnie, które ustawienia trzeba zmienić) albo przesyłać program razem z instalką Visual C++ 2005 Redistributable Package.

Czyli dokładniej co i jak pozmieniać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jak wyślę komuś tego exeka z 1 posta, to mu nie zadziała?

Moze nie zadzialac, jesli aplikacja byla bardziej zlozona.

W MS Visual Studio 2010 w menu Project -> Properties -> Publish sa ustawienia do przygotowania wersji finalnej gotowej do udostepnienia innym. Poszperaj tam

Cieszę się, że próbujesz pomóc, natomiast trochę średnio Ci idzie. Za pierwszym razem pisałeś całkowicie offtopic - o instalatorze, a teraz podajesz informację o VS2010 podczas gdy autor tematu ma VC++ 2005. Proszę o odpowiedzi bardziej związane z tematem.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworząc program korzystasz z różnych bibliotek (pliki lib), które często są realizowane przez jakiś plik dll. Powoduje to, że Twój plik exe jest uzależniony od pliku dll i nie będzie bez niego działał. Trzeba wszystkie pliki dll dostarczyć razem z exekiem. Do ustalenia, które dllki są używane można użyć programu Dependency Walker.

Standardowy projekt w Visual Studio ma dwie konfiguracje budowania (kompilacji i linkowania):

- Debug,

- Release.

Konfiguracja Debug dostarcza pewnych narzędzi do rozwiązywania problemów, przykładowo informacje o liniach kodu. Ułatwia to śledzenie wykonania aplikacji za pomocą debugera.

Konfiguracja Release to z kolej coś co chciałby dostać finalny użytkownik, aplikacja zoptymalizowana pod kątem prędkości i rozmiaru exeka.

Aktywną konfigurację możesz wybrać z listy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikonę można łatwo zmienić aplikacją która pozwala na wgryzienie się do plików .exe .dll itp. nazywała się chyba Aplication Hacker ale nie pamiętam, jak znajdę to napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...