Jump to content
dolu82

ATI Radeon 5770 traci moc po zainstalowaniu sterowników

Recommended Posts

WITAM !

Mam problem z kartą graficzną - od poczatku

"Spalil" mi sie Radeon HD 3870 - nie naprawili - wiec wymienili na ASUS EAH 5770 CuCore/2DI/1GD5Ultra

http://pcfoster.pl/aktualnosci/radeon-hd-5...-asus-4808.html

i tu zaczyna sie problem

po zainstalowaniu sterownikow - karta "traci moc" ??

przed zainstalowaniniem nowych sterow - sprawdzalem GPU-Z i taktowanie rdzenia wynosilo 850 MHz a taktowanie pamięci 1200 MHz

po zainstalowaniu ati catalyst 10.4 lub 10.5 wyglada to tak:

2h2m4oj.gifopd91f.gif

Zna ktos moze rozwiazanie tego problemu ????

Moje parametry:

ZASILACZ

Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

PŁYTA GŁÓWNA

Asus P5K-V Intel G33 LGA775 (PCIE/DZW/VGA/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

KARTA GRAFIKI

ASUS Radeon HD 5770 CuCore

PAMIĘCI RAM

CORSAIR XSM2 4GB 2x2GB DDR2 800MHz CL4 DUAL

PROCESOR

Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz

DYSKI TWARDE

Seagate ST3500320AS 500GB sATA II 32MB

KARTA DŹWIĘKOWA

Creative Sound Blaster Audigy

MONITOR

LCD SAMSUNG SyncMaster 2232BW - 22"

WINDOWS 7 32bit

ps. Przepraszam za blad w tytule tematu "4770"

Edited by dolu82

Guest luq92

Przypadkiem ta karta nie ma oszczędzania energii w trybie 2D? Nie jestem pewien. Pociśnij ją Furmarkiem w oknie i zobacz czy się zmieni.

Tak, karta ma tryb oszczędzania energii. W trybie pracy 3D jej zegary idą w dół, przez co oszczędzasz na prądzie. Nie ma się czym martwić, to zaleta.

Temat poprawiłem.

Ma, każdy Radeon z serii 4xxx lub wyżej ma, w sumie nie jestem pewien, czy seria 3xxx też tak nie miała. Zrób tak, jak napisał luq92 i się przekonasz.

Wystarczy włączyć grę, zegary same skoczą do odpowiednich, wysokich wartości.

split second na full nie przekracza 30 klatek

gta 4 nie przegracza na minimalnych 20 klatek

z czego gta na 2gb ramu i radeonie 3870 chodzilo szybciej :/

tak ogolnie to DZIEKUJE za pomoc test w oknie furmarkiem jednak podniosl zegary :)

czy to mozliwe aby na tym komputerze

ZASILACZ

PŁYTA GŁÓWNA

KARTA GRAFIKI

ASUS Radeon HD 5770 CuCore 1 GB GDDR5

PAMIĘCI RAM

PROCESOR

DYSKI TWARDE

KARTA DŹWIĘKOWA

MONITOR

WINDOWS 7 32bit

GTA LCS na minimum nie wyciagalo nawet 20 klatek (patch wgrany) ??

Edited by dolu82

A co to jest GTA LCS?

A tak przy okazji, na wszelki wypadek, zapoznaj się z tym poradnikiem: http://forum.cdaction.pl/ProgramyFAQ-Jak-z...nej-t58161.html

Interesuje Cię punkt 6. i 8. No i przydałoby się podkręcić procesor, do tej karty jest trochę zbyt wolny.

PS - jeśli masz taką możliwość, to zmierz napięcia w zasilaczu za pomocą miernika, GPS'y słyną ze swojej niezbyt wysokiej jakości.

Episodes from Liberty City - znowu moj blad ;)

cos mi sie wydaje ze przez ta wymiane karty , tylko na koszta sie ...

dziekoweczka za pomoc

Edited by dolu82

Nowe GTA wymagają sporo od procka i to tu może być problem. Wypadałoby podkręcić procek i wtedy zobaczysz jak to wygląda. Sam procek podkręca się bez problemu, niestety jednak przeszkodą w OC może być płyta. Przeczytaj poradnik, do którego link ma w swojej sygnaturce użytkownik Gi3r3k i walcz.

musze chyba tylko chlodzenie wymienic na procku i prawdopodobnie zasilacz - calosc okolo 300 zl - wiec odloze to narazie

jutro zainstaluje jeszcze l4d2 - jak bedzie smigalo to narazie mi wystarczy ;)

Edited by dolu82

Zasilacz nie jest zły. Jeśli mu nie odbija nic z napięciami, to może zostać. Na BOXie też można ciut podkręcić procek.

Te taktowanie to standard, ja w swoim HD 5870 mam w 2D rdzeń na 157 Mhz a pamięć na 300(1500 Mhz efektywnie). W 3D jest normalnie, od razu zaskakuje na normalne takty. Twój procek starczy w Gta 4 na pewno nawet na średnie detale, powyżej będzie spory problem.Mój kumpel na średnich gra 20-30 FPS, a ma słabszego procka od ciebie.

Te taktowanie to standard, ja w swoim HD 5870 mam w 2D rdzeń na 157 Mhz a pamięć na 300(1500 Mhz efektywnie). W 3D jest normalnie, od razu zaskakuje na normalne takty. Twój procek starczy w Gta 4 na pewno nawet na średnie detale, powyżej będzie spory problem.Mój kumpel na średnich gra 20-30 FPS, a ma słabszego procka od ciebie.

tylko ze jak mialem ten sam procek ram 2gb geila i radka hd 3870 to mialem srednio w gta 20-30 klatek na srednich , a teraz 4gb ramu , radek 5770 i gta nie wyciaga nawet 20 klatek na minimalnych - popatrze jeszcze z tym sterownikami - wyczyszcze wszystko jakims programem i zainstaluje na swierzo - w ostatecznosci format

Edited by dolu82

tylko ze jak mialem ten sam procek ram 2gb geila i radka hd 3870 to mialem srednio w gta 20-30 klatek na srednich , a teraz 4gb ramu , radek 5770 i gta nie wyciaga nawet 20 klatek na minimalnych - popatrze jeszcze z tym sterownikami - wyczyszcze wszystko jakims programem i zainstaluje na swierzo - w ostatecznosci format

Czy tak wiatraczek

http://www.allegro.pl/item1060715100_hardp...er_wydajny.html

bedzie pasowal do mijej plyty i czy jest w miare wydajny - chcialbym procka podkrecic gora do 3,3 - 3,5 na rdzen

i czy wytrzyma to moj zasilacz

ZASILACZ

PŁYTA GŁÓWNA

KARTA GRAFIKI

PAMIĘCI RAM

PROCESOR

DYSKI TWARDE

KARTA DŹWIĘKOWA

Guest luq92

A ile masz kasy do wydania? Cooler nie jest zły. Co do zasilacza, to wystarczy, ale pilnuj napięć. Seria GPS lubi po jakimś czasie wariować z napięciami na linii +12V. Nie każda, ale lepiej uważać.

A ile masz kasy do wydania? Cooler nie jest zły. Co do zasilacza, to wystarczy, ale pilnuj napięć. Seria GPS lubi po jakimś czasie wariować z napięciami na linii +12V. Nie każda, ale lepiej uważać.

juz zamowilem - zasilacz tez pewnie wymienie - ale dopiero za miesiac - a z kasa to cienko ostatnio :/

ps. jaki zasilacz polecacie

Edited by dolu82

Guest luq92

BTW zainstaluj najnowsze stery do grafy, to wydajność w GTA podskoczy. Co do chłodzenia, to proponował bym Flex'a od Zalmana + wentylator. Wyniosło by to 155 zł, ale spójrz na to: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1026142 Czyż nie kusząca propozycja? :P Chociaż masz płytę na P31 więc raczej nie uda Ci się tyle wycisnąć. Nawet to niemożliwe. Ale niemniej chłodzenie się przyda.

PS. Ewentualnie takie chłodzenie: http://www.allegro.pl/item1048451276_silen...3_775_1156.html

Edited by luq92

BTW zainstaluj najnowsze stery do grafy, to wydajność w GTA podskoczy. Co do chłodzenia, to proponował bym Flex'a od Zalmana + wentylator. Wyniosło by to 155 zł, ale spójrz na to: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1026142 Czyż nie kusząca propozycja? :P Chociaż masz płytę na P31 więc raczej nie uda Ci się tyle wycisnąć. Nawet to niemożliwe. Ale niemniej chłodzenie się przyda.

PS. Ewentualnie takie chłodzenie: http://www.allegro.pl/item1048451276_silen...3_775_1156.html

tylko , ze chlodzenie procka juz zamowilem ;/ to co wczesniej pokazywalem - a procka az tak krecic nie potrzebuje - gora do 3,5 na rdzen aby karta troche oddechu zlapala

tylko zasilacz jeszcze planyje dokupic - jak bedzie taka potrzeba

Guest luq92

To sprawdź dobrze zasilacz. Masz jakiś miernik w razie czego? Przydałoby się spojrzeć na napięcia. Te z biosu mogą być niedokładne.

To sprawdź dobrze zasilacz. Masz jakiś miernik w razie czego? Przydałoby się spojrzeć na napięcia. Te z biosu mogą być niedokładne.

no wlasnie niemam zadnego miernika

jest cos takiego w postacu programu ??

Guest luq92

Bios i programy mogą być niedokładne. Ale mogą nakreślić pewien obraz. Na początek możesz sprawdzić zasilacz w biosie.

Bios i programy mogą być niedokładne. Ale mogą nakreślić pewien obraz. Na początek możesz sprawdzić zasilacz w biosie.

wiec w piatek jak wiatrak do mnie przyjdzie bede sie bawil

na komputerze

ZASILACZ

PŁYTA GŁÓWNA

KARTA GRAFIKI

PAMIĘCI RAM

PROCESOR

DYSKI TWARDE

KARTA DŹWIĘKOWA

MONITOR

left 4 dead 2 spada mi do 16 klatek

wczesniej na podobnych parammetrach - tylko ze z 2gb ramu geila i radeonem hd 3870

nie spadalo ponizej 50

Wie ktos moze ocb ????