Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Dyskusja o: [Poradnik] Xfire

Polecane posty

Na razie bardzo fajnie tylko z tego co widzę w spisie treści masz 8 pozycji, a

na razie opisałeś tylko instalowanie

W tym okienku wybieramy oczywiście Polski:

Według mnie tutaj powinieneś zostawić wybór forumowiczowi,

nie każdy będzie chciał wybrać właśnie język polski, mam wielu

kolegów którzy wybrali właśnie angielski .

Ale oprócz tego na razie bardzo dobrze .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci dodać jeszcze takie punkty jak:

- Transmisja gry na żywo

- Dodawanie nowych gier do listy xfire'a (dodawanie ręczne i automatyczne)

- Szczegółowy opis interfejsu xfire-in-game

- Jak wyłączyć xfire-in-game

Chyba, że część z w/w przeze mnie punktów masz zamiar opisać w pkt pt. ,,Często spotykane problemy". Ogólnie pomysł mi się podoba, życzę Ci powodzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tutaj powinieneś zostawić wybór forumowiczowi,

nie każdy będzie chciał wybrać właśnie język polski

Poprawione

Na razie bardzo fajnie tylko z tego co widzę w spisie treści masz 8 pozycji, a

na razie opisałeś tylko instalowanie

Nie zrobię wszystkiego od razu. Z czasem będą się pojawiały kolejne punkty. Wczoraj opisałem instalowanie, a że było już późno, to poprzestałem na tym.

- Transmisja gry na żywo

Sam muszę obadać tę funkcję, bo z niej jeszcze nie korzystałem, ale postaram się ją opisać.

- Dodawanie nowych gier do listy xfire'a (dodawanie ręczne i automatyczne)

To miałem zamiar opisać w często spotykanych problemach. :wink:

- Szczegółowy opis interfejsu xfire-in-game

- Jak wyłączyć xfire-in-game

Będzie.

Dzięki za sugestie. Dzisiaj na pewno pojawi się dalsza część poradnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie. Czy potrafiłbyś opisać odblokowywanie zrzutów ekranu w niektórych grach (albo wysyłanie własnych?)? Czasem można zobaczyć że userzy mają screenshoty z gier w których teoretycznie nie jest to możliwe (jak np. MW4)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kombinować w pliku xfire_games.ini. Podpatrz wpis gry w której wszystko działa, i spróbuj tak zmodyfikować wpis swojej gry, by te opcje działały. Ja tak zrobiłem z Flight Simulatorem X i działało w około 10 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag na szybko:

~ poradnik jak dla przysłowiowego debila, cytuję "klikamy duży, żółty przycisk" + screen tegoż... nie lepiej po prostu "klikamy" + screen?

~ polecam zmianę wstępu. Zamiast pisać, że to "fajny programik", napisz coś takiego: "Xfire to dobrze znana graczom aplikacja do... / dobrze znany graczom komunikator łączący funkcję..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie. Czy potrafiłbyś opisać odblokowywanie zrzutów ekranu w niektórych grach (albo wysyłanie własnych?)? Czasem można zobaczyć że userzy mają screenshoty z gier w których teoretycznie nie jest to możliwe (jak np. MW4)

Nie wiem, jak to zrobić. W googlach też nie znalazłem. Wysłałem zapytanie do użytkownika, który ma na profilu screeny z Gothica 2 oraz do użytkownika poleconego przez Optiego. Jeśli dostanę odpowiedź, to napiszę.

A znasz jakieś metody na poradzenie sobie z grami, w których Xfire co prawda działa, ale nie reaguje na standardowe skróty klawiszowe?

Nie znam. Pozostaje przyzwyczaić się do takiego działania Xfire w niektórych grach. No albo posłuchać rady Hammerheada. :wink:

poradnik jak dla przysłowiowego debila, cytuję "klikamy duży, żółty przycisk" + screen tegoż... nie lepiej po prostu "klikamy" + screen?

Lepiej napisać tak, żeby zrozumiał i "bardziej rozgarnięty" i "przysłowiowy debil", niż tylko "ten bardziej rozgarnięty". :wink:

polecam zmianę wstępu. Zamiast pisać, że to "fajny programik", napisz coś takiego: "Xfire to dobrze znana graczom aplikacja do... / dobrze znany graczom komunikator łączący funkcję.

Jeśli ktoś dobrze zna Xfire, to raczej nie potrzebuje do niego poradnika.

Dobrym pomysłem byłoby także, abyś najważniejsze informacje w tekście wyróżnił pogrubioną czcionką.

Zrobione.

@Rankin - Ajajaj... :unsure: Musiałem przeoczyć. Poprawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przydało by sie rozwiązania magicznego problemu : brak dźwięku w filmikach na xfire. Duzo ludzi ma z tym problemy i czasem nastawienie mix stereo nie pomaga.

EDIT : gadałem z tym gościem od screenów z G2 - trzeba w xfire_games.ini przy np. Gothic'u dodać render i flags. Przy Gothicu ma to np. wygladac tak :

[4606_1]

LongName=Gothic II

ShortName=goth2

LauncherDirKey=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\JoWooD\Gothic II\RunCmd

LauncherDirTruncAt=Gothic2.exe

LauncherExe=Gothic2.exe

Launch=

_LAUNCHER_EXE_PATH%

_LAUNCHER_EXTRA_ARGS%

_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%

InGameRenderer=D3D7

InGameFlags=USE_PRESENT|ENABLE_MOUSE|USE_DINPUT_MOUSE

Co do "InGameFlags" nie jestem pewien.

Pytałem jeszcze innego jak dodał screeny z Fallout'a 2.

You have to use http://timeslip.chorrol.com/sfall.html and edit the configuration to your liking. Make sure you set the video to use DirectX in the sfall configuration. Then open up the xfire_games.ini, and add the line "InGameRenderer=D3D9" to the fallout 2 entry. Sadly you will have to do this everytime the .ini files gets updated. Once you do that you should be able to use the normal xfire interface and take videos, screenshots, etc.

Do sprawdzenia bo nie chce działac z moja wersja (cos z patchami, a mi sie nie chce kombinowac - twój poradnik :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczyłem (a przynajmniej starałem sie :P) to co dał opti.

Zaczynając od Windows Vista, Microsoft, dodaje do swoich systemów komponent zwany Kontrola Konta Użytkownika (User Account Control). Celem UAC jest, wbrew powszechnemu przekonaniu, zachęcenie deweloperów oprogramowania do tworzenia programów które nie potrzebują uprawnień administratora do standardowych operacji. Inną funkcją UAC jest informowanie użytkownika kiedy program może próbować zmienić ustawienia systemu i dać użytkownikowi szanse aby temu zapobiec.

Xfire nie potrzebuje uprawnień administratora do standardowych operacji i nie pyta o nie chyba że to potrzebne. Oczywiście pełna aktualizacja Xfire potrzebuje pozwolenia ponieważ instalacja i aktualizacja programów zmienia ustawienia systemu zatem potrzebuje zgody administratora. Nawet dla osób z włączonym UAC, Xfire musi pytać o pozwolenie przy każdym uruchomieniu.

Powodem dla którego Xfire pyta o uprawnienia administratorskie, nawet jest nie ściąga uaktualnień, jest wspieranie gier które takich uprawnień potrzebują. Jeśli Xfire wykryje choćby jedna grę która została zainstalowana na komputerze z uprawnieniami administratora będzie pytać o uprawnienia administratorskie aby móc wspierać dana grę. Zazwyczaj pojawi się wiadomość od Xfire, z listą gier które potrzebują uprawnień administratora po czym UAC zapyta czy naprawdę chcesz na to zezwolić.

Nawet jeżeli każesz nigdy nie wyświetlać listy gier potrzebujących wyższych uprawnień nie ma możliwości aby Windows nie pytał czy dać Xfire pełny dostęp czy nie. Można też oczywiście wyłączyć UAC i pozbyć się tej wiadomości, ale wyłączamy jedno z najbardziej podstawowych zabezpieczeń Windows, więc nie zalecam tego.

Tutaj daje wam instrukcje jak zrobić tak aby Windows automatycznie uruchamiał Xfire jako administrator bez wyskakującego okienka UAC. Należy pamiętać że UAC może nadal pytać o pozwolenie przy aktualizacji Xfire.

Sztuczka, która wam pokaże, polega na użyciu Harmonogramu Zadań tak aby uruchamiał Xfire z większymi uprawnieniami. Oczywiście tej sztuczki można użyć z każdym programem jednak należy pamiętać że zadaniem UAC jest informowanie użytkownika o próbie dostępu do systemu przez program.

1. Z menu Start wybierz Panel Sterowania.

2. Przełącz na widok klasyczny.

3. Wybierz Narzędzia Administracyjne (Administrative Tools).

4. Wybierz Harmonogram Zadań (Task Scheduler).

5. Windows spyta o uprawnienia administratora aby mieć dostęp do Harmonogramu Zadań. Zezwól.

6. Kliknij na Utwórz Zadanie (Create Task).

7. W nowym oknie jako nazwa wpisz XfireNoUAC

8. Upewnij się, że zaznaczyłeś Uruchom z najwyższymi uprawnieniami w zakładce Ogólne.

Jeśli używasz Windows 7 wybierz Windows 7 z konfiguracji rozwijanej. (nie mam zielonego pojęcia co to za cudo ? oryginał:

If you are on Windows 7, select Windows 7 from the Configure for drop-down.)

9. W zakładce Akcja wybierz Nowy.

10. W Akcja wybierz Uruchom program.

11. W Program/Skrypt podaj ścieżke do pliku xfire.exe (zazwyczaj "C:\Program Files (x86)\Xfire\Xfire.exe")

12. Naciśnij OK.

13. W zakładce Conditions możesz odznaczyć Power, chyba że nie chcesz aby Xfire był dostępny podczas pracy na baterii (tylko komputery przenośne)

Oryginał :

On Conditions tab you might want to uncheck the boxes under Power, unless you want Xfire to not be usable when the computer is on battery power (portable computers only)

14. W zakładce Ustawienia odznacz Stop the task if it runs longer than

15. Naciśnij OK.

16. Zamknij Harmonogram Zadań (Task Scheduler).

17. Z menu Start wybierz Wszystkie Programy i otwórz folder Startup.

18. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Xfire i z menu wybierz Właściwości.

19. Wybierz zakładkę Skrót (Shortcut).

20. Zamień Element Docelowy (Target) na schtasks.exe /run /tn XfireNoUAC

21. W Uruchom wybierz Zminimalizowane

22. Naciśnij OK.

Teraz skrót, który uruchamia Xfire, jest tak zmodyfikowany aby uruchamiał Xfire używając uprawnień administracyjnych. Kiedy zadanie samo się uruchomi będzie działać bez pytania o uprawnienia, gdyż wierzy że wiesz co robisz dając te uprawnienia w Harmonogramie Zadań.

Oryginał

Nie mam dostępu do Visty/7 aby sprawdzić jak sie poszczególne funkcje dokładnie nazywają. Jesli ktoś może sprawdzić i podesłać jakieś screeny bardzo był bym wdzięczny. Nie wiedziałem co zrobić z tym nieszczęsnym elevator... no nie wiem - poczytajcie i sie wypowiedzcie czy to sie do czegos nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na ten wpis na blogu xfire'a, ponieważ nie działał mi xig w grze Battlefield: Bad Company 2. W moim wypadku jednak pomogło wyłączenie całego UAC, a następnie ustawienie renderowania dx10 dla tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cos chyba jak Sample Friend... zreszta i tak bedzie link do oryginalu bo to tlumaczenie to mistrzostwo nie jest :P Pozatym jak mowie - nie mam Visty/7 zeby to sprawdzis samemu i screeny porobic...

No i to elevation : robilem z tego pozwolenie, uprawnienia administratorskie... no nie wiem - jak ktos ma Viste to prosze zeby sie wypowiedzial na temat tlumaczenia tych opcji itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w poradniku, transmisja pojawia się na stronce danej gry, a nie w twoim profilu.

Co do czarnego ekranu - jak testowałem tę funkcję aby o niej napisać, to na World of Goo też był czarny ekran, ale zmieniłem na UT2004 i już wszystko działało.

Może masz ustawioną zbyt wysoką jakość?

Jak nie zadziała - napisz w pomocnej dłoni. Ja praktycznie nie transmituję na żywo nic, więc nie mam za bardzo z tym doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe rozsyłanie wirusów za pomocą xfire? Dostałem dzisiaj dziwną wiadomość od znajomego:

'Spojrzeć na te zdjecia : D <link>'

Link na pierwszy rzut oka przypominał zwykły link do facebooka, po kliknięciu następowało jednak przekierowanie i zapytanie czy chcę ściągnąc pewien plik, który miał dwa rozszerzenia: .JPG a za nim.scr albo coś w tym stylu, w każdym razie wyświetliło mi, że to wygaszacz ekranu.

Głupi nie jestem, więc nie ściągnąłem tego i nie wiem co tam jest - podejrzewam jednak że jakiś robak, który w dodatku po uruchomieniu rozsyła wszystkim znajomym tego linka z tą samą kwestią przetłumaczoną za pomocą jakiegoś translatora w zależności od wersji językowej xf (stąd to 'spojrzeć'

zamiast 'spójrz') a poza roizesłaniem robiący nie wiadomo co.

W każdym razie - czy moje podejrzenia są słuszne? Jeśli tak, to uważam że warto byłoby dopisać o tym informację do poradnika, by ostrzec potencjalnych użytkowników xfire przed takimi linkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...