Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zizou666

Drzewo genealogiczne C++

Polecane posty

Otoz pisze na klasach drzewo genealogiczne. Na poczatku probowalem to zrobic na wskaznikach. Tworzylem klase drzewo, ktora zaiwerala poszczegolne dane dla osob oraz wskazniki na potomkow, rodzenstwo, rodzica. Jednak zadanie to przeroslo mnie i przy wczytywaniu danych o osobach z pliku pogubilem sie gdzies przy probie zapetlenia wskazywania kto ma byc kim dla kogo. Wiec teraz moje pytanie. Czy zadanie to da sie zrealizowac jakos w formie takiej jak ja to probowalem robic, czy trzeba skorzystac z metod dziedziczenia klas, z ktorymi jeszcze nie jestem zbytnio zaznajomiony ;) Bo jesli nie ma sposobu zrobic tego poprzez wskazywanie poszczegolnych elementow, lub jest to bardzo trudne, to postaram sie poszerzyc swoja wiedze i dowiedziec sie wiecej o dziedziczeniu. Pytam jednak, gdyz nie mam zbyt duzo czasu na to, i moze udalo by mi sie to zrealizowac moim starym sposobem, po uprzednim nakierowaniu przez was :D Z gory dzieki za odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chyba masz racje, z tego co przeczytalem dalej symfonii wnioskuje, ze faktycznie nie ma czego dziedziczyc. Ale w zasadzie problem juz rozwiazany, popelnialem glupi blad probujac budowac drzewo od razu po wczytaniu z pliku, przez co gubilem niektore osoby. Teraz najpierw wszystkie osoby wczytuje z pliku do tablicy wskaznikow a dopiero potem tworze z nich drzewo pytajac sie o liczbe dzieci dla kazdego uzytkownika. Na razie wszystko mi dziala, ale jak napotkam jakies problemy to zapytam tutaj :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...