Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Sniper: Ghost Warrior (seria)

Polecane posty

@ krasnolud:

SGW 1 - jak na studio, którym CI wtedy było, gra wyszła im rewelacyjnie! :D

SGW 2 na PC - wart swojej ceny. Recki są trochę zaniżone, nie mam pojęcia zresztą czemu. Mam podstawkę i Siberiana i powiem tak. Są babole, są przeszkody nie do przejścia (jak się za bardzo na boczek pchasz), nie najlepsze tekstury. Ale gra się tak, czy siak fainie! Cry daje radę (chociaż tutaj też potencjał trochę zmarnowany), mamy piękne mapki. Przeciwnicy potracią zajść Cię z dwóch stron. W DLC jest trochę ładniej i trochę trudniej - bardziej dopracowane są grafika i SI przeciwników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam Ojtam! i jeden i dwa, przeszedłem i żyję ;-) jakoś mnie te bugi nie zabiły :D

A na poważnie Obie częśći mają swoje wady, ale mają też i zalety. Skupię się może na dwójce, bo jedynkę skończyłę już jakiś czas temu.

W dwójce całkiem fajnie pociągnęli fabułę - szkoda tylko, że tak krótko, chociaż teraz to akurat norma. Nawet się udało oddać klimat roboty snajpera. Chociaż mająć takiego pomagiera, jak ten z gry, pierwszą kulkę dostał by on właśnie. :D Liniowa do bólu, ale z drugiej strony to przecież tylko shooter :D

Nie najładniejsza, chociaż cry3 podobno pod maską, ale graficznie ujdzie w tłoku. Za to fizyka strzałów ze snajpery - rewelka.

ogólnie dam 6/10, ale takie mocne sześć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich rozmowach o SGW2 zauważyłem, że ludzie każdy bug i każdy najmniejszy błąd rozdmuchują do rozmiarów katastrofy, a rzeczy pozytywnych albo nie widzą, albo pomijają. To też mnie trochę zastanawia.

Tak, multi ssie. Tak tekstury ssą. Tak, spotter ssie... itd

Z drugiej strony. Lokacje są zaprojektowane ładnie i wyglądają nieźle. Fabuła - jak na FPS - nie ma dramatu, szkoda tylko, że jest taka krótka. Jesteśmy snajperem i tylko snajperem. Nie medykiem, pilotem, inżynierem, saperem i kierowcą myśliwca, czołgu i poduszkowca. Przeciwnicy nie są aż takimi debilami jak się ich opisuje. Czasem SI faktycznie zrobi coś głupiego, ale czasem potrafią przeciwnicy nawet zasadzkę małą zrobić, zajść z dwóch stron.... itd.

Mi się ogólnie gra całkiem podobała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedynce poziomy trudności nie różnią się praktycznie niczym. Jedyną różnicą są większe obrażenia i szybsza strata zdrowia bohatera, jeśłi szarżujesz w walce.

Grałem i przeszedłem grę na trudnym i poza wspomnianym elementem, reszta była prosta. Gra ma parę bugów, które skutecznie mogą Ci uprzykrzyć życie, ale są one do przejścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 części nie podobała mi się walka karabinami szturnowymi. Ludzie! Jak sam tytuł podpowiada to gra o snajperze! Przymknąłbym na to oko, gdyby nie beznadziejny system walki. Chowasz się za osłoną, a jak tylko się z niej wychylisz otrzymujesz kulke. Wszyscy wrogowie skupiają się na tobie a nie na kompanach. Takie rzeczy nie powinny występować w wyższych produkcjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dałem grze drugą szanse. Ostatnim razem mocno pojechałem po pierwszej części, lecz dzisiaj z nudów zainstalowałem i dała mi nieco radości. Wszystkie wady i zalety wypisałem na poprzedniej stronie (niewidzialne ściany i tak mnie dobijają) ale dodam co nieco. Jeśli podchodzisz do tej gry jak do produktu budżetowego i nie oczekujesz zbyt wiele to S:GW może się podobać, klika misji ma co by nie mówić świetny klimat a skrypty dają radę. Jak wcześniej wspomniałem Sniper to podobny poziom budżetówek CI z lepszą grafikę, ale jak odpowiednio podejdziesz do niego podejdziesz to możesz się dobrze bawić, jednak nie oczekujcie zbyt wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem Snipera jedynkę. Powiem tak : może nie jest to pierwsza liga fps, ale widać, żę stara się być. Stoi na rozdrożu pomiędzy starymi crapiszczami CI, a światowymi strzelaninami (zwłaszcza fabularnie), ale pomijając kilka błędów, to całkiem fajna gra jest. Gra snajperem jest spoko gorzej z misjami szturmowca, gdzie podstawowa broń ma taki odrzut, że nie wycelujesz z 10m. Oprawa - zwłąszcza wizualna robi wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem aktualny CD-Action i właśnie ukończyłem pierwszą misie w gżę i trochę postrzelałem na strzelnicy, z wynikiem 73% na normalnym, co mnie trochę zaskoczyło, gdyż głównie gram w rpg-i i ostatnio w Twierdzę HD.

Gra jest bardzo ładna, co mnie trochę też zaskoczyło, bo gram na wysokich. Z jedną rzeczą, a mianowicie z termowizorem na krótki/średni dystans jest bardzo łatwo, wystarczy trochę rozplanować i niema problemu z przeciwnikiem, niemniej polecam tą grę i dzięki CD-A że ją dali. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Mnie za to w jedynce, nie podobało się to, że jak celowaliśmy do przeciwnika, to on podświetlał się na czerwono. Nawet nie widząc przeciwnika, siedząc w krzakach, a przeciwnika zasłaniały liścia i jeśli było widać mały fragment przeciwnika, to już było wiadomo gdzie jest, bo się zaznaczał na czerwono. W dwójce tego nie ma, ale jest takie coś że jak dochodzimy w pobliże przeciwników, to zaznaczają się oni na mapie.

Nie wiem, jak jest na ekspercie bo gram na normalnym, ale to jest tak nie prawdopodobne, że nie mam słów. Gdyby nasz bohater miał chociaż drona, z którego mógł by skorzystać i dopiero wtedy znał by lokacje przeciwników, to to miało by sens, a tak to to jest nie dziwne że oni sami się zaznaczają. W tedy wystarczy zlokalizować snajpera i go wyeliminować a na koniec resztę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tragiczna jest ta gra. Jedynkę łyknąłem bez gigantycznej przyjemności, ale jednak pograło się potem trochę w multi i te 70 złotych za Ghost Warriora się w miarę zwróciło. Tu jest tragedia. Czuję się jak w teatrze na pierwszej próbie, kiedy reżyser mówi aktorom po kolei co mają robić i rozstawia je po scenie. Masakra. Cały czas tylko "zabij tego po lewej/podłóż tu ładunek, a skrypt cię na pewno nie skrzywdzi". Zrobiłem dwie misje, dalej nie dałem rady w to grać. Może kiedyś, ale to co zobaczyłem to na takie solidne 3+/10 jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up No tu muszę przyznać ci rację z tym rozstawianiem i rozkazami jest nie fajnie, ale gra taka tragiczna nie jest. Ale też zależy dużo od tego, czy ktoś lubi skradanki czy nie. Mi tam się ta gra podobała, już ą ukończyłem po 8 gdz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat uwielbiam i uważam, że to gatunek, w którym da się stworzyć ciekawsze rzeczy, niż pokazywanie wszystkiego palcem i wędrówka po skryptach - a takie jest Ghost Warrior 2. Tak nie działało to choćby w Styx: Master of Shadows np. - mocno niedoceniona gra, a przy tym genialna skradanka. Ale dużo jest przykładów jak to zrobić dobrze, Deus Ex choćby, Splinter Celle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie części takie sobie wiadomo, za bardzo liniowe i krótkie przez co lipa troszkę... Nie mniej jednak sam klimacik mega i nie ma takich gier typowo snajperskich. Ghost Warrior 3 nie mniej jednak zapowiada się jak dla mnie epicko, zerwanie z liniowością, otwarty świat i wiele nowych funkcji oraz sama rozgrywka nowego "snajpera" - dla mnie bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem o wersji PC, że wszystko jest w miarę okej i z tego co oglądałem ludzi na youtubie jest okej i opinie też w miarę. Nie wszystko jest super... Wiadomo, bo dużo negatywnych opinii jakieś glitche, długie loadingi, ale liczy się gameplay jak dla mnie ;) Niedługo sam się przekonam, bo udało mi się wygrać grę na PC w konkursie cd-action ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...