Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Sniper: Ghost Warrior (seria)

Polecane posty

Bardzo jestem ciekaw jednej rzeczy. Na stronie głównej można już zobaczyć ,,Zajrzyj do pisma" , tzn. klikając na róg kartki , przewraca się itd. Przy Sniper : Ghost Warrior jest czerwony napis ,,Gra Miesiąca" czyli najlepsza gra tego numeru. Krótko : OMG!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leopos

pograłem trochę ale mi się odechciało(za dużo skradania i czekania)gierka fajna ale dla mnie przeciętniak tylko gafiką tak bajeruje.

PS:do pana moderatora zrobiłem nowy temat w dziale zagadki&zabawy lecz.....w ogóle go nie ma proszę coś poradzić z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pograłem trochę dłużej i jestem już przy końcu.. no muszę powiedzieć, że gra jest ekhem.. zabawna :)

Owszem graficznie wszystko jest ładnie. Piękne widoczki rodem z crysisa.. tylko bardziej plastikowe.

A zabawność gry polega na tym, że wszystko zależy jak się do niej człowiek nastawi - jeżeli ktoś liczy na symulator/realizm - zonk.. Jeżeli nie - a więc gramy snajperem w stylu rambo - nawet fajnie się gra.

Inna sprawa z niedoróbkami.

Dwa NPCe (wróg) prowadzą ze sobą dialog. 2 szybkimi strzałami ściągasz obu. Podchodzisz po amunicję, czy coś.. a dialog nadal słychać :)

Dość zabawne są też motywy z alarmem. Jeżeli idziesz zgodnie z fabułą i skryptami - wszystko ok. Dzięki temu nawet w środku dnia, w środku obozu można sobie biegać ze snajperką bez tłumika i kolejno ściągać przeciwników stojących od siebie o jakieś 30m.. jak gdyby nigdy nic :P

Jeżeli natomiast jasno powiedziane, że masz się przedostać przez obóz cichaczem.. to gdy nawet pod osłoną nocy, z tłumikiem, odważysz się kogoś zabić - to masz 100% pewność, że zostanie to wykryte :) zaiste zabawne.

Ze śmiesznych momentów kojarzę jeszcze misję, w której trzeba było zakraść się do obozu w celu odnalezienia radia i wezwania śmigłowca. To właśnie w tym obozie można było bez problemu wszystkich wystrzelać, ale kiedy mój hero podszedł do radia.. będąc w obozie zupełnie sam - zaczął krzyczeć, że sytuacja robi się ciężka i żeby jak najszybciej go odebrali to po prostu - rotfl :)

Nie sposób też nie wspomnieć o morderczym skrypcie, który w momencie kiedy należało uciec z tego obozu - postanowił tak sobie, że zacznie mi zabierać HP.. na początku myślę sobie - ok. Może gdzieś w oddali jest snajper i trafia mnie co 3 sekundy po te 20 hp.. tak.. byłoby to sprytne rozwiązanie(no powiedzmy..) gdyby nie fakt, że hp spadało mi nawet kiedy wróciłem się do budynku otoczony 4 ścianami.. hmm.. remedium okazało się wciskanie guzika Q do momentu, aż grze znudzi się zabierać nam HP.. dziiiwne.

Tego typu kwiatki działają naprawdę relaksująco. Powiem tylko, że wcześniej do czynienia z grami od City Interactive nie miałem.. A kiedy wszędzie wyczytać można, że ta gra jest dużym krokiem naprzód to nawet nie potrafię sobie wyobrazić pozostałych tytułów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ma dużo wad, ale uważam, że wiele osób z góry ocenia ją źle, bo to gra od City Interactive. Dajcie im szansę.

Największym minusem produkcji jest AI przeciwników. Przykład: ostatnia misja - muszę podkraść się do bosa i zastrzelić go. Nie mogę wywołać alarmu, bo cel ucieknie. Jak to wygląda w praktyce ? Można zabić każdego, ale jeśli zdąży krzyknąć, to trzeba zaczynać od nowa. Czyli alarm w obozie wroga ma detektor dźwięku, czy może w ramach oszczędności (jak to CI) nie ma alarmu i przeciwnicy muszą krzyczeć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdania na temat gry są przeróżne, więc wyrażę też swoje. :) Nie będę się rozpisywał, bo nie ma specjalnie o czym. Gra jest dobra, takie jest moje zdanie. A w porównaniu do poprzednich gier CI, nawet bardzo dobra. Kampania jest emocjonująca, kamera pędząca za pociskiem przy ustrzeleniu łądnego headshot'a sprawia bardzo dobre wrażenie, muzyka jest klimatyczna, na największą pochwałę zasługuje jednak oprawa graficzna, która miejscami jest co prawda taka sobie, ale ogólnie trzyma naprawdę wysoki, światowy wręcz poziom. Nieco nie podobała mi się np. twarz głównego bohatera, ale nie mamy okazji oglądać jej często (tylko przerywniki filmowe) więc i to specjalnie nie przeszkadza. Niektóre tekstury wyglądają z bliska brzydkawo, ale tu głównie walczymy na dystans. Kampania jest emocjonująca, ma gęsty klimat, niestety zdecydowanie zbyt widowiskowa jak na granie snajperem, ale tylko czasami. Najbardziej dobre wrażenia z gry psują jednak misje w stylu Rambo, gdzie biegasz z M4 czy innym karabinem szturmowym, które zostały wykonane fatalnie, gorzej wręcz niż w innych tytułach studia. Multiplayer jest nienajgorszy, ale nie ma żadnych elementów, które mogłyby przyciągnąć na dłużej, chociaż pograć z pół godziny/godzinę można i jest całkiem przyjemnie. Wszyscy liczyliśmy na więcej, ale otrzymaliśmy to co mamy i i tak nie jest najgorzej. Jakby jeszcze nie patrzeć na niesamowicie wręcz durną AI... moja ocena to 7... 7+... właściwie to coś pomiędzy. Zgadzam się z oceną w CDA i nie żałuję wydanych pieniędzy, ale liczę, że jeżeli City weźmie się za kontynuację, dostaniemy coś znacznie lepszego. Ale warto kupić, chociaż z ciekawości. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa z niedoróbkami.

Dwa NPCe (wróg) prowadzą ze sobą dialog. 2 szybkimi strzałami ściągasz obu. Podchodzisz po amunicję, czy coś.. a dialog nadal słychać :)

Rozumiem, że mówisz o misji z szukaniem radia i o kolesiach przy moście? Też zwróciłem uwagę na to, że kolesie leżą z kulka w głowie i dalej sobie gadają. No cóż może to jakiś odruch bezwarunkowy i jeszcze nie zrozumieli, że już nie żyją?

Druga sprawa to tenno naszego snajpera

5ef6764eb8507ad2.jpg

Z mojej wiedzy wynika, że tętno to ilość uderzeń serca na minutę a nie na sekundę. No to nasz snajper ma serducho jak KOLIBER (nawet do 1200 uderzeń na minutę). Normalnie szkolny błąd.

Moja ocena gry 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem, może być :] jak na grę od CI jest dobra.Nie jest to absolutnie żaden symulator snajpera tylko zwykła strzelanka.Mogliby się wziąć teraz za 2 wojnę światową i zrobić grę wyłącznie o Polskich Siłach Zbrojnych, byłoby tego na kilka tytułów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bazyl009

Nieźle ten błąd z tętnem wyłapałeś, heh widać że jednak CI nie dopracowało gry w 100%. :)

Co do multiplayera jeszcze, prezentuje naprawdę niezły poziom. Na początku mi się wydawało że to coś w rodzaju "pograj 2 godziny i odłóż", a ja mam już kilka godzin więcej przegranych i mi się nie nudzi. Oczywiście nie jest to coś pokroju CoD czy BF, ale powód jest prosty - ciężko zrobić multi w którym cały czas nawalasz się z innymi 4 brońmi (maałoooo) z kilkoma mapami (te całkiem nieźle zrobione i spore) na których grasz tylko snajperem. Bądź co bądź, np. w BC 2 gra snajperem też jest dobrze dopracowana (pocisk zmienia tor lotu im dalej strzelasz), ale tam można jeszcze pograć szturmowcem, medykiem, inżynierem. Samym snajperem szybko by się znudziło. Tak jest i tu, ale jako że mapy i cała gra jest do tego przystosowana, pewnie starczy na troszkę dłużej. :)

BTW Zobaczymy co poprawi pierwsza łatka, właśnie ją ściągam przez Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zibi72w

Po początkowych trudnościach z STEAM (aktualizacja!!!) w końcu zagrałem. Zgadzam się z opinią, że jest to najlepsza gra CI. Było by zupełnie super, gdyby w otwartym świecie, można było wykonywać misje tak jak się żywnie podoba. Ponieważ tak nie jest, a do tego te irytujące alarmy i liniowość to jak dla mnie 5/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak więcej szczegółów? Jak teraz wygląda AI przeciwnika,?czy na mapie w końcu pojawiają się znaczniki jak należy, czy ciągle losowo? Jak optymalizacja? Jak gameplay? To że sniper to najlepsza gra CI to każdy głupi wie już od ukazania się dema...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zibi72w

Szczegóły? AI przeciwnika mogło by być lepsze, znaczniki zależy które masz na myśli, te od zadań całkiem znośnie, te od przeciwników kiepściutko, te od ostrzału, cóż zdarza się, że pokazuje się ostrzał od przeciwnika którego nie ma, a na dodatek odbierający życie. Optymalizacja spoko, aczkolwiek jeśli masz mocny sprzęt grafika momentami mocno Cię rozczaruje. Dema nie widziałem, kupiłem pełną wersję gry, działa płynnie. Co jeszcze? Gra warta według mnie najwyżej 50 zł, więc jeśli Cię nie pili poczekaj, aż stanieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to ta łatka nie przyniosła wiele zmian, jak się zresztą spodziewałem. Nieco poprawione AI (bardzo nieco...), najlepsza zmiana to możliwość dłuższego wstrzymania oddechu na multi. W każdym razie nieco się zawiodłem, ale trudno. Czekam na jakieś informacje o Sniper: Ghost Warrior 2. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem, na Xboksie 360, ale pograłem. Wrażenia? Tragiczne. Ta gra to jakaś kurde pomyłka. Programistów z CI powinno się wysłać na bezludną wyspę bez dostępu do niczego. AI przeciwników koszmarne, oni chyba mają jakiś rentgen w oczach, wychylam się zza osłony, jeszcze się nie wychyliłem, a już dostałem serię z karabinu. -_- Goście widzą mnie z 1km, gdy jestem ukryty w krzakach, jestem za skrzynką/domkiem, ale mnie widzą i zaraz alarm. Przez takie głupie błędy gra po prostu jest irytująca i nieźle czasem wpienia, szczególnie w misjach skradankowych gdzie nie można zostać wykrytym. Myślałem, że pada rozwalę w niektórych momentach. Teraz mam misję

co oznaczam za pomocą lornetki wrogów dla kompana do zdjęcia

i co zdejmie jednego to zaraz alarm chociaż nigdzie wrogów nie ma. -_- Fajny natomiast jest bullet cam, chociaż pod koniec już nudzi, grafika jest nawet fajna, animacja/mimika postaci kiepska. Jak na razie 5/10. I to naciągane. :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do osób posiadających grę Sniper: Ghost Warrior. Będzie krótko i zwięźle :wink:

1. Czy gra działa wyłącznie z usługą Steam, jak np. Modern Warfare 2 czy Left 4 Dead?

2. Czy w ogóle można było grać w multiplayer, ale grając w demo? Bo ja próbowałem, ale nic z tego :confused:

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniper Ghost Warrior to mocny średniak i nic ponad to. Gra prezentuje niezły poziom graficzny, lecz odnoszę wrażenie, że z Chrome Engine 4 można wycisnąć więcej. Elementy "snajperskie" są dobre. Natomiast fragmenty, w których szturmujemy z karabinem w dłoniach, są okropne. Mogli sobie je podarować, obniżają tylko wrażenia z gry. Grałem na spatchowanej wersji i natrafiałem na mnóstwo błędów. Przenikanie tekstur, "wiszące" w powietrzu bronie upuszczone przez wrogów, skrypty, dziwne AI wrogów i kompanów... Raz przemkniesz niezauważony pod nosem nieprzyjaciela czołgając się w trawie do kostek, a innym razem dostrzeże cię sokolim wzrokiem leżącego w kamuflażu w gęstych zaroślach z odległości 300m. Udźwiękowienie też słabe. Kroki bohatera są jakoś dziwnie odwzorowane. Gdy się skradałem to często miałem wrażenie, że w pobliżu jest wróg, bo słyszałem jakieś inne kroki niż moje. Zatrzymywałem się i nasłuchiwałem - okazywało się, że to moje własne kroki. Wystrzały z karabinów mizerne. Gra jest króciutka, skończyłem ją w 5h.

6/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi grafika odpowiada. Nie grałem nigdy w Crysisa na maksymalnych na jakimś super wypasionym sprzęcie, więc nie jestem taki wybredny pod tym względem, ale mi się wydaję, że chłopaki w pełni wykorzystali potencjał Chrome Engine 4. Natomiast nie podoba mi się, że gra stara się być takim wyreżyserowanym Modern Warfaredla ubogich. Niezła próba, ale może innym razem pójdzie im lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ukonczylem w 3h i 3 kwadranse, wiec to jest jakis zart (poziom trudnosci - normalny). Zero roznorodnosci i liniowosc jeszcze bardziej dobija te produkcje.

Za co gre mozna pochwalic...

Grafika jest dobra. Te pare sciezek i wodospadow zrobione jak nalezy.

Mamy snajperke i siedzimy w krzakach 300 metrow za celem. Fajnie, choc efekt podazania za kula, ktory dopiero dodawal do gry zaje*istosci i wieksza frajda od zabijania "botow" w CS'sie, sporadyczny. Do tego nie raz w zlym momencie uruchiomiony, bo zamiast przy zabiciu osamotnionego kolesia, to przy wybijaniu armii, a wtedy zgubienie ich z celownika nie jest mile.

Zmienny tryb walki. Choc to bieganie z karabinem bylo glupie i nudne, to fajnie ze sie dowodzilo jakby cala misja, bo i szturmem, i wsparciem.

I to by bylo na tyle. Plusow jak na lekarstwo i jeszcze doswiadczamy je rzadko.

Pół-minusy...

Sztuczny int beznadziejny, ale nie ma sie co tego czepiac. Wkoncu chcemy siedziec w krzakach i walnac heada. Co z tego ze wrog strzela bokiem, wymierzyc i pach.

Liniowosc w liniowosci. Bzdura jest sie jej czepiac, zielone musi byc zielone. Choc fajnie by bylo czasem wybic caly oboz zamiast skradac sie w krzakach, to nie da sie tego zrobic. Ale tez nie jestescie Rambo, wiec choc jest taka mozliwosc przez dmg broni zblizony do armaty, to dobrze ze nam sie to uniemozliwia.

Minusy...

Oczywiscie dlugosc gry, ale jak na dzisiejsze realia az tak tragicznie nie jest.

Oprocz tego nasza snajperka. Kto by to widzial, zeby jednym strzalem zabijac 2 od postrzalu w stope i kolano. Sprawia to, ze jak nie mozemy sobie gdzies poradzic, wystarczy wyjsc na srodek i strzelac do wszystkiego jak do kaczek.

Hitboxy. Dlaczego postrzal w stope jest smiertleny? Jestem snajperem czy czlowiekiem z pilotem wylaczajacym zycie? Wg mnie beznadzieja.

Slabe wykonczenie czesci skladowych do misji. Chodzi mi o to, ze ciche skradanie to czekania w krzakach, a nie strzelanie w glowe straznikowi, jednemu z miliona wokol. Utknales? Biegnij sprintem do checkpointa i napierdzielaj w Q (leczenie). Jak nawet padniesz za pktem, wrogow zza plecow ci wyczyszcza. Przez to wszystko nie czujesz sie jak wyborowy snajper, tylko niesmiertleny koles z mega giwera - calkowicie psuje to klimat.

Tak widze te gre. Przez zbyt duzo liniowosc, czas gry i ogromna sile bojowa naszego bohatera, daje grze 4/10. Mam nadzieje, ze CI tak szybko bierze sie za czesc 2, bo z latwoscia wylapala bledy i teraz wszystko doszlifuje.

Gry nie polecam, radze poczekac na dwojke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem się nie opłaca, za te pieniądze można mieć inną grę, która jest o niebo lepsza od Snipera. Nie wiem jak jest po patchu, ale przed nim granie to istna katorga. Jeden moment pamiętam w ostatniej misji w ruinach powtarzałem chyba z 20 razy, bo to źle, tu mnie zauważyli(a nie można było się dać wykryć), kiedy dobrnąłem już prawie do schodów wtem z nikąd pojawił mi się wróg. Ofc zginałem. Następnym razem się przyczaiłem i okazało się, że przeciwnik się respawnował w tym samym miejscu za każdym razem. Żenada. Jak gra stanieje do 20zł wtedy warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy gra działa wyłącznie z usługą Steam, jak np. Modern Warfare 2 czy Left 4 Dead?

2. Czy w ogóle można było grać w multiplayer, ale grając w demo? Bo ja próbowałem, ale nic z tego

1. Nie

2. Z tego co wiem nie.

@up

Patch z tego co zauważyłem nie zmienił specjalnie dużo tak jak się spodziewałem, nieco lepiej gra się na multi bo wydłużyli czas wstrzymania oddechu, AI znacząco nie poprawiono. Patch wyszedł już także na X360 btw. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w Snipera od niedawna i nie kryję, że jestem pod dużym wrażeniem. Gra jest przednia. Bardzo ładna grafika, świetny klimat. Całość nieco psują misje "nie snajperskie". Te są dość dziwne. Z daleka widać, że nie jest to jakiś Call of Duty. Strasznie się męczyłem w tych etapach. Z utęsknieniem czekałem żeby dostać do łapy snajperkę, a wtedy zabawa rozkręca się na całego. Dla mnie to najlepsza gra snajperska ever :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...