Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adam1415

problem z LC: temperatury + cieknacy blok wodny(?)

Polecane posty

Gdzies pod koniec lutego (moze niewiele ponad tydzien od zakupu mojego kompa) ze zlaczki na bloku cpu zaczal wyciekac plyn chlodzacy na karte graficzna. Okazalo sie, ze zle skrecilem. Dokrecilem wtedy jak nalezy i jest ok. Wszystko ladnie wowczas przeczyscilem. Zaskoczyla mnie dzis zielona hmmm... maź na Radeonie oraz na radiatorze z plyty glownej. Na radiatorze byla ona w tak dziwnym miejscu, ze naprawde podejrzewam cieknacy blok. W linii prostej na dol od zlaczki bylo ok. Owszem, komp nie stoi idealnie pionowo - jest jakis odchyl, ale nie az tak duzy by plyn z cieknacej zlaczki zostawil slady w tak dziwnym miejscu. No i ta maź na karcie graficznej? Skad ona sie wziela? Dzis ja zauwazylem, a dzien w dzien zagladam do wnetrza przez okno i jej nie bylo... Wodorostow w kompe nie hoduje :)

W zwiazku z powyzszym problemem postanowilem isc na calosc i wymienilem tez paste na procku z jakiejs Akasa na Arctic Silver 5, ktora swoja droga zakupilem 2 miesiace temu i do tej pory czekala na swoj udzial. Procek odkrecony, Prime95 leci, a temp w stresie to 57-59 stopni. Czy to normalne? Spodziewalem sie nizszych. Fakt, zdaje sobie sprawe, ze moje LC nie jest najlepsze na swiecie, ale tez oczekiwalem lepszych rezultatow (cos na poziomie Prolimatecha). Pozniej przetestuje na podkreconym do 4,18 (w biosie mam zapisany profil na to taktowanie) i mam nadzieje, ze tak jak wczesniej temperatura nie przekroczy 85 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok zamontowany tak jak pisalo w instrukcji, dokrecilem moze nie ma maksa, bo wiem, ze nie mam wyczucia sily w rekach i obawiam sie, ze cos zniszcze. W kazdym razie blok jest stabilny i sie nie "rusza" - ze tak to ujme, twardo siedzi.

Paste zakladalem jak zwykle, wyczyscilem procka ze starej, nalozylem nowa - cieniutka warstwe ktora rozprowadzilem karta podobna do kredytowej :), tak ze cala powierzchnia cpu jest zakryta warstwa moze ciensza od papieru...

Sam juz nie wiem, plyn w rezerwuarze jest chlodny i taki chyba ma byc. Blok nie wcale taki cieply w dotyku, albo to i moje odczucie tylko, bo wiatraki zewszad dmuchaja...

EDYTA: W sumie temperatury od zawsze takie byly, a zaskoczony jestem zwlaszcza teraz po wymianie pasty... Dokrecilem blok na maksa ile pary w lewej rece :) i bez zadnych wiekszych zmian. Pompa dziala - czuc jak wibruje. I jeszcze jak na zlosc pajaka znalazlem za kompem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajączka to pozdrów ;]

Tak z ciekawości - ile w chłodziwie jest wody ? I czemu te gluty nie przewodzą prądu ? I czy aby nie masz węża uszkodzonego od zbyt dużego ciśnienia albo zgięcia ?

Specem w LC nie jestem, ale to mi na szybko przychodzi do głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - ile w chłodziwie jest wody ? 
Jeno suche powietrze ;p

I czemu te gluty nie przewodzą prądu ?

A skad ja mam to wiedziec...

I czy aby nie masz węża uszkodzonego od zbyt dużego ciśnienia albo zgięcia ?

Tak, pocialem wzorki na nim - serduszka i kwiatki, a wszedzie gdzie moglem to je pozaginalem ;p

Co do cisnienia to nie wiem, wg producenta pompka pompuje 500 litrow plynu na godzine. To duzo czy malo? A moze w sam raz? 

A pajaczka zabilem :diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam ten temat: odpalilem kompa ladujac w biosie (OC Profile) ustawienia na 4,18GHz i temp w Prime95 po 5 minutach testu wzrosla do 85 stopni (wg CoreTemp). Wylaczylem test, bo temp procka podskoczylaby jeszcze o 5-6 stopni. W jaki sposob moge ja obnizyc? Czy to ma znaczenie jak zamontowany jest blok (chodzi mi o to czy poziomo, czy tez pionowo jak jest obecnie)? Jak wspomnialem wczoraj wymienilem paste na Arctic Silver 5. Weze, ktorymi plynie ciecz chlodzaca Thermaltake Bigwater Coolant (zielona) byly doslownie cieple w dotyku, czyli blok wodny dobrze siedzi. Patrzac na ten blok wczoraj od spodu ma kilka niewielkich rysek, ale chyba pasta je wypelnila. Nalozylem jak wspominalem cieniutka warstwe, ktora rosmarowalem karta podobna do prawa jazdy.

Dodatkowo wspomne tez, ze w domu jak i na dworze jest niewyobrazalnie goraco. Dzis termometr w aucie wskazal 31 stopni. Nie wiem czy to moze miec wplyw. Czytalem tez, ze Arcic potrzebuje ilustam godzin przepracowanych by "dotarla sie", ale watpie by to mialo az tak wielki wplyw na temp.

image054h.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...