Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Mam już na koncie 8 gier na dominion (6/8 win) i naprawdę mi się podoba. Nie widziałem jeszcze postaci OP i wydaje mi się że balans jest bardzo dobry. Pierwsze miejsca wbijałem zarówno akali, teemo jak i lux i heimerem więc myślę że każdy może osiągać dobre wyniki bez względu na to jakim championem gra.

EDIT: No i 50-70 IP za tak krótką rozgrywkę to naprawdę nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko, szybciej, DOMINION! Tylko tak mogę określić miodność tego trybu. Geez, dawno nie dostałem takiego strzału adrenaliny w czasie gry. Ładnie wyważona mapka, każda postać daje na niej radę. IMO tylko questy mogły by by być częściej, ale i tak nadal to jest iście wariackie tempo gry. Czekam tylko na rankedy w tym trybie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozegralem 1 mecz, i nie podoba mi sie zanadto. Wygralem, jednak mam wrazenie, ze wszystko jest zbyt chaotyczne, nie ma charakterystycznej dla DotA wykorzystywania pelnego potencjalu postaci - po prostu biega sie od punktu do punktu i ucieka przed wrogami. No chyba, ze nas jest wiecej, to wtedy oni uciekaja.

Moze za jakis czas gracze sie uspokoja, i zaczna bardziej chodzic z minionami, chociaz nie widze sensu, skoro 3 osoby moga blyskawicznie przejac CP i zniknac. Konczac, stary tryb podoba mi sie badziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Dominion to porażka. Walki są chaotyczne, a ta "ciągła akcja" to tylko bieganie od punktu do punktu. Do tego trybu nadają się tylko rightclickery, a moje ulubione postacie takie jak Anivia czy Zilean nie mają tam czego szukać. Po rozegraniu 4 gier już mam dość tej mapy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Dominion nie jest jakimś super trybem. Nie czuję żadnej adrenaliny, a nawet odrobinę niesmaku. Wg mnie trochę jest tu rzeczy nieprzemyślanych - po co tutaj miniony, jak i tak nic nie robią, a farmić się nie opłaca. No i te spelle - Garrison - w ogóle bezużyteczne, bo te turrety robią 0 dmg. Promote - nieopłacalne, bo i tak w 5 minucie już mamy wystarczający sprzęt, żeby go zbić. No i ten chaos... Jak dla mnie to śmierdzi niewypałem, bo i tak tryhardzi będą woleli ćwiczyć skilla na SR, a nowym to raczej nie pomoże w nauce gry. Balans to kolejna skopana sprawa(z tego co zauważyłem to najlepiej sprawdzają się mobilne offtanki + AD carry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geez, tutaj ludzie testują nowy dodatek a ja, biedny noob, jeszcze tłukę się z botami sprawdzając postacie i z poznanej trójki Asch, Xin Zhao oraz Orianna najlepiej grało mi się tym drugim chociaż w żadnym wypadku nie zbliżyłem się do granicy dziesięciu zabić ;] Na razie mam jednak szczęście - poza Mordekaiserem - że ogarnięcie postaci (jako takie, nie mówię tutaj o buildach i przedmiotach, bo na razie podczas walk z botami odkładam kasę na najpotężniejsze itemy ;p) przychodzi właściwie podczas jednej rozgrywki. Taki Xin bardzo mi pasował, bo szybko wiedziałem jakie kombo można zasadzić poczynając od E+R albo W+Q a najlepiej zmieszać to wszystko... no i nim najlepiej wychodziły nurkowania pod wieżyczkę, żeby dobić teleportującego się wroga ^_^ Orianna z kolei... cóż, jako postać naturalnie przywodzi na myśl GLaDOS, ale miałem problemy z wyczuciem sytuacji kiedy i jak wykorzystać jej ulti. Hm, muszę się pilnować aby nie wciągnęło mnie bardziej... na razie 5lvl wbity zarówno na US jak i EU :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przewagi jakiegoś typu postaci nie widziałem. Są postacie, które na SR są dosyć słabe, a tutaj błyszczą- jak np. Heimerdinger. A co do chaosu- był tylko na początku, jak zagrałem pierwszy raz i dokładnie nie wiedziałem co robić. A ciągła akcja to nie tylko bieganie z punktu do punktu, bo to bieganie ma jakiś cel, a i ciągle też gdzieś się walczy. Jest po prostu intensywnie. Ja się bawiłem świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w Dominion Ashe i Miss Fortune - Ashe ze względu na ulti globalne - dużo nie daje, na SR jest świetne, lecz tutaj ma za duży cooldown - akcja dzieje się zbyt szybko, zestunowanie jednego przeciwnika pod wieżą nic nie da. Miałem najwięcej punktów na mapie a i tak defeat ze względu na team :( W drugiej MF, ze względu na pasyw z boostem do movement speeda. Tu już win - przegrywaliśmy 70 - 20 i nie wiem jakim cudem, ale nagle cztery turrety (?) nasze i zwycięstwo :) Ogólnie fajny tryb, ale tylko na oderwanie się - raczej nie wciągnie tak, jak mecze na Summoner's Rift.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominion daje niesamowity fun, gra jest szybka, a tego brakowało. wyważenie bywa różne, już na przykład widzę, że nie ma sensu mojego twisteda robić pod ap, bo po prostu umiejki mają za duży cooldown, a tak to ściąga wszystkich na kilka hitów. ale i tak jest lepiej niż myślałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zbieraliśmy ekipę na ranked, gdy pojawiło się info o dominionie. Rozegrałem ze 12-13 meczy. Trochę się pofarmiło IP. Na nowej mapie top 3 stanową IMO Akali, Trynda, Rammus. Fajnie grało mi się Warwickiem, Xinem, Teemo. Z meczu na mecz obserwuję coraz więcej taktycznego podejścia. Czasem jest to układ 2-1-2, czasem 4-1 lub 3-2. Jeden z tych nowych spelli świetnie się sprawdza w sytuacji, gdy trzeba szybko przejąć wieżę a sytuacja jest patowa. Choćby zrobienie jej na szaro daje trochę czasu i zmniejsza przewagę przeciwnika lub nad przeciwnikiem. W sumie liczy się tu szybkość i w miarę wytzrymałość. Stun/slow też się przydaje. Walka nieraz trwa do końca i po początkowych 10 minutach teraz mecze trwają już te 15-20 min. W przeciwieństwie do 3 vs 3 czy 5 vs 5 lepiej gra mi się tu solo lub z 1,2 osobami. Full premade jakoś się nie sprawdzał. Na EU chyba zaczęło się to koło 17 i dało się grać dłużej niż na US. W walkę angażowałem się tylko wtedy kiedy było to konieczne. Sporo tych punktów wpada za obronę, przejęcie, pomoc komuś a same staty mają średnie znaczenie. W sumie te akcje dawały mi więcej frajdy niż team fighty. Na farmienie IP nowy tryb jak znalazł, choć pewnie po jakimś czasie się przeje i wszystko wróci do normy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny chaos na tym Dominionie. Wszystko dzieje sie szybko i to bardzo w porównaniu do zwykłego trybu. Nie nadązyłem nawet przeczytać opisu wszystkich tych nowych buffów itd. bo tyle sie dzieje. Jak na razie fajna odskocznia od tego co stare i dobre. Tutaj zdecydowanie wygrywa zgrany team. Fajne ze nie kładzie sie nacisku na osobisty wynik tylko wszystko przełożone jest na osobne punkty. Chaotycznie ale ciekawie ;q

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Dominion, ale z tego co widzę, Casterzy będą raczej useless -za długie cooldowny. Spróbowałem Kassadinem, i CD mnie rozwaliło, zanim mogłem drugi raz coś rzucić już leżałem, podczas gdy Jax w przeciwnej druzynie i Eve w naszej robili jesień średniowiecza - dodatkowo skałki są tak robione (podejrzewam że celowo), że trudno przez nie przeskoczyć blinkiem. Druga gra i wziąłem Twisted Fate - robiłęm go na hybrydę, i było o niebo lepiej, szczególnie ulti niezwykle pomocne przy przejmowaniu punktów na tyłach wroga - ale cóż z tego jak suma summarum znów pojawił się wymiatacz Jax który miał mnie na dwa cios - a od nas z kolei masakrował Xin. Tak że obstawiam, że prym będą wiodły silne postacie AD, tym bardziej że złoto idzie strumieniem. A ja wszystkie runy mam pod AP :/ Ale spróbuję Akali jak jeszcze raz wprowadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zmienić build. Widziałem na dominion Kassadina pod AP/AS/lekkie on-hit z survi. Dobry był. Ryze też daje rade, ale on ma małe CD i zawsze można go zrobić z manamune. Kennen tez się sprawdza, bo stunnuje, ma mocne ulti i jest szybki. Heimer z turretami też jest pomocny. Casterami się jak najbardziej da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie, Kassadin na AS? Jak się toto robi? Widziałem parę razy Kassadinów robionych na melee, ale ewidentnie kładziono nacisk na AD i survi, i to traktowałem raczej w ramach dowcipu, ewentualnie AP i Lichbane - myślę i myslę i nie wiem jak by sensownie grać AS Kassadinem, toć jak będzie stał w miejscu i naparzał się "z aksa" padnie szybciej niż jętka jednodniówka, i położy go chyba dokłądnie każda postać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy kandydat na junglera - Lee Sin - jest boski. Po co komu Nocturne, skoro można grać prawie-że-nieśmiertelnym dmg dealerem, który w teamfightach po prostu rządzi? Postanowiłem skorzystać z zasady, że nie ma co się bawić, tylko grać herosami na granicy OP i wyjść jak najszybciej z niskiego ELO. Dwa ostatnie mecze zdecydowanie poprawiły mi humor, w pierwszym wygraliśmy 4v5, gdzie solowałem bot Soną na Ashe i Aliego, kończąc grę ze statami 4/0/7. W kolejnej właśnie jungle Lee Sin i 17/4/15, chociaż tutaj team bardzo dobrze współpracował. Ogólnie widać niestety, że poprzednie srebra/złotka już wybyły na swoje ELO i teraz grają albo spóźnialscy (jak ja) albo świeże mięsko, z którym jest już różnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD Kassadin jest usless odkąd zmienili jego W skill. Wcześniej naprawdę fajnie się cisnęło nim z taką penetracją. Nawet w zamierzeniach twórców Kassadin miał być fighterem a nie casterem. Do niedawno w tipsach miał napisane, że można go budować na kilka sposobów w tym właśnie fightera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo ten dominion to nie wypał pomimo tego że wczoraj wygrałem 6 razy i tylko 2 przegrałem -.- postacie typu jax, yi, trynd, irelia, ad sion, gp, rammus, robią masakre na tej mapie... jeśli chodzi o casterów to malza, ania... wczoraj spotkałem 3 albo 4x irelie i nie sposób było jej zabić... jeden wielki chaos i bieganie tylko zeby przejmowac nastepne pukty... tak jak już ktoś stwierdził tryb nie udany, wole 5v5 przynajmniej jakieś TF i normalne pvp a nie kto szybciej ucieka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo ten dominion to nie wypał pomimo tego że wczoraj wygrałem 6 razy i tylko 2 przegrałem -.- postacie typu jax, yi, trynd, irelia, ad sion, gp, rammus, robią masakre na tej mapie... jeśli chodzi o casterów to malza, ania... wczoraj spotkałem 3 albo 4x irelie i nie sposób było jej zabić... jeden wielki chaos i bieganie tylko zeby przejmowac nastepne pukty... tak jak już ktoś stwierdził tryb nie udany, wole 5v5 przynajmniej jakieś TF i normalne pvp a nie kto szybciej ucieka...

Nie żebym był wredny, ale widzę tu sytuację która miała miejsce w odniesieniu do postaci gdzie ludzie narzekali że postać do bani, a tak naprawdę nie potrafili nią grać. Z nową mapą i trybem jest podobnie, wiele ludzi ginie hurtem bo nie potrafi wykorzystać potencjału jaki daje mapa, nowe itemy i sam tryb dominacji... tutaj nie ma czasu na żale, kozaczenie i wszechobecny w "normalnej" grze flame, Dominion to szybka rozgrywka dla ludzi którzy lubią pęd, a nie zastanawianie się przez 10min którą wierzę zniszczyć :trollface:

Co do postaci typu Jax/Yi/Trynd w ogóle się nie zgadzam, co zauważyłem to to iż te postacie mają teraz bardziej przechlapane, ileż to razy wczoraj widziałem Trynda który wiał aż się kurzyło, albo Tristanę która zajechała Jax'a bez problemu :o Te postacie które wymiatały w normalnej grze, w Dominionie bardzo straciły na wartości. DO tego nowa mapa i "trawki" szalenie ułatwiają z postaciami na "god-mode" jak Trynd :D Aż miło było robić takiego w konia chowając się non stop aż jego ulti zejdzie xD

Osobiście uważam że siły postaci zostały bardziej wyrównane i te postacie które nie mogły nawiązać walki z pewnymi postaciami, teraz mogą nieźle zabłysnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dodam swoje odczucia po resecie. Nieprzewidywalna nieprzewidywalność ... :D Jednego dnia zwiedzam 1100, a następnego idę spać ze srebrem :P Móstwo różnych rzeczy się dzieje, ale anyway, n00by dowiadują się jak to jest grać na wyższym poziome. Albo psują rozgrywkę tym bardziej ogarniętym (overextending 24/7, słaba farma, kiepski ogar w tf-ie ... częsta przypadłość).

Dominion to chaos, ale pozytywny. Ale coś... w nim jest nie tak :D Tam sie nawet nie opłaca używać recall :P strata czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne że każdemu "coś" nie będzie pasowało w danym trybie rozgrywki. Dla mnie Classic był zbyt nużący, nudnawy i irytujący przez ciągły flame, w Dominion'ie tego nie ma, jest szybko, dynamicznie, zabawnie, bez zbędnej gatki, ludzie bardziej skupiają się na grze niż na wypominaniu błędu, a jeżeli nawet to szybko przestają bo po prostu nie ma na to czasu. Co mnie najbardziej zachwyca w Dominion'ie to szybkie strategicznie myślenie i fakt, że ma się bardzo duże szanse aby wygrać 4v5, a wygrane są baardzo satysfakcjonujące, zwłaszcza takie 17/0 :cat2:

Również wrażenia audiowizualne są świetne, muzyka jest po prostu fantastyczna, mapa przemyślana i zbudowana tak że nawet słabszy ma szansę wygrać z silniejszym jeżeli dobrze zaplanuje swoje ruchy na mapie i umiejętnie wykorzysta buffy, trawę czy też same wieże ;)

Ehh, my tu gadu gadu a nowe okno Bety Dominiona już dawno otwarte :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominion jest świetny. Szybkość, emocje i nigdy nie wiadomo kto wygra. Ale dwie postacie wydają mi się zbyt OP w tym trybie. Mianowice Singed i Rammus. Singed po prostu niszczy (4 mecze 3 wygrane z dodatnim KDA ratio i największą liczbą punktów przyznawanych za pomocne działania) a Rammusa na razie tylko widziałem (i wymiatał) ale na pewno go przetestuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbiegne od tematu dominiona, i napisze jeszcze troche o tym, jak mi sie dzisiaj gralo ( noramlne 5v5 )

Dalej testuje twisted fate. Tym razem, rozegralem 3 mecze robiac go pod AP. Jest tak samo dobrze, jak nie lepiej niz AD (w late jest nieco gorzej, jak wrogowie maja duzo HP/resitance). Ogromny zasieg + ogromny dmg z Q = epic score + epic pushing. Wrog na linii mysli, ze jest w bezpiecznej odleglosci a tu leci karta i nagle dostaje calkiem spory dmg.

TF kosztuje 1350, kiedy gralem na poczatku (daawno temu) kosztowal 6300 (chyba, ze mi sie cos pomieszalo), co onzacza, ze bedzie to pierwszy hero ktorego kupuje. Razem z Ashe. Jak szalec, to szalec :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...