Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

jaram się tymi draftami, mam nadzieję że będą tak na zawsze. to jest super sprawa. ale nigdy jakoś nie wybieram ;o nie wiadomo czym to jest wyznaczane, można by napisać do riotu.

bytywy, warto mieć ogarnięty team. na 1st ban idzie morde 'bo tak', a potem czterech gości, zamiast banować postaci które są w rotacji i NA PEWNO ktoś je weźmie krzyczą żeby banować rammusa... którego nawet nie ma w możliwych do zbanowania. a, no i był jeszcze premade (3 kolesi) i gość swojemu kumplowi zbanował branda, którego tamten chciał wziąć bo nic poza nim nie ogarnia. lol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórka dla Shena to wybór między Chirurgiem, a Blood Moon. Ja osobiście wole Blood Moona dla pary do mojej Akali. Gdy się trafi taki Shen to normalnie insta win dla mojego teamu :D.

A mi w przypadku Irelii Aviator podoba się znacznie bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prędzej bym się spytał, jak sprawdza się Shen w jungli po ostatnich zmianach. Solo top dla tanka w sytuacji gdy może go dostać postać, która bardziej potrzebuje farmy to trochę zmarnowany solo top. Chociaż nie sprawdzałem, ani nie widziałem Shena na AP/tank, taka bestia powinna być bardziej użyteczna i wtedy solo top nie byłby tak zmarnowany. Przeliczniki ma bardzo fajne- 0,75;0,7;1,5. Na solo powinien ogarniać, dobry regen, shield, dobry skill do dobijania minionów/harrasowania, no i AoE taunt, gdyby nasz jungler wpadł na gank.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem przyjemności iść jeszcze Shenem na solo top (wolę oddać dla kogoś innego jak Irelia, Xin, Jarvan) poza tym do tej pory miałem tylko kilka gier z junglerem. Idziemy mi (wg mnie) w miarę dobrze Shenem. Staty mam mniej-więcej takie: http://imageshack.us/f/21/shend.png/ (kilku gier już nie ma, jednak staty najlepsze Shenem jakie mi się udało wyciągnąć to 19-8-24, niestety przegrana bo w team'ie miałem Urgota 0-12, Riven 2-15 no i tylko Nasus wiedział jak grać więc z tego wnioski, że Shen sam gry nie wygra jak drużyna boi się walczyć). Na prawdę ta postać daje dużo przyjemności z gry. I ta radość, kiedy sojusznik z 100 hp napadnięty przez wrogiego carry z 600 hp przetrwa dzięki ulti i taunt'owi jest po prostu bezcenne. Muszę tylko build poprawić bo jest trochę gorzej niż bym chciał.

Co do skórki nurse Akali/surgeon Shen to ja ich nie lubię. Nie podobają mi się. Teraz pozbieram RP na Blood Moon Shen'a bo skórka jest na prawdę bardzo fajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozkminiam Cię stary. rozumiem, że lubisz wyzwania, ale obok Ciebie gra 4 gości, którym mało się podoba, że lamisz anivią, bo chciałeś, żeby było trudniej. serio, skoro jesteś 'nowym graczem', to do Ciebie skierowane są postacie z tagiem 'recommended', nie ważne jak bardzo byś nimi ownił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annie to faceroll jakich mało na 6 lvl na midzie ma instant killa. No i sama wygrywa team fighty stunując pół przeciwnego teamu i zabijając 1-2 tak "przy okazji".

Smoki też tam były...

Ok, Annie to jeden z najłatwiejszych(albo i najłatwiejszy) caster w LoLu, ale na 6 lvlu instant killa ma może przeciwko komuś wyjątkowo nie ogarniętemu/botowi. Żadna postać też nie wygrywa sama teamfightów. Nawet nefedowany carry w większości przypadków potrzebuje reszty teamu przynajmniej jako wsparcia.

Festyn, olej te głupie gadki i graj Annie jak ją lubisz. To jest właśnie najlepszy wybór dla początkujących (i nie tylko), a powyższe posty można przetłumaczyć jako "Annie to jeden z najlepszych casterów i ogarnięta(bo nawet Annie ktoś może nie ogarniać i ginąć w sekundę przez kompletny brak survi i złe ustawianie się w czasie walki) potrafi znacznie zwiększyć szanse na wygraną".

A mag który nie jest taki łatwy... może Cassipeia, Anivia, Kassadin (btw, grał ktoś nim po patchu? dostał całkiem zauważalnego buffa). Zresztą większość wymaga troszkę większej wprawy niż Annie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem Kassadinem po patchu, bo postać lubię, aczkolwiek nie nazwałbym tego 'zauważalnym buffem'. Jedyna rzecz warta wzmianki to wzrost pasywa o 5%, co mi się spodobało. Każdy kto gra w LoLa wie, że czasem to właśnie te głupie 20-30 hp to być albo nie być, więc wzrost survi to zawsze dobra rzecz. Na zmianę W nikt nie zwraca uwagi, bo kto to maksuje? Skill bierze się jako ostatni, ew. daje mu jeden punkt na 4 lvlu, ale to rzadko. Zmiany więc jakieś znaczące nie były, wciąż czekam na coś konkretniejszego, bo dawnymi nerfami zabrali mu zbyt dużo. Co to za sens zabierać bursta komuś, kto i tak ma do niego tylko dwa skille a jest jednym z najgorszych farmerów w grze, kiedy taki Brand farmi jak szalony a do tego ma kosmiczne przyłożenie ze skilli? Zły, zły Riot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaram się tymi draftami, mam nadzieję że będą tak na zawsze. to jest super sprawa. ale nigdy jakoś nie wybieram ;o nie wiadomo czym to jest wyznaczane, można by napisać do riotu.

bytywy, warto mieć ogarnięty team. na 1st ban idzie morde 'bo tak', a potem czterech gości, zamiast banować postaci które są w rotacji i NA PEWNO ktoś je weźmie krzyczą żeby banować rammusa... którego nawet nie ma w możliwych do zbanowania. a, no i był jeszcze premade (3 kolesi) i gość swojemu kumplowi zbanował branda, którego tamten chciał wziąć bo nic poza nim nie ogarnia. lol.

Drafty gra się rankedy. Obecnie wprowadzili to też na normalanch. Fajna sprawa.

Nie wiem jak to wygląda na normalach, ale na rankedach pierwszy jest gość z największym rankingiem (podejżewam, że tak też jest na normalach, bo tam też jest ELO, tylko ukryte, tak, żeby graczy dobierało z podobnymi umiejętnościami).

Przy banach masz dostępne wszystkie postacie jakie są, nie tylko te które posiadasz, jak przy pickach, więc banuje się postacie, które nie odpowiadają tobie i twojej drużynie, a nie te które akurat znajdują się w rotacji :) Po co banować coś co jest akurat w rotacji, a wam zbytnio nie przeszkadza? Właśnie powinniście się wtedy cieszyć, że pickeli champa, który jest w rotacji, bo istnieje duża szansa, że przeciwnik niewiele nim grał. Jednak jak pickuje coś co nie ma w rotacji, to znaczy, że ma to kupione, więc prawodopodobnie dość ogarnia takiego champa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drafty gra się rankedy. Obecnie wprowadzili to też na normalanch.

Tylko dlatego, że zwykłe rankedy są niedostępne obecnie. Gdy powrócą draft z normali pewnie zniknie.

Przy banach masz dostępne wszystkie postacie jakie są, nie tylko te które posiadasz

Tylko te postacie które ma każda z drużyn. Jeśli wszyscy nie mają Twicha to nie będzie dostępny w banach.

A co do mojego pytania o magów to kupiłem sobie Morgane

Obecnie zauważyłem, że Morgana wraca do łask. Kiedyś to był chyba najlepszy zaraz po Singedzie AP tanky mag, ale po serii nerfów jakoś stała się zapomniana.

Bardzo ciężko jest ją zepchnąć z linii dzięki jej Spell Vampowi, a gdy kupi Catalysta to już raczej nie schodzi z lini.

Nie nawidzę grać przeciw niej Akali, bo jej shield skutecznie kontruje moje combo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ELO normali również zostało troszku zresetowane?

W każdej grze mam Shaco, którego naprawdę dawno nie widziałem. Co więcej każdy z tych Shaców robi się pod AD i ma staty na poziomie 2/10/2.

To jest straszne ; /

1. Shaco dostał w ostatnim patchu fixy do bugów, więc nie ma co się dziwić, że ludzie testują.

2. Shaco gra się pod AD, to AP jest troll buildem.

@kruzd

Właśnie czytałem forum US LoLa i wszyscy zgadzają się do jednego - jedyną w miarę rozsądną kontrą na Morganę są AD carry w rodzaju Cait czy Triss. Żaden z magów nie ma większych szans, no może Cass i Brand coś zdziałają, bo jednak również mają porządny push linii. Pozostali zostaną zepchnięci pod wieżę i outfarmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Annie z łatwością może cisnąć Morgane pod wieżę. Morgana ma 15% wampiryzmu nie przesadzajmy że to od początku taka wielka ilość. A Annie farmi jak szalona niekończącą się maną z fireballa. Poza tym Morgana ma dość duży cooldown na mroczne uwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgana to - dla mnie - jeden z najłatwiejszych czempionów. To znaczy, nie jestem super-pr0, ale dzięki jej Q i E po prostu trudno jest umrzeć grając ostrożnie :P A dzięki W w early game skutecznie można zniechęcać przeciwników do atakowania.

Faktycznie, ciężko gra się nią przeciwko Cait, ale sam miałem też duże problemy z Gargasem (ta jego beczka to przesada :P), trafiła się też raz Annie, która skutecznie harrasowała mnie przez całe early game.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...