Skocz do zawartości

League of Legends v.2


Polecane posty

Ta, denerwujące jest, że żeby porządnie przywalić dzidą Nidy trzeba się świetnie ustawić, z daleka od wroga, jednak by ten był zaskoczony i oczywiście musi minąć miniony... natomiast Parrley GP robi w late taki sam dmg, a jego trudność... chwila, to nie ma żadnego stopnia trudności.

Licze na nerf w tym patchu: Annie, GP, Orianny (ale mniejszy), Akali (też nieduży)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Przeglądając jedno forum znalazłem ciekawą adnotację dot. najbliższego patcha (podobno wypowiedź samego Ezreala):

-Ulepszona grafika, czyli długo już wyczekiwany projekt "Shine" pojawi się wraz z patchem zawierającym nowego championa Skarnera

-Niedługo pojawi się 3 nowych yordlów w jednym patchu, prawdopodobnie pierwsi championi w Sezonie 2

-Shaco doczekać się ma buffa

-Mordekaiser dostanie nerfa

-Dodatek Dominion zadebiutuje wraz z Sezonem 2 we wrześniu

-Magma Chamber na razie "prace wstrzymane"

Informacje o tyle ciekawe co kontrowersyjne...

PS. Niech każdy Morde, Annie, GP, Amumu etc. trzyma za mnie jutro kciuki, bo mam egzamin na prawo jazdy :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak sensownie rozbudować Caitlyn? (chodzi mi o "itemy", runy i specjalizacje)

I może powiem o mojej "trójcy" którą zazwyczaj gram. Mianowicie chodzi mi o: wyżej wymienioną Caitlyn (zazwyczaj dobrze mi idzie ale zdarzają się gorsze gry), Cho'Gath (tylko na 3 vs 3, idzie mi nieźle, ale (jak z każdą postaciom) mam problem jakie itemy mu kupić), i Ashe (opanowana, prawie idealnie (grałem nią dopóki nie wykupiłem Caitlyn) nawet jeśli idzie o itemy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polegać będzie ten patch z grafiką, czy będzie można wybrać pomiędzy starą a nową? Bo jeśli to coś dużego to mój komp nie da rady :P

Która laska lepsza, Mf czy Caitlyn? Jak dotąd grałem troche mf i wydaje się fajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Critical Combo/Regis - nie wiedziałem, że Udyr/GP/Annie/Vayne mogą leczyć sojuszników za 1k hp z genialnym attack speed steroidem, wardować wszystkie krzaki dookoła, świetnie splitpushować i praktycznie być nie do złapania, nie mówiąc już o sustainu na linii? Te wasze posty ociekające łzami zabawnie się czyta (zwłaszcza gdy się patrzy na ostatni wysyp tematów "Nid es OP", nie powiem, ale warto spojrzeć na wszystko także z innej perspektywy.

@Deamon - source?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nerf heala dla Nidy tez jest przewidziany. Może napisz, jak genialnie zachowuje się nida w tf? Chociaż nie, uleczy, rzuci dzide (mały dmg z tej odległości) pułapkę na obniżenie gościowi resów... i czeka, aż zostaną niedobitki do złapania, reszta została wykończona przez AD i AP carry.

Nie piszę, że Nida jest - poza healem - słaba, lecz to nie jest trololo champ right click to win, czy rwq i ace. Takimi właśnie Riot powinien się zająć. Nide trzeba ogarnąć na wysokim poziomie, by nie być tylko chodzącym wardem.

Fun, troche dziwne, że masz build na Ashe, a nie wiesz jaki na Cait. Ashe, Trist, MFka, Cait to 2-3 dorany, buty (bers lub merc), IE, PD, BT, LW... BV lub GA na survi. Oczywiście można kombinować z itemkami, ale przynajmniej bez IE i PD sobie ich nie wyobrażam.

A jeśli chodzi o 1v1 MF vs Caitlyn... decyduje tu przede wszystkim stopień feedu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie dodałeś, iż nerf na heal jest przewidziany PO TYM jak live team wymyśli w jaki sposób sprawić, by cougar był użyteczny w teamfightach ;)

Nie każda postać może być bogiem we wszystkich aspektach - Udyra można kite'ować, Vayne dawno już straciła swój uber dmg bez itemów, a nadal jest squishy, GP z patcha na patch słabnie, zaś sama Annie mnie osobiście nie sprawia problemów - może czas kupować mr?

Jakoś HotshotGG nie narzeka jaka ta Nidka marna i bezużyteczna - widać, że trzeba jak wszystkim - umieć grać. Osobiście nie widzę zupełnie nic złego w tym, że trzeba to potrafić - to całe narzekanie wygląda nieco tak, jakbyś zgłosił się na Wembley i zażądał, by wszyscy grali na Twoim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam build'a na Caitlyn a na Ashe mam, bo po prostu Ashe dłużej grałem a te postacie się różnią, więc stwierdziłem że po za butkami będzie trzeba je inaczej budować. (zalecenia kolegi który się trochę zna na budowaniu postaci (ale sam grać nie umie) się nawet sprawdziły (niestety nie podam nazw ponieważ zawsze zapamiętuje jego zalecenia po obrazkach xD) ale są dość drogie i rzadko kiedy daję radę kupić chociaż parę z nich)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - już nie. I nie można zabijać się o neutrale/wieże, by zmniejszyć własną wartość.

@Down - to się nazywa "AD carry" ;)

I nie ma sensu zwiększać dmg na cougarze, jeśli eksplodujesz w parę sekund podczas teamfightu - imo %increase statsów hp/armor/mr byłby przydatny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun, jeśli kolega zna się na buildach i postaciach, a nie umie grac, to albo Cię kłamie, albo nazywa się Elementz ;)

Podałem Ci standardowe itemki na Cait (na Aśke zresztą też). Wypróbuj na botach chociażby. Chyba że nie znasz skrótów, w takim razie: Infinity Edge, Phantom Dancer, Last Whisper, Bloodthrister... mogą być też Mardredy na takie postacie jak Cho i Mundo. Czasem ludzie ubierają na Cait czy MF także Frozen Mallet, jednak ja robię go tylko na offtankach. Z defensywnych ubierz Banshee Veil (jak mają dużo magów, albo jednego nafeedowanego) albo Guardian Angel. Buty to Berserker's Greaves (ofensywny wariant) albo Mercury Threads (defensywny).

Elf, NIGDZIE nie napisałem, że Nida jest marna i bezużyteczna, bo tak nie jest. Sam nią gram, uwielbiam ten styl gry, dla mnie może zostać jak jest. Chociaż nerf heala za zwiekszenie dmg na pumie - czemu nie?

Chodzi mi o to, że przeciwny team ma GP, który w ogóle w early i mid nie łapie feeda, cs ma na średnim poziomie, a ok. 25-30 minuty zaczyna rzeź. TO jest nie w porządku.

Swoją drogą, nigdy nie lubiłem grac OP postaciami. Przyjemność z wbijania legendary na nich żadna. Chwaliłem nie dawno Oriannę, lecz fakt - jest nieco przesadzona. Lubie champy takie nieco niedocenione, jak np. taką Morganę, którą grałem 20 minut temu. Wynik 10/1/14, a przyjemność z gry - ogromna. Dzięki tarczy jesteś niegankowalny (no chyba że siedzisz im pod turretem), Q+W daje niesamowity dmg, a połaczenie ulti i zhony to kapitalna sprawa. Może nie ma nuka jak typowi AP carry, lecz sama ta mhhhoczna postać i jej umiejętności dają wielką frajdę.

Co do patch preview: cieszy nerf Fiddla, buff Garena, buff LEONY (hellyeah, zmniejszenie cd), buff Pantheona, buff Nasusa.... kurcze, wszystko mine cieszy, poza tym że za mało nerfów ;) Ale to tylko preview.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W00T

Buff Pantheona wygląda naprawdę nieźle chociaż znając życie znowu go przepakują, ludzie popłaczą i będzie nerf. Czuje to samo z Nasusem, najpierw większy dmg z Q a teraz kolejne buffy. Za to dziwi mnie nerf Fiddla, nareszcie postać mogła coś robić, nie była OP i wymagała skilla, każdy kto randomowo spamował ulti od razu zostawał wybijany/ zabijany i tyle z tego było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie buff Fiddle'a jest niepotrzebny, bo w końcu stał się przydatny i ogarniający robił sporo zamieszania w teamie, który nie ogarniał. Zgadzając się z Elfhelmem (:ohmy:), ludzie czas zacząć kupować Negatrona we wczesnycha fazach gdy widzicie, że taka Anka, Brand czy inny Fiddle zdobywają w łatwy sposób kille, a nie lecicie bez pomyślunku zgodnie z buildami na mobafire czy solomid :P.

@edit

Zauważcie, że na patch preview Riot gra na najniższych ustawieniach graficznych. Ciekawe dlaczego :wink: :wink: ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - fiddle to na ten moment glass cannon. Jeśli się go zignoruje w teamfighcie to zada mnóstwo dmg, jeśli się go zfocusuje to pada w kilka sekund. To jest jego problem. Powinni mu zwiększyć survi kosztem feara [imo]. Wszyscy grający fiddlem wiedzą, jak trudny on jest w opanowaniu, jak łatwo nim zginąć i jak zabójczy okazuje się jeśli jest odpowiednio kierowany.

Buff dla garena? Czyżbyśmy wrócili do punktu wyjścia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun, jeśli kolega zna się na buildach i postaciach, a nie umie grac, to albo Cię kłamie, albo nazywa się Elementz

On raczej nie ogarnia co się dzieje na mapie, zawsze kiedy patrzyłem jak gra, to miał słabe staty ale ale sam bulid nie wydawał się być zły. (Raz zrobił z Cho'Gatha takiego tanka że prawie nic mu nie zadawało obrażeń i chociaż sam atakował strasznie wolno, i dość słabo, do tego mana szybko mu się kończyła, to nawet przy 3 vs 1 przeżył (ale sam nikogo nie zabił jak mówiłem nie ogarnia xD)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Oh LoLbase wrócił. ^_^ To potem wrzucę link do meczu. ;)

A mi nadal nie dziala, nawet strona nie chce sie wyswietlic. Jestes absolutnie pewien, ze ci dziala? ;)

Był przez chwile i nawet udało mi się załadować logi i sekundę potem znowu siadł. :P

Zagrałem sobie już dość sporo meczy na EU i po powrocie na US nadal nie zauważyłem żadnej różnicy. :P Oj coś tu kręcicie panowie. XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jakieś opóźnienie to na pewno jest znacznie mniejsze niż 1s(jeśli 1s stun potafi zabić to ja nie wiem jak by się grało mając 1s opóźniania przy każdej akcji). 1/100 s? Już prędzej, jeśli w ogóle. Też grałem na EU i dla mnie nie ma żadnej różnicy(kiedyś EU był znacznie gorszy pod względem stabilności i lagów od US, a teraz po podziale wydaje się być w miarę ok). A biorąc pod uwagę aspekty językowe/narodowościowe - nawet gdybym zaczynał jeszcze raz od nowa ponownie bym wybrał US.

A tymczasem- po wakacyjnym wyjeździe wracam z większymi siłami do LoLa :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Otóż chciałbym sobie kupić nowego AD ranged. Do tej pory grałem MF, jednak zauważyłem, że jej ulti o ile na początku potrafi ładnie zjechać przeciwników to wraz z postępami w grze robi się coraz bardziej nieszkodliwe, chyba że źle ją buduje. Skupiam się głównie na AD, as z dokładną małego crit chance, potem (albo w trakcie) dorzucam 2 itemki na survi (przeważnie GA i Quicksilver Sash lub BV). Przeważnie wygląda to tak:

Berserker's Greaves

PD

GA

Infinity Edge-gra się kończy

The Bloodthirster-jeśli się nie skończyła to teraz się kończy

QS/BV. Raz zrobiłem cały build.

Teraz moje pytanie. Z innych AD ranged warto zainwestować w Caitlyn, Vayne czy może kogoś innego?u Caitlyn bardzo mi się podoba zasięg, a Vayne jak widziałem dzięki E (to chyba to o tych strzałach) zjada bez problemu casterów i papierki. Czekam również na inne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jako stary weteran DotA'y, wpadłem na pomysł, że warto by spróbować LoL'a. Jednak mam kilka pytanie, pierwsze, to klimat, czy jest podobny, do tego z DotA'y?. Drugie to gracze, bo ponoć początki są fatalne. Głównie, przez niezbyt miłe społeczeństwo graczy. Trzecie co, to model płatności. Czy da się grać, bez potrzeby ciągłego wydawania pieniędzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...