Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Ja oprócz 300 rankedów zagrałem 2000 normali i na tej podstawie mówię, że na normalach dzieje się to samo.

Widzę, że masz 1000 ELO (chyba, że nicki pomyliłem, to przepraszam). Jeśli Kata jest taka dobra, to dlaczego nie wychodzisz nią z tego rankingu?

Nikt o zdrowych zmysłach, nie powie Ci że Kata to dobry pick ani na rankedy ani na normale.

Kolejny argument:

Kata = 0 farmy, nawet z 1000 ap nie skosisz fali minionów na "Q" Więc nie ma killi = nie ma golda po fazie lane w mid i late.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick w LoL to "Argotlas" ;) A tak poza tym ja wcale nie mam kupionej Katariny :) Mówię tylko z własnych obserwacji i Free Weeków. Kiedy jest free katarina to wygrywa ten team, który ma lepszą. Pamiętam swój pierwszy mecz Katą podczas, którego zdobyłem triple killa i każdy był podobny... Żadną postacią tak nie owniłem od początku, no może Vladem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ciekawą taktykę na Katę w naszym teamie - gdy ona wrzuca ulti, wszyscy muszą stać jak najbliżej niej. Jeśli przeciwnik nie ma AoE stun/silence/taunt/knock to trochę faili poleci, zanim trafi się Katarinę. :) Działa zwłaszcza z nierozgarniętym przeciwnikiem. Naprawdę, ubaw po pachy, gdy stuny lecą na wszystkich z wyjątkiem Katariny. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem. Byles z Katarina kiedys na lane? Na midzie ? Gdzie kolwiek? Katarina to nie tylko skille , tu nie chodzi tylko o to ze wbija w ulti i koniec. Sorry , możesz miec i 10k gier ale nie zawsze upilnujesz Katarine. Katariny nie trzeba robic na AP , możesz ja zrobic na AD . Ma wtedy dmg bez skilli? Ma . Katarina w rekach ogarnietego gracza jest silna i nie należy jej ignorować. Nie każdy ma do nicka dopisane "noob" i wiesz ze bedzie lamił. Jak sie okaże to bledem to bedzie za poźno. Katarina jest postacia prosta , banalna w użyciu , ale skille czynia ja killerem. Naprawde trzeba sie nameczyc w TF żeby ja odeprzeć. No bo sorry , ale czekac ze stunami / silencami i innymi tylko po to zeby dac je Katarinie? To jest element strategi. Każda postać jak sie nafeeduje jest grozna poza paroma wyjatkami. Kazda da sie zabijac, a Katarina idzie to wyjatkowo łatwo. I tu nie ma znaczenia czy to ELO 1k/2k/3k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kata ma słabe skille

Q - mizerny dmg tylko do harrashu w early

E - Dash z średnim dmg, jeśli chcemy zadać dmg, stoimy na wrogu, a że nie jesteśmy tankty = zgon

W - Redukcja heala sytuacyjna, a redukcja dmg nie pasująca do tej postaci, może jakby miała bańkę nocturn, ale takie coś lipa

R - Jedyny dobry skill niestety każdy ma flasha/ghosta/dasha/cc

Fakt, nie zawsze się upilnuje Katarinę, ale to 1/10 sytuacji. Co w pozostałych? 5vs4.

Do zatrzymania jej wystarczy 1 CC, nie trzeba trzymać wszystkich. To słaby pick na każdym ELO powyżej 1k. Jestem przeciętnym graczem (1500 ELO) który grał przeciwko najlepszym w turniejach etc (ofc najczęściej przegrywając). Jeśli mi jako średniakowi nie sprawia problemu kontrowanie katariny w 95 % przypadkach, to co dopiero komuś dobremu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej wymieniłem 20 postaci, które nie mogą tego ulti przerwać połowa z nich to najgorsze picki w grze, których nie pickuje, więc zostaje mi 10 na 80 postaci, więc w 6,999999/8 przypadków przerwę to ulti mając założenie, że jedyny w teamie mam mózg (no a czasem ktoś jeszcze ma cc + szare komórki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Hehe uśmiałem się od tego co napisałeś w pierwszej linijce XD

Słabe bo chyba nikogo sie nimi nie da NIGDY zabić...

Ja też się zastanawiam. I jeszcze połowa? Czyli istnieje z 10? postaci którymi wszyscy powinni grać bo inaczej osłabiają team lub niszczą całkiem grę?

O użyteczności bohatera decyduje gracz. Jak się dobrze gra to niby najgorszym pickiem, można wygrywać. Jak się grać nie umie to i najlepszym pickiem sie nie wygra.

@DOWN

Napisz mi czym więc mam grać bo już nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to błędne myślenie.

Dobry gracz bardziej wspomoże team top pickiem niż usless pickiem. Dobry Nuke (Annie/Anivia/Swain/Kathus/Malza) > Dobry Heim. Wyjaśnij dlaczego najlepsi gracze na turniejach grają przykładowo shen/sona/corki/annie/ww a nie karma/jax/morde/gp/fiddle? Opowiem. Gra jest niezbalansowana i niekóre postacie są po prostu lepsze od drugich i nic nie poradzisz. To smutny fakt, który również mi się nie podoba. Niestety Katarinna jeśli nie dostanie reworka, będzie jedynie ciekawostką niż dobrym pickiem

@UP.

Obecnie dla mnie postacie najsłabsze (czyli mające silniejszych odpowiedników i nie znaczy że są tak tragiczne, że nie można nimi grać - można osiągając nawet dobre wyniki, ale odpowiednikami zrobiłoby się to lepie):

Veigar, Sivir, Katarinna, Kayle, Karma, Mord, Twitch, Pantheon, Heim, Gankplank

Reszta nawet jeśli słabsza, to doskonale wypełnia swoją rolę, mimo że dzieli coś je z top pickami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Nuke (Annie/Anivia/Swain/Kathus/Malza) > Dobry Heim.

Ale nie zapominaj że to nie jest gra 1 vs 1 i Heim też będzie dobry. Po za nim w drużynie jest jeszcze 4 innych bohaterów a heim ze swoim dominowaniem lini za pomocą turretów może bardzo ułatwić grę.

@UP

Już sam nie wiem. Uważasz że niektóre postaci robią z gry 5vs4 bo sa słabymi pickami a nagle piszesz że dobrze wypełniają swoją rolę... OCB?

@DOWN

Ja nie mówię ze nie jednak praktyka pokazuje że nie zawsze się udaje. Jeśli ma sie premade naprawdę dobrze zgrany to kontrować można łatwo i co do tego nie ma wątpliwości. Jednak grając z randomami to sami wiecie jak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej jaka kłótnia się zrobiła.

Niestety ja chyba podtrzymam zdanie Kasahary. Musi być w naszym teamie choć jedna osoba z głową na karku, która trzyma CC na Kate. Dostaje taka stuna czy silence no i się robi 5v4. Naprawdę ona nie stanowi zagrożenia. Fakt kiedyś także mnie denerwowała i uprzykrzała mi życie, ale wystarczy się nauczyć kontrować taką i nic nie jest w stanie zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh mogłem się tego spodziewać... pierwszy dzień mojego grania w nowej rotacji i po raz kolejny widzę Morda który buduje się na papierowego Spellvampa i ani nie robi damage ani przeżyć nie umie. Nie mówiąc już o tym że akurat ktoś po za mną (Rumble) z większą ilością HP by się akurat przydał. :/ Aż musiałem sam zagrać Morde po swojemu (Shield > Sorci > Rylai > FoN > SC > Rabaddon) i staty 4/2/11 a walki wyglądały dokładnie odwrotnie. Nie dość że nie mogli mnie zabić to jeszcze jak ich tłukłem aż miło.

Możliwe, że ten ich spellvamp coś potrafi dać ale muszę jeszcze spotkać JEDNEGO gracza który coś tym potrafił porządnie ugrać zamiast failować na każdym kroku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się też zastanawiam po co u niego ten spell vamp. Kilka razy krzyczeli mi żeby go robić a jak już robiłem to pożytek był z tego zerowy. Dlatego od razu go odsprzedawałem i robiłem coś dużo skuteczniejszego. Osobiście stosuję trochę innego builda przez co nie raz sie ludzie dziwią jednak jego skuteczność nie raz potwierdziłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zapominaj że to nie jest gra 1 vs 1 i Heim też będzie dobry

Ale nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Kasahara pisał KONKRETNIE o turniejach gdzie każdy chce wygrać za wszelką cenę. Taki Heimer dominuje linię, ale na klanowych meczach team fighty rozpoczynaja się bardzo szybko, trzeba się dużo po mapie przemieszczać, a Heimer zanim zbierze zabawki i je ponownie rozpakuje w nowym miejscu,- trochę czasu minie. Na normale wszystko jest dobre.

Uważasz że niektóre postaci robią z gry 5vs4 bo sa słabymi pickami a nagle piszesz że dobrze wypełniają swoją rolę

Może dlatego, że wypełniają dobrze rolę, która jest zbędna albo dlatego,że inna postać zrobiłaby to lepiej? Trudno do tego samemu dojść?

*morde i spellvamp

To podstawa na early. lol....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej jaka kłótnia się zrobiła.

Niestety ja chyba podtrzymam zdanie Kasahary. Musi być w naszym teamie choć jedna osoba z głową na karku, która trzyma CC na Kate. Dostaje taka stuna czy silence no i się robi 5v4. Naprawdę ona nie stanowi zagrożenia. Fakt kiedyś także mnie denerwowała i uprzykrzała mi życie, ale wystarczy się nauczyć kontrować taką i nic nie jest w stanie zrobić.

Każda postać, która dostaje stuna staje się usless...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Irelli z Mercury :P. A tak naprawdę jeśli jakakolwiek postać z top picków dostanie stuna i przeżyje a nie ma już ulti, to nadal coś robi. Np Annie, dalej może okładać/stunować z Q+W. Katarina, po failu na ulti pozostaje jej czekać na KS z Q lub E do następnego cooldownu ulti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie każdej postaci można przerwać ulti. Plus, wystarczy najzwyklejszy silence.

Co do spellvampu na morde - jeden item nie jest złym pomysłem, ale chyba lepiej z tym poczekać do tego zapowiadanego mocniejszego spell vamp itemu.

edit albo mundo merce+jego w.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak największą redukcję crowd control ma troll.

Właśnie zastanawiam się nad zakupem Irelii. Wiem, że zapowiadany jest nerf off-tanków, więc moje pytanie czy wart się w nią pchać teraz. Jak myślicie bardzo ją osłabią?

@down

Dzieki za info, so jeszcze 800ip i witaj Ionianko.

A i zdradź ten odpowiedni build :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że właśnie jej już mają nie ruszać.

Przy odpowiednim buildzie w 25 min wychodzisz z +200 CS i i ogromną przewagą lv/itemami robiąc pogrom i mając w zadku CC.

Mój build.

1. Doran Shield (Na AD) lub Regrowth pedant na AP

2. Philo Stone + 1 Buty + Skorupka (z tym, możemy siedzieć na linii do usranej śmierci)

3. Shen + Phage + Mercury

4. Armor za 700

5. Mres za 740

6. Omen

7. FoN

8. TF

9. Shurelia

10. Atma

0/9/21

Summonery biore

1. Teleport

2. Exoust/Ghost zależnie od natchnienia

Wzorowany na:

http://www.solomid.net/guides.php?g=720

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...