Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Ostatnio w grze pojawiła się duża liczba Twisted Fate'ów, których gracze ciągle zadziwiają mnie jednym - rushują Lich Bane. Kurka, ja rozumiem, że w teorii item wygląda ciekawie - AP, m. res, mana i passive ale jakoś do niektórych dotrzeć nie chce, że passive Lich Bane'a bez 300-400 AP równie dobrze mógłby nie istnieć. A potem biega taki TF, ok. 100 AP i prawie zerowy dmg. Ja sam na TFie jak najszybciej składam Sheena, po czym rush Rabadona i dopiero można kompletować LB, bez obawy, że jedynie posmyram przeciwnika po piętach w czasie walki.

Dokładnie, i to samo robią ludzie grając AP Eve. A potem jedyne co mogą zrobić, to stun z Ravage i uciekać (TF to samo zresztą - gold card i zwiewa)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kasa - skoro Ty tak nie potrafisz, zwłaszcza na 1300~ elo, to nie znaczy, że ktoś inny nie potrafi nim skutecznie grać na 2300. Z jakiegoś powodu był niedawno pickowany/banowany na turniejach kwalifikacyjnych EU.

A nawet średnio ogarnięta Eve i tak potrafi napsuć krwi - wcale się nie dziwię, że Riot jednak nie czeka do reworku stealtha, tylko będzie nerfił ją za tydzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfhelm

To oczywiste, że Blitz nie potrzebuje tylu itemów (przynajmniej na początku) co inne postacie, by coś konkretnego zdziałać. Problem leży w tym, że konieczny jest choćby Sheen + buty. I gdyby Garen pozwolił mi farmić chociaż na to to problemów by nie było. Niestety tak jak pisałem - ledwie uzbierałem kasę na buty, dlatego ogarnął mnie lekki rage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało wnosi do TF, taki drugi Mord.

Ta pewnie... Jak ktoś grać nie umie to wiadomo że mało wniesie do TF. Takie głupie gadanie że dana postać jest słabym pickiem. Rumble jest świetny o ile wie się jak nim grać, ulti potrafi zrobić kosmiczne dmg w połączeniu z miotaczem ognia i dla tego nie raz można nim wbić przynajmniej triplekilla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumble to wg. mnie dobry pick. Był banowany na meczu aAa vs. Gameburg Team. Podobnież HotGGshot mówił że ma on najlepsze ult w grze. I rzeczywiście, ulti potrafi zrobić zamieszania. Świetny w early dzięki miotaczowi, dobry na solo lane. Jego jedyna wada to zbytni spam skilami, silence przy nagrzaniu jest bardzo wkurzający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Rumblem gram sporo i nie raz mój ulti w team fightach 5v5 przechylił szalę zwycięstwa, bo damage jest z niego bardzo duży. W chaosie przeciwnicy często nie są w stanie odsunąć się z obszaru działania więc przyjmują pełne obrażenia a przecież i Q ładnie się z tym komponuje uderzając naraz w kilku przeciwników a jego cooldown póki co jest niemal niewyczuwalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bany na turniejach są na gracza a nie na pick. W sensie, jeśli wiedzą że X gracz jest najlepszym graczem AD Soraki na świecie to jasne, że ją banują. Tak samo jak na 2400 ELO banują nidalee (by nie trafić na hsgg) tak na 2000 banują coś innego, choć tu i tu poziom epicki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumble to akurat bardzo słaby pick, szczególnie po nerfie, a nie OP.

Tak, taki słaby, że na każdym NESL/scrimie/czymkolwiek leci na niego autoban - a jeżeli jakimś cudem ktoś go zostawił w champion pool, to leci zawsze jako first pick. W grze może są 4 postacie na solo top mogące NIE zostać zoutlaneowanymi w przeciągu pierwszych 4 leveli. Do tego znakomite ulti dające ~2 wystawione fragi w teamfightach. Ale co ja wiem, w końcu na 1300 ELO banuje się Mordekaisera, nie?

Do tematu: w następnym patchu Rumble dostanie nerfa, raczej po cooldownach i dmg na Q.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak na 2400 ELO banują nidalee

Z tego co wiem, to na EU on nie gra, a jakoś Nid jest dość częstym banem ze względu na bardzo silny split pushing.

@Rumble - i wcale bym się nie zdziwił, gdyby ruszyli ulti, którego potencjał dmg jest strasznie wysoki, nawet bez itemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skor mają nerfić Eve( przed chwilą trafiłem na ogarniętą, do tego ja ładnie na topie nafeedował), to jej nie kupię a jeszcze przed chwilą miałem taki zamiar. Mimo dobrego poczatku( feed ze strony Ashe i Jax) ze statów 6/0/2 zrobiło się 9/9/7. Przez większość weekendu grałem ze znajomymi i choć korzystają ze skype'a to odczucia są znacznie bardziej pozytywne niż brak komunikacja i random team... Skoro Orianna jest tak polecana to dozbieram brakujące 2,2k, choć mam nadzieję, że teraz będzie w darmowym tygodniu do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez runek i masteries będzie ciężko junglować. Niestety nawet jeśli wyczyścisz jungle to będziesz wyoutlvlowany, więc to raczej nie ma sensu. A build na nocturna:

- wirgen

- berki

- brutalizer

- IE/BC/BT (zależnie od przeciwników i runek. Z runkami pod crit chance lecimy w IE odrazu, z innymi BC na przeciwników ze sporym armorem lub jeśli nie mamy runek na penetracje. BT jeśli idzie łatwo gra)

- Banshee/Yomumu (zależnie od tego czy kosimy ładnie, czy też ledwo uchodzimy z życiem bądź giniemy)

- dowolny item.

Jungla - standardowy set z 5 potkami. Zaczynamy od małych golemów, idziemy na zjawy, wilki i blue buffa. Recallujemy i znowu golemy, zjawy, red buff, wilki i albo recall i gank, albo dalej idziemy junglować po stronie przeciwników.

Jeśli chcesz zobaczyć ten build w akcji to zapraszam. Nick: "HaXiiT"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosq, niby skąd info na temat nerfu Eveliny?? Przecież ta postac nie wymaga żadnych zmian. Jest świetna w rękach obeznanego z nią gracza i tylko wtedy potrafi działać. Ona jest chyba jedną z bardziej zbalansowanych postaci w grze i IMO nie wymaga żadnych zmian.

Sam grałem nią na początku mojej przygody z LoLem(jeszcze na US, luty 2010) do ok 15lvlu. Było fajnie, zabijało się miło.Ale ludzie znaleźli z czasem sposób jak ją kontrować (na początku gry kupowanie oracle'a nie było takie oczywiste), a ja miałem małą przerwę od gry.

I gdy powróciłem do LoLa na początku zeszłych wakacji od razu ją kupiłem z nadzieją, że łatwo bedzię się nią grało i niestety tak nie było. Albo mi się nie udało jej ogarnąć po powrocie.

Potem pojawiła się postać IMO będąca najlepszym i najbardziej klimatycznym Assasinem do tej pory w grze: :wub: Akali :wub:.

Ogólnie sytuacja Eve bardzo zmieniała się: czasami super i wyzywanie od OP do sytuacji gdy stała się totalnie useless. Nawet podobały mi się pomysły z junglowaniem Eve z Revive niejakiego SorakaBot. Obecnie Eve moim zdaniem działa tylko w rękach gracz, który ją ogarnia i potrafi pomagać non stop próbując gankować i uprzykrzać życie przeciwnikom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy może się temacie na jedną sprawę. Mianowicie o nie najeżdżanie na czyjeś ELO. Mam osobiście ~1400 na jednym koncie i ~1500 na drugim w solo/premade. I trochę to śmiesznie, gdy któremuś z uczestniczących w dyskusji zabraknie argumentu i wali tekst w moją stronę "bo na twoim **** ELO to żenada...". Pomijam fakt, ze 95 % piszących tak osób ma o wiele niższe ELO, co jest dla mnie śmieszne.

Czym jest Rumble? Tanky AP z słabym utility. Jakich mamy innych odpowiedników? Morda, Vlada, Swaina, Chogatha. 3 z wcześniej wymienionych jest lepszych i dlatego według mnie to dobry pick, ale nie najlepszy pick.

Proszę również o nie popadanie w euforię i nie wyciągania wniosków na podstawie 1-2 meczów jakiegoś streamera, szczególnie, gdy sobie często trolluje i robi jaja z oglądających. To działa na takiej samej zasadzie jak 100 kilowy dzieciak z torbą ogląda mecz barcelony i mówi, że by lepiej grał od messiego.

No ale kończąc dygresje i wracając do tematu.

Build dla nocturna?

Mercury

Benshee

Atma

3xOfensywne sytuacyjne itemy. Yomumu+TBC+BT przykładowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wosq

LOL, co to za stwierdzenia "skoro ją nerfią to nie kupuję"? Może mi ktoś wytłumaczyć? Chcesz powiedzieć, że grasz tylko championami niezbalansowanymi, OP, bo muszą nadrabiać twój brak skilla? Tak to zabrzmiało. Skoro kogoś nerfią to znaczy, że tego wymaga sytuacja i nerf uczyni postać zbalansowaną, a nie przegiętą. Naprawdę lubicie grać tylko OP faceroll championami? Przecież to wstyd, plama na honorze i hańba :/

A Eve nigdy nie przestanie być użyteczna. Kompozycja stealth + stun daje masę możliwości, ten champion będzie bardzo mocny cokolwiek z nim zrobią. Zresztą pewnie znerfią AD Eve, więc tym śmiesznym AP możecie sobie grać* nadal.

*Grać - czyt. robić Ravage z ukrycia i uciekać, bo z AP buildem nic więcej się nie zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ, nie każdy ma armora, ale każdy ma mercury i benshee :(

@ Elfhem a ja wole, opierać się na własnych doświadczeniach plus mieć na względzie jakiś dobrych graczy, a nie bezmyślnie tylko czcić ich. Wszyscy to się nimi tak zachwycacie, tak ich oglądacie, tak chłoniecie, to dlaczego nie możecie wyjść z ELO hell? To ja wam odpowiem, bo nie macie narzędzi/nie potraficie sami myśleć i analizować, a co dopiero to przełożyć na własną rozgrywkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kasa - hm, pomyślmy, mam do wyboru opierać się na opinii gracza 2300 i drugiego 1400-500 elo, what to do, what to do? Zwłaszcza, gdy wspomniany Jiji w 100 meczy wskoczył na 2300, więc nie sądzę, by miał dużo czasu na trolling.

http://www.youtube.com/watch?v=0V3JQgxwPtQ

@UP - ino kolejny nerf prawdopodobnie wyłączy Eve całkowicie z gry do czasu, aż dadzą nowy stealth - tak zapowiadał Morello, a jeśli ten chce coś przynerfić, to można oczekiwać, że nie żartuje.

@Kruzd - info od samych czerwonych, więc i pewne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to IMO nerf mocno nietrafiony, bo Eve w żadnym wypadku na niego nie zasługuje. Powinni pomyśleć nad zmianą W u Vayne.

Co do build Eve do tylko AD, bo tak jak Wardi napisał AP tylko daje stuna i biega w koło, a poza tym każdy kupuje Merce lub Banshee.

Własnie ciekawe co oni chcą zmienić w "stealth", bo inaczej rozwiązanej niewidki jak u Eve czy Twicha ja sobie nie wyobrażam.

A czy uważacie, że nadchodzący nerf Valda jest konieczny. Ja od kilku dni właśnie nim gram i nie wydaje mi się. Fakt Vlad nie potrzebuje farmy z killi wystarczy mu dobre last hitowanie. Potrafi nawet w mid nadrobić to co starci w early w przypadku mocnego harassu. Ale na osłabienie nie zasługuje, chyba, że ja jeszcze go tak nie ogarniam by mówić o tym, że jest za silny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mylisz się AP build wyciąga naprawdę niezły dmg z Q skilla. A dodać do tego shena i mamy mocnego dpsa.

Co z tego, skoro AD wyciągnie w tym czasie 50x więcej dmg? A Sheen daje bonus do AD, więc o czym ty mówisz? Jedyny sensowny build z AP dla Eve jaki widzę to buty +5 -> sheen -> guinsoo -> rylai -> rabadon -> lich bane -> banshee. Nie, nie g****any bezmyślny rush lich bane z zerowym survi którym grają tylko bezmózgi, ale sensowny build. A mając taką samą farmę, tyle samo killi i golda Eve idąca w Trinity, Ghostblade i BT jest tryliard razy lepsza.

@UP - ino kolejny nerf prawdopodobnie wyłączy Eve całkowicie z gry do czasu, aż dadzą nowy stealth

Takiego czegoś nie zrobią na pewno. Czas, gdy Eve była bezużyteczna minął, i ten czas to nie było to zamierzenie Riotu. Po prostu nie wiedzieli co zrobić, by w końcu była dobra. Ale doszli do tego: Ravage niewymagający bycia z tyłu przeciwnika i ulti z normalnym cd. A potem przyszedł SorakaBot i pokazał prawdziwą Evelynn, pokazał co ta postać potrafi i co można nią wykręcić grając AD, jednocześnie zapoczątkowując serię nerfów dla niej. Swego czasu był to najlepszy ganker i jungler w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP właśnie to ZAMIERZAJĄ to zrobić, bo Eve jest obecnie toksyczna dla rozgrywek na każdym poziomie umiejętności. Zaraz poszukam cytaty redów i zedytuję.

"To clarify, this is not the stealth changes - but we need to put a bandaid on it while we finish. I wanted to wait to do this, but it's causing too much damage. Sorry to Eve players in advance."

I w innym temacie pisał, że dużo lepiej jest sprawić, by Eve była bezużyteczna przez czas pozostały do stealth reworku (który jest już finalizowany), niż ma psuć całą grę.

Oraz a propos Rumble

"We are probably going to nerf Rumble, though not due to bigfatlp streaming him.

We had nerfed his cooldown on Q last patch because he was dominating lanes too easily.

Like with Gragas, Galio, Nunu, Malzahar, Janna, and many others, the European server is generally ahead of the curve on the real "OP" champions. Rumble has been a tournament-ban and tournament-pick champion since his release, he's a bit too strong, and we're probably going to nerf him."

Polecam czytanie forum US.

@Kasa - zaczynałem grę z rankedem pierwszego dnia gdy wyszedł i pierwsze gry były pełne scrubów i leaverów (oraz Win Zhao), że rzadko kiedy gry miały przebieg inny, niż 3/4v5.

Z 1100 dotarłem do 1300, potem wróciłem do 1180 po trollowaniu z mało ogarniętymi znajomymi i ostatnio wbiłem kilka gier, by mieć te 1215 elo i czekam na season2, bo teraz już nie warto nic z tym robić.

Plus 220-250 ms ping jest kijowy do poważnej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak AP twisted fate >> Ad twisted fate (aczkolwiek, Ci co mnie znają, wiedzą, że gram AD i wyniki jakie nim wykręcam) tak samo teraz AD Eve >> Ap Eve. Ciężko mi ot udowodnić, ale AP Eve to raczej 1 nuke champ. Nadaje sie tylko do wystawiania przeciwnika lub dobijania tych, którzy mają niewiele HP.

Ja grając AD Eve z triniti i Yomumu (świetnie współgrają skille eve z tymi itemkami) pod koniec gry mogę solo 1 v 1 każdego. Uważam jednak, że kupienie jej Shena na samym początku to mus. Zawsze nie początek robie jej latarnie, potem buty i shena. Później triniti i Yomumu i gra się kończy ale chciałbym kiedyś kupić jeszcze IE. Crity po 900 przy attack speedzie ok. 2.0 (ult + Yomumu).

Z resztą na 2k ELO widzę że zawsze banowany jest ten sam squad champów: Alistar, Evelynn, Twisted Fate, Vayne. 4 gry pod rząd Chaoxa te same bany O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wardi krótko i na temat: nie, nie potrzebuję postaci OP, po prostu obawiam się, że ten balans/nerf pójdzie za bardzo w drugą stronę :) Przyznaję się bez bicia nie śledziłem historii reworków champów, jedynie z innych gier kojarzę nerf ze znacznym osłabieniem. Dokonają zmian wtedy zdecyduję się na tak lub nie. Póki co wstrzymałem się z zakupem champa. Wcześniej zabrzmiało to jak zabrzmiało. A sam gram przede wszystkim Xinem i raczej nie jest to postać OP. W pozostałych wypadkach pulę uzupełniają Warwick, Renekton i Ashe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...