Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Cass jest fajna, ale na chwilę obecną Vayne to lepszy damage dealer. Chociaż w tym patchu Cass ma dostać buffa, więc dunno. Vayne ogólnie polega na spamowaniu Q + autoatak, Cass jest bardzo trudna do ogarnięcia, wymaga niezłego micro i dobrego timingu. Zadaje stały dmg a nie nuke, więc wymaga castowania spelli non-stop i dobrego aimingu nimi. Podsumowując - obie zadają kosmiczny damage, przy czym grając Vayne można mieć zamknięte oczy, a grając Cass trzeba naprawdę ogarniać, jak w SC2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vayne - ostatnie trzy Vayne jakie trafiłem najwyraźniej grały bez oczu i rąk, bo szalone staty typu 2/10 i 65 cs w 50 minutowej grze raczej szału nie robią. Do tego Vayne ma dostać nerfy, więc nie widzę problemu.

Na Cass zaś potrzeba, poza naprawdę solidnym ogarnięciem, niskiego pingu. Przy 200~ można zapomnieć o porządnym graniu tą postacią na 100% jej możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to na Vayne zaczekam na rotację,przetestuje a tak to Cass biorę.

Dzięki za odp. ;)

Teraz gram xinem i nawet nawet ;)

Ping mam zawsze niski więc nie będzie problemu.

A że lubię wyzwania to chętnie nią pogram.

Chociaż kusi mnie poczekanie na nową championkę,ale ona pewnie za ms wejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro/dziś w nocy powinny być podane skille i wygląd tej postaci, więc ja bym poczekał z tym. Tak samo, jak sam teraz czekam na to jakie nerfy, dostanie Vayne, by zastanowić się nad jej kupnem - or not.

A Xin jest easy peasy, więc powinno iść dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby grając Vayne nie wbić przynajmniej 10 killi to rzeczywiście coś dziwnego. To jest OP w czystej Bayonett... yyy... postaci. True dmg u ranged DPSa... Alistar na ulti złożył się jak papierek. Pasjonujący pojedynek na 1200 ELO (duchem jestem gdzie indziej :P) dlatego mój sololane trafił na duet tłicza i udyra (który miał 91 dmg na 1 lvlu) i pierwszy skill Q...

Z czasem mogłem zdjąć szczura kiedy chciałem chociaż pod koniec gry doprowadzał do szewskiej pasji... Gra absurdów:

* Udyr z healem i 91 dmg na 1 lvlu na top lane

* jungle eve pod AP (!) dodatkowo z mejaj soulstealer (w pewnym momencie miała 17 stacków)

* alistar solo bot

* Vladzio z thornmailem, FoNem i GA (po kiego grzyba mu spirit visage gdy nie kupuje AP - jego heal był... słaby)

Anyway: Thornmail Vladowi nie pomógł a Aistara na ulti dało się zabić bez problemu, gdy już dokupiłem madreda to miodek. Vayne jest idealna na tanków. True dmg rlz. (Współczuję tym którzy grają przeciwko niej)

BTW: HotShot gra w Wiedzmina 2 gdy czeka 20 min na znalezienie gry :P WoW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jungle Eve pod AP była dobra przed nerfem, teraz dżungluje po prostu wolno i mało efektywnie. Mimo wszystko nuke z dżungli z Ravage był imponujący. Nie rozumiem tylko rushowania Mejai i Lich Bane. Dobra AP Eve ma survi, zamiast idiotycznego rushu Lich Bane mając 20 AP. Geniusze. Haunting Guise -> RoA -> Rylai -> Lich Bane -> Rabadon -> Banshees Veil i AP Eve jest dobra. Mimo wszystko Trinity + Ghostblade na Eve miażdży każdego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasus nie potrzebuje do tego ulti, wystarczy Q+ Bloodthrister.

Ale spoko, graj squishy Nasusem. Tylko potem nie narzekajcie ludzie, że siedzicie w swoim śmiesznym 1100 elo albo niżej.

Będę sobie grał squishy Nasusem, nie raz wchodziłem w TF i wychodziłem z niego z full HP. Mam ELO 700 i ani razu nie grałem nasusem na rankedzie, przegrywałem takimi postaciami jak Shen, Amumu, tylko z powodu mojego super teamu. Dziękuję za uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...He he - trzeba na IP z Tribunala jeszcze poczekać ( do czwartku bodajże), jednak już mi się to podoba - moja lista ignorowanych graczy rozrosła się ostatnio xD Szkoda tylko, że w całym tym tłumie "dziwaków" osądzałem pewnego "polaczka" Anty Facjata który w każdej grze flejmił rasistowsko w stronę Niemców i w ponad połowie gier życzył śmierci na AIDS... To już jest margines społeczny...

...Jednak mam pewien dylemat - przeglądając MOBAFIRE na większości buildów dla figterów/DPS'ów są preferowane marki na arm.pen. Ja dla takich postaci mam ulokowane na crit. chance, które jeszcze z dwoma quintami i masterkami dają mi na starcie 14 % na crit. . . I tak zastanawiam się, czy nie kupić tych marków na arm. pen. ...

... Jak sądzicie - które runka takiej np. Poppy, Jax'owi, Olafowi,Irelli, Ashe czy xin'owi bardziej będą potrzebne i użyteczne ? Chociaż sam nie wiem po co tak dużo ich wkleiłem - Olafem albo Udyrem idę przeważnie na lane i daje i tankowe runka... : jakoś tak mi nimi dobrze idzie po wieżami...

EDIT : @Elfhelm - aha. . . Czyli widzę, że czeka mnie zbieranie IP :/ . . .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wardi - ja bym wcześniej wcisnął w build Sheena - to jednak spory dodatek dmg za taką cenę, a Eve utylizuje wszystkie te staty.

Mam ELO 700

LOL. W takim można grać z powodzeniem i AD Soraką, więc cuda na kiju typu squishy Nasus nie są nawet czymś niezwykłym. Poza tym, zrzucanie winy na drużynę, really? Najczęstsza wymówka 'pr0' graczy.

@Crit runy - pomyśl o tym tak: z crit run masz użytek tylko wtedy, kiedy Twój atak będzie krytykiem. Z armor pen run masz pożytek przy każdym ciosie i phys skillu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Jak wspomniałem NASUSEM NIE GRAM NA RANKEDACH. No proszę Cię, opiszę ci pewną sytuację. Gram Amumu, piszę do teamu że zaraz wpadnę z ulti, piszą "OK", wpadam, ciach bach leże. Co się stało? 2 z mojego teamu stoi pod wieżą z 3/4 hp. Dziękuję za taki team, jestem pro bo zwalam na innych. Też tak uważam.

I jeszcze mam ci do powiedzenia, To gracz gra, a nie postać, więc jeżeli się nauczyłem grać Nasusem idąc swoim buildem i dobrze mi nim idzie nie obchodzi mnie zdanie innych, nie będę konformistą.

@Nath4: Czy jako Amumu nie powinienem zaczynać TFa? Wpadłem, ulti, 2 moich biło się do końca, ale kiedy 2 dostało w łeb to zaczeli uciekać...

@Elfhelm: Człowieku, najpierw gadasz ze to nie przez team się przegrywa, teraz nagle piszesz ze na teamie trzeba polegać. Czytaj co piszesz, ja nie mam więcej zamiaru ci tłumaczyć, bo tego się nie da tobie przetłumaczyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy champ to na 100% mag będzie. Od dawna żadnego nie dali. W sumie mag bez many byłby fajny,taki nietypowy.

Wczoraj vladzio kupił "kryształek" na manę jako 1szy item. A i tak wszystkich innych nazywał noobami.

Chociaż alistara na rage mode nic nie przebije, gość 50 win 30 leav 20 lvl a do wszystkich gadał you sh** uninstall game itp.

@Up

Wczoraj grając jarvanem nieźle feedowałem, bo mój team : ww nunu vlad ze 100% hp uciekali przed morganą ashe i vayne. (żadna z nich nie miała survi itememów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#koksiarz

Po co wbijasz jak widzisz, że mimo, iż napisali "OK" nie wbijają?

Co do Trybunału jeszcze,- myślałem, że większość graczy, którzy są w kolejce do banowania to dzieci z 900ELO . Dziś rano sobie posprawdzałem nicki i.... Jeden gracz 1874elo, drugi 1422, a trzeci 1900 :co:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So? Common sense należy używać wszędzie, nie tylko w ranku.

A i dlatego nie gra się tankami w rankedzie przy takim elo, bo właśnie trzeba polegać na innych. Dużo lepiej sięgnąć po silne carry postacie i korzystać z tego, że przeciwnik jest tak głupi jak Twoja drużyna.

I gracz gra, jasne. Ale istnieją przyczyny, dla których pewnymi postaciami gra się tak, a nie inaczej. Noe focusują Cię w trakcie teamfightu? Świetnie. Ale w lepszych grach, na wyższym poziomie będą, bo tam ludzie będą już patrzeć na to co składasz.

@Mag bez many - Morde, Vlad, Kennen, Kat, Rumble nie są na manę i QQ o nich jest nieskończone właśnie z tego powodu. Na 99% nie będzie już kolejnych tego typu. I dawno nie było maga? Brand, Rumble np?

Człowieku, najpierw gadasz ze to nie przez team się przegrywa, teraz nagle piszesz ze na teamie trzeba polegać

Tankiem (Shen/Amu) musisz, bo sam nie masz dmg i potencjału, by własnoręcznie wygrać grę. Hard carry z drugiej strony, tudzież tanky dps już niekoniecznie - przy odrobinie szczęścia można nawet samemu wygrać z mało ogarniętą drużyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KMyL

Marki pod ArmorPen są wręcz najlepsze na postacie typu: Xin, Jarvan, Irelia, i każdy inny melee dps który wali z łapki, a nie skilli. W early pozwala Ci ten pen robić prawie True Damage, z brutalizerem masz to jak w banku. Pozwól że zacytuję wypowiedź znajomego co do ArP:

"So, I'll leave some example using that math now, to show the progression and how you get less and less reduction the higher you go.

20 / (100+20) = 0.17 x 100 = 17% reduction...

...

20 / (100+20) = 17%

(The next 20 armor provides 11% more reduction.)

40 / (100+40) = 28%

(The next 20 armor provides 9% more reduction.)

60 / (100+60) = 37%

(The next 20 armor provides 7% more reduction.)

80 / (100+80) = 44%

(The next 20 armor provides 6% more reduction.)

100 / (100+100) = 50%

(The next 20 armor provides 4% more reduction.)

120 / (100+120) = 54%

(The next 20 armor provides 4% more reduction.)

140 / (100+140) = 58%

(The next 20 armor provides 3% more reduction.)

160 / (100+160) = 61%

Etc...

350 / (100+350) = 78% reduction.

...

So, as we can see quite clearly, you're buying the same amount of armor, and getting less in your % of DMG reduction for each point. =)

Because of this, Flat armor or magic pen items in early and mid game are incredibly powerful. They remove the best part of damage reduction, the low numbers give you the highest amount of reduction, and flat pen breaks that early.

That's why when you pick up ARP runes and a Brutalizer you deal about the same damage as if you had AD runes and a BF sword to some targets. The amount of armor pen will have you dealing true damage or perhaps if you pen all their armor, even increased damage.

Against targets with low resistances, AKA, a carry or something like that, the impact is still substantial in the end game, because you might still be cutting through 1/4-1/2 of their resistances with something like 20-40 ARP. (Most carries won't break 80 resistances.)"

Crit chance jest szansą procentową. Tak więc przy tych 14%, istnieje możliwość że na 100 Twoich szczałów z łapki, ani jeden nie będzie Criticalem. Bo to są procenty szansy.

Za to ArP daje Ci pewność, że Zawsze walniesz więcej niż zrobiłbyś to bez runek.

Anyway, dzisiaj zagrałem pierwszy raz normala Udyrem. Poszedłem do jugli, wzorując się na TYM bulidzie.

I powiem, całkiem ciekawa sprawa. Udyr jest doskonałą postacią do Ganków. Ghost + bear i jest naprawdę szybki, a i dzięki Q potrafi przygrzać całkiem mocno.

Kolejna sprawa - niedoceniane przez graczy itemki.

Ostatnimi czasy staram się prawie na każdy bulid wrzucić Quicksilver Sash. Potrafi zmienić losy team fightu, naprawdę.

Kolejnym niedocenianym, który widzę w 1 na 100 grach jest Executioners Calling. Dzięki niemu na lane, jako Xin 3 kille na Tryndzie zrobiłem dzięki wbudowanemu ignitowi, sam Activ na redukcję heala z 20 sekundami Cooldownu to przegięty item. Dzięki niemu koleś typu Garen, Vlad, Trynd, Mundo, co 20 sekund mają 8 sekundowego 50% "redukta".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crit chance jest szansą procentową. Tak więc przy tych 14%, istnieje możliwość że na 100 Twoich szczałów z łapki, ani jeden nie będzie Criticalem. Bo to są procenty szansy.

Not true, eh.

Jakiś czas temu zmieniono system 'randomowych' critów i dodge'ów na coś takiego - przy każdym kolejnym ataku 'rośnie' Twoja szansa na krytyk tak, aby w z tych 14% faktycznie było około 14 krytycznych ciosów na 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Swaina z dwóch prostych powodów:

1. Ja nim gram

2. Za skomplikowany dla wielu graczy ze względu na dmg/sec.

Jeśli już to bierz Vlada. Również szybko się nie nudzi a łatwiej.

Co do runek na crit to używam ich u Koga i mam 20 % na start. Jeśli jestem na mid to crity tak szybko i często wchodzą że mało kto je zniesie.

@DOWN

Nie zgadzam się z tobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do runek na crit to używam ich u Koga i mam 20 % na start. Jeśli jestem na mid to crity tak szybko i często wchodzą że mało kto je zniesie.

Kompletna strata. Critical Chance opłaca się tylko i wyłącznie na markach i od biedy kwintach, ale to i tak tylko w early game.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak, ze jak cie sfocusuje caly team, to tak czy inaczej padniesz. Nie wiedziales o tym? Masz 10 lv?

Generalnie jest również tak, że jak team widzi, że Nasus sobie biega 2.5 czy tam 3k hp to go nikt nawet nie rusza. Wiesz, taka forma odstraszenia od siebie :P Mundo czy Amumu też focusujesz?(dla niekumatych to nie porównanie)

Generalnie to przed 30 levlem ludzie focusuja to, co idzie pierwsze. :P (mowie ogolnikowo, im wyzszy level, tym rzadziej, ale jednak :))

W sumie mag bez many byłby fajny,taki nietypowy.

Taki troche Overpowered? Nie no, chyba ze daliby jakas energie czy cos. Nie chce drugiej Katariny. Nie wiem (w sumie to wiem, niektorzy swoje żale juz wyplakiwali :P), jak Was, ale mnie strasznie denerwuje to jej spamowanie skillami (konkretniej tym dashowatym). Niedawno mialem jedna na midzie - mojej Ashe co pare sekund zabierala calkiem duzo hp, mimo ze staralem sie trzymac dystans. A moze to po prostu moj brak umiejetnosci. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz screen z serii "Janna to najlepszy support w grze". Ashe, Eve i Vayne mnie kochały za aury, które zbudowałem specjalnie dla nich. Ich Irelia miażdżyła, ale co z tego jak nie mogła nic zrobić przez moje cc i shield na Vayne/Ashe/Eve.

jannaj.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...