Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

@Down(wyprzedzam wasze pytania :D ): Wydaje mi się, że ELO dla normali było kiedyś przez pewien moment dostępne w logach gry, ale nie trzeba było długo czekać żeby jakiś patch znowu to ukrył. ELO, które jest tam pokazane jest właśnie z tego okresu "jawności".

http://lmgtfy.com/?q=nunu+jungle+guide :D

EDIT: Myślisz, że jako forumowicze jesteśmy bardziej doświadczeni od członków drużyny SoloMid, albo podamy ci coś lepszego niż naprawdę wysoko oceniane buildy na różnych stronach? Masz o nas zbyt wysokie mniemanie.

http://www.solomid.net/guides.php?g=6 - tu masz fajnie prezentujący się build.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac sobie profile na lolbase, zauwzylem, ze ci z wieksza iloscia rozegranych meczy maja pokazane ELO w normalu. Ale czy ono nie jest ukryte przypadkiem? Lolbase samo sobie regeneruje, czy dziala to na jakiejs innej zasadzie?

Btw, niedawno pytalem sie o najlatwiejsza jungle przed 30 lev i bez runek, i wskazaliscie mi Nunu. Zakupilem go wiec, drogi w sumie nie jest. A teraz poprosilbym o jakies porady. Jaki build? Pod tanka, AP, a moze hybryde? I ogolnie, jak nim junglowac, od czego zaczac, itd. Aktualnie mam 26 lev, aczkolwiek zadnych runek na jungle. I jeszcze jedno: mam runki pod m.pen i arm. pen. Nunu z tego co wiem, ma przeliczniki z AP, wiec bardziej uzyteczne beda dla niego pod m.pen? No bo w sumie z lapy to chyba jest normalny dmg, wiec zastanawialem sie nad arm. pen.

Edit: Problemy z netem, troche sie pomieszalo (m.in. dlatego jedna z odpowiedzi na moj post jest na gorze), wybaczcie. :)

up@ A co do tego "poradnika". Wiesz, nie po to sie pytam na forum, by otrzymywac odnosnik do google`a. :) Po to jest m.in. ten temat, by takie nooby jak ja dowiedzialy sie czegos od bardziej doswiadczonych kolegow. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic Penetration.

Build jest zależny od tego, kogo masz w przeciwnym teamie bądź jak ci idzie kontrowanie ich junglera.

W przypadku counterjungli rushujesz Mobility i starasz się o jak najszybsze wyjście w Banshee's Veil (bo nie ma to jak efektywniejszy gank).

Na tanka pod Magic Penetration - Sorcerer's, Spirit Visage, Haunting Guise, a dalej to już itemy na survi. Efekt - 40 itemowego Magic Penetration - spokojnie przebijesz się przez bazową wartość mresa squishów.

Dżunglę zaczynasz najczęściej od ich wraithów, biorąc na 1 lvl Consume (Q). Konsumujesz dużego wraitha i wracasz się do swojej jungli na golema (blue buff). Poproś kogoś o pomoc (tzw. pull) - wtedy nie tylko pójdzie szybciej, ale i stracisz przy tym mniej HP - efektywniejszy route. Potem wilki, wraithy (zawsze Consume na największego) i albo się wracasz po wardy do obstawienia ich junglera, albo kontynuujesz golemy -> lizard. Bez run jednak trudno zrobić lizarda nie wracając się.

Osobiście uważam, że Consume nie warto rozwijać poza 1 lvl, chociaż jak kto woli.

Order: QWEEE (przy pozostaniu w jungli), QEWEE (przy kontrowaniu po zrobieniu blue, ew. wilków).

To tak w encyklopedycznym skrócie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te postacie do przetestowania powinny być tylko dostepne w coop lub w practic room. Ostatnio w drużynie miałem Caitlyn, shena, maokai i rumble.... Oczywiście wszyscy grali bardzo słabo. Caitlyn miała po 15 min gry na mid tylko 30 zabitych minionów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, Caitlyn i Sivir to chyba najlepsi farmerzy w grze, jak mam Cait w teamie to zawsze ma około 2x więcej creep killi od wszystkich. Raz widziałem Cait z 565 creep killami. Miała full build kiedy najbardziej nafeedowany Malz z 7/0 był dopiero w połowie swojego buildu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dwóch coopach z Vayne i muszę powiedzieć ze gra się nią bardzo przyjemnie i nad wyraz łatwo. Czy jest OP? Myślę, że lekki lub większy nerf ją nie ominie.

Co do skilli, jeśli uda nam się dobrze trafić z 3 stackiem W i passivem z Trinity Force to papierom potrafi zejsc 1/3 życia.

Build jaki stosuje po tych 2 grach wygląda tak:

-Doran's Blade

-Ionians Boots, ale zmienie na Merce

-Shen

-Mardreds

-TF

-Bloodthrister

Dalej nie doszedłem, ale będzie banshee pewnie. :P

@down

Mysle ze PD nie bedzie złym itemem. AS przyda sie do szybkiego nabijania stackow z W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pierwszym coopie budowałem ją tak: Dorans Blade (co było błędem, lepiej imo wziąć Shielda), Berserkers Greaves, Vamp Scepter, Black Cleaver, Bloodthirster. Zacząłem budować Madreds, ale gra się skończyła. Teraz, w drugiej grze, spróbuję zbudować Sheena jako pierwszy item, potem Trinity i Madreds. A jeszcze potem zobaczę czy Ashowy build na nią pasuje - IE + Phantom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ta nowa postać. Prosta "w obsłudze", duży dmg, ale jest chyba jednym z łatwiejszych champów do ubicia. Szkoda bo jestem agresywnym graczem, a tą postacią w zasadzie zadaje się 3-4 ciosy i trzeba uciekać podczas pojedynków 5 vs 5. Ja buduje pod AS, aby "w" się nie marnowało.

Także ciągle jestem zdziwiony tym, że w grze rankingowej/normalnej można wybierać free bohaterów. Jakoś przeżyje normal, ale w ranked to już przesada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taka prosta do ubicia? Nie mam teraz czasu na grę i jej nie widziałem, ale jak zobaczyłem na spotlighcie walkę Jarvan IV z prawie full hp vs. Vayne, która miała tyle hp, że byle pierdnięcie by ją zabiło to mi się chciało śmiać. Unikanie ataków Jarvana i ubicie go wyglądało komicznie. Podobne sceny były z Udyrem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@legiss

Twierdzisz, że Urgot teraz jest słaby? To nie wiem czy mówimy o tej samej grze. No chyba, że nie ogarniasz tego champa, wtedy możesz takie głupoty wypisywać. Budowany na AD/off-tank jest w stanie zadać DUUUUUŻY DMG, i przetrwać, a na dodatek może świetnie wyłączyć wrogiego carry z gry dzięki ulti. Kolejna zaleta to świetna farma dzięki Q. I oczywiście to nie jest postać do pasywnego grania, tylko do harassu na przeciwnikach. Nie wspomnę o slowie z W... A i jeśli wiesz o co chodzi z bugiem pozwalającym uderzać z Q przeciwników oddalonych od Ciebie, to po ostatnim "naprawieniu" tegoż, można jeszcze lepiej ten bug wykorzystać :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pewker

No tak, Vayne jest mega squishy. Patrząc na recommended items Riota, zobaczyłem Regrowth Pendant jako pierwszy item to pomyślałem "LOL KEWL ROTFL POGRZAŁO ICH LOL XD", ale w zasadzie to chyba najlepszy pomysł na start. Nawet na botach, chcąc kogoś zabić, tracę jakieś 70% hp. Do wyciśnięcia maksymalnego damage niezbędne jest używanie Q, który ma tak niski cooldown, że w zasadzie cały czas zmienia sie pozycję. W wielu przypadkach utrudnia to killing, naraża na ataki minionów, turretu czy po prostu ułatwia przeciwnikowi ucieczkę. A jej E jest słabiutkie. Tak słabe, że biorę tylko rank 1 i używam do odepchnięcia przeciwnika. Przetestuję jeszcze kilka wariantów budowania jej, najlepiej chyba sprawdził się survi build - Frozen Mallet, Zerki, Banshees Veil, Trinity Force, Atma's Impaler, Madreds. A najgorzej wypadł jak na razie czysty AS. Nawala megaszybko, damage jest i tak przyzwoity, ale survi jest bardzo małe i na botach, tak, NA BOTACH, miałem strasznie dużo deadów. Jedna z najbardziej squishy postaci w grze. No ale coś za coś - byłoby mega OP, gdyby miała większe survi. Damage ma mimo wszystko kosmiczny.

Co do Urgota, na chwilę obecną jest to #1 carry dps w grze <WEDŁUG MNIE, żeby nie było>. A to dzięki bardzo zabugowanemu Q, który czasami trafia z range 4x większym od pokazanego, a nieraz nie trafia wewnątrz range. Gdyby Q było naprawione, i tak byłby w czołówce, na moje oko drugi albo trzeci, po Ashe i po Ezrealu lub na równi z Ezem.

@down AD carry

Bez Ashe w czołówce? Chyba gramy w inną grę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV

Jak dla mnie AD Carry :

Urgot/Ezreal ->Corki -> reszta

Q ma tak potężnego buga, że w jednej grze możemy je pokochać lub znienawidzić. Raz miałem zasięg dwukrotnie zwiększony, innym razem :

a nieraz nie trafia wewnątrz range.

miałem tą sytuację.

Hm... skoro napisałem o najlepszych AD Carry, to wyrażę też swoją opinię na temat innych typów postaci :D :

Support :

Janna -> Taric (wolę Tarica, ale i tak Janna jest lepsza) -> reszta

Offtank AD :

Renekton/Olaf/Trundle -> reszta

Offtank AP :

Gragas ->Morde/Maokai ->reszta

Tank :

Rammus -> Shen ->reszta

Jungler :

Nunu/Udyr ->Trundle->Nocturne->Shaco->reszta

Chyba wiadomo, dlaczego podkreśliłem jedno słowo. No flame, pls.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Gragas nad Mordem to mnie rozwalił już kompletnie ; o

Widział ktoś HotShota Gragasem na finałach WCG 2010? Tona DMG na klatę. To chyba on był. Poza tym skille Gragasa potrafią bardziej namieszać, bo trudniej go skontrować niż mordka (tak mi się wydaje) bo jest bardziej mobilny (grubas... :P)

Aha, gdy znajdę więcej przykładów tego, że Gragas to mocny pick, to tu dodam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV

Gragas wygrywa ze względu na CC. Odrzucenie + slow. Dodatkowo mocny harras z beczki i twardość na lane, dzięki drunken rage i Happy Hour. Mam podawać więcej argumentów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vladimir jest trzeci:D

Alfabetycznie: Vayne, Veigar, Vladimir

Chronologicznie : Veigar Vlad, Vayne

Jaki jest zasięg Q Vayne? Bo na lol wiki nie widze. Proszę porównać z zasięgiem Flasha. Czy Tumble można używać do przeskakiwania prez sciany?

Nie za bardzo rozumiem poco nam attack speed, skoro tumble ma 2 sec cd na 5 lvl, więc całą walkę wyobrażam sobie w sposób następujący: strzał, tumble, 2x strzał, tumble, 2x strzał(jeśli przeciwnik podejdzie?nadarzy się sytuacja do stuna to E). Ten schemat pasuje do pościgów jak i pozorowanych ucieczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zasięg Q Vayne? Bo na lol wiki nie widze. Proszę porównać z zasięgiem Flasha. Czy Tumble można używać do przeskakiwania prez sciany?

Nie za bardzo rozumiem poco nam attack speed, skoro tumble ma 2 sec cd na 5 lvl, więc całą walkę wyobrażam sobie w sposób następujący: strzał, tumble, 2x strzał, tumble, 2x strzał(jeśli przeciwnik podejdzie?nadarzy się sytuacja do stuna to E). Ten schemat pasuje do pościgów jak i pozorowanych ucieczek.

Ja tam nie wiem, ale jak spojrzysz w rady postaci to masz napisane - tumble nie przechodzi przez teksturki.

Jak dla mnie gragas bardziej użyteczny od mordy. CC, ulti... No i ma manę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze sie wtracam ale moze ktos mial taki sam problem jak ja z dzisiejszym patchem

Otóż po pobraniu patcha ~~120 mega chyba, zacielo mi sie na 33% update'u. ponowne wlaczanie nic nie dalo, a po repairze client zaczyna pobierach 900mega ( chyba instalke ; p)

mam nadzieje ze jest inne rozwiazanie oprocz pobierania nowej instalki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Myślisz, że jako forumowicze jesteśmy bardziej doświadczeni od członków drużyny SoloMid, albo podamy ci coś lepszego niż naprawdę wysoko oceniane buildy na różnych stronach? Masz o nas zbyt wysokie mniemanie.

http://www.solomid.net/guides.php?g=6 - tu masz fajnie prezentujący się build.

Nie, po prostu chcialem zobaczyc wasze builidy (i przy okazji wybrobowac) i opinie, nic wiecej. Czy to zle, ze pytam was o zdanie? A co do wysokich ocen: nie zawsze wysoka ocena oznacza, ze build jest dobry. :) Ja wolę poczytać komentarze (np. na mobafire) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gra i od razu wygrana Rumblem na Normal. :D

http://www.lolbase.net/matches/view/US133956200

Cieżki początek na solo linii ale gdy tylko wpadł lvl 6 zaczęły się moje piękne ganki. ;) Ulti Rumbla jest cholernie satysfakcjonujące i dzięki zasięgowi można pomóc sojusznikom z daleka. Tak jak N3ro trafił sam na Tristane i Vayne w górnej jungli a ja z dolnej puściłem im rakietki żeby trocheę wyrównać szanse. ^_^ Obie padły. Ogólnie 3v3 to ulti jest chyba zbyt mocne przez rozmiar mapy.

Zakup gwarantowany i pewnie będę go używać często i gęsto. ;)

@Legiss Proszę uważać na słownictwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko... może mi się wydaje ale ta Wayne jest zrypana... I to w pozytywnym dla niej znaczeniu. Próbowałem ją zabić ale 1 vs 1 jest to praktycznie niemożliwe. Jak chciałem podejść to turlała się zadając mi przy tym duże dmg. Jak ją unieruchomiłem to zaraz odturlała się lub mnie odrzuciła. W teamfightach da się ją zabić dosyć łatwo jednak jak mówiłem 1 vs 1 jest to niektórymi postaciami niemożliwe. Mobilność ma aż przesadną. Na dodatek w meczu zdobyła quadra killa na naszym teamie. A ten true dmg to już całkiem przesada...

I mały bonus dla fanów Eza i jego tańca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crix poza mobilnością, o Akali można powiedzieć to samo praktycznie. Jak podchodzisz to Akali robi W i.... już nie wracasz, ona nawet true dmg nie potrzebuje :) Z Jaxem też jeden na jeden nie wygrasz. Ale to właśnie to taka forma balansu i trzeba to zrozumieć. LoL jest grą taktyczna, jak kogoś nie idzie zabić 1 vs 1 to kombinujesz i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla niej dwie zmiany: zmiana true damage na magic(może być też physical w gruncie rzeczy) damage i zwiększenie CD na Q o pół czy też jedną sekundę. Ostatecznie można też zmniejszyć jej dmg na Q o jakieś 5%, ale to nie jest już tak istotne. Najważniejsza jest ta zmiana tego damagu z co trzeciego ataku. Naprawdę, kto to widział true damage o wartości 8% maksymalnego HP? Najprościej poznać, że jest troszkę zbyt silna można po tym, że widziałem ją dzisiaj w każdym meczu. I, że w większości miała staty bardzo na plusie. W buildach na większości widzę Sheena i Madred's Bloodrazor. 200 AD + przewrót = atak za około 550 + 4% HP(oczywiście trzeba uwzględnić resisty).

Z jednym się zgodzę - survi jeśli nie liczyć jej mobilności ma naprawdę znikome. Z tego co widzę na wiki to na 1 poziomie ma 359 HP co czyni ją najmniej żywotną postacią na początku(potem już jest trochę lepiej).

Najbardziej wkurza to, że teraz będę ją widział w większości meczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...