Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

No tak, wiadomo jak działają umiejętności, ale nie wiadomo z jaką siła, czyż nie ? Dlatego powiedziałem, że masz tylko suchy opis, który daje Ci obraz w jaki sposób będzie to działać, ale nie mamy pojęcia jak efektywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Shaco, jego przydatność jest teraz ściśle związana z junglowaniem. Gram tym klaunem dość długo, w pojedynkach 1 v 1 i counter junglingu jest niepokonany. Tylko gankami i opanowaniem lasu przeciwnika jest on w stanie narobić duuużo złego wrogom :trollface: Gram stosując się do poradnika Reginalda (z drobnymi odstępstwami) i potrafię tym klaunem ośmieszyć niejednego gracza.

Co do samej postaci: Early game >>> win/lost. Jak coś schrzanię na początku to potem (zazwyczaj...) mam już chrzan do końca gry. Ale taki to już los tego klauna.

Co najważniejsze - granie nim ciągle sprawia radość. Yo solo baron 40 minuta, gdy wrogi team próbuje spuszować bot lane i to zdziwienie gdy obrońcy nagle dostają fioletowego buffa.

@Thalus

Yo, zrobiłem barona w 40 minucie bo akurat wtedy nadarzyła się okazja. O ile pamiętam wcześniej zajęty byłem backdoorowaniem inhibitora, a po udanym zniszczeniu go cofnąłem się o bazy, wrogi team natomiast przeniósł się na tą stronę mapy, aby odepchnąć linię. Baron był po drugiej stronie, reszta mojej drużyny formowała obronę, bo przeciwnicy na odpychaniu tej linii nie poprzestali. Sytuacja idealna.

Nie mogę zrobić barona kiedy tylko zechcę bo jak mnie znajdą to lipa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najważniejsze - granie nim ciągle sprawia radość. Yo solo baron 40 minuta, gdy wrogi team próbuje spuszować bot lane i to zdziwienie gdy obrońcy nagle dostają fioletowego buffa.

Tak późno? Irelka czy WW spokojnie moga zrobić go wcześniej[irelką robiłem z lekką pomocą kumpla w ok. 20 minucie, 2x wcześniej:D]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pewker i Wardi

Tu mam dla pewkera screeny który sądzi że shaco jest bezużyteczny w tf http://img146.imageshack.us/g/shacol.png/ raczej samym gankowaniem bym tego nie nabijał

Wardi chciałeś zobaczyć dobrego shaco to screeny wyżej ci pokażą

A tu jeszcze chciał bym się pochwalić nie dawno rozegraną grą morde http://imageshack.us/photo/my-images/41/mordekoks.png/ normalnie maszyna do zabijania nawet w 3 nie mogli mnie położyć. Nie wiem czy w 5 by se poradzili ale nie sprawdziłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, staty fajne, ale niczego nie udowadniają. Grałeś przeciwko idiotom. W obu drużynach przeciwnych nie było tanka, a dobry potrafi bardzo ograniczyć Shaco. Do tego w pierwszej w drużynie przeciwnej był nie myślący AS Trynda bez dmg, generalnie dobór itemów u przeciwników był żałosny(Kog, wspomniany Trynda, Swain bez survi, Le'Blanc z 2x Deathcap, squishy Nocturne bez żadnego survi, Xin podobnie - RAJ dla ogarniętego assasina, jakiegokolwiek.). Twój team miał sporą przewagę już ze względu na skład, itemy też kupowaliście inteligentniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pewker i Wardi

Tu mam dla pewkera screeny który sądzi że shaco jest bezużyteczny w tf http://img146.imageshack.us/g/shacol.png/ raczej samym gankowaniem bym tego nie nabijał

Wardi chciałeś zobaczyć dobrego shaco to screeny wyżej ci pokażą

Tak z ciekawośći spojrzałem na te screeny,i co widzę ? Swaina który jako pierwszy item po butkach składa Rabandona....

Tryndę co prawdopodnie ma zamiar stackować PD.

Blanc z dwoma Rabandonami i resztę którzy w 30/45 minucie latają bez itemów pod survi. ( np. xin w 45 minucie ma 2 zeale,pd,black clevera i berserki )

To się nie dziwię,że shaco wymiatałeś.

Ale tu są tylko 2 screeny z dobrymi statami,jestem ciekaw ile razy miałeś staty odwrotne do tych zaprezentowanych grając shaco ? 10x więcej :D ?

Z tego co widzę to prawda jest taka,że shaco tylko straszliwie nafeedowany zrobi coś w TF'ie.

A taki Sion,Renekton czy ktoś inny ze średnim feedem poradziłby sobie o niebo lepiej.

Sam chciałem kupić shaco,lecz po tym co słyszę na każdym forum i po zagraniu nim odechciało mi się i nadal zbieram na runki pod renka.

A i tu rodzi się moje pytanie,jakie runy dla krokodyla ?

Mam już marki pod a.pene,tera jakie seale i glyphy ? bo quinty będę zapewne składał też pod a.pene. :wub:

Co do Vayne to jakoś nie kręcą mnie postacie tego typu ( złe doświadczenie z Twitchem i Caitlyn ) :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Shaco, jego przydatność jest teraz ściśle związana z junglowaniem. Gram tym klaunem dość długo, w pojedynkach 1 v 1 i counter junglingu jest niepokonany. Tylko gankami i opanowaniem lasu przeciwnika jest on w stanie narobić duuużo złego wrogom :trollface: Gram stosując się do poradnika Reginalda (z drobnymi odstępstwami) i potrafię tym klaunem ośmieszyć niejednego gracza.

Co do samej postaci: Early game >>> win/lost. Jak coś schrzanię na początku to potem (zazwyczaj...) mam już chrzan do końca gry. Ale taki to już los tego klauna.

Co najważniejsze - granie nim ciągle sprawia radość. Yo solo baron 40 minuta, gdy wrogi team próbuje spuszować bot lane i to zdziwienie gdy obrońcy nagle dostają fioletowego buffa.

@Thalus

Yo, zrobiłem barona w 40 minucie bo akurat wtedy nadarzyła się okazja. O ile pamiętam wcześniej zajęty byłem backdoorowaniem inhibitora, a po udanym zniszczeniu go cofnąłem się o bazy, wrogi team natomiast przeniósł się na tą stronę mapy, aby odepchnąć linię. Baron był po drugiej stronie, reszta mojej drużyny formowała obronę, bo przeciwnicy na odpychaniu tej linii nie poprzestali. Sytuacja idealna.

Nie mogę zrobić barona kiedy tylko zechcę bo jak mnie znajdą to lipa ;)

Shaco może i jest dobry w jungli ale Ja z moim teamem bierzemy cv na poczatku i biegniemy odrazu włączyć jego boxy, shaco wtedy jest do tyłu o 1-2 min a co za tym idzie staje się bezużyteczny. Jest po prostu zbyt zależny od zbyt wielu czynników na początku.

Ja najczęściej gram nunu w jungli i uważam że to on jest najlepszym counter-junglerem,bo jeśli się czai na twojego buffa to go stracisz bo sam smite w dobrym momencie ci nie wystarczy,po za tym w jungli może tylko rammus go dogoni ale i tak go nie zabije

@Reaper na renka polecam seale Armor,dodge lub hp\lvl ,glyphy MR lub MR\lvl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawośći spojrzałem na te screeny,i co widzę ? Swaina który jako pierwszy item po butkach składa Rabandona....

Soooooo? Co to za zdziwienie?

Ja pierwsze ZAWSZE składam Catalyst the protector, potem kupuję tylko boots od speed i następnie hexteh revolver przy czym częściej staram się najpierw właśnie Rabadona. Tak więc nie wiem dlaczego się dziwisz... może i gość robi ryzykownie lecz wcale nie głupio, a że brakuje mu umiejętności żeby się nie dać zabić to już inna sprawa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pewker i Wardi

Tu mam dla pewkera screeny który sądzi że shaco jest bezużyteczny w tf http://img146.imageshack.us/g/shacol.png/ raczej samym gankowaniem bym tego nie nabijał

Wardi chciałeś zobaczyć dobrego shaco to screeny wyżej ci pokażą

A tu jeszcze chciał bym się pochwalić nie dawno rozegraną grą morde http://imageshack.us/photo/my-images/41/mordekoks.png/ normalnie maszyna do zabijania nawet w 3 nie mogli mnie położyć. Nie wiem czy w 5 by se poradzili ale nie sprawdziłem

Wyjątki... wyjątki...

no i Panie, grasz na dosyć niskim elo. Nie masz rozegranych znowu tak wiele meczy. Na niskim elo shaco moze nadal cos zdziała, ale aktualnie jest b. słabym pickiem.

Chyba ze ktos chce sie bawic w Ap Shaco z LichBane :q

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheReaper

Ja osobiście żółciutkie mam pod płaskie HP, a niebieskie pod cdr. Na pewno Zastanowiłbym się na tymi na CDR bo jednak krokodylek tego potrzebuje a buildy na to się bardzo nie sprawdzają :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, ze mag powinien jak najszybciej dążyć do złożenia Rabadona, bo to mu daje wtedy sporą przewagę w early czy nawet mid. Daje ładny bonus, potem jest tylko lepiej. Wg mnie Rabadon i RoA w połączeniu dają nawet potężny efekt. Rabadona lepiej kupić wcześniej, bo potem można nie zdążyć na niego uzbierać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie mam zamiaru z wami się kłócić (oczywiście mówie do tych co się ze mną sprzeczali) bo wy i tak zawsze będziecie się trzymać że shaco jest bezużyteczny w tf a ja wiem swoje.

@Thereaper

Ale tu są tylko 2 screeny z dobrymi statami,jestem ciekaw ile razy miałeś staty odwrotne do tych zaprezentowanych grając shaco ? 10x więcej

Są tu tylko 2 screeny bo nie robię screenów z każdej dobrej gry tylko z tych najlepszych a staty na plusie miałem w prawie każdej grze

@l1on

Ja mam coś takiego że czasami jak ide to za chwile staje w miejscu jakby stun i nie mogę sie ruszyć dopiero po chwili

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miewacie jakieś problemy z LoLem po najnowszym patchu? Podczas pierwszej gry dzisiaj w pewnym momencie gra ścięła się, i po kilku sekundach cały ekran stał się żółty. Kombinacje Alt + Ctrl + Del ani Alt + Tab nie działały. Co ciekawe, cały czas w słuchawkach słyszałem rozmowy partnerów, ale oni nie słyszeli tego, co ja mówię, Pozostał mi tylko reset, i potem powróciłem do przegranej, niestety, gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graj z kolegami :) Innej rady nie ma.

Muszę powiedzieć, że Twisted Fate robiony pod hybrydę po prostu wgniata z w ziemię. Najlepsze jest to, że mamy cdr. 40 % co pozwala nam na używanie ulti co 72 sekundy przez co przeciwnik nie ma praktycznie szansy na skutecznie zgankować.

Build:

http://imageshack.us/photo/my-images/829/22132853.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bethezer

No chyba nam tego nie zrobisz ;) "Brać lolowska" musi się trzymać razem. ;)

Tak tf z tym ulti miażdży, ganki fajne robi itp. Mi dziś zdarzył się rambo team (każdy solo biegał) to TF miął wszystkich: kate,karthusa,trynde. Pomijam fakt,że to były nooby.

@l1on

W lolu ciągle są problemy dziś np. przez lagi ginąłem na midzie co minutę a cho też przez lagi nafeedował katarinę.

A co do Shaco to na ileś gier np. 1000 trafią się na 100% takie gry gdzie shaco będzie miał staty np. 30/0/x .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z nowym klientem, to u mnie jest jeden: nie wykrywa go xfire, mimo, że manualnie podawałem ścieżki do plików. A jak pokopiowałem tam gdzie trzeba, to klient się sypnął i musiał wgrać go na nowo :) Jakby ktoś znał rozwiązanie to prosiłbym o PW.

Co do gry, uzbierałem ok 1600 IP i kusi mnie zakup jakiegoś champa za 1350 IP. Zastanawiam się nad Maphitem, Amumu, Twisted Fate i Evelynn. Ta ostatnia drażni mnie tym znikaniem i stunem, ale nie wiem, czy sam ją opanuję. Uznawany za noobskiego champa Tryndamare też wydaje się ciekawy do drażnienia przeciwnika i zarazem łatwy w opanowaniu. Kusi mnie, żeby grać w inny niż dotychczas sposób, dlatego najbardziej waham się między TF i Evelynn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shen jest po prostu NIESAMOWITY. Na sześć meczy przegrałem tylko jeden, głównie z powodu leavera (najgorszy leave to ten na początku... przeciwnik ma duuużą przewagę). Jeszcze żadnym champem nie udało mi się zrobić tyle dymu, co Shenem. Buduję go mniej więcej tak: Doran's Shield, Merkurki, Aegis of the Legion, Sunfire/FoN, Randuin's /GA i tutaj zazwyczaj mecz się kończy lub kupuję coś z wcześniej wymienionych, a niezakupionych. Wcześniej myślałem, że tankiem nie da się "wygrywać" gry tak jak carry lub AP carry, ale ninja wyprowadził mnie z tego błędu. On jest genialny.

@LittlePony

Ja tam naliczyłem 3, więc ten będzie dopiero 4.

@up

Jak chcesz spróbować "inaczej", a jeszcze nie junglowałeś, to polecam Amumu. Genialny tank, dobre ganki, no i AoE stun, nieoceniona broń. Jeśli chodzi o masteries, to rozdaję je tak jak w TYM buildzie. Premade - win zapewniony. Solo queue jest już niestety trudniej wygrać (uwielbiam ludzi, którzy w 1 sekundzie biorą Eza, Gangplanka, Trynda i Yi i robią lock in w 2 sekundy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tym razem na pewno nie będę w to grał - chyba że Riot postanowi jednak coś zrobić i poprawić. Jednak jak na razie ja i wielu użytkowników z podobnym problemem zostało po prostu olanych. Problem więc nadal jest a Riot nie robi nic. Może się mnie czepiacie jednak ja też mam pewną tolerancję co do błędów w grze. Na dzień dzisiejszy ilość bugów niszczących grę osiągną punkt kulminacyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...