Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mody1992

Zakładanie strony www

Polecane posty

Witam otóż mam problem. Chciałbym założyć własną stronę www. Ale tu zaczyna się problem zrobiłem (nie wiem jak to nazwać) styl/podkładkę/tło (niepotrzebne skreślić :happy: ). A więc czy ktoś mógłby powiedzieć mej osobie jak zrobic przejścia miedzy forum-strona główna itd ? Następnie możliwość logowania, shoutbox, i możliwość by użytkownicy się wpisywali na forum itp.

dodaje screen z tego jak to wygląda screen

Tam pisze że www.dtasg.pl (chciałbym żeby ta strona miała ot to taki link )

PS robię to programem DREAMWEAVER. Czekam na Wasze odpowiedzi :)

Na GG mogę wysłać pliczek odpowiedzialny za to. (jak ktoś ma DREAMWEAVER otworzy go, bądź normalnie się przez przeglądarkę tez da)

Aaaa bym zapomniał ten link w sygnaturce jest do mojej tymczasowej strony z .dbv a ja chcę mieć normalnie .pl :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

O jakie przejścia Ci chodzi? O zwykłe hiperłącza czy co, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeśli zwykły link to oczywiście:

<a href="strona.html">Strona</a>

Skoro chodzi Ci o przejście na forum, to dajesz np.

<a href="forum/index.php">Forum</a>

Myślę że tak będzie dobrze, choć dawno nie bawiłem się z tym, więc możliwe, że będziesz musiał podać całą ścieżkę.

I przede wszystkim powiedz czy o to Ci chodzi, to najwyżej się to poprawi, czy może o coś innego, to stworzy się odrębną wersję :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to tak jak tutaj na stronie jest. Czyli jak klikne na "Strona Główna" to przenosi mnie na strone główna ( jak myślę to hiperłącze)

A może jeszcze znasz odpowiedz na resztę moich pytań ?? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę czytam o tym teraz. To inne pytanie czy jest możliwość by bylo za darmo, czy co bym musiał zrobić żeby mieć z tym przykładowo .dbv ale bym miał własna stronę od początku. Tak by wyglądała tak jak na screenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź co do hiperłącza Ci podałem, tylko musisz z tego napisu Strona Główna zrobić właśnie link, bo zakładam, że o to Ci właśnie chodzi. Co do powyższego postu to już jednak nie mam pojęcia o co pytasz :D

Chodzi Ci o hosting, domenę? Serio, nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy była by możliwość zrobienia żeby strona była pod nazwa www.dtasg.pl / albo jaki jest inny sposób ale chce mieć nazwe www.dtasg..... co dalej pomyslimy :)

A gdzie mam to wpisać drogi mack00 ?? :)

Chodzi mi tez o to jak zrobić żeby można było się logować, shoutbox i możliwość pisania postów. Jak to zrobić ?? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, już wiem! :) Chodzi Ci o końcówkę domeny - podstawowe, płatne, masz przy zamawianiu np. w home.pl czy nazwa.pl. Zobacz je sobie. Natomiast na darmowych hostingach masz np. ...y0.pl,...c0.pl,..cba.pl (<cba.pl). Musiałbyś sobie poszukać odpowiadającej Ci wsród darmowych hostingów. Poza tymi masz świetny darmowy, polecany już przeze mnie na forum hosting zagraniczny, z dość dużą ilością różnorodnych końcówek (000webhost) - dość często je odświeżają, więc jeśli Ci jakaś nie pasuje, to wklep adres do przeglądarki jeszcze raz.

Co do kodu - tam, gdzie masz ten napis Strona główna - to właśnie cały ten jego znacznik musi się znaleźć pomiędzy <a></a>

Inaczej bez kodu tego elementu ciężko powiedzieć, musiałbyś sam go znaleźć.

PS Pamiętaj o zostawieniu w stopce templatu wpisu, że jest to darmowy i namiary na autora - pamiętam ten template, sam się w nim kiedyś bawiłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóc oczywiście mogę. Podeślij mi może na PW link do tego szablonu, a postaram Ci się znaleźć do miejsce do umieszczenia linku.

Z tym zrobieniem strony to trochę pojechałeś, bo z tego co dość niedawno czytałem, jest to robota warta kilka tysięcy, choć może w tym przypadku znacznie mniej, choć nadal są to na fundusze standardowego nastolatka spore pieniądze :)

Więc pisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko. Powiedz mi, dlaczego bierzesz się za tworzenie swojej strony, skoro nie posiadasz nawet elementarnej wiedzy o języku html? Nawet nie byłeś pewny czy przejści pomiędzy forum a stroną główną to hiperłącze. Najpierw poducz się z htmla, jakiś kurs albo coś w tym stylu, bo w przeciwnym razie nie masz szans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Tworzenie stron za pomocą oprogramowania, które robi wszystko za nas, nie znając języka HTML, a najlepiej do tego jeszcze JS, CSS i jakiegoś PHP, ASP, Ruby, czy Pythona nie ma sensu. Raz, że kod tworzony przez takie programy często zbyt optymalny nie jest, a dwa, że jednak nie zapewnia to dostatecznego poziomu kontroli.

Poducz się co najmniej HTML i wtedy bierz się za tworzenie stron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zgodzę się z BanQ kurs html trzeba/wypadało by przeczytać.

Do tego co podał xandi dorzucam http://pl.html.net/ bo jest pokazany efekt jaki daje zastosowanie.

Hosting nie musi być płatny może być darmowy.

Wybierasz hosting który oferuje tego czego potrzebujesz (transfer,możliwości) + możliwość podpięcia własnej domeny i masz adres 'ładny" taki jaki chcesz.

Domenę możesz wykupić na rok i są to grosze lub za darmo ( jednak następny rok przedłużenia domeny musisz wykupić tam gdzie kupiłeś domenę ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo najprościej zainstaluj na serwerze jakiegokolwiek CMS (polecam Joomla!), znajdź na sieci pasujący Ci szablon i po sprawie. Niestety, bez znajomości podstawowym znaczników w stylu <href=...> czy <h> nic nie zdziałasz. Nawet prymitywnej stronki na ramkach.

Polecam serwis yoyo i preinstalowaną Joomlę. A także parę podręczników co CSSa, CMSa i PHP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę że będę jednak musiał napisać do kuzyna który robi stronki. Napewno przeczytam o html-u. DZIĘKI WAM ZA POMOC :) :)

Troszkę jednak się dowiedziałem. A co do posta o hiperłączu to wiedziałem ze to jest ot to ale wolałem się upewnić :)

Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.

( wiecie każdy ma swoje hobby, niestety moim nie jest zbytnio programowanie) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...