Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

WWWeekendowy konkurs #52: "Rycerska uczta"

Polecane posty

Zaczynamy kolejny WWWeekendowy konkurs! Nagrodami są trzy egzemplarze gry Mount & Blade: Warband (w wersji na PC).

Co trzeba zrobić, by móc liczyć na wygraną?

Ponieważ gra jest o rycerzach, a za średniowiecznych wojaków już się przebieraliście, pójdziemy innym tropem. Tematem na ten weekend jest "Rycerska uczta" - mamy nadzieje, że grille, którzy niektórzy uruchamiają już dzisiaj, pomogą wam w wykonaniu zadania. Choć oczywiście pomysł na pracę typu "hej, zrobię fotkę mojego schabika" jest jak najbardziej ok, ale obawiamy się, że nie wystarczy do zwycięstwa...

Dlatego kombinujcie, jak najlepiej taką ucztę (i jej uczestników? ofiary? miejsce?) pokazać na zdjęciu albo na filmie. Czasu macie więcej, bo prace wklejamy w TYM WĄTKU FORUM, do wtorku, do godziny 10.00.

Niech zdjęcia mają taką nazwę, jak wasz profil na forum, z uwzględnieniem dużych i małych znaków (np. Hut.jpg). TO BARDZO WAŻNE i prace źle opisane NIE WEZMĄ UDZIAŁU w konkursie.

Uwaga - są nowe elementy i zmiany w REGULAMINIE!

Dodatkowo:

1. Nie przysyłajcie maciupeńkich fotek. Nie musi być przesadnie wielkie, ale niech nie będą to obrazki wielkości ekranu z komórki. Powiedzmy, że wskazana wielkość to 640 na 480 pikseli lub więcej.

2. Jeśli wstawiacie kilka zdjęć, od razu wskażcie, które jest konkursowe.

3. Prosimy o niesklejanie kilku fotek w jedną pracę konkursową, o ile nie jest to komiks.

4. Rysunki - nawet jeśli są sfotografowane - to rysunki, nie zdjęcia

5. Alkoholowi i używkom na zdjęciach mówimy stanowcze NIE (fotkom meneli też).

6. Właściwy sposób zgłaszania plagiatów to skorzystanie z przycisku "raport", który znajduje się obok każdego posta. Bardzo cieszymy się, że wspieracie nas w wyłapywaniu osób, które nie potrafią się bawić, ale każde królestwo musi mieć jednego władcę - na forum cdaction.pl są to moderatorzy tego forum, jedyne ciało władne, by usuwać, banować, oskarżać i wiercić dziury w brzuchu.

Filmy:

- muszą składać się w co najmniej 75% z materiałów nakręconych własnoręcznie. To oznacza, że mogą się w nich pojawiać np. fragmenty gier, ale tylko w ograniczonym zakresie.

- mogą zawierać dowolną ścieżkę dźwiękową, ale na końcu lub na początku musi pojawić się plansza prezentująca autora i tytuł utworu (utworów)

- filmy nie powinny być dłuższe, niż 3 minuty. Dopuszczamy odstępstwa uzasadnione względami artystyczno-scenariuszowymi, ale jeśli nakręcicie film, w którym facet przez 12 minut patrzy w dal, a na końcu mówi jedno słowo... Cóż, ten sam efekt można by było uzyskać, gdyby facet patrzył w dal przez 2 minuty i 50 sekund.

- jeśli potraficie, możecie nakładać na filmy najróżniejsze efekty. Dopóki nie pojawi się w naszym konkursie filmik o jakości Avatara...

I jeszcze kwestia programów graficznych. Oto regulamin dotyczący korzystania z nich:

- dopuszczalna obróbka zdjęcia to nałożenie na nie efektów, które obejmuje całą jego powierzchnię. Można poprawić kontrast, jasność, itd. ale nie można niczego wycinać, dodawać itd.

- przy użyciu programów zdjęcia można też łączyć w większe grupy, tworząc "komiksy"

- programy graficzne mogą też służyć do dodania napisów do zdjęć

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel321, ciekawa praca. Szkoda, że jak dotąd jedyna... Coś mi się widzi, że ten konkurs nie będzie się cieszył wielkim powodzeniem. A wydawało mi się, że to poprzedni temat był trudny. Ja osobiście może coś od siebie dodam, pod warunkiem, że:

a.nie zapomnę,

b.światło będzie rano odpowiednie,

c.będę miał wenę twórczą,

d.domowi statyści nie zawiodą.

Swoją drogą, ja nigdy bym tak nie pomiął CDA. Co za zadania specjalne wykonujesz? Dajesz je do zabawy trzymiesięcznemu braciszkowi, czy jak? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Wiecu Letniego Księstwa Draconi do której należę :P

Vadok - to nie jesteś ty czasem na tej fotce obok tego gościa w zielonym? (czyli swojego ojca) :tongue: W sumie to fajne to księstwo, aż tylu ma Drakończyków, jak to na oficjalnej stronie pisze. Ja ci z tą fotką wierzę, że ów jest ona prawdziwa. :) Życzę ci dobrego ucztowania podczas konkursu (a raczej po nim jak go może wygrasz, powodzenia), hmm... sam muszę coś wymyślić, tylko nie wiem co na razie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamiętnika gospodyni: co zrobić, jeśli za godzinę zostanie wyprawiona prześwietna rycerska uczta, a skończyły się smocze udka?

matstu.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odpowiedź brzmi: wysłać swojego męża wraz z innymi darmozjadami na pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę w poszukiwaniu jadła!

Praca jest oczywiście konkursowa, tradycyjnie obrobiona program Foto Sketcher, by wyglądała jak obraz. Wyjątkowo pozwoliłem sobie na dodanie ramki, co jest chyba dozwolone (a jak nie, to pisać!).

Życzę wszystkim dobrej zabawy w konkursie, bo to jest najważniejsze. Ale wygrywania nagród też Wam (i sobie) oczywiście życzę! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...