Jump to content
Ponet

Problem z WIFI

Recommended Posts

Witam, posiadam laptopa ASUS X5DIN. oraz rounter Pentagram Cerberus 6331-4A

Na lapie jest windows 7 64

Od czasu kupna wszystko było ok, i bez problemów, ale od paru dni po godzinie 20 tracę połączenie z internetem, a dzisiaj straciłem je całkowicie. Mowa oczywiście o połączeniu przez WIFI, bo gdy łączę kablem, to działa bez problemów.

Jednak ciekawe, że gdy próbuję się połączyć ponownie, to na krótką chwilę mam dostęp do internetu przez WIFI, które tracę po chwili.

Czy jest jakiś sposób aby to naprawić?

Edited by Ponet
Link to post
Share on other sites

Hm. Pisząc tamtego posta pisałem "przez kabel". Następnego dnia, wifi znowu zaczęło działać. Jednak... czasem miewam disconnecty. Dzisiaj raz miałem też totalny pad wifi (ponownie...) ale po restarcie lapa, powróciło do działania.

Niby jest więc ok, ale jednak denerwuje fakt, że może się to zdarzyć ponownie, a ja nie mam pojęcia czemu. Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Może to coś od dostawcy jest nie tak ? Router raczej mało kiedy robi disconnect o konkretnej godzinie. Jeżeli wszystko było ok po restarcie lapka to możliwe, że coś masz z DHCP na routerze poprzestawiane. Spróbuj przypisać adres "na sztywno" w Windowsie i sprawdź działanie.

Link to post
Share on other sites

20:48. Za każdym razem disconnect. Dzwoniłem do netii spytać się, dlaczego. Dowiedziałem się, że jest jakiś problem z serverem przydzielającym adres DNS. Podała mi ręcznie 2 oraz gdzie je mam wpisać, tak zrobiłem. Net śmiga. Ale o 20:48 CODZIENNIE mam parosekundowego disconnecta.

eh, tylko mi nie mówcie, że mam znowu do nich dzwonić, ostatnio była to droga przez męke... a pani operator nie była wstanie mnie zlokalizować, ani poprzez NR telefonu, ani pesel. -_-'

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...