Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Drizzt_PL

Ciekawe mmorpg bez miesięcznego abonamentu.

Polecane posty

Ja polecam Allods Online.

Szerszy opis tutaj:

http://forum.cdaction.pl/Allods-Online-t84642.html

No jest to taki dość wierny klon WoWa free to play, z innym światem oczywiście :). Co ciekawe, zrobiony przez Rosjan. Jeśli więc jeszcze nie znudziliście się WoWem, a szkoda kaski, to rzeczywiście polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warrior Epic nie dość, że upadł, to jeszcze powstał LATA po DDO.

WE nie upadł. Zmienił dystrybutora (teraz działa pod sztandarem ijji.com) i ma się całkiem dobrze. I co to ma za znaczenie że powstał później niż DDO? Tak, powstał później, ale to DDO później wprowadziło u siebie zasady F2P, jak WE działał już na takich zasadach.

nie słuchajcie Barta w tej materii

b3rta, ewentualnie Berta, a nie Barta.

To tyle z mojej strony w kwestii D&DO. Nie mam ani czasu ani ochoty na obrzucanie się błotem i wzajemne obrażanie. Z poważaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakiejś gry na długo. Byle spełniała moje wymogi:

1. Wmiare dobra grafa

2. Ładne pancerze dla wojownika.

3. GRIND przedewszystkim.

4. Możliwość tworzenia postaci z unikalnym wyglądem.

5. Mounty i pety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, chciałem postawić nowy temat ale coś nie pyka ;O

no to tutaj ;)

Witam,

czy pamiętacie (głównie do starszych stażem graczy, aczkolwiek tytuły powinny być znane ;)) świetne produkcje na automaty, jak Voilent Storm, Final Fight, czy Cadilac and Dinosaurs? Może, Teenage Mutant Ninja, Alien vs Predator, czy The Simpsons, a może ktoś pamięta świetnego Double Dragon? Czy pamiętacie jak "szalało się" na gałkach i 6 przyciskach przed telewizorem w salonach gier, nie rzadko były turnieje kto, kim i na ile sprawnie by na jednym żetonie przejść grę... Nie liczyła się zbytnio grafika, a dźwięk częstu był zagłuszany przez resztę otoczenia, to co sprawiało że przy tytułach arcade typu "beat em up" spędzało się długie godziny do rozpuchu paluchów i wytrzeszczu gałek ocznych, to wartka akcja, niemal nie przestająca naparzana, z "magicznymi" kombosami, zbieranymi broniami etc...

Chciałbym przedstawić grę, która IMO, jest świetną alternatywą dla setek już oklepanych, standardowych MMO, kolejnych klonów WOW'a czy L2, grę która przykuła mnie, oda długiego czasu na 4 godziny ciągłej gry, co ostatnio miało miejsce ze 4 lata temu... W każdym razie, gry kóra może ameryki nie odkryła (bo podobne tytuły już były, ot np. Maple Stroy), ale za to świetnie wyrywa się poza ramy standardowych koreańców, i setek do siebie podobnych gier MMO

DragonicaLogo.png

Dragonica Online, bo o niej mowa, to gra typu Side Scrolling Action Adventure Game, w wlnym tłumaczeniu, to właśnie taki Beat em Up!

Dzięki temu że gra jest w pełni w środowisku 3D, świat żyje, i nie jesteśmy zmuszeni biegać tylko w lewo /prawo czasami jakaś drabinka (jak w MS) tylko, tutaj naparzamy się pełną gębą! Masakryczne kombosy, zdobywanie fantów za ilość zmasakrowanych mobów, raidy, dungeony z bossami, hidden i chaos mapy, pety gildie, sety, gotowanie, rybki... Panie i Panowie, tutaj jest wszystko i jeszcze więcej!

Ale po woli, nie wszystko na raz...

Na początku było życie...

Startujemy, tak jak przeważnie, od stworzenia postaci. Wybieramy kolejno twarz, włosy, imię i tym podobne pierdółki, oraz oczywiście naszą startową klasę, a do wyboru będziemy mieć:

- Warrior -> sieczemy, kosmiczne kombosy, "great looking skills" i takie tam inne, od początku gram właśnie nim, na razie nie zamierzam testować innych klas ;)

- Thief -> do dyspozycji cały arsenał "pazurków" :)

- Magican -> jak sama nazwa wskazuje, hokus pokus, czarownik czarownik, pospuć mi się ta "pałka z Vagabonda"...

- Archer -> łuk, strzły, wiadomo, niektórzy lubią się "spinać" :)

Już na 20 poziomie, możemy przystąpić do procesu zmiany klasy, czyli kilku questów, po których możemy wybrać naszą ścieżkę rozwoju, a kształtuje się to mniej więcej tak:

Warrior -> Knight -> Paladyn lub: Warrior -> Gladiator -> Myrmidon

Magican -> Monk -> Priest lub: Magican -> Battle Mage -> War Mage

Thief -> Jester -> Harlequen lub: Thief -> Assasin -> Ninja (to specjalnie dla tych wszystkich "co olali studia":))

Archer -> Pathfinder -> Ranger lub: Archer -> Arbalist -> Grenader

Oczywiście 3-cia klasa dopiero do zdobycia na 40 poziomie doświadczenia. Obecnie levelcap wynosi 80.

...życie, które niszczyło inne życia...

Zaraz po tym, jak stworzymy postać, mamy krótki tutorial dotyczący poruszania się po świecie, walki i tym podobnych, nie zmienia jednak faktu to, że za chwilkę przyjdzie nam spotkać prześlczne owieczki, które... wbijemy w ziemię... dosłownie. Do dyspozycji będziemy mieć na naszej drodze dziesiątki broni, nie mniejsze pokłady zbroi oraz oczywiście drzewka umiejętności, o ile te pierwsze, do rychłej zmiany profesji na 20 poziomie, nie są imponujące, ale zadowalające, tym później zaczyna się "jazda bez trzymanki". Same drzewko umiejętności wygląda niczym te dobrze nam znane z serii Diablo, czy talenty z WoW'a. Oczywiście oprócz skilli, mamy też szeroki wachlarz kombinacji ciosów, które z bieiem czasu odblokowujemy w "Mission Mapach" czli po prostu dungeonach...

...technicznych aspektów kilka...

Gra jak już wspominałem jest w środowisku 3d, co prawda trochę cukierkowym, i poniekąd mangowym, ale nie na tyle by odstraszać potencajlnych graczy, mi osobiście odpowiada w 100 procentach, fajnie się gra kurdupelkiem waląc w inne kurdupelki, by potem się zmierzyć z wielgachym bosem, moim zdaniem to jest fantastyczne, pokazuje jakim przeważnie jesteśmy maluczkim człowieczkiem, który i tak potrafi sprać odpowiednio wielkie zadki potworków :) Podczas rozgrywki będzie nam dane słuchać przyjemnej muzyczki, która się będzie zmieniać, raz od lokacji, dwa od Mission Map, trzy od tego, jak wielkie niebezpieczeństwo będzie nam zagrażać. Odgłosy walki są na tyle przyjemne, że na razie nie chcę ich wyłączać, nie są na tyle monotonne, i chwała im za to :) Warto dodać, że jeżeli mamy pada, to zabawy nie ma końca, wreszcie można komfortowo nawalać w gry online bez użycia myszy i praktycznie bez klawiatury! Miodzio!

Słowem podsumowania...

Jak już wspominałem, jest to jedna z niewielu produkcji, która przykuła mnie ostatnio na dłużej do komputera, gdzie ostatni był WoW...

Sam zamysł "aktywnego" grania, a nie wskazywania, tylko tego co ma być unicestwione, jest wręcz fantastyczny, a kombosy dostarczają niezapomnianych wrażeń.

Jeżeli szukasz gry, która jest inna niż te dotychczas przez Ciebie ograne, to ta pozycja jest dla Ciebie wręcz stworzona, a jeżeli nie, to i tak sprawdź co może Ci zaoferować, istnieje spore ryzyko uzależnienia się od tej pozycji.

Pseudo recenzja powinna zawierać notę / ocenę...

...co właśnie popełniam...

Grafika: 4.5/6

Frajda: 5.5/6

Muzyka: 5/6

Overall: 5/6

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić grę każdemu, kto trochę chce odpocząć od tradycyjnych MMORPG'sów

Info

Polecam grę na europejskich serwerach: http://dragonica.gpotato.eu, wiadomo, mniejszy delay, mniejsze lagi, więcej frajdy.

Wymagania (zunifikowane)

CPU: ~1,5GHz

RAM: ~2GB

HDD: ~3GB (klient 1,5GB)

GPU: ~256MB

Screeny

09120911593246.jpg

09120911573131.jpg

09120911555315.jpg

09120912145297.jpg

Filmy

http://www.youtube.com/watch?v=LQmfZrf3BgY

-> PVP

-> przykładowy gameplay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgodnie z tytułem tematu, szukam ciekawego mmorpg bez miesięcznego abonamentu. :)

A żeby nie było tak łatwo... garść wymagań i gry, w które już grałem i nie chcę do nich wracać.

Wymagania:

-ciekawy system PvP (co przez to rozumiem? Jakaś arena, duele, mass pvp, wojny gildii/nacji/klanów etc... oczywiście nie wszystko na raz :P )

-bogate Community (nie chcę grać w MMO jak w grę singleplayer, chcę grać z kimś, praktycznie zawsze ;) )

Moje doświadczenia:

Tibia - gdyby nie kilka poważnych błędów w grze (między innymi system PK, Premium...), pewnie nadal bym w to grał... :P

Guild Wars - gra wydaje mi się bardzo pusta, odebrałem ją jako pół-mulit, pół-single, niestety...

Runes of Magic - jeden ze słabszych MMO w jakie grałem. Na serwerach PvE mało opcji PvP, na PvP nieznośnie PK. Dzięki, postoję.

Atlantica Online - najlepsze MMO jakie widziałem. Bardzo ciekawe PvP, gra się nie nudzi. Jedyny (olbrzymi) problem w tym, że na najwyższych levelach w pojedynkach rządzi Item Shop.

Cabal Online - nareszcie darmowe MMO. Grało się fajnie... do czasu. Na końcu gra nie ma nic do zaoferowania, poza powtarzaniem w nieskończoność tych samych duengonów. Nuda.

Perfect World, MU online, Lineage 2 - grałem trochę, mocno się odbiłem i nie chcę wracać.

A więc mam nadzieję, że jeszcze się coś dla mnie znajdzie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega, Runes of Magic ma słabe PVP na PVE? o_O Ile w to grałeś? 2 godziny/10 lv? o_O. Tak na prawdę RoM zaczyna się od 30 lvla - bo wtedy właśnie bez problemu można brać udział w oblężeniach zamków, ktore są WSPANIAŁE. Bogate community, masa ludzi gra cały czas, nie czujesz się samotnie. Dobry system gildii, ciekawe questy. Mało grindu, dużo bossów i dungeonów. Tani Item Shop, który wcale nie jest potrzebny do gry. Bogaty świat, crafting, interesujące skille i wbrew pozorom udana dwuklasowość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić MMOrpg Dragonica( ze względu na połączenie systemu 2D z 3D i systemem ręcznej walki, a nie naciskania tylko odpowiednich przycisków by wykonać, jakąś akcję)... do tego jeszcze coś bardziej w rodzaju gry pojedynkowej jednak bardzo przyjemnej zwanej GunBound( to istna rewelacja, coś jak wormsy tylko w sieci, jednak bardzo wciągające). Gdzieś tam w tyle przewija się Ether Saga Online, ze względu na przyjemną oprawę graficzną i grą bardziej nastawioną na zabawę niż levelowanie( na stworach tu dużo nie poexpisz).

PS. Poczekaj też na Guild Wars 2, bo to będzie przebój na rynku ,,darmowych"( bo trzeba zapłacić tylko za konto, a nie za dalszą grę) MMORPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się powtórzę ale polecam R.O.H.A.N Blood Feud wersję US oczywiście. Nie ma co się rozpisywac - poczytajcie w internecie, pooglądajcie gameplay, a warto i to z całym przekonaniem mówię i polecam ją przetestowac... ja się na szczęście od niej uwalniam (o ile już nie uwolniłem).

Z nowości polecam:

Martial Empires - piękna gra, cudna wręcz oprawa i wykończenie, kolega testuje wersję CBT i zachwala sobie, za niedługo wychodzi wersja OBT - POLECAM !

Forsaken World - po pierwszych trailerach i gameplayu mogę jedynie zacierac ręce kiedy wyjdzie, mam nadzieję, że będzie na tyle udana, by przegonic cały peleton z RoM na czele ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam ciekawej gry online. Coś podobnego do Leageu of Legends lub Mu Online. Albo coś świeżego.

1.Darmowa

2.Nie lubie za dużo grindu

3.PvP obojętne

4.Questy jak najbardziej

Runes of Magic odpada ponieważ ta dwukasowość jest moim zdaniem do bani. Jak była by tylko jedna klasa to jeszcze bym grał.

Cabal też odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam ciekawej gry online. Coś podobnego do Leageu of Legends lub Mu Online. Albo coś świeżego.

1.Darmowa

2.Nie lubie za dużo grindu

3.PvP obojętne

4.Questy jak najbardziej

Runes of Magic odpada ponieważ ta dwukasowość jest moim zdaniem do bani. Jak była by tylko jedna klasa to jeszcze bym grał.

Cabal też odpada.

Ja myślę, że mógłbyś pograc w Allods Online - tutaj grind nie jest najważniejszy, poza tym są ciekawe questy i gra świeża. Bardzo przypomina WoW-a, jednak w kwestii opłacalności bije go na głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIKA Online była ostatnimi czasy oblegana przez Polaków, jako że nie tak dawno zakończyła się beta.

Wspomniany wcześniej Martial Empires powinien wchodzic w etap Open Beta, czekam i zacieram ręce.

Myślę, że warto wydac pieniądze na All Points Bulletin, byłem Beta testerem, trochę pograłem i zachęcam do spróbowania.

ROHAN Online tutaj bardziej masa grindu, nie za specjalne questy aczkolwiek nie narzekałem, pvp genialne, lecz niestety klasy postaci nie są wyrównane, na czym gra traci.

To sa tylko moje sugestie, w co będziesz grał to tylko od Ciebie zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Rohana tylko ten grind mine zanudził...

Aika online czytałem o tej grze , ludzie piszą ze tylko amerykanie i kanadyjczycy mogą zagrać i ze w europie jeszcze nie ma. Może spróbuje sciągnać clieant ale za bardzo mi sie nie bo troche waży

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie coś więcej napisać o grze AIKA online?

bo po screenach i kilku filmikach wydaje się być fajne (a ja jestem dosyć wybredny jeśli chodzi o mmorpg)

najlepiej (jak ktoś jest bardziej rozeznany w tym temacie) napisać na gg 6638231

choć na forum też przecztam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

szukam dobrego darmowego mmorpg w ktorym chodzi bardziej o bicie wielu przeciwnikow naraz i expienie niz robienie questow

dobrze by bylo gdyby gra byla po polsku ale nie musi

wazne zeby nie trzeba bylo tam robic questow jak w runes of magic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet już Metin2, to weź tego US(Amerykańskiego), bo w polskim się zrobiło niezłe zamieszanie. Wszędzie pełno gości z speedhackami i botami. Do tego są też spamerzy ze swoimi hakerskimi stronkami. Nie polecam polskiego, lepiej wybrać amerykański...A to wszystko zasługa tak dużej liczby serwerów, że administratorzy nie wyrabiają by posprzątać na wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra wcale nie musi byc po polsku

w last chaos wlasnie trzeba robic questy bo gralem jakis czas w to a metin 2 to szkoda gadac beznadziejna gra

Skoro mówisz,że gra nie musi być po polsku to takich gier jest tysiące, zapraszam do wpisania w wyszukiwarce frazy "mmorpg".Prawie zapomniałem, z gier po polsku jest jeszcze kal online typowa grindówka mam nadzieje,że coś sobie wybierzesz zostały jeszcze wymienione przeze mnie wcześniej Shaiya,Rappelz :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet już Metin2, to weź tego US(Amerykańskiego)

Ogólnie to masz rację, ale jest jeden problem: w amerykańskiego nikt nie gra. Serwery świecą pustkami, w miastach ciężko spotkać kogoś do wspólnej gry, że o handlu nie wspomnę. Z drugiej jednak strony na polskich serwerach też nie da się grać przez graczy. Sam grałem na polskim kilka godzin, ale wyłączyłem i więcej do niego nie wróciłem. Zgraja dzieciaków wyzywających się na czacie, wysyłających ci na siłę zaproszenie do party, bądź do znajomych itd.

Skutek z tego taki, że Metin jest niegrywalny, ale nie przez samą miernotę gry (bo gra jest IMO średnia, słaba to była Nida Online :P), a przez społeczności, ewentualnie ich brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt

Gra podupadła przez wprowadzenie tak dużej ilości serwerów. Jakby było tak, jak na początku 5 i nie więcej, to jestem pewny, że więcej osób by grało. Metin nadal by się cieszył dawną popularnością, a teraz to tylko społeczność ,,botów", których na 21 serwerach pełno(tych polskich).

Rada do twórców byłaby taka, iż mają zrobić trzecią część metina. Udoskonaloną, bo system ataku wielu przeciwników jednocześnie, to była w tym czasie istna rewolucja w MMORPG. Jednak teraz staje się to bardziej powszechne.(RF Online, Continent of Ninth)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...