Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mumin

[Rozwiązane]Windows 7 - Brak dźwięku.

Polecane posty

Witam mam dość duży problem:

Mam kartę Realtek HD Audio (zintegrowana z płytą ASUSa) Problem jest taki że nie mam jakichkolwiek dźwięków. Nadmieniam że na drugim zainstalowanym systemie - Windows XP wszystko działa(pierwszy to windows 7 home premium 64-bity OEM). Instalowałem juz tyle sterowników do niej a nadal nic. Próbowałem ze zmianą gniazd albo ustawieniami ale nadal nic. Pomoże ktośbo już nei mogę. Dziś się tak cieszyłem jak kupywalem win 7.

PS: Oba systemy oryginalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w menadżerze urządzeń sygnalizuje jakieś problemy. Jesteś pierwszą osobą jaką spotkałem co ma problemy z HD Audio pod w7. Przy xp to były problemy i jaja, bo trzeba było ściągać jakieś stery intela, ale od visty problem ten został usunięty. Poza tym W7 w przypadku problemów z jakimikolwiek sterownikami chce się łączyć z netem w celu pobrania odpowiednich plików i zazwyczaj mu się udaje wszystko naprawić. Jeśli menadżer urządzeń sygnalizuje problemy to wybierz opcję poszukania sterowników w internecie. W7 radzi sobie z tym znacznie lepiej niż starsze wersje Windowsa. Ewentualnie spróbuj wymusić poszukania nowych aktualizacji (zaznacz opcję ściągania aktualizacji proponowanych/opcjonalnych - domyślnie odznaczona). Zazwyczaj pod tą nazwą "kryją" się aktualizacje sterowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - brak dźwięku wszędzie, czy w konkretnych aplikacjach?

Otwórz sobie Volume Mixer (klik na "śłośniczek", klik na "mikser", czy jak to jest w PL) i zerknij na to, co masz nad pierwszym suwakiem. Jeśli jest "Digital Audio Interface", to zmień na "Speakers", czy tam "Headphones".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu mam podłączone słuchawki. Lecz próbowałem i z przodu ale też nic nie było słychać. Na XP wszystko gra a na 7 nie :(

Dokładna nazwa to: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Rozwiązane! Trzeba było dokładnie przeszukać płytę ze sterowniakami do płyty głównej. Po zainstalowaniu sterów dźwięk ruszył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...