Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Accoun

Kontrolery dla graczy - Edycja forumowa

Polecane posty

Ulubiona gra: Age of Empires II, Need For Speed Shift, GTA IV, Call of Juarez, Far Cry 2, Diablo II.

Ulubione gatunki: RTS'y, ścigałki, FPS'y, Hack'n'Slashe...

Klawiatura: Omega Cassiopeia OK-327

Myszka:A4Tech XGame X-750 Snake Fire

Pad: Model Manta Rouge Pad MM815

Coś ekstra: Tablet Wacom Bamboo One (Do grafiki) :).

Opis:

Więc tak, klawiaturę kupiłem po tym jak przeczytałem w CD-A jej raczej dobrą recenzję. Tu muszę się poskarżyć: Klawisze zacinają się i niektóre skrzypią, zwłaszcza strzałki. Świeci fajnie i klawisze funkcyjne działają pod W7. W sumie jest to dobra klawiatura ale trzeba trochę przyzwyczajenia.

[CIACH]

Myszka to czysty przypadek kupiony za 70 zł w Tesco. Tu muszę ją ogromnie pochwalić, naprawdę świetny gryzoń! Zmiana czułości w locie, 7 przycisków funkcyjnych,

fajny materiał, jest ok!

[CIACH]

Pad: To też jest dziecko przypadku, lecz w miarę udane. Jedyne co mogę mu zarzucić to dające o sobie znać, klekoczące przyciski ale specjalnie mi to nie przeszkadza.

[CIACH]

Coś ekstra: "Bambusa" kupiłem dobre dwa lata temu do ułatwienia pracy przy obróbce grafiki. Teraz sobie leży przede mną i od czasu do czasu go używam :)

[CIACH]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: CoD 4, GTA 4

Ulubione gatunki: FPS, FPP

Klawiatura: Logitech G11

Myszka: RAZER Diamondback 3G

Podkładka: Podkładka Steelseries QCK

Pad: SPEEDLINK PC Xbox 360 Style Gamepad

Coś ekstra: XBox 360 Elite

Opis: Cały sprzęt działa idealnie ale najlepsza jest klawa

Zdjęcia:

[CIACH]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luukaszz

A oto mój dośc już stary sprzęcik:

Ulubione gry: Gothic saga, Just Cause, Hitman, Lineage 2

Ulubiony Gatunek gier: akcja, RPG

Myszka: A4 TECH OP-620

Klawiatura: tracer KX-7101

Pad: Brak

Coś ekstra: Podkładka pod mysz z CDA

Opis: mysz, klawiaturę i całą reszte kupiłem kilka lat temu wraz z komputerem (właściwie ciocia kupiła) i od tej pory nic nie zmieniałem. Nie wiem czy mam dobry zestaw czy coś ale sprawdza się idealnie do pracy i do gier, tylko czasem klawiatura myli "Z" i "Y"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Counter-Strike 1.6, Source, seria CoD i GTA

Ulubione gatunki: FPS, sportowe,

Klawiatura: Razer Lycosa Mirror SE

Myszka: QPad 5K

Pad: Nie posiadam

Coś ekstra: Podkładka QPad HeatoN oraz słuchawki Razer Carcharias

Opis: Mega sprzęcior, z którego jestem mega zadowolony i nie zmienię go przez mega wiele lat. Krótko mówiąc: więcej sprzętu niż talentu.

Zdjęcia:

[CIACH]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: To się zmienia :)

Ulubione gatunki: FPS, RTS, Strategie, Przygodówki, niektóre RPG


Klawiatura:Logitech G15

Myszka:Kone Roccat

Pad:Logitech Rumble Pad 2 - uzywany bardzo sporadycznie... mam równieć PS3 i tam na padzie gram.

Coś ekstra:Hmmm ekstrawagancja to kierownica - Logitech G27. Czeka już na GT5 :)


Opisy sobie daruję bo to żaden nietypowy sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Nie mam, tak jak u Rozyego to się zmienia :)

Ulubione gatunki: Gram we wszystko co mi się spodoba .

Klawiatura: Logitech G11

Myszka: logitech g500

Pad: Logitech Rumble Pad 2

Coś ekstra: Senki HD555+ Holdegron H2, Fatal1ty MK II, Creative G500,Asus Xonar DX/XD,Zalman ZM-MIC1

Opis: Nie ma co się rozpisywać, sprzęt wszystkim dobrze znany a jeśli nie to google nie gryzie :)

Zdjęcia:

[CIACH]

sprzęt u mnie zmienia się dosyć często z powodu mojego widzimisię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra : Burnout Paradise, Modern warfare 1/2

Ulubione gatunki : Scigalki, tpp/akcja, fps

Klawiatura : Razer Arctosa

Mysz : Razer DeathAdder

Pad : Xboxowy

Coś ekstra : Hmm... Moje ukochane sluchawki Skullcandy Hesh, oraz wlasnorecznie wykonana podkladka z napisaem I <3 DNB, niestety cala juz otagowana, wiec napisu nie widac, mimo to nadal prezenntuje sie ladnie. Biurko oprocz tego upieksza model AutoArt Datsuna 240z.

Z dodatkowego sprzetu to Kierownica Logitech G25.

Opis : Klawiatura i myszk kupiona razem w grudniu '09, jestem z nich bardzo zadowolony, szczegolnie z DeathAddera, bardzo duza czulosc i wygoda. Pad od Xboxa dlatego, ze to oblozenie przyciskow i galek jest dla mnie najwygodniejsze. ChillStream odpadl ze wzgledu na brak wibracji. Kierownica? Najlepsza poza G27 na rynku, kupiona na allegro za jakies 600zl, jestem z niej mega zadowlony, swietnie sie nia pyka w Lfsa, Grida. Geniane wykonanie, materialy, duzy promien skretu- ideal. Co do sluchawek to uzywalem ich do mp3 i grania (poki sie nie utopilo >_<), teraz, do momentu gdy nie kupie nowego telefonu leza na biurku podlaczone do glosnikow caly czas. I dobrze, bo maja nieziemsko dobry dzwiek, a ja ze wzgledu na muzyke jakiej slucham cenie sobie rowniez ich niesamowity bas. No i calkiem ladne sa. I dupeczki na nie leca, bo w koncu Skullcandy, tylko juz raz prawi je rozwalilem na imprezie, wiec trzeba uwazac, bo sa dosc delikatne : D Podkladka juz wlasciwie lezy tylko dlatego, ze nie chce mi sie isc po nowa, mam do niej sentyment poza tym. Co do modelu- najpiekniejsze auto wrzechczasow nie mogloby nie stac na moim biurku. Z drugiej strony przypomina mi, ze nigdy takiego nie bede mial, no ale coz, moge sie cieszyc przynajmniej modelem.

Zdjecia:

[CIACH]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Mafia, GTA IV, Modern Warfare 1 i 2, Half-Life 2, NFS Most Wanted

Ulubione gatunki: Wyścigi, FPS, TPP, Akcja

Klawiatura: A4-Tech X7-G800

Mysz: Natec Dragon

Pad: Speedlink 360 Style Gamepad

Coś ekstra:: Słuchawki Microsoft LifeChat, Bolid F1 Ferrari z klocków Lego, czyli moja pasja (nie klocki tylko sam sport i gra - rFactor ;))

Opis: Klawiatura kupiona bez namysłu - urzekła mnie designem, mysz z Kompanii Graczy z punktów za gry z serii takiej, jak Kolekcja Klasyki (miałem dość dużo punkcików, więc zamówiłem mysz). Pad przyciągnął moją uwagę dzięki recenzji w CDA - zamówiłem zaraz po przeczytaniu owej recki. Słuchawy kupione od kumpla - on potrzebował kasę, a ja potrzebowałem słuchawki. Co do bolidu, to wiąże się on z moją odwieczną pasją, jaką jest Formuła 1 i oczywiście gry z nią związane. Zdjęć nie wstawiam, bo wystarczy poszukać - jeśli się chce - w Googlach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Gram bardzo dużo, w bardzo dużo gier ;) Ale najwięcej godzin mam przegrane w Battlefield'y, czyli FPS'y, łącznie bedzie to ze 1000h

Ulubione gatunki: FPS, cRPG, akcja

Klawiatura: KX-5MU

klawiaturaa4techevoslim.th.png

Myszka: A4 tech x7

x750.th.jpg

Pad: nie mam, ale jeśli miał bym wybierać to przewodowy od Xboxa 360.

Coś ekstra: mikrofon za 10 zł :D

Opis: Nie jestem zwolennikiem drogich sprzętów zazwyczaj szukam czegoś taniego i dobrego i myslę, że to co posiadam to tania opcja dobrego sprzętu. Klawiatura bardzo cicha, technologia klwiszy jak w laptopie (bardzo płaska, klawisze nie wystają), bardzo wygodnie się na niej gra bo palce się po prostu ślizgają. Z początku myslałem, że nie będzie to zaleta w grach, ale przechodzenie z klawisza na klawisz jest imo znacznie płynniejsze niż w klawiaturach z wystającymi klawiszami ;] Cena - ok 50 zł

Mysz - Standard w cenie do 100 zł czyli x7. Mam ją juz ponad rok i działa bez problemowo, 2500 DPI wystarcza w 100%, i tak tego nie wykorzystuję, dobre slizgacze i profil myszki ;)

Do tego podkładka z edycji kolekcjonerskiej Mass Effect - śliska i to wystarcza. Nigdy nie kupię podkładki za 20 - 30 zl bo jest mi nie potrzebna, jestem zdania, że podkładka musi być śliska, a dobrą podkładką jest nawet dobrze ypolerowany blat biurka jakimś woskiem ochronnym do mebli.

Na swój sprzęt do grania wydałem może 150 zł, a wymiatam lepiej niż nie jeden pro z Razerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: seria GH, WoW, W3, GT, GoW, Forza, TD:U, GTA. Nie umiem wybrać najbardziej ulubionej :)

Ulubione gatunki: MMORPG

Klawiatura: A4Tech KBS-21

Mysz: A4Tech Opto plus 7D

Pad: MS X360

Extra: Głośniki 2.1 JBL i mikrofon (najtańszy za 15zł z marketu - o dziwo służy już ponad 2 lata) - niezbędne do poważnego rajdowania w WoW ;)

Oprócz tego gitara do GH na X'a, jak i oczywiście sam X360 oraz NDS Lite do gry poza domem.

Opis. Na sam pierw klawiatura. Namacalnie wybierałem w sklepie spośród wielu modeli, w końcu najbardziej przypadła mi najtańsza. Przyjemnie i szybko się na niej pisze, skok klawiszy jest dość duży, więc czuć, co się naciska. Boję się wymienić na coś lepszego, bo mam już na niej ogarnięte bindy do WoW, a przestawienie się na nowszą klawę wiązało by się z wielogodzinnym treningiem. Podziękował... Co do myszy to nie będę się rozpisywał, jestem zadowolony, chodzi jak chodzić powinna.

Xboxowy pad to imho najlepszy pad jaki kiedykolwiek powstał. To właśnie jego wygoda zadecydowała, że gram na konsoli MS, a nie Sony :) Analogi i spusty działają perfekcyjnie i w sumie tyle mi do szczęścia potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Wszelkiej maści cRPG począwszy od Tormenata skończywszy na Wiedźminie. Stare przygodówki point&click. Broken Sword, seria Monkey Island. RTS, FPS, w sumie to wszystko, strasznie ciężko było by wybrać tą ulubioną.

Ulubiony gatunek: cRPG i przygodówki p&c

Klawiatura: A4Tech Slim LCD-720

a4tlcd7201.th.jpg

Myszka: A4Tech x705F

1165250721.th.jpg

PAD: Microsoft SideWinder (nie śmiać się xD, stary jest...)

sidewindergamepad.th.jpg

Coś ekstra

Podkłada pod mysz z CDA. Łatwo się niszczy ale nie chce mi się wydać kasy na lepszą.

Słuchawki tu taki mały kontrast, bo kosztuje 3 razy więcej niż wszystkie moje kontrolery razem wzięte, Creative Fatality Professional HS-980, na dźwięku nie ma po co oszczędzać.

Opis

Zacznijmy od klawiatury. O dziwo jak na wydane 15 zł sprawuje nadzwyczaj dobrze, ważne że mogę pisać cicho, nie posiada żadnych dodatkowych funkcjonalnych przycisków szkoda, jest na PS 2 trudno, potrzebowałem niezwłocznie nowej klawiatury, bo wcześniejsza zalała się kawą, a w portfelu miałem tylko dwie dych, to kupiłem pierwszą lepszą, powiedziałem sobie że później kupie lepszą, ale tak jest na tyle dobre że nowej nie potrzebuje, po co wydawać 200 zł na klawe jeśli można kupić za 15 zł :P

Myszka: Myszka jak myszka, gram mało w FPS więc wystarcza. Ma dwa dodatkowe przyciski, całkowite zbędne zresztą, można zmieniać dpi, jest w miarę precyzyjna, czegóż chcieć więcej w cenie 20 zł.

Pad: To mój pierwszy pad i zarazem jedyny jakiego kupiłem, fantastycznie sprawował się w FIFE 98' ostatnio grałem na nim kilka lat temu w PES 3, czy działa hmm tego nie jestem do końca pewny, ile kosztował też nie wiem, ale mam pada i to się liczy :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Seria GTA, Seria NFS, Race Driver GRID.

Ulubione gatunki: Sandbox, wyścigi, FPS, strategie.

Klawiatura: Microsoft Digital Media Keyboard 3000

Myszka: A4Tech X-750 Extra Fire

Pad: Tracer TRJ-106 (...chyba)

Coś ekstra: Podkładka iChill (dodatek do karty GTX470 od Inno3D).

Opis:

Myszka: Być może i źle zrobiłem biorąc tani laser, ale mimo wszystko mysz sama w sobie sprawuje się w porządku. Przede wszystkim idealnie pasuje do mojej dość małej dłoni - jest bardzo wygodna, nie ma mowy o żadnych bólach nadgarstka. Przyciski i rolka działają bardzo dobrze. Precyzja generalnie ujdzie. Wadą są ślizgacze, które strasznie głośno skrobią po biurku (na podkładce - nawet plastikowej - jest znacznie lepiej). I co tu można dodać... Jest OK, choć może by mogła być tańsza.

Klawiatura: Wygodna, posiada trochę klawiszy multimedialnych (których funkcję w zdecydowanej większości można edytować), bezproblemowa, umiarkowanie cicha. Na początku mogą denerwować F1-F12 bez przerw co 4 klawisze, a i okazjonalnie się wciśnie pocztę zamiast Escape, ale da się przyzwyczaić. Klawisze się nie zacinają, nie widać na niej brudu. Jest w porządku, nie żałuję swoich pieniędzy.

Pad Tracer... sama nazwa odstrasza :P Coś w tym jest... Pierwszy egzemplarz po paru miesiącach miał problemy z lewym analogiem (non stop reagował na wciśnięcie w prawo), został bez problemu wymieniony na drugi który mam do dziś. Wygodnie leży w dłoni, przyciski dobrze reagują na przyciśnięcie (i przyjemnie "pykają") i tu się kończy lista zalet. Kiepska trwałość (popękane gumki w klawiszach), tragiczne analogi (bardzo wąski zakres czułości, ponadto są małe i śliskie) które się ciężko wciskają, d-pad bardzo nieprecyzyjny, ciężko jest wcisnąć jeden kierunek bez wciskania sąsiedniego. Kabel nie poraża długością. Nie polecam.

Podkładka: Mysz się dobrze ślizga, wygląda fajnie (i porządnie), darmowa - czego chcieć więcej? :P Może by się mogła trochę lepiej biurka trzymać.

Zdjęcia:

dsc04740dh.th.jpg

dsc04742d.th.jpg

dsc04741z.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: GRID, DIRT 2, Unreal Tournament 3, Guild Wars, masa innych RPGów

Ulubione gatunki: gatunek obojętny, byle gra była dobra - ale z przewagą RPGów i ścigałek

Klawiatura: jakże popularny a4tech slim moon

Myszka: nie mniej popularny a4tech x750

Pad: M$ 360 wireless pad pod winde

Bonus: kiera Saitek r440, headset M$ lvechat

Klawiatura i myszka chyba najpopularniejsze, ze względu na wysoką jakość, wygodę i niską cenę. Pad raczej przeinwestowany, ale świetny :) Kiera z FF, niestety tylko 180*, po trudnej konfiguracji działa jak złoto. Headset poza tym, że gryzie się z padem nie sprawia żadnych problemów. A jako podkładki używam polakierowanego kawałka drewna, czasami mylnie zwanego szufladą, bądź w przypływie szaleństwa pr0 sprzętu pod nazwą kartka ksero.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: seria Baldur's Gate i inne gry Bioware, seria Fifa (w tym roku również na PC :laugh: )

Ulubione gatunki: RPG, dla odprężenia FPSy

Klawiatura: Logitech Media Keyboard 600

Myszka: Razer DeathAdder 3,5G

Pad: Microsoft Wireless Xbox360 Controller for Windows

Coś ekstra: podkładka Razer Goliathus, kontroler prędkości wentylatorów Akasa Junior :laugh:

Logitech Media Keyboard 600 to typowa klawiatura multimedialna. Brak bajerów w stylu podświetlanych klawiszy czy wyróżnienia kolorem WSADu (co uważam za kompletnie zbędny bajer, dodatkowo uwłaczający mnie i mojej inteligencji), dodatkowe przyciski służą właściwie jedynie do obsługi multimediów i podstawowych aplikacji. Obrotowe koło w górnej środkowej części klawiatury służy do regulacji poziomu dźwięku, co jest bardzo przydatne w grach komputerowych i przy słuchawkach bez potencjometru. Skok klawiszy uważam za niezły, jednak posiadają jeden dość poważny defekt - trzeszczą. Kiedy ktoś zaczyna pisać na tej klawiaturze słychać go w całym mieszkaniu. Poza tym jak dla mnie klawisze te są jeszcze za wysokie (preferuję całkowicie płaskie rozwiązania jak w notebookach). W momencie zakupu myślałem nad Ultra-Flat Keyboard tego samego producenta, nie pamiętam już co skłoniło mnie do wyboru właśnie 600-tki. Gdybym kupował klawiaturę w tym momencie, to pewnie zdecydowałbym się na coś z Razera.

Razer DeathAdder 3,5G kusi potencjalnego użytkownika już od pierwszych chwil z nią spędzonych. Wesoło macha ogonkiem (nie akceptuję myszek bezprzewodowych), do tego świeci i dobrze wygląda. Podświetlenie wyłączyłem od razu w sterownikach :laugh: . Dwa standardowe przyciski są niebanalne, ponieważ wkomponowane w całą górną powierzchnię gryzonia. Ma to swoje wady i zalety. Po stronie tych pierwszych należy wymienić fakt, że góra która w większości modeli jest na początku dobrze spasowana, w miarę użytkowania zaczyna strzelać. Nie jest to nic groźnego jednak warto o tym fakcie wspomnieć. Jako zaletę można wymienić spore pole kliku (klawisz "naciska się" nawet na środku myszki). Na boku urządzenia umieszczono dwa dodatkowe, bardzo dobrze wyprofilowane i miłe w dotyku przyciski. Przyjemność korzystania z nich jest duża, na pewno docenią je użytkownicy makr.

No właśnie, parę słów o sterownikach. Pozwalają one na wiele, brakuje może tylko płynnej regulacji DPI (mamy 4 możliwości). Odświeżanie polecam od razu przestawić na 1000Hz niezależnie od zastosowań. W rozwijalnych zakładkach Sensitivity oraz Advanced Sensitivity mamy możliwość bardzo precyzyjnego ustalenia czułości urządzenia we wszystkich kierunkach. Same sterowniki umożliwiają również przypisanie w zasadzie dowolnej funkcji pod każdą z 5 (rolka traktowana jest jako przycisk) klikajek. Producent oddał do dyspozycji kilkanaście opcji predefiniowanych + każdy może napisać sobie macro - bardzo fajna rzecz.

Cóż można więcej dodać: polecam, ponieważ myszka warta jest każdej złotówki na nią wyłożonej.

Microsoft Wireless Xbox360 Controller for Windows to najlepszy kontroler do gier jaki trzymałem w rękach. Pomimo moich stosunkowo małych dłoni jest bardzo wygodny, a materiały z których został wykonany sprawiają, że krótka chwila relaksu zamienia się w wielogodzinne sesje z ulubioną kopanką. W komplecie otrzymujemy cztery klawisze główne i dwa górne, dwa analogowe grzybki oraz triggery, a całości dopełnia krzyżak. Analogowa część pada działa bez zarzutu, jest czuła na przechylenia, jednak bez zbytniego przesadyzmu. Przyciski cyfrowe nie trzeszczą ani nie zapadają się po dłuższym użytkowaniu pada. Ciężko mi coś powiedzieć o krzyżaku, ponieważ praktycznie go nie używam, wspomnę tylko że jest ośmiokierunkowy z bardzo przyjemnym skokiem. Cały pad pokryty jest plastikiem, nie uświadczymy tu tandetnej gumy za to sam materiał jest szorstki na tyle, że nawet spocone dłonie nie są mu straszne.

Bateria starcza mi na bardzo długo, dobrym pomysłem jest kupienie akumulatorków, które podładujemy płacąc tylko za prąd zużyty w tym procesie.

Zabawka może nie należy do najtańszych, jednak zdecydowanie warto.

Razer Goliathus Omega Control sprawia na początku wrażenie niedokończonej i wykonanej na odwal się. Kiedy wyjąłem ją z pudełka myślałem, że dostałem egzemplarz używany. Lekko postrzępione krawędzie tej materiałowej podkładki oraz niewyraźne logo firmy i nazwa modelu sprawiają wrażenie taniochy. Dowiedziałem się jednak, że "ten typ tak ma" i nie ma co narzekać, tylko trzeba zacząć jej używać. Tu już jest pięknie. DeathAdder ślizga się po niej jak trzeba, z gracją i precyzją, a użyty materiał sprawia, że czujemy lekki opór (który pomaga, a nie przeszkadza, w umiejscawianiu kursora tam gdzie chcemy). Na spodzie podkładkę wyścielono guma bardzo dobrej jakości, dzięki czemu nie ma mowy o przypadkowym przemieszczeniu. Posiadam wersję Omega, która jak na najmniejszą z rodziny jest i tak duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: KotORy, Mass Effecty, CS, TF2, L4D, Live For Speed, Diablo II, Saper...miliony ;]

Ulubione gatunki: FPSy, niektóre (kosmiczne BioWare'u ;p) RPGi, ostatnio ścigałki

Klawiatura: A4Tech XGame Evolution

Myszka: Razer DeathAdder

Pad: Apollo GP-3020

Coś ekstra: podkładka Razer Goliathus Speed, kierownica Logitech Driving Force GT, głośniki Logitech Z-2300

Od początku:

Klawiatura: W jej wyborze kierowałem się kilkoma parametrami. Po pierwsze - cena, do około 50zł. Po drugie, kolor - czarna i już. Po 3 - WYSOKIE klawisze. Po 4 nie ma, wybrałem taką, jaka mi się spodobała w sklepie. I jestem z niej zadowolony. Kolorowy WSAD może i wygląda bajerancko, ale klawisze te są z gumy i inaczej wyprofilowane - wygodniej się korzysta z klawikordu dzięki temu. A w razie czego można wymienić je na zwykłe przyciski. Klawisze funkcyjne na górze są mi właściwie nieprzydatne - niestety nie działają z WinAmpem (z foobarem chyba też nie), korzystam tylko z przycisku domyślnej przeglądarki. Ogólnie - polecam, wygodna rzecz za niewielką cenę, korzystam z niej już ponad rok i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Myszka: Sklepówki za 20-30zł przestały mi wystarczać, i w myśl zasady "biednych nie stać na oszczędzanie" zdecydowałem się na coś porządnego. W dość sensownej cenie znalazłem DeathAdderka, słyszałem o nim wiele bardzo pochlebnych opinii, jeśli chodzi o wygląd - IMO zamiata ;]. Jest dobrze wyprofilowany, sensor ma wspaniały (mimo to, że 'tylko' 1800dpi'), wygląda faktycznie szałowo. Jednakże nie jest pozbawiony wad. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć o brudzeniu się, co poza estetyką uszkadza także mechanikę - w moim przypadku tzw. ŚPM faktycznie średnio kontaktuje - raz na kilka kliknięć. Ale da się przyzwyczaić. Ogółem - polecam, poza tą jedną wadą służy mi wiernie jakieś 1.5 roku (jak nie dłużej).

Pad: Nie przywiązuję do niego większej wagi. Rzadko gram w tytuły, w których byłby mi on przydatny, a nawet jeśli, to zazwyczaj i tak lepiej mi się gra starym pecetowym combo. Kwestia przyzwyczajenia. Pad ma jakieś wibracje, analogowe grzyby etc. Precyzyjny jakoś za bardzo nie jest, krzyżak również mnie denerwuje - IMO Sony tutaj rządzi, krzyżakiem powinny być 4 niezależne przyciski - gdy ktoś chce dokładności, sięga po grzyba. Pada z czystym sumieniem nie mogę polecić ze względu na cenę - w swoim czasie niezłą, dzisiaj za ok. 50zł można kupić znacznie lepszy sprzęt.

Coś ekstra: Podkładka - mam najmniejszy rozmiar. Jest ona tania, większa niż wszystkie szmaciane marketówki, wygodna, mysz po niej dobrze sunie, kursor nigdy nie zbacza tam, gdzie nie powinien. Za taką cenę z czystym sumieniem polecam.

Kierownica - zakupiona dość niedawno, wkręciłem się w simracing po wizycie u kolegi, który posiada Formula Force EX. Kierownicę polecam z każdej możliwej (z (_!_) też) strony - jest przewspaniała. 900* kąt obrotu, naprawdę mocny i porządny Force Feedback, mrowie przycisków, bajerancki klakson, 24-pozycyjne kółko (którego nie wykorzystuję w grach, ale lubię się nim bawić :P), sekwencyjną gałkę zmiany biegów...Do pełni szczęścia brakuje tylko sprzęgła i H-shiftera, ale niestety to kosztuje ok. 800zł (czytaj: G25). POLECAM.

Logitech Z-2300 - głośniki 2.1 za ok. 500zł....też się sobie dziwiłem, gdy je zamawiałem. Z powodu subwoofera pedał sprzęgła od G25 by mi się po prostu nie zmieścił - jest on kolosalny, waży prawie 20kg i ma 120W żywej mocy. Satelitki już normalniejszych rozmiarów, pilot też. Jeśli chodzi o brzmienie, znowu rozbiję to na czynniki pierwsze - niskie tony mają tzw. "pier*****ęcie", i to naprawdę niezłe. Satelitki grają czysto i klarownie. Zestaw przy sensownej karcie dźwiękowej jest stonowany i wyrazisty. Poza tym nawet przy maksymalnej głośności (u mnie w pokoju ~3x6m w zasadzie nie do wytrzymania) nadal grają czyściutko. Nie polecam posiadaczom okien innych niż PCV i zastaw z kryształu w pokoju ;] Zestawik drogi, ale wg. mnie warty swojej ceny - chyba, że ktoś ma wzmacniacz, wtedy może się szarpnąć na porządne kolumny.

@dyskograf:

brakuje może tylko płynnej regulacji DPI

Od tego jest On-the-fly-sensitivity ;] DPI max, odświeżanie 1000hz i ustawiasz otfs jak Ci wygodnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Mass Effecty, Cody, NFSdy, Homeworld

Ulubione gatunki: Glownie wszelkiej masci RTSy i FPSy

Klawiatura: Logitech G15 Ver2

Myszka: Gigabyte M8000X

Pad: -

Coś ekstra: podkładka Gigabyte Ghost, Tablet Wacom Cte-440, Logitech X540, Saitek Cyborg Evo Force Joystick

Od początku:

Klawiatura: Moim glownym powodem zakupu tej klawiatury to podswietlenie! Czesto pracuje w nocy (grafika, gry, Word itd) i przy zgaszonym swietle (fajniej z lavalamp :P). Do tego potrzebowalem klawiatury ktora mi przetrwa a nie rozpadnie sie po roku czy dwoch. A Logitech znany jest z jakosci. Po zakupie Logitech G15Ver1 i jej zbadaniu zorientowalem sie ze cenowo jest jak najbardziej ok, ale te podswietlenie niebieskie bylo za slabe + klawiatura zajmowala NAPRAWDE duzo miejsca! Jakze sie uradowalem kiedy po paru dniach znalalzem na allegro G15ver2 za 140zl! Ta pierwsza oddalem braciszkowi no i zostalem przy Ver2!

Dla scislosci, Makro bardzo czesto uzywam do Photoshopa (filtry, adjustment itd), czasami do gier. A monitorek jest fajnym bajerem (w przegladaniu gmaila podczas grania czy orientowania sie ktora godzina :) )

Myszka: Dlugo szukalem tej jednej jedynej! W koncu wahalem sie pomiedzy Roccat Kone i wlasnie tym oto gigabytem. Glownie poszukiwalem ciezkiej myszki (ciezarki), z paroma makro i fajnym wygladem. Skreslilem Roccata dlatego ze byl za drogi i za bardzo koncentrowal sie na tych bajerach neonowych + na dodatek posiadal wadliwa galke.

Znalazlem tego M8000x za 140zl na allegro i sie bardzo ucieszylem :) Solidna myszka, ciezka z bardzo dobrze rozmieszczonymi przyciskami!

Pad: - nie posiadam i posiadac nie bede. Pad sie sprawdza przy scigalkach i hack&slash. Do tego pierwszego wole sobie kupic kierownice a w to drugie nie gram.

Coś ekstra: Podkładka - Calkiem duza, fajny design, tania i nie slizga sie po biurku!

Logitech X540 - głośniki 5.1 ktore dorwalem za ok. 250zł. Jak na razie uzywam 3.1, ale w niedalekiej przyszlosci podlacze tez te 2 tylne satelitki.

Basy sa genialne, bardzo dobrze graja (nadaja sie jak i na imprezy jak i do grania) ale satelitki czasem nie wytrzymuja jak sie naprawde glosno slucha hardrocka.

Saitek Cyborg Evo Force Joystick - Kupilem ten joystick uzywany i sie przejechalem.. :(

Dlugo gralem w rozne symulator (sf jak i Battle over ... itd) i stick byl naprawde godny polecenia! Duzo przyciskow, rozwiniete mozliwosci konfiguracji, dobrze sie trzymal w duzej lapce no i force feedback ktory byl czasami natretny ale ciekawie sie gralo.

Po jakims roku uzywania zaczely jakies samry wyciekac z kratek wentylacyjnych. Nie wiem co poszlo ale joystick juz nie odpowiadal. Domyslam sie ze tranzystory musialy sie spalic no i po forcefeedback i po graniu. Polecam joysticka jesli znajdzie sie go za 50-80zl. Ale wydawac na niego 200zl by po roku padl. EEee... nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Zależy od obecnego nastroju :tongue:

Ulubione gatunki: FPS, RPG, Strategia, generalnie lubię jak dzieje się coś fajnego xD

Klawiatura: Microsoft Sidewinder X6

Myszka: Microsoft Sidewinder

Podkładka: Razer Goliathus Control

Pad: Obecnie jakiś shit media-techa tylko na lan party w WP:PK ale planuję w przyszłości zakup tego od X360.

Coś ekstra: PC Player since 12.05.2002 :laugh:

Opisy: Zacznę od klawiatury. Mam ją już troche, jakiś rok albo dwa, początkowo chciałem zakupić Logitech G5 ale sprzedawca jak i znajomi w Media Markcie akurat mi "wcisnęli" X6'tkę no to wziąłem. I NIE ŻAŁUJĘ BO JEST ŚWIETNA.

Mysz - zaczynając od takich pro-elo mych dostałem Razer Lachesis ale okazał się totalnym nieporozumieniem i porażką bo nie dosyć że był strasznie nie wygodny to jeszcze nie przypadł mi wogóle do gustu. No i akurat opylałem znajomemu twardziela to wziąłem zamiast kasy myszę. Też nie żałuję decyzji. Mysz i klawa tak fajnie się już wkomponowały u mnie na biurku z tą czerwienią.

To chyba wszystko ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulubiona gra : w dniu zakupu - Test Drive Unlimited

ulubione gatunki gier : FPS'y, RTS'y, gry wyścigowe, MMORPG, zręcznościowe

Klawiatura : firmy Chlcony (ze starego zestawu, niedługo wymieniam na nową, nic specjalnego)

Myszka : A4Tech X7 gaming mouse (czy jakoś tak, 3200dpi rozdzielczości i dwa dodatkowe przyciski + do burst shota)

Podkładka - Kalendarz - Podkładka z któregoś CDA

Pad : Speedlink Strike2 (stylizowany na PS2, dlatego niektóre gry musiałem przystosować do nie go za pomocą emulatora pada x360, ogólnie pad całkiem niezły, mam go jakieś 2-3 lata)

Coś ekstra : Kierownica Logitecha Formula Racing Vibration Feedback

Opisy : klawiatura taka sobie, ma wysoki skok klawiszy, przez co trochę ją słychać w pokoju obok. Myszkę wybrałem z pobliskiego sklepu komputerowego za 50zł, jakieś 2 lata ją mam i jestem z niej zadowolony. Pad jest świetny do bijatyk, gier takich jak Devil May Cry 4 czy Ninja Blade, ostatnio grałem na nim nawet w Assassin's Creeda. Kierownicę kupiłem 1,5 roku temu, jest świetna, mimo tylko 90-stopnowemu kątowi obrotu. W TDU i Shifta grało się znakomicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Battle Field'y, Gothicki, Baldur's Gates'y i CoD MW

ulubiony gatunek: hmmm- akcja, RPG, FPS Sieciowy... :)

Klawiatura i Myszka

Dopóty nie zakupiłem kompa to wystarczyła mi ta od laptopa. Teraz mam jakiegoś Logitecha z serii dla biór. Myszkę ostatnio zmieniłem na A4Tech X740K. Klawiatura narazie starczy a myszka w BF: BC2 jest pro :) Gra się świetnie na korkowej podkładce. Myszkę wymieniłem niedawno, przed zakupem kompa, gdyż poprzednia X7 mi się zjechała- nie wytrzymał sensor. Nowa jest używana dopiero od dzisiaj ale jest OK :P Przed nowym A4Tech'iem miałem Razer Salmose, ale gdy ujżałem X740K, to wolałem nową A4 :)

Audio

moje Amstrady...czy wy znacie tę firmę...maja z cztery lata. Kupiłem je za jakieś 10 zł, ale jak na cenę są nie do zajechania i mają fajne brzmienie. Niestety pianki an muszlach już odpadają, przez co moje cudeńka sa do wymiany...ach ten teni sprzet :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra - seria Deus Ex, Football Manager 2010/2011, Burnout Paradise, Half-Life 2, The Sims 3, Age of Empires (wszystkie części)

Ulubiony gatunek - FPS (ale nie naparzanka w stylu MW2, wypadałoby mieć jakąś głębie fabularną albo bajery zachęcające do gry), menedżery, realistycznymi wyścigówkami nie pogardzę (Test Drive Unlimited, Pure, NFS Shift czy Hot Pursuit, F1 2010), strategie, a reszta to jak mi się podoba to moge zagrać i w wielowątkowego RPG (przeważnie nie lubie, bo chciałbym znaleźć wszystko co dali twórcy, ale jednocześnie nie stracić na to ponad 100h).

Klawiatura - Razer Arctosa

Mycha - Razer DeathAdder 3G

Podkładka - 4-letnia podkładka z CD-A, chciałem na jakiegoś Razera wymienić

Słuchawki - Sennheiser HD555

Karta dźwiękowa - Asus Xonar DX

O co chodzi ?

Słuchawki + karta dź. kupione zostały w sierpniu, po solidnym przypływie gotówki. Mycha ma już 2 lata (kupiona jeszcze do starego komputera), klawiatura to już w ogóle master w kategorii wiekowej - z przerwami używam jej już dobre 5 lat. Farba na klawiszach trzyma się nadal, sam już nie wiem czemu. nie gram jakoś Pr0, więc nie potrzebuje sprzętu z najwyższej półki. Lubie jednak poklikać (vide The Sims, Football Manager czy Age of Empires), wygodna myszka stanowi dla mnie ważny punkt programu. Wymieniłem ją ponieważ stara była fatalnie wyprofilowana (dość wspomnieć że po 2 godzinach gry w fps czułem się, jakbym połamał obie kości nadgarstka), do tego bardzo słabą czułość miała. Nowa nie ma tych problemów, poza tym że nie przepada za pożłobioną dębiną bez lakieru (biurko liczy sobie 7-8 lat, poza tym że w paru miejscach popisane, poprzypalane albo zwyczajnie usyfione, wygląda i ma się dobrze). Ogólnie jestem zadowolony i poza podkładką pod myszkę nie planuję nic zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Duke Nukem 3D

Ulubione gatunki: nie mam, gram we wszystko co mi się spodoba

Klawiatura: Compaq KB-9963

Myszka: A4TECH X-750 Snake Fire + Razer Goliathus

Pad: Saitake USB Controller & Yong xin Power Pad oczywiście Made in china :P

Coś ekstra: Creative SB X-Fi Titanium + amplituner Yamaha HTR-6030 + kolumny Sony SS-SFCR600 + subwoofer Wharfedale WH-208 + Sennheiser HD 555 + ZALMAN ZM-MIC1

Opis:

Klawiatura jest najstarszym elementem tego komputera, duża ciężka (można używać do samoobrony) z wysokim skokiem klawiszy i donośnym "klikiem", brak ukochanych klawiszy Windows :P

Mysz kupiona po bardzo promocyjnej cenie 20 zł, nie jest idealna ale patrząc na cenę nie marudzę :D

Pady kupione na allegro za mniej niż 10 zł, do Metal Sluga idealne :D

Coś ekstra - nagłośnienie, lubię dobry dźwięk, chociaż przez zmianę na amp. i drewno musiałem znowu konwertować swoją płytotekę, tym razem na format bezstratny ... uwierzcie bardzo szybko ucieka miejsce na dysku jak płyta audio zajmuje 350 MB ... nie ma to jak samemu ukręcić na siebie bata :P

Zdjęcia: Ask Google

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubione gry: Combat Arms, nfs:mw, Warblade.

Ulubione gatunki:Fps,ścigałki,arkanoidy.

Klawiatura:A4-Tech KL-7MU X-SLIM Czarno srebrna

Myszka:Logitech Value Mouse Optical OEM 3 buttons SBF90 black

Pad:Nie mam, nie potrzebuje.

Coś ekstra:Logitech g25 racing wheel

Opis:Brałem coś taniego, ale wygodnego. Taka myszka i klawirka to zestaw który posiada duża liczba moich znajomych, i mi go polecili. Zapłaciłem około 60 złotych, a trzyma mi się to już drugi rok. Myszka jest zrobiona tak, że nawet osoba leworęczna może z niej z powodzeniem korzystać. A g25 to był taki spontan. Wszedłem do sklepu, zobaczyłem i stwierdziłem że muszę ją mieć. Takie koło nie potrzebuje rekomendacji. Ale nie żałuje wydanej kasy bo wiem, że taki sprzęt posłuży mi jeszcze wiele lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: GTA San Andrea, GTA IV +DLC (EfLC), NFS Hot Pursuit 2010

Ulubione gatunki: Akcja, FPS, Wyścigowe, Zręcznościowe

Klawiatura: easy touch

Myszka: A4 Tech Model: X-750 red Fire

Pady: Oryginalny pad od Play Station 2 z przejściówką, Tracer Turbo Shock

Coś ekstra: Podkładka, głośniki.,

Wystarczy kliknąć na nazwę urządzenia a wyświetli się obrazek:

KLAWIATURA

PAD

PAD2

MYSZKA

Opis:

Zacznę od myszki: Bardzo wygodna z gumową powłoką na kciuka, na lewym boku dwa przyciski które służą mi za: wstecz i dalej. Dodatkowo obok rolki przycisk podwójnego kliknięcia ;] Jest to chyba najwygodniejsza myszką która miałem.

Klawiatura też jest dość wygodna, ale to nic specjalnego. Gdy zalałem klawiaturkę napojem odrazu skoczyłem do sklepu po nową a że miałem tylko 50 zł kupiłem tą bo akurat tyle kosztowała ;D

Pady oczywiście net od PS2 jest wygodniejszy i dokładniejszy choć i na tym od Tracera gra się przyzwoicie.

Coś ekstra nie będę opisywał bo bardzo nie ma co :D Zwykła podkładka za dwie dychy i głośniki sprzed 4 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: RE4, WoW, seria NFS i GTA

Ulubione gatunki: wszystkiego po trochu

Klawiatura: Logitech G11

Myszka: Microsoft Sidewinder x5, za parę dni już x8

Pad: chwilowo nie posiadam

Coś ekstra: Kierownica Logiter Vibration Racing Wheel

Klawiatura- udało mi się kupić nówkę za 90zł, jedynym jej minusem jest niemiecki układ klawiszy, jednak niezwykle łatwo się do niej przyzwyczaić, ładne podświetlenie i dużo dodatkowych klawiszy. Ogólnie polecam

Mysz- Mysz mimo topornego wyglądu bardzo dobrze leży w dłoni, 2 dodatkowe przyciski z boku, 3 przyciski do zmiany rozdzielczości 800-2000

Kierownica- kupione głównie ze względu na imprezy w domu, kiedy ludzie lubią pograć sobie w NFS czy Burnouta, kierownica niedroga, jednak całkowicie spełnia moje niewygórowane wymagania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...