Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Accoun

Kontrolery dla graczy - Edycja forumowa

Polecane posty

Przyznam się szczerze, że zaskoczył mnie trochę brak takiego tematu. Wprawdzie jest Konfigurator, ale on dotyczy samych komputerów. A przyznam szczerze, że mnie interesuje, na czym czym gracie...

O co chodzi?

Macie CD-A z Czerwca 2008? Pojawił się tam artykuł, w którym część redaktorów przedstawiała kontrolery, których sami używają, dzięki czemu można się dowiedzieć co i dlaczego polecają. Moim zdaniem ciekawie byłoby dowiedzieć się takich rzeczy także od innych użytkowników (choć oczywiście nie muszą być to opinie pozytywne)...

Wzór

Ulubiona gra: W końcu sprzęt kupujemy często pod ulubione gry...

Ulubione gatunki: Jw.

Klawiatura: Model twojej klawiatury

Myszka: Model twojej myszki

Pad: Model Twojego pada

Coś ekstra: Jak sama nazwa wskazuje, jest to jakiś bonus. Może być to kontroler z innej kategorii niż wymienione, gadżet z gry, ciekawe urządzenie peryferyjne lub coś w tym stylu, byleby tylko było jakoś powiązane z komputerem lub grami.

Opis: Krótki (ale nie za bardzo) opis wszystkich wymienionych sprzętów.

Zdjęcia: Opcjonalne ale zalecane. Nie ma znaczenia czy własne, czy z internetu.

Tak więc, oto moja "konfiguracja":

Ulubiona gra: Unreal Tournament, Guitar Hero/Frets On Fire, Warhammer 40 000: Dawn Of War, Tony Hawk's Underground 2

Ulubione gatunki: Szeroko pojęta akcja, muzyczne

Klawiatura: IBM M 1391406

Myszka: Logitech Value Mouse

Pad: Sony Sixaxis

Coś ekstra: Gitara do Guitar Hero (World Tour)

Opis: Cóż, co by powiedzieć? Zacznę od początku, czyli od klawiatury. W moim przypadku jest to legendarny już model M z IBM. Wprawdzie dość nowy, bo z 1993, ale jednak ma wszystko, za co go kocham: rozmiary i wysokie, głośne klawisze. Czyli w sumie wszystko to, co próbują zastąpić producenci w nowoczesnych "klawirkach" (Płaskie, laptopowe klawisze? Nie dla mnie!). Nie jestem zresztą w tym poglądzie samotny, dla wielu jest to najlepsza klawiatura w historii.

Druga w kolejności jest myszka. Nie da się o niej zbyt wiele powiedzieć oprócz tego, że jest i że przy kupnie nowego komputera z pewnością ją wymienię.

Pad szczerze mówiąc, jest dla mnie sprawą co najwyżej drugorzędną. Prawie we wszystkich grach wolę klawiaturę i mysz. Jedyną grą, w którą grałem tylko z własnej woli na padzie jest Resident Evil 4. A skoro korzystam z niego tak rzadko, nie widzę sensu w kupowaniu sprzętu po to, żeby się kurzył. Na szczęście jestem posiadaczem PS3, więc udało mi się ściągnąć programik umożliwiający korzystanie z Sixaxisa jak ze zwykłego pada. Wprawdzie nie ma on wibracji, ale jak już wspominałem nie jest mi to do życia potrzebne...

Co do bonusa, to miałem (tak jak pewnie będzie miało wiele osób po mnie ;) ) pewien kłopot z wybraniem go, ale w końcu zdecydowałem się na gitarkę z GH. Szczerze mówiąc - jednej z najlepszych serii ever. Wprawdzie jest to kontroler do PS3, ale jak wiadomo do GH:WT na PC dodawany jest ten sam. Niezależnie od tego, czy gra się w GH/RB na konsoli, czy np. w FoFa na PC, radocha z gry jest zawsze niewyobrażalnie wysoka.

Zdjęcia:

post-44071-1271506455_thumb.jpg

post-44071-1271506513_thumb.jpg

post-44071-1271506532_thumb.jpg

@Down: Nie zauważyłem, dzięki! (wszędzie pisałem dobrze, tylko tu źle -_-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie chyba chodzi o CD-A z Czerwca 2008. :wink: Wiem dokładnie, bo to był mój pierwszy CDA akurat :smile:

A teraz już na temat:

Ulubiona gra: seria Pro Evolution Soccer, seria Hitman, Mafia, seria NBA 2K

Ulubione gatunki: sportówki, FPSy, RPG

Klawiatura: Logitech Internet 350 Keyboard

Myszka: Razer Diamondback 3G Earth Green

Pad: Logitech Rumblepad 2

Coś ekstra: podkładka pod mysz Razer Goliathus Speed

Opis: Lecimy po kolei. Klawiatura kupiona razem z nowym komputerem dwa i pół roku temu. Doradził ją znajomy informatyk twierdząc, że jest solidna i opłacalna za tą cenę. Do tej pory nie sprawia problemów i jestem z niej zadowolony, ale nigdy nie miałem pod palcami klawiatury z wysokiej półki, więc z takimi jej nie porównam. Jak dla mnie jest jak najbardziej w porządku. Jedyną drobną wadą może być dosyć widocznie osadzający się między klawiszami kurz, ale to głównie ze względu na czarny kolor. Myślę, że podobnie jest z każdą czarną klawiaturą.

Jeśli chodzi o myszkę sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana, bo ta doradzona przez informatyka okazała się wytrzymać półtora roku i po tym okresie paść. Był to jakiś Easy Touch, więc myszek tej marki nie polecam. Po awarii zdecydowałem, że warto byłoby kupić wreszcie jakiś sprzęt z wyższej półki. Po przeczytaniu paru testów w internecie padło właśnie na Diamondbacka. Rozważałem jeszcze DeathAddera, ale wolałem konstrukcję symetryczną. Tutaj jeśli chodzi o wady to też są to głównie wrażenia estetyczne, bo myszka dosyć wyraźnie się brudzi.

Trzecim urządzeniem jest Rumblepad 2 od Logitecha. To już mój drugi egzemplarz. W pierwszym uszkodzona została wtyczka USB, ale głównie z mojej winy. Kiedy wstawałem od komputera, zahaczyłem nogami o kabel i niestety dość mocno pociągnąłem. Efektem widoczne wygięcie wtyku i komunikaty "skok napięcia na porcie USB" czy coś podobnego (nie pamiętam dokładnie treści). Pad okazał się jednak na tyle dobry, że kupiłem drugi egzemplarz. Tutaj już mogę go skonfrontować z tańszymi urządzeniami, które na tle Rumblepada wypadają blado. Nie wiem jak prezentuje się konkurencja z podobnego przedziału cenowego, ale naprawdę warto dopłacić kilkadziesiąt złotych niż kupować pada z niższego przedziału cenowego. Gumowane uchwyty i precyzyjne analogi są jego niewątpliwymi zaletami. Jedyna stwierdzona przeze mnie wada to dość luźny krzyżak. Teraz już się do niego przyzwyczaiłem, ale na początku sprawiał wrażenie bardzo niepewnego i był dość uciążliwy.

Jako coś ekstra wybrałem podkładkę pod mysz. Zdecydowałem się na najmniejszy rozmiar, bo nic większego nie wcisnąłbym na biurko. Tutaj szczerze mówiąc nie odczuwam większej różnicy pomiędzy nią, a zwykła szmacianką. Moim zdaniem nie warto więc jej kupować. Lepiej dołożyć te kilkadziesiąt złotych do myszki czy pada. Bonus ma u mnie wydźwięk raczej negatywny, ale podkładka wydaje mi się najbardziej związana z gamingiem, więc to właśnie ją wybrałem.

Zdjęcia:

post-65560-1271681307_thumb.jpg

post-65560-1271681397_thumb.jpg

post-65560-1271681461_thumb.jpg

post-65560-1271682310_thumb.jpg

PS: Może by poszerzyć wzór o podkładkę pod mysz właśnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój sprzęcik:

Ulubiona gra: Ciężki wybór, gram, przechodzę i gra ląduje ma półce, ale jeśli patrzeć na długość grania to Bad Company 2, Modern Warfare 2, "Hirołsi"-cała seria, King Bounty, Fifa na PS3.

Ulubione gatunki: Gry akcji, wyścigi, strategie.

Klawiatura: A4T EVO Slim Blaze PS/2

Myszka: A4T EVO XGame Opto Oscar X710 Extra Fire USB

Pad: Na kompie Logitech Dual Action, na PS3 Dualshock 3

Słuchawki: Sony MDR-P80

Coś Extra: sam nie wiem pomyśle i zrobię update postu.

Opis

Najpierw klawiatura. Pewnego dnia wysiadł "Ctrl" w starej klawiaturze. Musiałem coś kupić, wycieczka po mieście w wybór tej. Choć nie jest z wyższej półki jestem zadowolony, miły klik, wygodne przyciski Multimedialne. Polecam.

Teraz Myszka. Do gier chciałem mieć jakąś wygodną myszkę. Niestety nie miałem dużo funduszy i padło na tą. Myślę co tam A4T świetna klawa to i myszka dobra. I miałem racje. Myszka bardzo wygodna, szybka zmiana DPI. Fajna "miejsce na kciuk, dzięki czemu się nie poci. Jedyna wada to dla mnie że ręka strasznie się na niej poci z wyjątkiem kciuka oczywiście.

Tera pad. Z PS3 będzie łatwo-pad był po prostu dołączony do konsoli. Do kompa chciałem grać w kompa z kolegą i chciałem kupić pada. Do tego w dodatku była FIFA gratis to kupiłem, i jestem zadowolony.

Słuchawki. Prawdę mówiąc nie pamiętam. Chyba dostałem na urodziny jakieś 5 lat temu. Ale do tera jestem zadowolony.

avre_16047.jpg

avre_11726b.jpg

[CIACH]

Naucz się umieszczać miniaturki! - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Left4Dead, Mafia, Wiedźmin

Ulubione gatunki: FPS, RPG, Akcja

Klawiatura: Logitech Media Keyboard

Myszka: A4Tech X-750 Red Fire

Pad: Speed Link SL-6555

Coś ekstra: podkładka pod mysz Razer Goliathus Speed Standard, Mega wypaśny mikrofon za niecałe 10 zł z lokalnego sklepu spożywczego ;)

Opis:

Klawiatura kupiona pod koniec wakacji 2009 za ok.50 zł, więc niedrogo, jak na produkt tak dobrze wykonany. Korzysta się z niej bardzo wygodnie - dużo lepiej niż mojej poprzedniej, białej klawiatury mającej kilka lat. :) Klawiatura ta zajęła 2 miejsce w teście klawiatur i myszek dla graczy w numerze 02/2010 CD-Action.

Mój egzemplarz miał od początku odrobinę nierówne nóżki i "bujał" się podczas pisania, ale poradziłem sobie z tym poprzez podklejenie mniejszej nóżki kawałkiem papieru. ;)

Myszka - no cóż, pasuje tu świetnie ten cytat :D

Do gier chciałem mieć jakąś wygodną myszkę. Niestety nie miałem dużo funduszy i padło na tą.

A4Tech robi bardzo dobre myszki dla graczy, ale nie żąda za nie takich cen jak Logitech czy Razer, co miało duży wpływ na wybór. A model wybrał już wujek, który to zakupił mi to urządzonko na gwiazdkę. ;) Zmiana czułości w locie, podkładka pod nadgarstek, pokrycie zapobiegające ślizganiu się ręki, przycisk 3xfire...

Z pada korzystam sporadycznie, więc chciałem wydać mało kasy. Z drugiej strony pad od X360 to najlepszy według mnie tego typu kontroler (jedyna zaleta tej konsoli :smile: ) więc wyboru w zasadzie nie miałem. Oryginalny pad od xklocka jest bardzo drogi, logitech chillstream wcale dużo tańszy nie jest.

Jako coś ekstra wybrałem dwie rzeczy - jedną na serio i jedną dla żartu. :wink:

Dla żartu mogę tu podać mój wspaniały mikrofon kupiony w lokalnym sklepie spożywczym za ok. 10 zł. Od ok. 2 lat towarzyszy mi w bojach multiplayerowych i nigdy mnie nie zawiódł. :cool:

A tak na serio, to wybrałem podkładkę pod myszkę Razer Goliathus. Po przesiadce z podkładki dołączonej do CDA różnica jest ogromna. Myszka stawia bardzo mały opór i działa precyzyjnie. Podkładka nie "jeździ" po blacie biurka. Kupiłem ją dlatego, że miałem już dość walki ze wspomnianą podkładką z CD-Action, a jej cena była całkiem przystępna. Jedyna mało znacząca wada to dość trudne czyszczenie, ale nauczyłem się na nią nie kruszyć itp. ;)

Zdjęcia:

x750bfredflame2.th.jpg

klawiaturalogitechmedia.th.jpg

2814320e9946391e.th.jpg

razergoliathusspeed0.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Ulubiona gra: bardzo trudny wybór, ale niech będzie Diablo II :happy:

Ulubione gatunki: hack'n'slash, cRPG, strategie turowe (coś a'la Hirołsi), niektóre strategie, samochodowe, FPS, akcji, slashery (coś a'la DMC)

Klawiatura: z zestawu Tracer Carbon na USB

Myszka: obecnie A4Tech EVO Mini Opto Plus 7D na USB, wcześniej była myszka z zestawu Tacer Carbon na USB (klawiatura+myszka), ale się zepsuła i trzeba było wymienić :confused:

Pad: brak

Coś ekstra: podkładka pod mysz z CDA (numer 12/2009) :tongue:

Opis:

Klawiatura & myszka: Zestaw Tracer Carbon kupiłem przy okazji kupna nowego kompka, a było to w październiku 2008... Dałem wtedy za ten zestaw jakieś 50zł.. Cały komp kupowałem w salonie Infores, tzn z bratem poskładaliśmy sobie kompa, a w salonie kupiliśmy wszystkie podzespoły osobno, bo kupno gotowego zestawu wg mnie było, jest i będzie najbardziej nieopłacalnym interesem jeśli chce się kupić PC :cool: Klawiatura działa dobrze aż do teraz i niech służy jak najdłużej (przywiązałem się do niej :laugh: ) Niestety myszka jakieś pół roku temu odmówiła mi posłuszeństwa i byłem zmuszony kupić nową - i wybrałem się w tym celu do salonu Inforesa. Moje kryteria przy zakupie były następujące: żeby miała "podwójny przycisk", przyciski "następny" i "poprzedni", "scroola" i żeby nie była za droga :wink: Gościu w salonie pokazał mi gablotę z myszkami... No i wybór padł na A4Tech EVO Mini Opto Plus 7D na USB... Dałem za nią jakieś 35zł i do teraz nie sprawia żadnych problemów, byle tak dalej :happy:

Coś ekstra: Co tu dużo mówić... Od czasu do czasu kupuję CDA - no i trafiło akurat na numer 12/2009 :biggrin: Numer ten kupiłem właśnie ze względu podkładkę, bo moja bardzo stara wymagała natychmiastowej wymiany - i obeszło bez wydawania większych pieniędzy :icon_mrgreen:

Zdjęcia:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Napewno nie mam jednej ulubionej gry, ale z tych ważniejszych to napewno Fable, GTA IV, Grid, Shift, Gears of War, Call of Duty Modern Warfare Multi, Fallout 3, Mass Effect, TDU, Fuel oraz Frontlines. Więcej nie bede wymieniał bo szkoda miejsca :)

Ulubione gatunki: Prawie wszystkie oprócz muzycznych i bijatyk.

Klawiatura: OCZ Iluminati

Myszka: A4Tech X-750 Snake Fire

Pad: Logitech Precision

Coś ekstra: Słuchawki Razer Carcharias, chyba nie musze mówić że poprostu miodzio :) oraz kierownica Logitech Farmula Force EX, takie gry jak GRID czy Shift odkrywa się na nowo, niesamowite doznania :)

Opis: Wszystko sprawuje się bardzo dobrze, bo zanim cos kupie to najpierw sporo się naszukam lub poczytam o tym.

Zdjęcia:

http://www.tweakpc.de/gallery/data/568/ocz_illuminati.jpg

http://multimedia.agito.pl/image/700x700/0...re.154614.2.jpg

http://modpro.hu/catalog/images/004524_01n.jpg

http://ge.iahgames.com/Images/News/Razer_Carcharias.jpg

http://files.simracing.pl/obrazki/artykuly..._kierownica.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy.

Pierwsza - temat może zostać, ale proszę o to, by panował w nim względny porządek.

Druga - jeśli wklejacie zdjęcia, to korzystajcie z miniaturek. Naprawdę nie wszyscy mają paromegowe łącze i monitor FullHD, a skrypt forum przycina obrazki wklejone za pomocą tagu IMG dopiero po tym, jak zostanie on całkowicie załadowany. Odsyłam do tego tematu oraz regulaminu forum w sprawie wyjaśnień. Istniejące już posty proszę dostosować do wymogów regulaminu, bo w przeciwnym razie polecą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Planescape Torment, Stalker, Bioshock

Ulubiony gatunek: cRPG, niestandardowe FPSy, Hack'nSlashe i inne mieszanki rpg

Klawiatura: Tracer Lucid

productToCategory.jpg

Prosta, podświetlana (ale nie nachalnie) duży enter, klawisze średniej wysokości czyli idealne. Mam od początku lutego i nie mam żadnych zastrzeżeń. Kosztowała 72zł w komputroniku

Mysz: A4tech 738k

productToCategory.jpg

Makra, wewnętrzna pamięć, 6 przycisków w tym 5 programowalnych. przełączanie DPI również z możliwością ustalania poziomów do przełączania. Oczywiście optyczna ze względu na super sensor, ten sam co siedzi w mx518. Mam już ją 1,5 roku i nie zamieniłbym ją na żadnego taniego lasera.

Gamepad:Xpad 360

productToCategory.jpg

Ponieważ w poprzednio rekomendowanym Saiteku gałki zaczeły wariować więc się w końcu wkurzyłem i kupiłem używkę Xpada 360 za 75zł. I muszę powiedzieć że żałuję że aż tyle musiałem przejść żeby się przekonać że nie warto pchać się w jakieś tanie szmelce. Trzeba było od razu kupić Xpada i mieć spokój. Innym polecam takie samo rozwiązanie. Nie łudźcie się że jakieś taniochy wam wystarczą nawet jeżeli myślicie że będziecie grać okazyjnie.

PodkładkaQck mini

productToCategory.jpg

Skusiłem się ze względu na cenę (19.90 w empiku). Niech nikt nie mówi że nie ma różnicy między dobrą podkładką a zwykłą żelówką Tracera bo ja nie wierzę. No chyba że ten ktoś już całkowicie wyszurał ślizgacze na podkładce-kalendarzu z CDA i jeździ już na samym plastiku :P

SłuchawkiPhilips SHP1900

productToCategory.jpg

Najtańsze słuchawki jeszcze nadające się do przyzwoitego słuchania muzyki i grania w gry. Świetna jakość za rozsądną cenę. Tracery, a4techy i inne EMTECi nie mają do nich startu. Ja jeszcze zrobiłem mały upgrade i założyłem gąbki na pałąku bo u mnie powodował niedokrwienie skóry na głowie i po pewnym czasie ból.

U mnie w mieście na ulicach królują Sennheisery, na drugim miejscu są Koss porta pro a na trzecim właśnie te Philipsy. Jeżeli ktoś szuka słuchawek do 40zł to koniecznie niech zwróci na te uwagę.

Fightpad: Saitek Command unit

productToCategory.jpg

Na początku miałem wątpliwości czy w ogóle jest mi takie coś potrzebne ale już kilka dni użytkowania całkowicie rozwiało moje wątpliwości. Odkąd mam to urządzonko (ponad rok) w ogóle nie gram już na klawiaturze. Dzięki programowalnym przyciskom jest po prostu znacznie wygodniej. Nie muszę biegać po klawiszach klawiatury bo mam wszystko mam pod ręką. Na początku głównie męczyłem na nim WoWa i troszkę Lineage2 a teraz wykorzystuje go w każdej grze bez wyjątku. Mistrzostwo świata!

Pamiętajcie że na Ceneo i innych serwisach z cenami są obrazki przedmiotów z ich miniaturkami. Wystarczy linki do obu obrazków odpowiednio ubrać w BBCODE. Nie trzeba ściągać i jeszcze raz wrzucać ich na serwery

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Mirror's Edge, Warcraft III, Half Life 2(Ep One, Two), Beyond Good&Evil

Ulubione gatunki: Akcja, MMO

Klawiatura: Apollo AK-330

Myszka: A4 Tech X-710

Pad: brak

Coś ekstra: Słuchawki Razer piranha, podkładka z WoW: WOTLK

Opis: Zacznijmy od klawiaturki. Moim zdaniem spisuje się nieźle, bo nie mam z nią większych problemów. Bardzo dobrze się na niej pisze i gra. Jednak jedną irytującą rzeczą jest to, że pomiędzy klawiszami przelatuje dużo kurzu i brudu, przez co w klawiaturce zbiera się spora warstwa, której wykurzenie nie jest już takie łatwe. Jeśli chodzi o myszkę, to co do funkcjonalności nie mam zastrzeżeń, jednak po używaniu dłuższym niż pół roku, zaczyna się wycierać srebna warstwa przy przyciskach i nie wygląda, to ładnie. Słuchawki dźwiękowo sprawują się doskonale i są też estetyczne, jednak nie są zbyt dobrze dopasowane do uszu przez, co po dłuższym noszeniu, moga boleć cię uszy, jednak nie narzekam. A podkładka jest znakomita, bo przecież nie na darmo kupuje się taką podkładkę, a Blizzard stara się o najwyższą jakość swoich produktów, więc nie mam zastrzeżeń.

Zdjęcia:

post-65943-1273095180_thumb.jpg

post-65943-1273095187_thumb.jpg

post-65943-1273095191_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Unreal Tournament `99

Ulubione gatunki: FPS, RTS, Ścigałki

Klawiatura: Logitech G15

Myszka: Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0

Podkładka SteelPad 5L

Pad: MediaTech Rouge RF

Słuchawki: Creative Fatal!ty HS800

Opis: Klawiaturka ujdzie. Nie korzystam z większości funkcji - w tym z wyświetlacza, ale przyjemne w dotyku klawisze. Mysz - następca kultowego IE 3.0, którego miałem parę lat temu - dla mnie najlepsza na rynku (a miałem MS SideWindera, w drugim kompie mam Razera DA - również kozacki). Podkładka - ujdzie.

Teraz co do pada - chciałem kupić Logitecha bez kabla. Znalazłem w sklepie wynalazek spod tandetnego znaku MediaTecha - i SZCZERZE go polecę. Dobre wykonanie - bardzo przyjemny w dotyku, dużo przycisków. Dość długo działa na bateriach. Minusy - krótki kabel od sensora i stosunkowo mały zasięg. Ale w tej cenie - w ogóle jeśli chodzi o bezprzewodowe pady, to po Logitechu RumblePad Cordless - dla mnie najlepszy.

Zdjęcia:

post-119195-1273421616_thumb.jpgpost-119195-1273421609_thumb.jpg

post-119195-1273421621_thumb.jpgpost-119195-1273421619_thumb.jpg

post-119195-1273421612_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Call of Duty 4, Call of Duty 4, Call of Duty 4 ;), Test Drive Unlimited

Ulubione gatunki: Przede wszystkim akcja, CoD 4- to jest to. Grałem już w wiele FPSów, ale nie umiem w nic grać ponad 100 godzin, zaś w CoD 4- już koło tysiąca. Niedawno przyjechała kierownica, więc powróciłem do TDU.

Klawiatura: Logitech G11

Myszka: Razer Deathadder

Pad: Dualshock 2, Dualschock 3

Podkładka: Razer Goliathus

Kierownica: Logitech Driving Force GT

Słuchawki: Creative Fatal1ty Gaming

Opis: Tak więc klawiaturę mam od ok. 2 lat, została zalana rosołem i kilka klawiszów w tym backspace nie działa ;). Jakoś sobie poradziłem (przy użyciu Sharpkeys). Do klawiatury kupiłem Logitecha MX1000, niedawno zmieniłem go na DA, świetna zmiana. Myszka jest po prostu fenomenalna. Słuchawki przeciętne, niezłe, ale 'szału ni ma'. Podajcie jakieś fajne tytuły jeśli faska, bo CoD już zaczyna się przejadać ;)

Zdjęcia: na dniach zrobię i wkleję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubione gry: Age of Conan, GRiD, NFSy, Company of Heroes (raczej amatorsko), seria Call of Duty.

Klawiatura: BTC 6300

Mysz: A4Tech X-750F Laser Gaming Mouse

Pad: Speed Link SL-6555-SBK

Audio: Unitra WSH-110 + Tonsil Altus 80 (oldskool:))

Klawiaturę, dość zużytą, dostałem od kogoś. Klazwisze lewy shift, control, alt, a, s, d, z i x mają starte piktogramy. Klawiatura jednak działa bez zarzutu. Jest bardzo wygodna, aczkolwiek jeszcze do niej nie przywykłem. Wcześniej miałem podróbkę MS Natural Keyboard PS/2 i ten "złamany" układ klawiszy bardzo mi pasował. No i ten fenomenalny garb na klawiaturze. Mysz była strzałem w ciemno - jak się okazało bardzo trafionym. Pasuje mi jak diabli. Zmiana czułości w locie + 3 programowalne klawisze - jak dla mnie bomba. W CoDzie mam podpięty nóż+granaty+flashbangi lub NV. Pad też kupiłem w ciemno. Potrzebowałem pada do grania na emulatorze Amigi. Jak się okazało, w GRiDzie też się nieźle sprawdza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: CoD4, L4D, Gothic 3, Fifa 10, Heroes V: TotE

Ulubione gatunki: FPSy, TPSy, RPGi, Sportowe, RTSy

Klawiatura: Logitech Delux 250 Keyboard

Myszka: A4 Tech OPTO 013

Pad: TRACER StarLing TRJ-111, Sony Sixaxis

Coś ekstra: Program MotioninJoy. Jest to program dzięki któremu możemy podpiąć pady od sony do komputera. Odpowiednie skonfigurowanie pozwala używać motion sensora.

Opis: Sprzęt sprawuje się bez zarzutów. No oprócz myszki którą zamierzam wymienić w (nie)długim czasie. Nie jest to może sprzęt dla zawodowców ale moim zdaniem jest git ^^

Klawa szybko reaguje, nie mam problemów z pisaniem i innymi tego typu rzeczami. Nie ma żadnych bajerów. Standardowa klawa.

Mysz, no tu to jest różnie, czasami przerwie zasięg (2 razy mi się to zdarzyło, 6 miechów temu) i ma długi czas wznowienia pracy (2 sekundy!!!). Jest to standardowa mysz, 2 przyciski i rolka która wysiadła.

Pad z Tracera, niedawno zakupiony, sprawdza się wyśmienicie. Można pograć w ścigałki, sportowe no i jak chcesz to w FPSy ^^. Posiada "strzałki", ogólne przyciski i przyciski z tyłu. Niestety brakuje mu gałek ale da się żyć.

Pad od Sony, jest to pad do ps3. Działa po włączeniu pod usb i dzięki specjalnym sterowniką. Jest lepszy od pada Tracera, ale niestety cięzki. Posiada 2 gałki, "strzałki", ogólne przyciski i przyciski z tyłu.

No i oczywiście mam podkładke pod myszkę ze Cd-Action.

[CIACH]

Naucz się umieszczać miniaturki! - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra:CS,L4D,DiRT 2,Split/Second

Ulubione gatunki:FPS,wyścigi,akcja,sporotwe(tylko piłka nożna i tylko PES i FIFA)

Klawiatura: A4Tech X-Game G700(tak się nazywa)

Myszka: A4 Tech X-750 Green Fire

Pad: Media-Tech Pretorian RF

Coś ekstra: taka czapka kibica czerwona na głowę(raczej kask :D) z uchwytami po bokach na puszki z napojami i rurkami ;]

Opis:Wszystko działa jak należy na nic się nie skarżę...jedynie mogę mieć zarzuty do Pad`a ponieważ do niego przydadzą się akumulatorki :).Klawiatura nie jest wcale wodoodporna :),Myszka działa bez zarzutów,Czapka się przydaje żeby nie latać do lodówki po Pepsi :D.Cóż więcej można napisać...najbardziej z mojego zestawu mogę polecić Pad`a oraz mysz.

post-57652-1274912011_thumb.jpg-pad

post-57652-1274912017_thumb.jpg-mysz

post-57652-1274912003_thumb.jpg-klawiatura

post-57652-1274911991_thumb.jpg-hełm(to nie ja na zdj. :D:D:D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: gta,microsoft flight simulator oraz C&Q red alert

Ulubione gatunki: szmulatory,fps

Klawiatura: a4tech evolution

Myszka: microsoft sidewinder x5

Pad: pada mam tylko na ps3

Coś ekstra: track ir 5 czyli put your had in the game. zakladasz czapeczke z odblaskami, oraz taka kamerke z czujnikami i ruszasz glowa np w fsx, arma 2 itp

Moje drugie cacko do symulatorow to saitek x52 pro, strasznie drogie, lecz precyzyjne, swieci jak choinka, oraz ma duzo przyciskow, wedlug mnie najlepszy yojstick po x65. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak

Ulubione Gry : Call of Duty 2, Call of Duty 4 Modern Warfare, Call of Duty Modern Warfare 2 Left 4 Dead, Left 4 Dead 2, Doom 1, Doom 2, Doom 3, Gothic 1, Gothic 2 + NK, Risen, Wiedźmin, Fallout 3, Oblivion, Morrowind, Diablo II + Lord Of Destruction, Baldurs Gate, Jade Empire, Grand Theft Auto Vice City, San Andreas, IV, Max Payne 1 i 2, Warcarft III

Ulubione Gatunki : FPS, TPS, RPG, cRPG, Hack'n'Slash, Akcja

Klawiatura: Logitech Media 600 post-67051-1276193855_thumb.jpg

Myszka: Gigabyte Ghost M8000X post-67051-1276193412_thumb.jpg

Pad: Aktualnie Brak :/

Coś ekstra: Creative Sound Blaster Arena Surround USB Gaming Headset post-67051-1276194299_thumb.jpg

Opis: Wszystko działa jak należy ta myszka to cudo kasa jaką na nią wydałem jest tego warta. Headset ma świetną jakość dźwięku minusem jest to, że karta dźwiękowa musi być dobra jednak ja posiadam kartę w sam raz na taki zestaw. Może wciągnąć bezpowrotnie :D Klawiatura to klawiatura jest wygodna i ma bardzo przydante klawisze jakie widać na screenie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na moją kolej:

Ulubione gry: Assassin's Creed 1 & 2, Wiedźmin, No One Lives Forever ("2" jakoś mi do gustu nie przypadła), Silent Hill 2, Unreal Tournament, Wolverine, Burnout Paradise TUB, Prototype, GTA Vice City, seria Legacy of Kain, a ostatnio Split/Second. Bym zapomniał, oczywiście PRINCE OF PERSIA (The Forgotten Sands, nadchodzę).

Ulubione gatunki: Akcja (trudno mi zliczyć ilość z tego gatunku, które przeszedłem...), zwariowane ścigałki (stąd obecność Burnouta i Split/Second), FPS'y, logiczne, platformowo-zręcznościowe (typu Crash The Bandicoot), no i RPG.

Klawiatura: A4 Tech Evolution Slim Moon

Cóż, mam od ją od niedawna, poprzednia, marki Mint, prosta klawiatura z dużym skokiem klawiszy, co bardzo lubię, zaczęła mi się psu. Tzn. nie działało mi 6, ń i duże Y, w dodatku komp wpadał czasem w "psychozę 6" i jak chciałem coś napisać, to wylatywał mi ciąg szóstek. Dało się go zatrzymać, ale w końcu wziąłem nowa klawiaturę. Wybór padł na tą, bo miała długi kabel (co w przypadku usytuowania mojego komputera względem biurka bardzo się przydaje) i była w miarę opłacalna. Na razie nie mogę przyzwyczaić się do klawiszy typu "slim", ale generalnie jest całkiem dobrze. Wszystko chodzi szybko i wygodnie. Multum dodatkowych funkcji i makr nie potrzebuję, bo po co? Chcę prostoty w dobrym tego słowa znaczeniu i tradycyjnego układu klawiszy, gdyż zwyczajnie mi to odpowiada i jest to dla mnie wygodne.

Myszka - jakiś A4 Tech (nie mogę go znaleźć w google)

Służy dobrze, choć jest to model z gatunku "jak najtaniej". Kiedyś zmienię, bo jest dość wolna i ma tylko 3 klawisze (z czego jeden w rolce), ale na razie nie ma potrzeby.

Joystick - Natec Fox Black

Pad dość tani, ale funkcjonalny, szybki, wygodny (dzięki gumie łapy trochę mniej się ślizgają), całkiem ładny, jak na swą cenę bardzo dobrze wykonany i generalnie daje satysfakcję z użytkowania :D Dowód na to, że wyższa cena nie oznacza wzrostu jakości. Mam jeszcze drugi, marki Dilong ;) - na zapas. Do tego dysponuję jeszcze joypadami z PSOne (kocham ta konsolę!) - pady od PS3 poza Sixasisem nie są wygodniejsze od właśnie tych, dość już leciwych urządzeń (10 lat na karku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Call of Duty 4: Modern Warfare

Ulubione gatunki: FPS, akcja

Klawiatura: SideWinder? X6 Keyboard

Myszka: SideWinder? X5 (shit :< )Mouse

Pad: brak :o

Coś ekstra: eee... figurka Ezio z kolekcjonerki Assassin's Creed. :uklon:

Opis: Jeśli chodzi o klawiaturę, to jestem z niej bardzo zadowolony. Podświetlane klawisze, podkładka pod nadgarstek i wygoda przy pisaniu. Czego chcieć więcej?

Z myszką jest podobnie. Chociaż może nie wygląda na zbyt wygodną, to gra się nią bardzo przyjemnie. Może trochę żałuję, że kupiłem ją zamiast Death Addera, ale cóż... "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma". :P Pada nie posiadam, bo wygodniej gra mi się kombinacją klawiatura+mysz. Jeśli chodzi o coś extra, to nie wiedziałem za bardzo co wybrać, więc dałem już tą figurkę Ezio. :P

[CIACH]

[CIACH]

[CIACH]

Zdjęcia nie moje.

Pozdrawiam.

EDIT: Zapomniałem o słuchawkach i podkładce. :P

Słuchawki - Razer Carcharias Gaming Headset

[CIACH]

Podkładka - Razer Goliathus Control Alpha

[CIACH]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra : Left 4 Dead 2

Ulubione gatunki : FPS z co-op i MMO

Klawiatura : Mint Multimedialna xD

Mysz : Razer Abyssus

Pad : Microsoft jakis stary zielony przeźroczysty bez gałek, pady z ps2 + przejściówką.

Coś ekstra : Pokoj pełen plakatów z cda, figórki dragon balla, ps2 2 TV xD 15 i 22 calowy

Opis : Najbardziej jestem zadowolony z myszki jest super czuła swietnie pasuje do czemu akurat ten model ? bo nie lubie jak mycha ma 30 guzików ta ma 3 i tyle powinna miec wkoncu to nie klawiatura. Druga perełka jest moja czarnuka, grubasek (ps2 fat) zwał jak zwał ale na wieczorki z kumplami jest super :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: PES, Tomb Raider, Test Drive Unlimited

Ulubione gatunki: jw. czyli akcja, ścigałki (raczej bardziej realizm niz zrecznosc), FPSy i RTSy tez moga byc

Klawiatura: Logitech Internet 350 Keyboard

[CIACH]

Myszka: Tracer ale jaki model nie mam pojecia, jest ze mna jakies 6 lat:) , napis Tracer prawie sie starl, slizgacza jednego nie ma, ale mysz chodzi bez zarzutu.

Pad: Apollo GP-3080 jestem z niego zadowolony, mimo tego ze jest ze mna troche spisuje sie bez zarzutu.

[CIACH]

Coś ekstra: kierownica Logitech Formula GP (staaaary model ale czuly, ostatnio zepsul sie w niej potencjometr, trzeba co chwile smarowac)

[CIACH]

, sluchawki Fatal1ty - swietna jakosc dzwieku, zarowno jesli chodzi o muzyke jak i granie

[CIACH]

, zestaw 2.1 CAMBRIDGE Sound Works - byla taka seria creative'a ktora byla wyposazona w glosniki cambrigde'a wlasnie, jakosc dzwieku zarowno niskich jak i wysokich tonow rewelacyjna, teraz ciezko to pobic.

[CIACH]

cos takiego tylko pilot inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, więc:

Ulubiona gra: Battlefield: Bad Company 2

Ulubiony gatunek: FPS

Model klawiatury: Microsoft Sidewinder X6 [CIACH]

Model myszki: Microsoft Sidewinder X5 [CIACH]

Pad: Nie mam, nie używam

Coś ekstra: podkładka pod mysz CD-Action :D[CIACH]

Opis: Wybrałem taką klawiaturę, bo mam takie fajne biurko z wysuwaną półką, gdzie nie ma dostatecznie miejsca na zwykłą klawiaturę i myszkę. Na szczęście w X6 można odczepiać tabliczkę z cyframi lub przyczepić ją z drugiej strony. Klawiatura ta jest wyposażona w dużą ilość makr, których właściwie nie używam. Myszka bardzo mi się podoba z wielu powodów, choćby możliwości przełączania czułości sensora (800dpi, 1200dpi oraz 1800dpi). Posiada ona również dwa dodatkowe przyciski z prawej strony, które robią za makra. Ja nimi zmieniam strony internetowe: czyli wstecz (strona do tyłu) lub dalej (strona do przodu). Po za tym posiada ona podstawowe przyciski: lewy, prawy oraz pokrętło.

Pada jak widać nie mam i nie używam, gdyż uważam, że myszka jest najlepsza do wszystkiego. A podkładkę pod myszkę od CDA, to chyba każdy użytkownik tego forum posiada.

A oprócz Bad Company 2 lubię grać też w Mass Effect 2, Assassin's Creed 1 i 2, Split/Second, Dragon Age oraz serię Call of Duty i Need for Speed (tak, bez pada).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubione Gry : World of Goo, Plants vs Zombies, Peaggle, Counter Strike 1.6, Call of Duty World At War, Call of Duty MW2, Guitar Hero

Ulubione Gatunki : Logiczne, FPS, Muzyczne

Klawiatura: Microsoft Sidewinder X6

Myszka: Logitech G5 Refresh Version

Pad: Brak

Słuchawki: Pioneer SE-M290 Powerfull Bass Duct ( :wub: )

Coś ekstra: Podkładka SteelSeries QcK+ World of Warcraft Wrath of the Lich King Edition

Głośniki: Creative T7900 7.1 Inspire

Opis: Ogólnie wszystko sprawuje się świetnie, niedawno zakupiłem klawiaturę (zamieniając z A4Techa), oraz słuchawki (zamieniając z kiepskich Creative HS800 Fatal1ty). W planach także wymiana podkładki na QcK Heavy (lubię duże podkładki) i być może wymiana myszki na Gigabyte Ghost, bądź jakąś od Roccat'a.

post-76234-1278325375_thumb.jpg

post-76234-1278325390_thumb.jpg

post-76234-1278325416_thumb.jpg

post-76234-1278325424_thumb.jpg

post-76234-1278325509_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...