Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Roger

Neostrada - Internet nie działa po wyłączeniu się notebooka, do którego był podłączony modem.

Polecane posty

Mam bardzo dziwny problem z netem w laptopie.

Mam modem od neostrady, i zawsze go podłączałem pod usb, i działało wszystko elegancki, do dziś, gdy laptop się wyłączył z powodu słabej baterii.

Po włączeniu już internet nie działa.

To znaczy, niby się łączy wszystko w porządku, ale na pasku zadań, tam gdzie jest ikonka połączenia, jest wykrzyknik w żółtym trójkącie. Gdy wchodzę w szczegóły, piszę, że łączność jest ograniczona.

Nie mogę w ogóle korzystać z przeglądarki, bo zwyczajnie stronki nie działają.

Wyskakuje komunikat, by podłączyć kabel do karty sieciowej. Tyle że nigdy nie był podłączany taki kabel, a internet działał.

Nie pomagały restarty laptopa, restarty modema, ani przeinstalowanie sterowników modemu.

NIC. Nie wiem co się dzieje.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. Przenoszę do sieci. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem.

Laptop chodził, i zostawiłem go, net działał, przeglądałem stronki. Jak przyszedłem, to już bateria padła i laptop był wyłączony. Po włączeniu, internet już nie działa, tak jak w opisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podpiąć modem pod inny port USB?

I sprawdź w Menedżerze Urządzeń, czy masz wyłączoną opcję oszczędzania energii dla portów USB, bo to ona często powoduje takie problemy, a mogła się włączyć przy niskim stanie baterii. Nie takie rzeczy się widywało ^^

No i napisz chociaż, co to za modem jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem chyba!

To wina karty sieciowej.

Wszedłem właśnie do menedżera urządzeń, a tam wykrzyknik przy karcie sieciowej,wchodzę, i piszę, że"

" To urządzenie nie pracuje poprawnie ponieważ system Windows nie może załadować sterowników wymaganych dla tego urządzenia(Kod 31)"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zainstaluj sterowniki, jeśli nie możesz się połączyć z netem to zainstaluj z płyty (nie wiem jak to jest w laptopach ale w PC to te sterowniki są na płytce ze sterownikami do płyty głównej)

I jeszcze jedno, jaki masz system?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Ultima...dows,12798.html tym programem można to sprawdzić. Nie wiem jak on się sprawuje w Viście ale po zainstalowaniu w opcjach szukasz zakładki system (albo coś podobnego) i sprawdzasz jaki masz typ jądra systemu.

Przez kabel sieciowy z modemu do sieciówki w laptopie tylko że jak tych sterowników nie masz zainstalowanych to nie wiem czy to zadziała.

I jeszcze jedna sprawa bo jeśli łączysz przez USB to sieciówka wbudowana w laptopie chyba nie ma z tym nic wspólnego.

I zapomniałem napisać żebyś ściągnął sterowniki do swojego modelu karty a nie byle jakie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 32-bit.

No ale mówię. Przecież gdyby port USB nie działał, to bym nie mógł po pierwsze:

zainstalować modemu.

Po drugie:

w ogóle korzystać przez pół roku z neta

Po trzecie:

Czy gdyby to była wina portu usb to łączyło by mnie w ogóle w jakikolwiek sposób z siecią jak łączy?

A co z tymi sterownikami do karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w uruchom dxdiag -> Więcej pomocy-> MSInfo -> sieć -> karta i tam masz podany typ swojej karty

Znalazłem coś na temat tej karty Isatap w Viście i ten komunikat można zignorować ponieważ nie oznacza on problemu z kartą i karta powinna sprawnie działać.

Podłącz ten kabel sieciowy i sprawdź czy będzie działać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie wiem gdzie w tej pieprzonej viście jest to uruchom :/ Nie ma tego u mnie po kliknięciu w Start.

Ja nie mogę, ale żal, już jestem zmęczony, parę godzin siedzę z tym problemem, chryste.

Ale który to ten kabel sieciowy jest. Mam modem, 2 wyjścia w nim, USB, i to drugie z kabelkiem podłączonym do gniazdka telefonicznego i tyle.

Nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem ci w poprzednim poście jak wygląda, a jeśli go nie masz to masz chociaż wejście pod niego w modemie.

Jeśli nie to będziemy kombinować dalej.

Spróbuj może teraz pod ten laptop neta podłączyć bo słyszałem że neostrada lubi takie numery robić że rozłącza z internetem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem ci w poprzednim poście jak wygląda, a jeśli go nie masz to masz chociaż wejście pod niego w modemie.

Jeśli nie to będziemy kombinować dalej.

Spróbuj może teraz pod ten laptop neta podłączyć bo słyszałem że neostrada lubi takie numery robić że rozłącza z internetem

Nie nie, to nie wina neostrady. Dlaczego? A dlatego, że mam jeden modem, i teraz właśnie piszę przecież po podłączeniu modemu do kompa.

Mam dwa wejścia, jak mowiłem, USB i inny kabelek, który łączy się z gniazdkiem telefonicznym.

http://www.internetpristup.com/wp-content/...ast-800-usb.jpg

Tak wyglądają te kable. I tylko one są.

edit:

A ogólnie to widzę, że niestety nic nie jest w stanie mi pomóc :(

Kurna, wielka szkoda, bo właśnie dzięki laptopowi, mogę grać na Xbox Live, [CIACH] no a akurat wykupiłem na miesiąc. Co za żenada. I dziś działało wszystko, tylko musiał ten zjebany laptop się wyłączyć.

Ekhem. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...