Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pk14

PC często się zawiesza

Polecane posty

Witam. Mój komputer to Procesor AMD Duron 800 MHz, płyta główna ECS K7VZA rev.3 ,pamięć RAM 512 MB SSD i karta graficzna NVidia Geforce 4 MX 440. Mam problem z częstym zawieszaniem się komputera i nie wiem co na to poradzić. Gdy dochodzi do ów zawieszeń nie działają klawisze więc nic nie można zrobić jak tylko reset( nie działa kombinacja klawiszy Ctrl+Alt+Delete) ,a i jeszcze dioda na obudowie ta od dysku chyba wtedy przestaje się świecić. Doradźcie co to może być czy problem z dyskiem ,czy coś innego. :rolleyes: Do tego "zawieszania" dochodzi naprzykład wtedy gdy jest uruchomiona mozilla firefox i przykładowo jakaś gra i gdy przykładowo przełączam się pomiędzy okienkami kombinacją Alt+Tab. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zasilacz to RUBIKON 250X 300W ,system Windows XP Professional SP3, komputer zawiesza się dokładnie wtedy gdy coś ściągam i jednocześnie gram ,a gdy nacisnę Alt+Tab żeby zmienić okienko to wtedy się zawiesza. Jednak nie zawiesza się jak normalnie wychodzę z gry ,tylko jak stosuję tą kompinację klawiszy Alt+Tab.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ów kombinacji

Skąd koncepcja, że to słowo, będące absolutnie normalnym słowem języka polskiego, się nie odmienia?

Jeśli "kombinacji", to "owej", jeśli "zawieszeń", to "owych", jeśli "guzik", to "ów". Czy to takie trudne? A jeśli tak, to po co używać słowa, którego używać się nie umie?

Ad meritum - problem występuje przy jakiejś konkretnej grze, czy dowolnej? Niektóre z nich nie lubią "alt-tabowania" i potrafią zawiesić system.

To raz. Dwa - co ściągasz i czym ściągasz? Nie interesuje mnie kwestia legalności, tylko wielkość plików, prędkość ściągania i metoda ściągania. Duże torrenty z dużą ilością źródeł i wysokim transferem potrafią zjeść mnóstwo RAMu, co może prowadzić do wywalenia systemu.

No i zgadzam się z Sevardem - zasilacz też może być winny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, od biedy wystarczy jakaś Delta, czy Fortron, który komuś na magazynach zalega. To jest koszt rzędu parudziesięciu złotych, a przynajmniej ryzyko jest zredukowane do minimum.

A screeny istotnie warto zobaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dysk, to dwie rzeczy. Pierwsza jest taka, że dysk ma 3 realokowane sektory. To jeszcze nie musi być nic groźnego, ale warto mieć dysk na oku. Druga - dysk ma trochę ciepło. Warto poprawić obieg powietrza w obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk? ten typ (Seagate U5) tak ma, "bady" są w normie ("nowe" miewały po 2-3-... naście i żyją do dziś), temperatura w granicach normy dla tego modelu.

Zasilacz lipny, i dobrze jeśli nic nie uszkodził. Szczególne płyta główna mogła oberwać, bo ten ECS ma kiepskie kondensatory w sekcji zasilania CPU (jak większość płyt ECS).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aktualnie na obydwóch zasilaczach komputer się zawiesza do takiego stopnia ,że potrafi zawiesić się nawet na zwykłym korzystaniu z internetu. Zaobserwowałem także w BIOS-ie ,że skoki występują na napięciu 3,3V. Na moim zasilaczu wynosi to 3,28 i skacze na 3,3. Mam pytanie odnośnie tego co jest podłączone na napięciu 3,3 w komputerze i czy od tak niewielkiego skoku napięcia komputer może się zawiesić. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się. Przede wszystkim są zgodne z różnymi normami, najpopularniejsza w przypadku rozwiązań desktopowych norma ATX ewoluowała przez kilka ostatnich lat. Różnice są na poziomie ilości i rodzaju zastosowanych wtyczek, ale i mocy na poszczególnych liniach. Starsze komputery pobierały mało prądu z linii +12V, bardziej obciążona była natomiast linia +5V (karty graficzne pod AGP, to właśnie z niej brały większość prądu), obecnie to linie +12V są najbardziej obciążone.

O tym zasilaczu, do którego dałeś linka powiem krótko - jeśli koniecznie chcesz coś spalić, to bierz. Zasilacz to naprawdę nie jest część na której można oszczędzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...