Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy II

Polecane posty

To może KoTOR?

1. Miś...eee...pluszak...eee...zwierzak...eee...włochaty?...eee...Zaalbar! :P Mission nazywała go "Wielkim Z" (Big Z) co morze kojarzyć się z imieniem dla pluszaka.

2. Miecz świetlny - po prostu główna broń w grze. Ew. cel naszego egzaminu na Korriban.

3. Czerwona ręka... używanie mocy i czerwony strój Malaka? Ew. kolor mieczy świetlnych Sithów i bezpośrednie skojarzenie z głównym bohaterem (kto grał ten powinien zrozumieć, o co mi chodzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupstwa pleciecie :tongue: Mnie te przedmioty kojarzą się z dodanym do CDA, The Legend of Beowulf

1. Załoga drakkara to były niedźwiedzie

2.miecz świetlny był znaleziony przy X-Wingu

3.Łapka Heyah - czar z łapą wyciągał X-winga z błota na mokradłach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na podpowiedź.

Jak wyżej napisałem, na obrazkach są przedmioty i jako takie występują w grze. Skojarzenia ze zwierzakami będą więc nietrafione. Miecz świetlny - nie dawałbym takowego do zagadki dotyczącej starwarsów. Łapa to łapa. ;) Niekoniecznie czerwona.

Dodam też, że zagadka może się wydać trochę hardkorowa, bo przypomina Sedinusową zagadkę z pokemonami, czyli dotyczy czegoś co nie każdy gracz mógł w grze zauważyć.

Oto dwa inne przedmioty, które należą do tej samej grupy, co wcześniejsze trzy:

hockey-stick.jpggreaterflamingo.jpg

@Shvonk - nie

Dla ułatwienia (utrudnienia?) powiem, że nie chodzi o przygodówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbuje i próbuje:

1.flaming przeczytany po angielsku=płonący

2.po angielsku w hokeja gramy "patykami"=stick

Płonący kijek=pochodnia,latarka?

3.Spotkałem się także z nazwaniem potężnej latarki mianem "light saber"=miecz świetlny.

Do tego mamy misia i łapę...może któryś Silent Hill?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała dygresja.

Nie wiem jak wy, ja przechodziłem tą grę trzy razy może. I prawdopodobnie jestem mało spostrzegawczy, bo zawsze znajdowałem tylko jedną sekretną broń. Był to taki zielony miecz. Przynajmniej tak to coś pamiętam. I tego właśnie tutaj nie ma...

Fajna zagadka! ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skojarzcie to z pewną grą. Obrazki tyczą się pewnych charakterystycznych elementów gry.

Obrazek 1 i Obrazek 2 = ?

ChillX: nie

Veldrash: nie, nie patrzcie na faceta, raczej na to co reprezentuje i ze sobą niesie. A z tym prochem i popiołem to racja - o krajobraz chodzi.

Tiloren i Treser: nie

OrangeFreedom: nie

Podpowiedź:

http://img26.imageshack.us/img26/3660/dymx.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemal pewien że wiem o co chodzi. Gra była wymieniona przy okazji spisu 10 niekochanych kobiet z gier w przed ostatnim CDA, tylko tytułu nie mogę sobie przypomnieć :/. A na pewno był tam miecz łańcuchowy i proch/ziemia (akcja dzieję się z tego co pamiętam w pustynnych klimatach)

Spróbuje sobie przypomnieć ten tytuł, może zdążę zanim ktoś da poprawną odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...