Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy II

Polecane posty

Ehhh... może Severance Blade of Darkness? Pierwszy obrazek to jak mniemam murzynek, co może kojarzyć się z ciemnością... xD Drugi obrazek to chyba Eden. Severance oznacza między innymi coś na kształt rozdzielenia/separacji, co tym razem może kojarzyć się z nieposłuszeństwem pierwszych ludzi wobec boga, a co za tym idzie ichnim wygananiem z raju. Blade to chyba jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam obrazki - nowa strona.

post-80466-1271424821_thumb.jpg post-80466-1271424834_thumb.jpg

post-80466-1271424847_thumb.jpg

Obaj źle. Nie chodzi o murzynka. Nie chodzi o żadne ciasto, czy tort. Nie mogę powiedzieć o co mi chodziło, bo zagadka będzie wtedy banalna. Zastanówcie się :wink:

Drugi obrazek to rzeczywiście Eden. Połączcie go z pierwszym obrazkiem i wyjdzie...?

Następnym razem spójrz dwa posty w górę Hiszpan...

Hiszpan - nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzekłbym, iż jest to AC II

1. Bohater mści się na ludziach, którzy... eee... do czegoś się przyczynili (zagrajcie, to się dowiecie do czego się przyczynili... ;)). Mści się, więc dokonuje zemsty. A zemsta jest słodka, jak to mówią. Jak czekolada i słodycze generalnie.

2. Adam i Ewa bodajże są tam widoczni, więc kojarzy mi się motyw pierwszych ludzi i Prawdy ukrytej w grze przez Obiekt 16. Kojarzy się również Rajskie Jabłko i Eden - Fragment Edenu jak malowany.

3. Głównym narzędziem zemsty w onej grze jest ukryte ostrze. Na zdjęciu mamy coś podobnego, chyba skalpel. Równie precyzyjny, ostry i śmiertelnie niebezpieczny. I, tak jak ukryte ostrze, paradoksalnie służy do ratowania życia poprzez... zadawanie fizycznych obrażeń (w przypadku ukrytego ostrza - śmierci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... chodziło mi wprawdzie o jedynkę (w dwójkę jeszcze nie grałem), ale chyba mogę uznać :cool:

Veldrash, dawaj coś w co grałem :wink:

Aha, chodziło mi o kawałek ciasta i Eden, czyli Fragment Edenu. Dlaczego nikt nie rozumie moich cudownych rebusów? :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, że uznałeś.

Chciałem powiedzieć, że chodzi o jedynkę, ale nie pasowało mi to ciasto. Niestety, musisz na przyszłość wiedzieć, iż mój umysł niemal zawsze działa w odwrotną stronę - doszukuje się przekombinowanego znaczenia, zamiast szukać czegoś łatwego. Takie życie... ;)

W takim razie dam wreszcie taki... normalny rebus, nie przekombinowany (jak to zwykle u mnie bywa).:

post-91195-1271433803_thumb.jpg post-91195-1271433812_thumb.png post-91195-1271433825_thumb.jpg

Rebus jest dość bezpośredni, ale nie mówiłem, że będzie łatwy... :)

Czekam na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Carmageddon. Motor z szkieletu, taki jak miał komiksowy Ghostrider, przypomina tą grę. Niestety, nie wiem jaka interpretacja pierwszego obrazka jest właściwa -kod zero jedynkowy, czy wycieraczka przed drzwiami / dywanik. drugi obrazek to pazur/szpon. hmm ciężko zgadnąć, ale może komuś to pomoże co piszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że ktoś skojarzy motor z Ghost Riderem! :P Swoją drogą - ładna maszyna, nie?

Tym razem rację ma... ChillX! Myślałem, że dłużej się pomęczycie, bo gra już dosyć zapomniana, moim zdaniem. I niesłusznie zapomniana, bowiem jest znakomita.

1. Wycieraczka z kodem binarnym. Czemu wycieraczka? Ano, taki obrazek się nawinął. ;) A czemu kod binarny? Bowiem cała gra dzieję się we wnętrzu systemu komputerowego. Ciekawe, prawda?

2. Szpon (bowiem to właśnie szpon jest) odnosi się do takowej broni w grze. Nazywała się bodaj energetic claw. W każdym razie - pazur. Tudzież szpon. Bez różnicy w sumie. :)

3. Wybrałem taki motocykl, gdyż jest on dosyć niezwykły. W grze także występują niezwykłe jednoślady - świetlne... eee... skutery? Już nie pamiętam. Jak by nie było, są to bardzo szybkie motory, którymi możemy całkiem konkretnie pośmigać.

Zadaje ChillX

PS: Na przyszłość - pełne tytuły proszę. Akurat w tym wypadku się nie czepiam, bo ubytek jest błahy, lecz czasem to robi sporą różnicę. Gdyby gra miała jakiś większy podtytuł, to pewnie bym się przyczepił. Gra nazywa się TRON 2.0, a nie po prostu TRON.

@Rorschach - gdyby chodziło po prostu o wycieraczkę, to dałbym zwykłą. Aż taki nieprzyjemny nie jestem, żeby specjalnie szukać dosyć nietypowego obrazka, by tylko utrudnić wam zagadkę... Znaczy, tak mi się zdaję. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy. I think...

Hitman: Blood Money. Dodany do aktualnego numeru CD-A.

1. Nie pamiętam nazwy tego karabinu, ale jest to broń której właśnie Numer 47 używa.

2. Garnitur - strój głównego bohatera...

3. ...i jego precyzja w wykonywaniu zadań. Ew. może chodzić o strzykawki przez niego stosowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Tym razem zagadka znacznie trudniejsza - wymagana znajomość kilku gier i pewnej dozy wiedzy ogólnej. Powiem też, iż cała zagadka odnosi się do tytułu szukanej gry. Oto i moja hydra...: :)

post-91195-1271499015_thumb.jpg post-91195-1271499025_thumb.png post-91195-1271499032_thumb.jpg post-91195-1271499036_thumb.jpg

Ostatni obrazek jest nieco niezamierzony, bowiem nie mogłem odpowiedniego obrazka znaleźć na necie. Żeby więc wam nie utrudniać - nie chodzi tam o samą postać, lecz raczej o miejsce gdzie można ją znaleźć.

Licytację rozpoczynamy od kwoty stałej w wysokości jednorazowej możliwości zadania. Rozpoczynam więc licytację i słucham państwa... :)

EDIT: pikaz - rację masz! Ale tylko w jednym punkcie. ;) Mianowicie w drugim - chodzi o kod kreskowy "CzterdziestkiSiódemki". Ale z czym to może się kojarzyć? Bo to jeszcze nie koniec "przesłania" w drugim obrazku... Dla formalności dodam, że grą tą nie jest żaden Hitman.

EDIT: Niby dobrze kombinujecie, ale gry złe typujecie... ;) No i największy fenomen to ten ostatni obrazek - wszyscy wiedzą skąd to ale nikt nie wie gdzie to... magia. ;) Rorschach i ChillX źle oczywiście (a jakże! :)). W taki razie parę podpowiedzi.

1. Morfina - z czym wam się kojarzy?

2. Kod kreskowy = zabójca. Ciekaw jestem, jak tam z waszym angielskim... (nie chodzi o hitmana)

3. Tu wam nie podpowiem.

4. Niezła muzyka, parkiet i oczywiście profesjonalny barman. Oczywiście nie mam na myśli obory czy jakiejś innej Stodoły... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o Hitman Kontrakty ponieważ:

1. Chodzi o leki których potrzebował agent 47

2. Wiadomo chodzi o agenta 47 z kodem kreskowym z tyłu głowy

3. Tu może chodzi o dużą ilość policji która oblegała kryjówkę 47

4. W tym obrazku chodzi chyba o to, że policja znalazła 47 w jego kryjówce

????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maybe Wiedźmin 2 : Zabójca Królów

1. Wiesiek szprycował się różnymi wiedźmińskimi miksturami przed każdą trudniejszą walką (morfina to narkotyk przeciw bólowi)

2. Jest on zabójcą potworów, a 47 usuwał tylko ludzi o jeszcze brudniejszych sumieniach niż jego

3. Rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem - zginął w niej Ulrich von Jungingen - Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego

4. Nie mam pojęcia gdzie ta postać była, bo w Mass Effecta nie grałem :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikaz i Goloman źle. Próbujcie dalej.

47 - zabójca. Skoro nie hitman i nie assassin... to kto?

W trzecim obrazku nie chodzi o coś w większym zakresie, o strony konfliktu, miejsce itd. Chodzi po prostu o to co się tam dzieje. A więc... co tam się rozpętało?

Afterlife - po polsku to by było... "po życiu". Dodatkowo klub znajduje się w miejscu gdzie raczej dominuje Ciemna Strona. A więc... jaka jest Ciemna Strona... eee... "po-życia"? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzar, niczym CIV, zawsze niezawodny! ;)

Chodziło mi co prawda o Painkiller - Battle out of Hell ale uznam taką odpowiedź, gdyż rebus był całkiem trudny. A oto wyjaśnienie.

1. Morfina. Środek przeciwbólowy. Naturalnie kojarzy się z bólem (ang. Pain). Dokładniej chodziło o angielską nazwę leków przeciwbólowych, czyli painkillers (znane sporej grupie ludzi z Maxa Payne'a). Drugi obrazek miał was na to naprowadzić.

2. Numer kreskowy. Ma go z tyłu czaszki Numer 47, najlepszy w swoim fachu zabójca. Czyli Hitman. Lub po prostu Killer (bynajmniej nie Jerzy...;)). Jak powiedziałem, miało to być podpowiedzią do pierwszego obrazka oraz pewną sugestią - 47 zabija w zasadzie tylko "tych złych". Główny bohater Painkillera zabija zło w najczystszej postaci.

3. Na obrazku mamy po prostu bitwę. Czyli po ang. battle.

4. W sumie interpretacja Tzara jest dobra. Ale chodziło o coś takiego (:)): afterlife oznacza "po życiu". Dodatkowo samo Afterlife w ME 2 to klub należący do niekwestionowanej władczyni Omegi, Arii T'Loak, która jest także przywódczynią najsilniejszego gangu i którą to widzicie na zdjęciu. Cała zaś Omega to jedno wielkie siedlisko gangów, piratów i przemytników. Czyli tych złych. Omega przez samych twórców gry nazywana jest mrocznym odpowiednikiem Cytadeli. Ciemną Stroną całej galaktyki. Podsumowując: Ciemną Stroną życia po śmierci jest po prostu Piekło. Czyli po angielsku Hell.

Wynik zagadki? Mając słowa "painkiller", "battle" i "hell" dodanie "out of" to tylko formalność. A więc wynikiem jest Painkiller - Battle out of Hell.

Tzar po raz kolejny będzie miał okazję poznać Ciężar Korony zadającego! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...