Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy II

Polecane posty

Zaliczam, zadajesz. I teraz gwoli wyjaśnienia:

1.klatka z filmu Widmo

2.Droga Mleczna

3.Alan Shepard, pierwszy amerykański kosmonauta.

A grafikę dałem taką, a nie inną i zaraz usunę :laugh: .

Edt:A może ktoś się skusi na bardzo łatwą zagadkę konsolową? Stoi i stoi, a tylko Stillborn coś próbował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawię Sacrifice. Balon kojarzy mi się, ze Startosem, który miał łeb w kształcie balona właśnie. Drzwi/portal - przed każdą misją właziło się do takowych. Co do wieży... Dawno nie grałem, ale być może jakiś główny zły rezydował w podobnej? Albo coś? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 to ma sprytne zagadki, myślę że chodzi o Bioshocka.

Z połączenia pierwszego i trzeciego obrazka wychodzi słowo: lighthouse - latarnia. Jak wiemy po katastrofie lotniczej, główna postać Jack(drugi obrazek z bohaterem Lostów Jackiem) ratuję się w okolicach latarni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

that's simple, bra ( jak mawiali w Runaway 2) ;) Deus Ex lub Deus Ex: Invisible War

już uzasadniam : W jedynce, zaczynaliśmy w zrujnowanej Statule Wolności, główny bohater, agent Denton, nosił takie ciemne okulary, a zdjęcie satelitarne z 2 obrazka... może być albo skojarzeniem z postapokaliptycznym światem gry, albo z mapą w grze, albo z mapą Nowego Jorku po którym się poruszaliśmy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wcięło uzasadnienie, ale skoro podałeś taką a nie inną odpowiedź, to znaczy że dobrze skojarzyłeś, także nie będę się czepiał. :P Jedziesz dalej.

EDIT: O, uzasadnienie się pojawiło. Generalnie dobrze, choć na mapie jest Strefa 51. Ale jak już mówiłem, jedziesz dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Half-Life 2

Już wczoraj mi się krab skojarzył z headcrabem, a logo ery z lambdą. Dzisiejsza mrówka właściwie upewnia mnie co do tej gry.

Sprawdziłem o co chodzi z tą okładką i widzę, że jednak moje skojarzenia na nic się zdały. Krab pochodzi z okładki albumu The Prodigy (stąd również mrówka) pt. The Fat Of The Land. Na razie nie wiem o jaką grę może chodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zawiła forma odpowiedzi z mojej strony.

Jeśli Tzar ma rację i chodzi właśnie o to (i jeżeli ma to znaczenie dosłowne) to może chodzić o Dragon Age'a. "Age" to po angielsku "wiek", co można umownie przetłumaczyć na "era" (choć znając język angielski można przypuszczać, że słowo "age" można także umieścić nad (pod?) "erą"). Zaś co do... "tłuszczu z ziemi" (jak mówiłem, dosłowne rozumienie) - w DA spotykamy się z pułapkami w postaci kałuży oleju...

PS: Wiem, "odrobinę" (:)) naciągane, ale cóż poradzę. Tak mi przyszło do głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...