Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy II

Polecane posty

A więc zagadka (sorka za tak duże foty) :

i588617.jpg

+

dwa-dni-we-dwoje-wyprawa-w-najbardziej-r

@4tk niestety nie.

@HNSM także nie. Podpowiem, że w pierwszym obrazku nie chodzi o ogień, tylko o to jaki on jest.

Podpowiedź:

Chodzi o to, że ogień jest gorący. I od razu następna:styczeń 2011

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Day of Defeat?

----------------

@EDIT - Ogień jest gorący. A gorąco to po angielsku "warm", rok 2011 wskazuje, że chodzi o grę, która będzie miała w tym roku premierę. Drugi obrazek, to przewodnik Pascala. Czyli to była jedna z "gorących" premier tego roku... która była w styczniu już. Dead Space 2? Pasuje cyfra "2" do słowa "Dwa" z przewodnika Pascala, a jak dobrze myślę, to na statkach kosmicznych (Ishimura z Dead Spaca], jest coś takiego, jak dziennik pokładowy = może to pasować pod przewodnik (:P). Dead Space 2 też był jedną z wielu "gorących" premier tego roku... ;] Premierę miał 25 Stycznia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zgadł, więc jeszcze jedna podpowiedź:chodzi o numer CD-action ze stycznia 2011.

Sorka, że nie w edicie, ale temat tak daleko spadł... :wink:

@HNSM to żadna z wymienionych gier, mówiłem. Podpowiem, że chodzi o podtytuł, a jako, że nie wszyscy mogą go znać, a ja chcę zakończyć zagadkę, gdyż jutro nie będzie mnie na kompie, powiem jeszcze, że chodzi o słowo ,,dwa dni``. A więc w jakiej grze akcja dzieje się na przeciągu dwóch dni? Macie odpowiedź podaną na tacy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówiłem, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.... jest to jedna z najgorętszych premier tego roku... (Kurde, przedtem wyjaśniałem po części dlaczego, no ale skusiłem się tym tropem na Dead Space 2). Dwójka pasuje do słowa "dwa" z przewodnika Pascala, a przewodnik ów pokazuje zakątki Polski, a Wiesiek to polska gra ofc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerbilos zgadł, ale oddaje, tak więc wolne. A oto wyjaśnienie zagadki: w zapowiedzi gry pisało, że te chińskie znaczki oznaczają,,dwa najgorętsze dni lata``. A w styczniu 2011, do CDa dodana została, jako pełniak, pierwsza część gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejmuję

+

Uprzedzam może pytania - obrazek drugi tak wygląda :) A rebus dotyczy pewnego elementu w grze

podbiel - nie trafiliście

haragasatar - także nie, dam podpowiedź:

MarYanOooo - też nie. Podpowiem że chodzi o pewien rodzaj "przeciwnika" (specjalnie jest w cudzysłowiu, bo to nie jest jakiś potwór) Jak nikt nie zgadnie to ok. 20 kolejny obrazek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nikt nie próbuje dam podpowiedź, o jaki gatunek chodzi

haragastar - ciągle nie. Musicie skojarzyć pewien rodzaj "wroga" (w normalnych wyścigach tego nie ma, wiecie że jest ona utrzymana w formie dowcipnej), a gatunek gry już znacie. Jak nikt nie rozwiąże jej do jutra do 15 zagadkę rozwiąże. Podpowiem, że ta gra była ostatnio zadana w innych zagadkach (obrazkowe lub słowne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz post wyżej :biggrin:

Ale niech Wam będzie: ten facet ma na imię Stanisław i jest polskim pejzażystą XX wieku. I jest też członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

A w pierwszym obrazku musicie zamienić literę "o" ale nie powiem na jaką;P

@rafi - nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...